Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

+20
gigatev
(Apostol na Svobodata)
blag009
дечо
pheras
Лаик
Надя
nikiforov
chocho
Радомир
komarKo
Помощ, граждани!
Логик
Робърт Боев
Homan
Boabab
Admin
Агата
Таки
Realistka
24 posters

Страница 3 от 41 Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next

Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty ReTV

Писане  Realistka Пет 16 Яну 2009, 19:22

Преди 10-на минути, в новините на ReTV, в репортажа за Протеста, показаха внука на Логик- Антон или Боян - по-малкия, русичкия ! Само него показаха ! Много голям сладур...гризкаше един геврек! Very Happy
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Потомствена политическа активност

Писане  Логик Съб 17 Яну 2009, 00:49

Да, той е:

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Path_3791

Снимката е на Дарикнюз. За съжаление кадрите с децата и интервюто са били изместени от хорото.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Радомир Съб 17 Яну 2009, 03:29

Здравейте !
Препоръчвам последния филм на Уил Смит - Seven Pounds: http://www.imdb.com/title/tt0814314/
След впечатляващата роля в The Pursuit Of Happyness, и с този филм Смит разтърсва зрителите с драмата на един човек, който буквално раздава себе си, за да изкупи тежък грях.

Реалистке, за мен един чай, моля. В последните седмици имахме гостенин, който ме простуди от тичане:

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 DSC04969

Радомир

Male
Брой мнения : 121
Registration date : 07.11.2007

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Докюменти

Писане  Таки Съб 17 Яну 2009, 08:45

Снимката е на Дарикнюз. За съжаление кадрите с децата и интервюто са били изместени от хорото.
Това е друга работа, Логико. Документ "черно на бяло" ( та дори цветно ) , отиващ директно в борческата автобиография на Боянчо. А не като теб, дето в количката на 3 месеца си пренасял позиви и тем подобни недоказуеми геройства.. Very Happy

Но мен още ме смущава тази инвенция - "протестното хоро". Защото, ако едно хоро може да бъде "протестно" , то такива могат да бъдат един твърде широк кръг от други дейности. Като например, "протестното уиски" или "протестното капучино" , за въздържателите:

- Не те видях на митинга..

- О, там бях. Пих две протестни водки в барчето на "Радисън" !


Така че, Реалистке, ще те помоля за едно голямо протестно еспресо.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Логико, хвърлих един поглед на Дарик Нюз ...

Писане  Таки Съб 17 Яну 2009, 09:28

.. и видях не една, не две, а цели 7 снимки на внуци и щерка.. Една пета от снимките на Дарик са техни! Такава паблисити е наистина рядкост - поздрави. Е, няма да ги линкувам всичките, но трябва да почетем и другия борец за спасяването на Иракли - Антончо:

http://dariknews.bg/view_photo_topic.php?photo_topic_id=560&photo_id=12352&#banner

От горния линк до другите снимки е .. една крачка.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Боянчо

Писане  Realistka Съб 17 Яну 2009, 20:55

Това е рекламното лице на Протеста!

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Proval_na_kub
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Съб 17 Яну 2009, 21:05

Радомир написа:Здравейте !
Препоръчвам последния филм на Уил Смит - Seven Pounds: http://www.imdb.com/title/tt0814314/
След впечатляващата роля в The Pursuit Of Happyness, и с този филм Смит разтърсва зрителите с драмата на един човек, който буквално раздава себе си, за да изкупи тежък грях.

Реалистке, за мен един чай, моля. В последните седмици имахме гостенин, който ме простуди от тичане:

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 DSC04969

Радомире,
мина ли ти кашлицата?!
Ето ти чайче...ще видиш как бързо ще ти мине...щото моят чай е чудодеен... Laughing Laughing
А този приятел, дето те е придружавал, какво е?! Куче ли е?! Бездомно?! Че там имате ли бездомни кучета...?!
Странно..да не е лисичка...?!

Филмът си го записах в културната програма...тя моята съвсем залиня...хванах се с някакви чудовищни ремонти...само в моята глава могат да се появят такива идеи, ама карай да върви! Laughing
Ти не се сърди на Ригас, за реакцията...
Ти нали знаеш, че аз не държа на твоя ответна реакция...А това е по-важно!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Открих страхотно богатство...

Писане  Realistka Съб 17 Яну 2009, 22:01

Нали сега , след ремонта, съм се посветила на едно безумно чистене...
И ...изведнъж всред всичките бумаги открих някакви песни на Галич...
Твърде вероятно е някои от тях въобще да не са публикувани
Защото , когато бяхме в Дубна, той идва два или три пъти...и аз присъствах ня някакви полулегални сбирки, на които той изпълняваше свои песни.
Някои ги записвахме. И след това не мога да си спомня как аз се оказах с тез текстове, напечатани на широки листинги от едновремешните , старите ЕВМ...
И сега ги прелиствам. И не знам дали са печатани ил не са...
Това си е рядък ръкопис...
Какво трябва да направя?!
Не се сещам...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Ал. Галич

Писане  Realistka Нед 18 Яну 2009, 14:15

От моята тетрадка, след среща с Ал. Галич

ПЕСНЯ О ПРЕКРАСНОЙ ДАМЕ

Алескандр Аркадьевич Галич

Как мне странно, что ты жена,
как мне странно, что ты жива!
А я-то думал, что просто
ты мной воображена...


Не считайте себя виноватыми,
не ищите себе наказания,
не смотрите на нас вороватыми,
перепуганными глазами,
будто призваны вы, будто позваны,
нашу муку терпеньем мелете.
Ничего, что родились поздно вы, -
вы все знаете, все умеете!

Как мне странно, что ты жена,
как мне странно, что ты жива!
А я-то думал, что просто
ты мной воображена...

Никаких вы не знали фортелей,
вы не плыли бунтарскими окнами,
у проклятых ворот в Лефортове
вы не зябли ночами мокрыми.
Но ветрами подует грозными –
Босиком вы беду измерите.!
Ничего, что родились поздно вы, -
вы все знаете, все умеете!

Как мне странно, что ты жена,
как мне странно, что ты жива!
А я-то думал, что просто
ты мной воображена...

Не дарило вас время радостью,
Заливали нас кровь и подлость,
Но великою вашей слабостью
Вы не жезнь нас спасли, а гордость
Вам сторицей не будет воздано,
И пойдем мы по веку розно,
ничего, что родились поздно вы, -
воевать нникогда не поздно!

Как мне странно, что ты жена,
как мне странно, что ты жива!
А я-то думал, что просто
ты мной воображена...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Един цитат...

Писане  Realistka Нед 18 Яну 2009, 19:36

В разказа на Чехов "Письмо к ученому соседу" има следната знаменита фраза:
"Этого не может быть, потому что этого не может быть никогда"
точно това си помислих, когато прочетох, че в последно време, в арт-бизнеса върви страхотна търговия с картини-менте на руски майстори...и че най-силни изяви в това "изкуство" имали пак руснаците...
Даже картина от Айвазовски, която неотдавна Путин получил като подарък се оказала менте...
Ау-у, много лошо:




16 января 2009 г.
Хейди Браун | Forbes
Жулики Инкорпорейтед
В области поддельного искусства никто не может превзойти русских Статья Хейди Брауна в журнале The Forbes посвящена проблеме переполненности арт-рынка поддельными работами русских мастеров. По словам владельца известной московской галереи Марата Гельмана, даже подаренная недавно Владимиру Путину картина Айвазовского оказалась фальшивкой.

Особенно популярен среди жуликов русский авангардист Казимир Малевич, создатель всемирно известного "Черного квадрата". И это неудивительно, пишет Браун, ведь работы Малевича продавались и по 60 млн долларов на аукционах.

Схема проста: небольшие арт-дилеры продают фальшивки крупным игрокам на рынке, те платят "экспертам", которые подтверждают подлинность. В итоге подделки оседают в частных коллекциях или даже попадают иногда на аукционы.

Происхождение может быть самое разное. Часто при помощи бедных реставраторов или студентов Российской академии художеств создаются точные копии без подписи — это не запрещено российским законодательством. За точную копию, скажем, Кандинского они получают до 15 тысяч долларов. При этом достать холст столетней давности на московском черном рынке — не проблема, замечает автор статьи. По искусствоведческой литературе восстанавливают краски и технику написание, а эффект старины достигается за счет резкого перепада температур.

Есть и другая схема. К примеру, берется пейзаж малоизвестного датского художника, за который в лучшем случае на аукционе дадут 2 тысячи долларов, затем он "русифицируется": датская служанка превращается в русскую крестьянку, а сельский дом - в православную церквушку, и вот перед вами уже картина XIX века стоимостью 250 тысяч долларов.

В этом прибыльном бизнесе участвуют и преступники из Франции, Германии и Израиля. Иногда они привозят из России нескольких молодых художников, и те за 1000 долларов в месяц создают подделки.

Неясно, кому можно доверять в таких условиях, заключает Браун. Даже в московском Музее современного искусства, как выяснилось, были выставлены два фальшивых полотна Малевича.

Источник: Forbes
http://www.inopressa.ru/article/16Jan2009/forbes/arts.html
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Отговор на два въпроса...

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 12:30

Добър ден на всички!
Good afternoon everybody!
Здравствуйте товарищи!
Bonjour Mesdames et Messieurs



Преди два дни един участник в Кибера ме попита какво мисля за трудното интегриране на България в ЕС, нещо, с което Словакия очевидно няма проблеми...и още: какво си мисля за любовта на българите към Русия...
И ето аз си позволявам да постна и тук моите отговори:

N,
Имам своя версия.
Но ти задаваш два въпроса – те се преплитат , но са два все пак.
Първият: Защо България я заплашва изключване от ЕС, а Словакия не я заплашва подобна санкция?
Макар и толкова далече физически, правилно усещаш нещата. Има такава реална заплаха.
Защо?


Ами защото нашият Президент – Георги (Гоце) Първанов, а и цялото ни правителство на тройната коалиция, начело със Станишев, активно работят за изключването на България от Европейския съюз.
Мисля го сериозно и го казвам сериозно.

Нещата започнаха още от времето, когато официален представител на руската администрация ни нарече „троянски кон” (може би по-подходящо е „кобила” все пак, ако питат мен...), а нашите власти в лицето на Калфин си замълчаха тактично...

Дальше – больше...Толкова ли е трудно да бъде разтълкувано цялото дразнещо поведение на нашите управляващи по повод разкритията за корупционни схеми с програмите САПАРД и ФАР? Не мисля, че е трудно. Елементарно е.

А подкрепата на съдебната ни система в тази далавера? А включването в този спят хор и на гласа на прокуратурата, в лицето на очарователния г-н Главния ни прокурор? Че няма ли в тази ЕК едно чувствително женско сърце, което да трепне, едни слаби женски колене, които да омекнат пред вида на тази тридневна брада, пред тез честни очи и пърхащи клепки, които обещават , че „тези дни”, именно „тези дни” и...?
Няма изглежда...

.И ,представи си, когато вече бяха изчерпани всичките ни възможности да опъваме нервите на Брюксел с тези наши номера и проблеми, дойде като по поръчка газовата криза...Тогава аз наивно си помислих, че нашенските русофили са бита карта...че сега най-после ще им светне нещо в мозъците относно братска Русия , дет няма друга и.т.н. и т.н...
Уви, пак не съм познала...

Защото този път нашият Президент (г-н Георги (Гоце) Първанов) в разгара на кризата започна да събира следващите взятки от големия шлем като постави въпроса за отваряне на 4-ти блок на АЕЦ „Козлодуй”! В акцията се включи и Станишев и...колелото се завъртя...
Как?
Най-напред в петък, в „Панорама”, народният представител и между другото сътрудник на ДС още от студентски години Красимир Каракачанов обясни, че студентите протестирали, защото не им бил предложен национален идеал, за който да се борят всеки ден...
След което бизнесменът Ковачки събира своите служители, дето им плаща заплата, и те днес под предводителството на същия този Красимир Каракачанов и на Любен Дилов-син са били на площада, пред НС, за да си искат отварянето на 4-ти блок, обявено за национален идеал, може би...

Сега, след всички тези изпълнения, ЕС би трябвало да ни изхвърли моментално. Като проява на елементарно достоинство. И защото го заслужаваме.
Аз обаче си мисля, че ако съм decision maker от висшия ешелон на ЕС, няма да допусна при никакви обстоятелства изключването на България от ЕС. Единствено за да покажа на Путин, че неговото место е Русия, че неговите проблеми са проблемите на Русия, а не тези на обединена Европа.


N, Мисля, че с това ти отговорих и защо такива неща не се случват със Словакия!
_________________


Снощи бях започнала да отговарям на втория ти въпрос, но не го довърших...
А сега не ми се пише...така че поствам го в този вид:


Откъде е тази мазохистична любов на българите към Русия и защо в Словакия няма прояви на такава любов?

Мисля, че тази българска патология има исторически дълбоки корени. Основата е също толкова патологичния апетит на Русия към Константинопол и проливите, заради излаз към топлите морета...
Ти знаеш, че Русия преценява, че постигането на този цел би било много по-лесно ако се действа като спасителна акция за освобождение на „поробените православни братя” (те даже в своите официални документи ни наричат не българи, а южни славяни, което е по-обобщено).

Не трябва да се забравя много сериозното финансиране на акцията на Русия за ликвидиране на унията, и откъсването на българската църква от връзките й с католическия Рим. Като част от тази акция е и отвличането на Йосиф Соколски с параход до Одеса и ролята ня княз Лобанов в това дело. Да не забравяме, ролята на Петко Славейков в тази акция...и си мисля, дали пък тогава не са възкнали в главата му строфите на „Кат Русия няма втора....което стихотворение и до мое време учехме наизуст в училище...Знам ли? Забележи, че това е 1861 година...Излиза, че 150-годишна давност има тази атака на съзнанието на българина.

След това идва Освобождението...и пак същата история...
Колко българи си срещнал, които са чели „Строителите” на Симеон Радев?! А „Публицистиката” на Захари Стоянов, която видях отпечатана едва 1983 г. (има едно издание от 1943 г., но ние го нямаме в нашата бибилиотека) А знаеш ли, че „Стефан Стамболов и новейшата ни история” е издадена само веднъж през 1909 г. и чак 1992 г. е второто й издание. Навремето ний я бяхме чели на циклостил. Нямаше нормално печатно издание. Откъде българинът можеше да научи, че има друга гледна точка за Освобождението ни и ролята на Русия?

И при цялата мощ на пропагандната машина на Русия , а след това и на съветската такава, никак няма да ти бъде трудно да си обясниш таза дълбоковкоренена представа в българите, че „русите са наши братя, наша плът и наша кръв”...След 09.09.44 г. още по. лесно е било митът за освободителната роля на братска Русия, за помощта на братския Съветски съюз да намери благодатна почва у нас, в...


Написах това, защото вчера, например, Кибера е посетен от 216 читатели. За тези читатели е това мое усилие. Следя, не системно, но все пак следя,какво е посещението на Кибера, за да мога да се ориентирам дали има смисъл.
Да! Смисъл има!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  komarKo Вто 20 Яну 2009, 12:47

Realistka написа:
Написах това, защото вчера, например, Кибера е посетен от 216 читатели.


Shocked

ае стига бе!

по скоро тримата от запаса са влезли по 72 пъти... Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 12:53

komarKo написа:
Realistka написа:
Написах това, защото вчера, например, Кибера е посетен от 216 читатели.


Shocked

ае стига бе!

по скоро тримата от запаса са влезли по 72 пъти... Razz
Е, ум'реш да ми присечеш радостта!
Ами, не се ли сещаш, че и аз имам право на своите 15 минути!
Ега ти завистта! Twisted Evil Twisted Evil
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Реалистке,

Писане  Таки Вто 20 Яну 2009, 13:00

Я ми изясни един твой постинг за Америция (Am-241) в МпФ-Кибера.. Защото ако съм го разбрал правилно, имам сериозни възражения.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 13:15

Таки написа:Я ми изясни един твой постинг за Америция (Am-241) в МпФ-Кибера.. Защото ако съм го разбрал правилно, имам сериозни възражения.
Излизам!
Като се върна!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 17:22

Върнах се! Very Happy
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Върнах се!

Писане  Таки Вто 20 Яну 2009, 17:46

Ти се върна, но пък CNN започна с предаването от Вашингтон. Та може да отложим приказката за по-късно.

Въпросът ми е дали наистина смяташ Am241 и другите алфа-излъчватели трансурани за безопасни, или погрешно съм разбрал.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 20:11

Таки написа:Ти се върна, но пък CNN започна с предаването от Вашингтон. Та може да отложим приказката за по-късно.

Въпросът ми е дали наистина смяташ Am241 и другите алфа-излъчватели трансурани за безопасни, или погрешно съм разбрал.

Всички алфа-излъчватели са много опасни. Това и казвам в постинга си в Кибера от 19 Jan 2009, 4:51 pm
Казвам, че Am-241е опасен(тъй като той е алфа-излъчвател) Това безконтролно разнасяне на тези плочки с този изотоп....Това е невежество в действие.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Казвам, че Am-241 е опасен

Писане  Таки Вто 20 Яну 2009, 20:21

ОК. Аз те разбрах криво - че невежеството касае публикацията, а не деянието.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 20:33

Таки написа:ОК. Аз те разбрах криво - че невежеството касае публикацията, а не деянието.
Деянието е невежество, Ригас.
Аз затова казвам винаги, че атомната енергетика е за цивилизовани нации ...
Какво разбирам под това: дисциплинирани от детство и началното училище работници, образовани хора...
Защо го казвам...защото инжинери са ми казвали: - А бе, госпожа, какво толкова?! Вие да знаете колко изотопи сме разсипвали...и нищо! В неофициален разговор, разбира се..Можеш ли да си представиш?!
Аз се ужасявам от подобно отношение...
Това са невежи хора. Престъпници.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty " Цивилизованите нации "

Писане  Таки Вто 20 Яну 2009, 20:56

Деянието е невежество, Ригас.
Аз затова казвам винаги, че атомната енергетика е за цивилизовани нации ...
Какво разбирам под това: дисциплинирани от детство и началното училище работници, образовани хора...
Защо го казвам...защото инжинери са ми казвали: - А бе, госпожа, какво толкова?! Вие да знаете колко изотопи сме разсипвали...и нищо! В неофициален разговор, разбира се..Можеш ли да си представиш?!
Аз се ужасявам от подобно отношение...
Това са невежи хора. Престъпници.
На тази тема можем да говорим още години, без да се разберем.. Една голяма ядрена централа се нуждае от няколко хиляди добре подготвени хора, специалисти от най-различен ранг, с чувство за отговорност и технологична дисциплина. За това не е необходимо цялата нация да е "цивилизована" до това ниво.

Нима гражданската авиация не изисква също специалисти с подобни умения, отговорност и дисциплина? И нима днес има страни без такава авиация? Забележи, че макар тази авиация да е сред най-безопасните начини на придвижване, жертвите на самолетните катастрофи са 1000 - 1500 годишно, в световен мащаб.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 21:04

Таки написа:
Деянието е невежество, Ригас.
Аз затова казвам винаги, че атомната енергетика е за цивилизовани нации ...
Какво разбирам под това: дисциплинирани от детство и началното училище работници, образовани хора...
Защо го казвам...защото инжинери са ми казвали: - А бе, госпожа, какво толкова?! Вие да знаете колко изотопи сме разсипвали...и нищо! В неофициален разговор, разбира се..Можеш ли да си представиш?!
Аз се ужасявам от подобно отношение...
Това са невежи хора. Престъпници.
На тази тема можем да говорим още години, без да се разберем.. Една голяма ядрена централа се нуждае от няколко хиляди добре подготвени хора, специалисти от най-различен ранг, с чувство за отговорност и технологична дисциплина. За това не е необходимо цялата нация да е "цивилизована" до това ниво.

Нима гражданската авиация не изисква също специалисти с подобни умения, отговорност и дисциплина? И нима днес има страни без такава авиация? Забележи, че макар тази авиация да е сред най-безопасните начини на придвижване, жертвите на самолетните катастрофи са 1000 - 1500 годишно, в световен мащаб.
Няма да се съглася, разбира се!
Некадърността на един пилот се вижда. То е видимо.
На един невеж (химик, физик или инжинер),боравещ с изотопи, невежеството не може да се види директно. Жертвите - също!
Няма да се съглася никога с тезата ти, защото съм го живяла...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Пилоти и ядрени технолози

Писане  Таки Вто 20 Яну 2009, 21:15

Няма да се съглася, разбира се!
Некадърността на един пилот се вижда. То е видимо.
На един невеж (химик, физик или инжинер),боравещ с изотопи, невежеството не може да се види директно. Жертвите - също!
Няма да се съглася никога с тезата ти, защото съм го живяла...
При зададената история на ядрените инциденти в АЕЦ "Козлодуй" * , твоят намек касае хипотетични замърсявания на околната среда от централата, които поставят на риск българското население или една негова част.

Аз не мога да приема, че моите колеги от ФзФ на СУ биха мълчали в подобен случай. Било за днешни случаи, било за такива преди 1989 г. , за които са научили.

* Напомням, че говорехме за ядрената енергетика.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Вто 20 Яну 2009, 21:26

Таки написа:
Няма да се съглася, разбира се!
Некадърността на един пилот се вижда. То е видимо.
На един невеж (химик, физик или инжинер),боравещ с изотопи, невежеството не може да се види директно. Жертвите - също!
Няма да се съглася никога с тезата ти, защото съм го живяла...
При зададената история на ядрените инциденти в АЕЦ "Козлодуй" * , твоят намек касае хипотетични замърсявания на околната среда от централата, които поставят на риск българското население или една негова част.

Аз не мога да приема, че моите колеги от ФзФ на СУ биха мълчали в подобен случай. Било за днешни случаи, било за такива преди 1989 г. , за които са научили.

* Напомням, че говорехме за ядрената енергетика.

Проблемът е, че реалистки няма да има откъде да бъдат внесени...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Речта на Барак Обама

Писане  Realistka Чет 22 Яну 2009, 12:43

Добър ден на всички!
Good afternoon everybody!
Здравствуйте товарищи!
Bonjour Mesdames et Messieurs

Преведох речта на Барак Обама.

Аз не съм професионален преводач, така че преводът сигурно има кусури, но нямам време да доизпипвам нещата. Пък и едва ли има смисъл. Идеята е запазена и това е важното...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 3 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 41 Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите