Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕС, България и Русия

+7
дечо
Realistka
Логик
chocho
gigatev
Таки
talkinghead
11 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  pheras Вто 17 Фев 2009, 12:43

Реалистке,

Да говориш и дискутираш с другаръ Гигатев или Роберто Боев си е чиста загуба на време. От друга страна е съвсем нормално и такива хора да са равноправни участници в свободната дискусия. От теб зависи колко внимание ще им подариш. Тактиката на тези люде е винаги една - да те сведат до "народната" си мъдрост. Това е едно поле, на което със сигурност ще те бият. Не само ще те бият, но и ще ти опропастят дискусията. Затова "карай гарата", усмихвай си се на хубавото слънце и дай да си хортуваме нормално Very Happy

Съгласен съм, че когато някой се изтърве в гащите, както се е случило на пишещия господин, ти става неприятно и искаш веднага да го поставиш на мястото. Така и щеше да стане. Ако например той беше десебар, седесар, американофил, натофил и пр., любезният домакин Таки сигурно цяла седмица щеше да напомня за тъмносинята опасност. Щом е антисемит, националист и евтин популист, може би е по-правилно да следваш моя съвет нежели да чакаш будната гражданска съвест да се разбуди.

Ето една хубава тема - русофилство/русофобия. Дай да я разнищим пък ако ще да боли Very Happy

P.S. Не е чувал за Йосиф Бродски. А ти чувала ли си за Л. Берия. К вопросу об истории большевистских организации в Закавказье, 1941 г.? Не си нали? А, надо Cool

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  talkinghead Вто 17 Фев 2009, 12:47

pheras написа:
Realistka написа:

За "русофобството" бих могла да си поговоря с теб, когато напишеш подробно мнението си относно основанията за русофилството всред българите. Тогава може да се получи диалогът, за който ратваш...иначе е хвърляне на обвинения без аргументи.

Реалистке,

Чудесно предложение.

Една разумна дискусия за русофилството и русофобството си струва. Може би опитът няма да е успешен, но пак ще си струва.
За мен всякакви фоб-ства и фил-ства, независимо от какъв цвят, са израз на комплекси от собствената същност. От друга страна русофилството или особеното отношение на българите към Русия и руския народ е за мен съвсем логично следствие на исторически (най-вече), културни и икономически процеси, които са текли два - три века.

Всяка година на Трети март, т.е. съвсем скоро, ние отдаваме почит на началото на свободната българска държава, нещо до което се е стигнало със смъртта на хиляди руски войници и офицери. Твоята, моята и на Стамболов страна беше уредена с привременна администрация, ръководена от княз Дондуков, с чиято работа и насърчение се въведе нова съдебна система, устрои се армията на Княжество България и неговата администрацията, свика се Учредително събрание (което пък прие Търновската конституция). Във всяка една област на новоосвободената държава, темелите бяха поставени от временното руско управление и развити впоследствие от ония млади и будни българи, които се бяха изучили в странство и помагаха на освободеното си отечество.
И до днес цялата страна е осеяна със стотици паметници на загинали руски войници и офицери, а по малките и големите градове не минава без улица "Гурко", "Скобелев", "Цар Освободител" и т.н.
Освобождението на България от Русия промени и съдбата на България. Първо България отново се завърна като държава на картата на Европа и второ историческият факт на Освобождението и географското положение превърна България в интересна и геополитически важна за Русия страна, която Русия се е стремяла и се стреми да привлече в своята орбита. Логично е, че Балканите за Русия са по-интересни, отколкото за една Франция или Великобритания да речем. Твоят любим политик (доколкото си спомням) Уинстън Чърчил с лекота подари България на СССР години по-късно, макар и съвсем лицемерно да държа речта за падането на желязната завеса. Годините на комунизма донесоха едно друго "русофилство" - съветофилството. Руският елемент доминираше СССР (не винаги по върха), а СССР доминираше социалистическия свят. За страните от соц-блока нямаше друга истина, култура, икономика или образование освен съветските. Покрай това поколения четяха чуждата научна литература на руски, бяха абонирани за руски печат, учеха руски език, образоваха се в Русия, контактуваха с руснаци и т.н. Това съветофилство вече не беше породено от благодарността на българина към Русия, която му донесе свободата, а от съвсем обективни нужди като кариера, образование и принуда.
Всички тези исторически събития, случили се в рамките на 130 години, не могад да бъдат игнорирани просто ей така. Те оказват влияние върху всички сфери на живота в държавата - член на ЕС България и не могат да бъдат повод за истерии. Напротив, и отрицателното и положителното влияние на русофилството трябва да се анализират трезво от всеки, който има претенции да става успешен политик в България. Нетрезвият анализ ни лашка в двете крайности, а от това няма полза.
Нямам време да се понапиша и за икономическия елемент при русофилството, но и за това ще му дойде времето.

Надявам се, че това мое мнение ще види и твой отговор, тъй като темата е много интересна Smile


=================
.
колегите тук славянски не се напъвайте мозъците си на темата фили-фоби не е за мозъчетата ви.
не ви и пука, че фили-славянчетата са разрушили няколко паметника в русия на Хан Аспарух създателя на българската държава която е и донор на култура, вероизповедание, писменост на т.нар. варягите около киев и москва да станат хора.


Последната промяна е направена от talkinghead на Вто 17 Фев 2009, 12:49; мнението е било променяно общо 1 път
talkinghead
talkinghead

Брой мнения : 21
Age : 70
Registration date : 09.02.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty The best way out...

Писане  gigatev Вто 17 Фев 2009, 12:49

...is through the dispute and into quite another dispute.

Какъв Бродски? Какъв Петко Славейков?
Shocked Нали ставаше дума имат ли основание българите да бъдат "русофили".
При това аз не съм изказал никакво мнение. Ето - Ферас ти даде основания - поспори с него!

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty А как иначе...

Писане  Realistka Вто 17 Фев 2009, 13:05

gigatev написа:...is through the dispute and into quite another dispute.

Какъв Бродски? Какъв Петко Славейков?
Shocked Нали ставаше дума имат ли основание българите да бъдат "русофили".
При това аз не съм изказал никакво мнение. Ето - Ферас ти даде основания - поспори с него!
Как без Бродски и без Петко Славейков?
Разбира се, че и с тях...
А ти света вода ненапита...не си бил изказал мнение!
А за шалварите и фереджето да не би аз да го казах...и да не би това да не е мнение...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty " .. любезният домакин Таки сигурно цяла седмица щеше да напомня .. "

Писане  Admin Вто 17 Фев 2009, 13:06

Любезният домакин съм аз и напомням, че не участвам във форумни дебати.

Таки не е домакин и неговите становища не са 'домакински', а лични.


Последната промяна е направена от Admin на Вто 17 Фев 2009, 13:10; мнението е било променяно общо 1 път
Admin
Admin
Admin

Male
Брой мнения : 838
Location : European Union
Registration date : 10.10.2007

https://rigas.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  Realistka Вто 17 Фев 2009, 13:09

pheras написа:Реалистке,

усмихвай си се на хубавото слънце и дай да си хортуваме нормално Very Happy


Ето една хубава тема - русофилство/русофобия. Дай да я разнищим пък ако ще да боли Very Happy

P.S. Не е чувал за Йосиф Бродски. А ти чувала ли си за Л. Берия. К вопросу об истории большевистских организации в Закавказье, 1941 г.? Не си нали? А, надо Cool
ОК!
Това ми е най-лесно. Да се усмихна ...
Обезателно ще я разнищим!
Много хубава тема е. Very Happy Very Happy
Давай!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty за шалварите и фереджето

Писане  gigatev Вто 17 Фев 2009, 13:16

"за шалварите и фереджето" означава че, ако не беше руско-турската война и досега можеше да бъдем като кюрдите в Турция. Това ти го казва и Ферас:
""Всяка година на Трети март, т.е. съвсем скоро, ние отдаваме почит на началото на свободната българска държава, нещо до което се е стигнало със смъртта на хиляди руски войници и офицери. Твоята, моята и на Стамболов страна беше уредена с привременна администрация, ръководена от княз Дондуков, с чиято работа и насърчение се въведе нова съдебна система, устрои се армията на Княжество България и неговата администрацията, свика се Учредително събрание (което пък прие Търновската конституция). Във всяка една област на новоосвободената държава, темелите бяха поставени от временното руско управление и развити впоследствие от ония млади и будни българи, които се бяха изучили в странство и помагаха на освободеното си отечество""
Т.е. може би нямаше да има българска държава. А аз щях да нося фес и потури. Ферас - също.
Наскоро четох една книжка - интервюта с Буров, в която той казва: "Когато българин срещне руснак - трябва дълбоко да му се поклони" (цитирам по памет). И забележи: не го казвам аз! Цитирам го, защото ми направи впечатление като нещо доста пресилено...

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  Realistka Вто 17 Фев 2009, 13:25

gigatev написа:"за шалварите и фереджето" означава че, ако не беше руско-турската война и досега можеше да бъдем като кюрдите в Турция. Това ти го казва и Ферас:
""Всяка година на Трети март, т.е. съвсем скоро, ние отдаваме почит на началото на свободната българска държава, нещо до което се е стигнало със смъртта на хиляди руски войници и офицери. Твоята, моята и на Стамболов страна беше уредена с привременна администрация, ръководена от княз Дондуков, с чиято работа и насърчение се въведе нова съдебна система, устрои се армията на Княжество България и неговата администрацията, свика се Учредително събрание (което пък прие Търновската конституция). Във всяка една област на новоосвободената държава, темелите бяха поставени от временното руско управление и развити впоследствие от ония млади и будни българи, които се бяха изучили в странство и помагаха на освободеното си отечество""
Т.е. може би нямаше да има българска държава. А аз щях да нося фес и потури. Ферас - също.
Наскоро четох една книжка - интервюта с Буров, в която той казва: "Когато българин срещне руснак - трябва дълбоко да му се поклони" (цитирам по памет). И забележи: не го казвам аз! Цитирам го, защото ми направи впечатление като нещо доста пресилено...
А , ти пък знаеш ли, че ако не беше Стамболов, ние с теб щяхме да сме като чеченците - едни подивяли от страдание хора на една подивяла от ината и силата на Русия страна...Подивяла! Повтаряй си го това: подивяла, подивяла, подивяла...Това щяхме да бъдем!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Странен човек е този Ферас

Писане  gigatev Вто 17 Фев 2009, 13:30

pheras написа:Реалистке,

Sъгласен съм, че когато някой се изтърве в гащите, както се е случило на пишещия господин, ти става неприятно и искаш веднага да го поставиш на мястото. Така и щеше да стане. Ако например той беше десебар, седесар, американофил, натофил и пр., любезният домакин Таки сигурно цяла седмица щеше да напомня за тъмносинята опасност. Щом е антисемит, националист и евтин популист, може би е по-правилно да следваш моя съвет нежели да чакаш будната гражданска съвест да се разбуди.
)

Аз го цитирам (виж по-горе), хваля пътеписите и снимките му, а той говори за изтърваване в гащи и за 'поставяне на място'.
Нарича ме "антисемит, националист и евтин популист".
Какво значи това и откъде му е хрумнало??? Shocked

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  дечо Вто 17 Фев 2009, 14:36

gigatev написа:
pheras написа:Реалистке,

Sъгласен съм, че когато някой се изтърве в гащите, както се е случило на пишещия господин, ти става неприятно и искаш веднага да го поставиш на мястото. Така и щеше да стане. Ако например той беше десебар, седесар, американофил, натофил и пр., любезният домакин Таки сигурно цяла седмица щеше да напомня за тъмносинята опасност. Щом е антисемит, националист и евтин популист, може би е по-правилно да следваш моя съвет нежели да чакаш будната гражданска съвест да се разбуди.
)

Аз го цитирам (виж по-горе), хваля пътеписите и снимките му, а той говори за изтърваване в гащи и за 'поставяне на място'.
Нарича ме "антисемит, националист и евтин популист".
Какво значи това и откъде му е хрумнало???
Shocked
Какво значи това и откъде му е хрумнало
.......което ще рече, че никой няма право да се отклони и на сантиметър от единствено правата линия ГИГАТЕВа Laughing]SmileyCentral.com

дечо

Брой мнения : 109
Registration date : 30.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Разбрах, че да се "изтървеш в гащите" е дясно-коректно.

Писане  Таки Вто 17 Фев 2009, 14:48

Не разбрах дали е крайно-дясно-коректно. Или да го приема като една просветлена норма.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty След като съм обявена за русомразка, мога да си позволя да постна това...

Писане  Realistka Съб 21 Фев 2009, 10:40

Майтапът е потресающ Laughing Laughing Laughing
Ильф и Петров ряпа да ядат!
Гледайте какво се случва в братска Русия:

ЕС, България и Русия - Page 3 Zx450y250_678529

Оказва се, според съобщение от преди две години на "Медиапул", че тази организация, нарекла се Академията по проблемите на сигурността, отбраната и правния ред (АБОП), била основана през 1999 г. по личната идея на тогавашния председател на Съвета за сигурност на Русия Владимир Путин, Целта на инициативата била "да се обедини дейността на обществените организации, които се занимават с проблемите на сигурността и отбраната на държавата". Идеята на о.з. полковник Путин е била подкрепена от Министерството на отбраната, от МВР, от ФСБ и от други висши държавни ведомства.
До тук ясно, нали?!

Организацията имала вече над 1200 "академици" и повече от 8500 "действителни членове".
От 2000-та година до сега била раздала медали и разни други отличителни знаци на 40 000 души

Помислете само: то излиза, че половината от производството на металодобивната индустрия в Русия работи за тази "академия". Laughing
От нашите хора орденоносци се оказват: Георги (Гоце) Първанов, Бойко Борисов, Стефан Софиянски, Валентин Златев, генерален директор на "ЛУКОЙЛ България"; Вежди Рашидов, скулптор; Георги Гергов, бизнесмен; Стефан Начков, скулптор, Дончо Цончев, а премия "Ломоносов" е получил акад. Антон Дончев "за значим принос в славянските литератури". Има и много ректори и други видни публични личности, но те трябва да си признаят...щото закривали тази организация.
Не ми стана ясно дали медалчетата ще трябва да се връщат и на кого... Laughing Laughing
Ако науча нещо по този въпрос ще пиша тук допълнително. Laughing

цялата статия
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  дечо Вто 24 Фев 2009, 15:02

Realistka написа:Майтапът е потресающ Laughing Laughing Laughing
Ильф и Петров ряпа да ядат!
Гледайте какво се случва в братска Русия:

ЕС, България и Русия - Page 3 Zx450y250_678529

Оказва се, според съобщение от преди две години на "Медиапул", че тази организация, нарекла се Академията по проблемите на сигурността, отбраната и правния ред (АБОП), била основана през 1999 г. по личната идея на тогавашния председател на Съвета за сигурност на Русия Владимир Путин, Целта на инициативата била "да се обедини дейността на обществените организации, които се занимават с проблемите на сигурността и отбраната на държавата". Идеята на о.з. полковник Путин е била подкрепена от Министерството на отбраната, от МВР, от ФСБ и от други висши държавни ведомства.
До тук ясно, нали?!

Организацията имала вече над 1200 "академици" и повече от 8500 "действителни членове".
От 2000-та година до сега била раздала медали и разни други отличителни знаци на 40 000 души

Помислете само: то излиза, че половината от производството на металодобивната индустрия в Русия работи за тази "академия". Laughing
От нашите хора орденоносци се оказват: Георги (Гоце) Първанов, Бойко Борисов, Стефан Софиянски, Валентин Златев, генерален директор на "ЛУКОЙЛ България"; Вежди Рашидов, скулптор; Георги Гергов, бизнесмен; Стефан Начков, скулптор, Дончо Цончев, а премия "Ломоносов" е получил акад. Антон Дончев "за значим принос в славянските литератури". Има и много ректори и други видни публични личности, но те трябва да си признаят...щото закривали тази организация.
Не ми стана ясно дали медалчетата ще трябва да се връщат и на кого... Laughing Laughing
Ако науча нещо по този въпрос ще пиша тук допълнително. Laughing

цялата статия
Оказва се, според съобщение от преди две години на "Медиапул", че тази организация, нарекла се Академията по проблемите на сигурността, отбраната и правния ред (АБОП), била основана през 1999 г. по личната идея на тогавашния председател на Съвета за сигурност на Русия Владимир Путин, Целта на инициативата била "да се обедини дейността на обществените организации, които се занимават с проблемите на сигурността и отбраната на държавата".
подобно на нашето ГДБСП(генералското движение в БСП) Cool
http://www.capital.bg/show.php?storyid=224092

дечо

Брой мнения : 109
Registration date : 30.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Нова архитектура на сигурността в Европа

Писане  gigatev Нед 08 Мар 2009, 05:00

Talkinghead написа:
Панславизма е отрова за България.

Не знам какво той разбира под "панславизъм", но аз мисля че българите сме длъжни да подкрепяме/съдейстуваме за сближаването на Русия с ЕС. В крайна сметка, мястото на Русия ( а не на Турция, например) е в ЕС Very Happy

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty България - троянският кон на една империя!

Писане  Realistka Нед 08 Мар 2009, 17:45

gigatev написа:Talkinghead написа:
Панславизма е отрова за България.

Не знам какво той разбира под "панславизъм", но аз мисля че българите сме длъжни да подкрепяме/съдейстуваме за сближаването на Русия с ЕС. В крайна сметка, мястото на Русия ( а не на Турция, например) е в ЕС Very Happy

Varying relations between the Slavic countries exist nowadays; they range from mutual respect on equal footing and sympathy towards one another through traditional dislike and enmity, to indifference. None, other than culture and heritage oriented organizations, are currently considered as a form of rapprochement among the countries with Slavic origins. In modern times the appeals to Pan-Slavism are often made by nationalist circles in Russia, Serbia and Slovakia to demonstrate their anti-Western attitude, see NATO Research Fellowship Program reference[1]

http://encyclopedia.thefreedictionary.com/panslavism

Чети също "Геният и неговия наставник" от Цветан Стоянов
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty По въпроса за "троянските коне"...

Писане  gigatev Нед 08 Мар 2009, 20:42

...чети какво пише гигатев тук:
http://www.henryjacksonsociety.org/cms/harriercollectionitems/HJS%20Conversation%20with%20Ivaylo%20Gatev%20and%20James%20Rogers.pdf

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  talkinghead Пон 09 Мар 2009, 08:36

gigatev написа:Talkinghead написа:
Панславизма е отрова за България.

Не знам какво той разбира под "панславизъм", но аз мисля че българите сме длъжни да подкрепяме/съдейстуваме за сближаването на Русия с ЕС. В крайна сметка, мястото на Русия ( а не на Турция, например) е в ЕС Very Happy

......
ало gigatev колега, ти май си фен на славянчетата!? имам един познат който е бил в Коми от него съм чул една приказка, че "българите обичали дядо си иван, но руснаците не обичали българите а само славянчетата". и като погледна БГ-историята повече от очевадно е, че руснака е правил всичко възможно за да ни направи заддунайска губерния.
talkinghead
talkinghead

Брой мнения : 21
Age : 70
Registration date : 09.02.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Относно 'славянчетата"

Писане  gigatev Пон 09 Мар 2009, 10:52

Драги Токинхед,
по-горе съм дал линк към дискусията ми с д-р Джеймс Роджърс. Попрочети там, виж каква е моята и неговата теза и, ако имаш какво да добавиш към позицията на моя опонент - кажи го. Ако не - остави клавиатурата и тичай да носиш пиците, оти клиентът не чека.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  talkinghead Пон 09 Мар 2009, 11:29

gigatev написа:Драги Токинхед,
по-горе съм дал линк към дискусията ми с д-р Джеймс Роджърс. Попрочети там, виж каква е моята и неговата теза и, ако имаш какво да добавиш към позицията на моя опонент - кажи го. Ако не - остави клавиатурата и тичай да носиш пиците, оти клиентът не чека.

..........
на този от парното gigatev оди да прочетеш книгите на Бжежински и тогава ми донеси едно питие другарю дискусионисте.
talkinghead
talkinghead

Брой мнения : 21
Age : 70
Registration date : 09.02.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Тази кореспонденция е между професионали...

Писане  Realistka Пон 09 Мар 2009, 11:41

gigatev написа:...чети какво пише гигатев тук:
http://www.henryjacksonsociety.org/cms/harriercollectionitems/HJS%20Conversation%20with%20Ivaylo%20Gatev%20and%20James%20Rogers.pdf
Боя се, че нивото ми не е достатъчно високо, за да ми позволи да вникна в същността на дискусията.
Смущава ме също известно несъответствие между пътеписите на Гигатев, които навремето привлякоха вниманието ми и това което се пише тук...
Имам усещане за раздвоение на личността при този автор или пък в използването на един и същ ник от най-малко двама души...
Тъй като за мен това усещане не е от най-приятните, отказвам се от удоволствието да участвам в подобна дискусия засега

Що се отнася до термина "троянски кон", ще напомня, че той беше използван нахално в публичното пространство по повод членството на България в ЕС от представител на официалната руска власт, а не от мен!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  Realistka Пон 09 Мар 2009, 11:52

talkinghead написа:
gigatev написа:Talkinghead написа:
Панславизма е отрова за България.

Не знам какво той разбира под "панславизъм", но аз мисля че българите сме длъжни да подкрепяме/съдейстуваме за сближаването на Русия с ЕС. В крайна сметка, мястото на Русия ( а не на Турция, например) е в ЕС Very Happy

......
ало gigatev колега, ти май си фен на славянчетата!? имам един познат който е бил в Коми от него съм чул една приказка, че "българите обичали дядо си иван, но руснаците не обичали българите а само славянчетата". и като погледна БГ-историята повече от очевадно е, че руснака е правил всичко възможно за да ни направи заддунайска губерния.

Talkinghead,
съдейки по аннглийския на Гигатев имам подозрението, че той не е бил в Коми, както вашия познат. По-скоро неговите горещи панславистки чувства са били култивирани далеч от Матушката. Това обяснява и тяхната сила (на чувствата)!
Що се отнася до подмятането за разнасяне на пици - не се засягайте! То е унизително само за славянските души, които пребиваваха на Запад на стипендии на Партията (с главно п) и нейните сателити, докато нормалните хора осъществяваха своята мечта за свобода именно започвайки с такъв старт. Няма нищо унизително в това да се трудиш почтено...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  talkinghead Пон 09 Мар 2009, 12:07

Realistka написа:
gigatev написа:...чети какво пише гигатев тук:
http://www.henryjacksonsociety.org/cms/harriercollectionitems/HJS%20Conversation%20with%20Ivaylo%20Gatev%20and%20James%20Rogers.pdf
Боя се, че нивото ми не е достатъчно високо, за да ми позволи да вникна в същността на дискусията.
Смущава ме също известно несъответствие между пътеписите на Гигатев, които навремето привлякоха вниманието ми и това което се пише тук...
Имам усещане за раздвоение на личността при този автор или пък в използването на един и същ ник от най-малко двама души...
Тъй като за мен това усещане не е от най-приятните, отказвам се от удоволствието да участвам в подобна дискусия засега

Що се отнася до термина "троянски кон", ще напомня, че той беше използван нахално в публичното пространство по повод членството на България в ЕС от представител на официалната руска власт, а не от мен!

.................
Колежке това раздвояване на такива като gigatev and & са разработки направени на Любянка москва така, че напълно сте права нечистоплътност има в този форумец.
talkinghead
talkinghead

Брой мнения : 21
Age : 70
Registration date : 09.02.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  gigatev Пон 09 Мар 2009, 12:22

Realistka написа:
gigatev написа:...чети какво пише гигатев тук:
http://www.henryjacksonsociety.org/cms/harriercollectionitems/HJS%20Conversation%20with%20Ivaylo%20Gatev%20and%20James%20Rogers.pdf
Боя се, че нивото ми не е достатъчно високо, за да ми позволи да вникна в същността на дискусията.
Смущава ме също известно несъответствие между пътеписите на Гигатев, които навремето привлякоха вниманието ми и това което се пише тук...
Имам усещане за раздвоение на личността при този автор или пък в използването на един и същ ник от най-малко двама души...
Тъй като за мен това усещане не е от най-приятните, отказвам се от удоволствието да участвам в подобна дискусия засега

Що се отнася до термина "троянски кон", ще напомня, че той беше използван нахално в публичното пространство по повод членството на България в ЕС от представител на официалната руска власт, а не от мен!

Realistke,
дискусията е проведена от друг Гигатев, мой близък роднина. Но...аз до голяма степен съм "съавтор", поради което смятам че изразената там ( в дискусията) позиция е и моя. Няма използване на един и същи ник от 2-ма души!
"Сам съм, други няма", казал Дяконът.

Разбирам ( и съжалявам) че нивото не е за тебе, но се надявах то да е достъпно за г-н Толкинхед (който кой знае защо ме нарича "другар" Evil or Very Mad )

Що се отнася до термина "троянски кон", ще напомня, че той беше използван нахално в публичното пространство по повод членството на България в ЕС от представител на официалната руска власт, а не от мен!

Това не е "термин" а е епитет. Използван е иронично от представител на официалната руска власт. Но...тъй като и ти го повтаряш - той става и твой.

Русия твърде много се е намъкнала в ЕС за да има нужда от български "троянски кон".

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  talkinghead Пон 09 Мар 2009, 12:54

gigatev написа:
Realistka написа:
gigatev написа:...чети какво пише гигатев тук:
http://www.henryjacksonsociety.org/cms/harriercollectionitems/HJS%20Conversation%20with%20Ivaylo%20Gatev%20and%20James%20Rogers.pdf
Боя се, че нивото ми не е достатъчно високо, за да ми позволи да вникна в същността на дискусията.
Смущава ме също известно несъответствие между пътеписите на Гигатев, които навремето привлякоха вниманието ми и това което се пише тук...
Имам усещане за раздвоение на личността при този автор или пък в използването на един и същ ник от най-малко двама души...
Тъй като за мен това усещане не е от най-приятните, отказвам се от удоволствието да участвам в подобна дискусия засега

Що се отнася до термина "троянски кон", ще напомня, че той беше използван нахално в публичното пространство по повод членството на България в ЕС от представител на официалната руска власт, а не от мен!

Realistke,
дискусията е проведена от друг Гигатев, мой близък роднина. Но...аз до голяма степен съм "съавтор", поради което смятам че изразената там ( в дискусията) позиция е и моя. Няма използване на един и същи ник от 2-ма души!
"Сам съм, други няма", казал Дяконът.

Разбирам ( и съжалявам) че нивото не е за тебе, но се надявах то да е достъпно за г-н Толкинхед (който кой знае защо ме нарича "другар" Evil or Very Mad )

Що се отнася до термина "троянски кон", ще напомня, че той беше използван нахално в публичното пространство по повод членството на България в ЕС от представител на официалната руска власт, а не от мен!

Това не е "термин" а е епитет. Използван е иронично от представител на официалната руска власт. Но...тъй като и ти го повтаряш - той става и твой.

Русия твърде много се е намъкнала в ЕС за да има нужда от български "троянски кон".

..
gigatev ви е сте "троянски кон" на русия в България.
talkinghead
talkinghead

Брой мнения : 21
Age : 70
Registration date : 09.02.2009

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  Помощ, граждани! Пон 09 Мар 2009, 13:04

май засега никой тук няма нужда от accessibility options


Twisted Evil
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

ЕС, България и Русия - Page 3 Empty Re: ЕС, България и Русия

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите