Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Израел и Близкият изток в снимки

+6
Таки
Робърт Боев
Realistka
chocho
Логик
pheras
10 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Умонепостижимо!

Писане  Логик Нед 25 Яну 2009, 17:58

nikiforov написа:и малко "текст " към темата ...
Кого цитираш, бе Никифоров? Това може ли човек да го е почувствал или Сатаната му е диктувал? Може ли такъв да вярва в някакъв Бог - юдейски, християнски, и така сладострастно да желае смъртта на някого? Майко мила! Коя била най-голямата му радост!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  nikiforov Нед 25 Яну 2009, 20:05

ей тая ,бе Погик , президентската преводачка !

Image Hosted by ImageShack.us
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty не знам ,кой го е написал ....но е в темата

Писане  nikiforov Нед 25 Яну 2009, 20:10

" Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи."
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Сега е ясно!

Писане  Логик Пон 26 Яну 2009, 02:27

Да бе издал автора, Никифоров, нямаше да се наложи нито да се учудвам, нито да коментирам! Гледам го, подписал се е на френски Shocked .
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Ердоган беше посрещнат като герой в Турция след Давос

Писане  gigatev Съб 31 Яну 2009, 20:03

Ердоган беше посрещнат като герой в Турция след Давос
Турският премиер Реджеп Тайип Ердоган беше посрещнат като герой в Истанбул. Ердоган напусна демонстративно Световния икономически форум в швейцарския курорт Давос заради пререкания с израелския президент Шимон Перес, съобщиха ДПА и БТА.

Хиляди турци развяваха турски и палестински знамена и скандираха антиизраелски лозунги на летище "Ататюрк" в Истанбул. Някои носеха плакати с надписи "Добре дошъл, завоевателю на Давос!" и "Хора по света, вижте нашия премиер!".

Скандалът се разигра в хода на дискусията за мирния процес в Близкия Изток, който Бан настоя да бъде спешно "върнат на дневен ред". В хода на дебата Ердоган разкритикува непропорционалната употреба на сила от страна на Израел по време на триседмичната военна офанзива в Газа и призова ислямското движение Хамас, което реално контролира палестинския анклав, да бъде включено в политическия процес за разрешаване на конфликта.

В края на дебата Ердоган се опита да отговори, но беше прекъснат от модератора. "Президентът (Перес) говори 25 минути, а аз имах само половината от това време", възнегодува Ердоган и напусна конферентната зала.

Турският премиер обясни, че е бил ядосан от начина на модериране на дискусията и от поведението на Перес. "Моята реакция беше насочена към модератора. Смятам, че ако бъдем модерирани по този начин, няма да си тръгнем от Давос с това, което искаме да постигнем на тази среща и тя ще хвърли сянка върху усилията за постигане на мир", обясни премиерът.

Meн посъпката на Ердоган ми харесва. Twisted Evil
Любопитно ми е какво мисли този свободен форум по конфликта в Бл. изток. Пропорционална ли е и оправдана ли е израелската реакция (безпощадни бомбардировки на гъстонаселени градски райони с над хиляда(?) жертви)???

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  Realistka Съб 31 Яну 2009, 20:49

gigatev написа:Meн посъпката на Ердоган ми харесва. Twisted Evil
Любопитно ми е какво мисли този свободен форум по конфликта в Бл. изток. Пропорционална ли е и оправдана ли е израелската реакция (безпощадни бомбардировки на гъстонаселени градски райони с над хиляда(?) жертви)???

Сигурна съм, че , ако напиша, че оправдавам израелската реакция, ти ще ме наречеш "видиотена от писане в един друг форум"..
Но не че защото ми пука какво ти ще си помислиш аз няма да изразя такова мнение...а защото наистина си мисля, че е страшно да се бомбардират гъстонаселени градски райони..и да убиваш деца....
От друга страна си мисля, че нито ти, нито аз можем да кажем докъде може да бъдем доведени ние самите, ако сме обект на една перманента активна омраза...
Защото аз си спомням кадрите от 11 септември 2001 г., на които се виждаха как едни палестински деца с много хубави грейнали лица, които подскачаха и се радваха затова, че "Близнаците" в Ню-Йорк са срутени. И под тях са погребани над 3000 американци...
Когато си толкова невръстен твоята реакция е несъзнателна. На това ти си научен. Като кучетата на Павлов...Най-напред така рефлекторно, а по-късно, като порастнеш омразата вече ще бъде вградена в твоята същност като човек...Това е за съжаление...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  pheras Съб 31 Яну 2009, 22:00

Едно от най-силните качества на Реалистка е с няколко изречения да дава обяснение на проблеми, за които иначе биха се изписвали по няколко форумни и нефорумни страници.

Аз самият нямам какво да добавя - каквото е имало съм го казал в моите пътеписи. Предстоят още, но по други теми от същия регион.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  gigatev Съб 31 Яну 2009, 22:27

Още не мога да свикна с този форум.
Ето,виждам че няма тема:
"САЩ: какво се случва и какво предстои" (като в оня форум от който ме изгониха завинаги)
Бих предложил на Реалистка да посва там този 'ю тюб':

Малко е поостаряло.Но е интересно.
https://www.youtube.com/watch?v=Qq8Uc5BFogE&feature=related
What's up?
Първият е загубил дома си и работата си.
Другият е в Ирак. Пази задника си.
Третият (Дуки) играе на сриващата се борса и решава да се беси. Но гредата не го издържа.
We need change!

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  Робърт Боев Нед 01 Фев 2009, 00:18

Написал съм преди 3 седмици, на 10 януари на 3-та страница в тази тема ето това:
Арабите НИКОГА няма да се примирят със съществуване на държавата Израел.

Обърнете внимание - те не са против евреите, а против съществуването на тяхна държава в средата на арабските територии.

Докато има араби - ще има противопоставяне.

Единственото решение е да се избият всичките араби. Засега израелската армия се е заела сериозно с това.


Помислете си за това.

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  gigatev Нед 01 Фев 2009, 07:58

Реалистка писа:,,,От друга страна си мисля, че нито ти, нито аз можем да кажем докъде може да бъдем доведени ние самите, ако сме обект на една перманента активна омраза...

Когато разговаряш с израелците (и с повечето евреи) и поташ за тези бомбандировки, те отговарят "Палестинците искат да унищожет Израел. Или: Израел има право да се защитава. Или: Какво бихте направили ако те ви бомбандират с тези ракети (кюнци)?!"
Но попиташ ли го ЗАЩО палестинците го правят това? Отговаря ти се "Ами защото те са си такива. Мразят."
И разговорът свършва дотук.


...едни палестински деца с много хубави грейнали лица, които подскачаха и се радваха затова, че "Близнаците" в Ню-Йорк са срутени. И под тях са погребани над 3000 американци...[

Защо подскачат и се радват ли? Навярно защото предполагат че сред тези американци има и еврейско лоби.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty ЗАЩО ?

Писане  gigatev Нед 01 Фев 2009, 08:46

Боев:
Написал съм преди 3 седмици, на 10 януари на 3-та страница в тази тема ето това:
Арабите НИКОГА няма да се примирят със съществуване на държавата Израел.

А защо е това? Такъв им е арабският ген ли ?

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  Робърт Боев Пон 02 Фев 2009, 01:05

gigatev,
Ако турците и помаците в Родопите си направят една държава с помощта на ООН на територията на Благоевградски, Смолянски, Кърджалийски и Хасковски окръзи - ти как ще реагираш?
И след това Америка да ги снабди с ядрено оръжие, и те отвреме-навреме събарят София, Варна, или Пловдив, който ще им е таман на границата - ти как ще реагираш?

И когато не си изпращат самолетите на север - да ги пращат на юг, да защитават братята си в Беломорска Тракия - тогава Таки как ще реагира?

Абе не знам - може аз да не разбирам нещата.....

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Израел се сражава за всички нас

Писане  gigatev Вто 03 Фев 2009, 09:14

Добре, нека оставим настрана спора между израелтяни и палестинци "кому принадлежи тази аемя" ( Палестина или Израел).Защото,при липса на добра воля, той е неразрешим. Едните показват костите на своите деди и прадеди,погребани на тази земя. Другите посочват една дебела книга писана преди 2-3 хиляди години, в която пише че това е израелска обетована земя обещана им от Бога.Но да оставим това и погледнем друго, което ни засяга.
Израелтяните се опитват да спечелят нас, европейците (мисля че можем да се наричаме така) с аргумента че те (израелтяните) там воюват "за всички нас", за юдеохристиянските ценности (цивилизация) против нецивилизованите палестинци, получовеци, които "мразят Израел повече отколкото обичат децата си" (Голда Маер).
Моят въпрос е : щом са цивилизовани, защо не решат въпроса по цивилизован начин?
Отговорът е: защото палестинците са тетористи, бандити с които не може да се разговаря.
И край.

Боев, има един форум в "де зората.де" . Там има тема "Израел се сражава за всички нас ". Вървете там и се опитайте да спорите - веднага ще ви изхвърлят.

Ето един бисер от израелската пропаганда:

The issue of Israel sits at the very apex of the fight to defend civilisation. Those who wish to destroy western civilisation need to destroy the Jews, whose moral precepts formed its foundation stones. The deranged hatred of the Jews lies at the core of the Islamists’ hatred of America, the ‘infidel’ west and modernity, and is the reason why they wish to destroy Israel. Unless people in the west understand that Israel’s fight is their own fight, they will be on the wrong side of the war to defend not just the west but civilisation in general.

Желязна логика! Аз бих призовал събеседника Логик да я анализира. Smile

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  pheras Сря 04 Фев 2009, 00:29

Другаръ Гигатев изглежда е изял много кила 'артия за злостната ционистка пропаганда. Бадева!

За тоз другар се напомня, че еврейският народ се скитал 2000 години без собствена държава. Под влияние на зверствата, извършени по време на Втората световна война, Общото събрание на ООН решава, че в британския мандат Палестина се създават две държави - Израел за евреите и Палестина за арабите. Толкова по въпроса кому принадлежи земята.

Другаръ Гигатев - очевидно здрав кадър - смята, че израелската държава не е демократична. Аз мисля, че този другар знае, но не обича да си припомня, че единствената демократична държава в Близкия Изток е и остава Израел. Нещо повече - Израел е единствената държава, в която граждани с арабска народност свободно избират своите представители в парламента (в случая Кнесета). Пита се в ребуса дали гражданите на Сирия, Саудитска Арабия, Либия или Алжир се ползват с такива права?

Другаръ Гигатев се възмущава, че Израел не решава цивилизовано спора си с арабския свят. За да решиш един спор цивилизовано, трябва и двете страни да са цивилизовани, или не?
Сирия - диктатура на едно шиитско малцинство (алевити);
Йордания - абсолютна монархия;
Египет - арабска националистическа диктатура с баасистки привкус;
Ливан - failed state, шантажиран от партията Хизбола, която е уникално "цивилизационно" съчетание от партия и армия, в държава, в която са забранени военните партийни милиции;

Аз бих призовал Гигатев, който явно е страшен миротворец и миролюбец, да анализира процеса и да влезе в контакт със съответния представител на тези държави - все доказани страни-миролюбци, загрижени за опазване на международното право и изтънчени ценители на стойността на човешкия живот.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  gigatev Вто 17 Фев 2009, 10:34

pheras написа:Другаръ Гигатев изглежда е изял много кила 'артия ...
Другаръ Гигатев - очевидно здрав кадър - .

"Което за слепеца е "очевидно", за зрящия подлежи на проверка".(Източна мъдрост)
Когато започнат без причина да ме наричат "другаръ" и да се обръщат към мен просторечиво (на диалект?) с което намекват, че ме причисляват към необразованото простолюдие - тогава знам че съм сложил пръст в раната.

Фeрас, каква е вашата рана?

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Жените в IDF

Писане  pheras Вто 17 Фев 2009, 13:08

Израел е държава, създадена от евреи, които хилядолетия са обитавали десетки страни със специфична култура, история, религия и традиции.

Кой е един обединителните фактори в държавата, един вид melting pot и същевременно витрина на разнообразието? Това са Израелските въоръжени сили, известни и с англоезичната абревиатура IDF.

Днес реших да публикувам снимки на жените в израелските въоръжени сили. Струва си Very Happy

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Israel16aq2

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 2499458910_732cf856c9

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 IDFGirl

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Жените в IDF - 2

Писане  pheras Вто 17 Фев 2009, 13:15

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Six-IDF-Women

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Idf-women

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Fatah_man-IDF_medics

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 007_izrail

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Жените в IDF - 3

Писане  pheras Вто 17 Фев 2009, 13:23

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 473550809vylvuiph0tw

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Untitled114kx

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 X1piykpqhc35kvqpnekwlf7uv9

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Хубави зверчета

Писане  gigatev Вто 17 Фев 2009, 13:44

Хубави зверчета и щяха да са още по-хубави ако не бяха облечени в тези дрехи и с тези железа в ръце.
Важното е да раждат, защото на Израел ще му трябват войници.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  chocho Вто 17 Фев 2009, 13:55

И това ако не е извращение - здраве му кажи Crying or Very sad

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty " И това ако не е извращение - здраве му кажи "

Писане  Таки Вто 17 Фев 2009, 14:15

Не съм съгласен с теб, Чочо. Признах си вече големия грях - носталгията по социализма. А тези девойки ми навяват директно спомени от епохата на почина "Готов к труду и обороне" ! Оставям настрана факта, че на някои от тях матушките и бабушките са участвали в поменатия почин, в рамките на великата Съветска страна. Та съзирам, черезчур затрогнат, и известна приемственост.

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 949


Последната промяна е направена от Таки на Вто 17 Фев 2009, 14:43; мнението е било променяно общо 1 път
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty спомени от епохата на почина "Готов к труду и обороне"

Писане  chocho Вто 17 Фев 2009, 14:29

По мое време имаше т.нар. "военен лагер" - май бяхме в 10-ти клас - та ни закараха в едно баири за 2 седмици - облякоха с нещо много подобно и съученичките ми - изглеждаха по същия начин като тези деца горе...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty По мое време имаше т.нар. "военен лагер"...

Писане  komarKo Вто 17 Фев 2009, 14:32

chocho написа:По мое време имаше т.нар. "военен лагер" - май бяхме в 10-ти клас - та ни закараха в едно баири за 2 седмици - облякоха с нещо много подобно и съученичките ми - изглеждаха по същия начин като тези деца горе...


"военно обучение" му викаха - имахме го и по един час седмично, някакъв алкохолизиран офицер ни "преподаваше" - сега, като се напрягам да си спомня, само червеният му нос ми се явява... Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Аз съм категорично несъгласен с вашия негативизъм!

Писане  Таки Вто 17 Фев 2009, 14:42

Решил Ферас да почете израелските труженички на картечницата? Негово си право, нека ги почита.

Който има алтернативна теза, нека я промоцира, вместо да мърмори ! Ето, аз бих предложил да почетем българските труженички на перото. Това наричам аз "позитивна реакция" !

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Dalboki_rezervi
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  chocho Вто 17 Фев 2009, 14:51

Нямам нищо против ферас да поства снимките - много са хубави даже... Само казвам че намирам за ... откачена идея да се изпращат дечица като горните в армията.

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Израел и Близкият изток в снимки - Page 3 Empty Re: Израел и Близкият изток в снимки

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите