Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Международни новини 4

+5
komarKo
nikiforov
HEXE
Робърт Боев
Таки
9 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Пет 02 Мар 2012, 21:44

Робърт Боев написа:Мистър Велзо,
Прекланям се пред кулинарните ти способности, но по ставащото в Гърция си много далече от истината.
Сега ще те светна по въпроса, но много тихо на ушенце да не чуе домакина.
Цялата патаклама сега е да се преструктурира дълга на Гърция по такъв начин, за да се ГАРАНТИРА връщането на голяма част от кредитите на банките. Не всичките кредити, но голяма част. Това беше голямата борба в последните 5-6 месеца - да се убедят банките да опростят една част от тези "лоши" кредити, но в крайна сметка Гърция през следващите поне 20 години да ПЛАЩА.
Това сега е факт.
Лично аз, ако трябваше да съветвам гръцкото правителство щях да им кажа да направят това, което възнамеряваше да направи Папандреу в края на миналата година - РЕФЕРЕНДУМ.
Да се пита народа иска ли да плаща следващите 20 години на ненаситните банки, или да им бият един шут в гъза, и да си въведат драхмата.
Каквото реши мнозинството - това е!
Сигурен съм, че повечето хора щяха да изберат драхмата, и нямаше да сбъркат. В крайна сметка - защо да плащат дълговете на една малка на брой олигархия, и да затрият бъдещето на поне едно поколение?!
Но млъкни сърце...
Запомни - не им пука на западните страни бъдещето на Гърция! И защо да им пука - те имат достатъчно грижи в собствените си страни.
Това, за което наливаха пари в гръцката икономика в последните 20-30 години - да я показват като пример за бившите соц страни - вече не съществува.
Гърция я чакат едни много тежки поне 20 години. По-тежки от тези, които България преживя след 1989. Ще сме свидетели как хора като Таки, работили 35-40 години и едва дочакали пенсия, ще се озоват с недостатъчни средства за съществуването си. Както бяха родителите от моето поколение, оставени на произвола на съдбата.
Та това е, Велзо.
Може да не си съгласен с мнението ми, твое право е. Скоро ще се разбере къде е истината.
Казвам всичко това със съжаление. Не атакувам никой персонално. Пиша в тема, която не аз съм създал.
На който не му харесва това, което казвам - да не ме чете. Или да се аргументира защо не съм прав.
Поздрави, и продължавай с кулинарните си уроци. Там наистина си силен.

Нямах намерение, но понеже упорстваш, ще ти отговоря съвсем накратко. Дългът ще се преструктурира и ще се изплаща, но драхмата няма нищо общо тук. Целостта и експанзията на валутния съюз са по-важни за Европа, те представляват квинтесенцията на интеграцията. Валутният съюз не се поставя под съмнение, освен от откровени лъжци или откровени глупаци. За никакво "духане под опашките на кредиторите" не може да става дума, защото гръцкият дълг НЕ Е В ДРАХМИ и няма изгледи да се стопи, като заработи печатарската машина.

Затова ще те посъветвам още веднъж: GO BACK TO SCHOOL!

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Таки Пет 02 Мар 2012, 22:16

По темата: Фалитът на Гърция би струвал 1000 милиарда евро на международната икономика.

http://focus-news.net/?id=n1627329
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Пет 02 Мар 2012, 22:54

Таки написа:По темата: Фалитът на Гърция би струвал 1000 милиарда евро на международната икономика.

http://focus-news.net/?id=n1627329

Линкът не се отваря, но честно казано, оценките, сочещи цифри от този порядък ме объркват - не ми изглеждат като пари с реално покритие. Фалитът на Гърция би имал катастрофални последици най-вече за самите гърци, с невъзможност държавата да поддържа функциите си и съпътстващи социални сътресения, по-лоши и от сегашните. Само че, не вярвам отговорните фактори в Европа да позволят да се стигне до там, тъй като на фона на триумфиращия популизъм, това би дало тласък на всички онези центробежни сили, които биха искали Европа да я няма (и тогава ни чака глобална катастрофа).

Няма гаранции след фалит на Гърция и за стабилността и на други страни от Еврозоната в сходно положение. А трябва да се има предвид, че разплитането на възела на конституционните договорни обвързаности в Европа на този етап вече не е възможно, каквато е била и идеята на онези, които са участвали в изграждането им в продължение на над половин век. Може само да се надгражда.

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Робърт Боев Пет 02 Мар 2012, 23:03

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 19:37; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Пет 02 Мар 2012, 23:22

Робърт Боев написа:В Гърция евро може да влезе само по 2 начина:
-от износ на стоки и услуги
-от нови кредити
В Гърция вносът на чужди стоки е много по-голям от износа (баланса е негативен).
Тогава единственият източник на евро е кредитът.
И това няма да се промени в обозримото бъдеще.

Паричните потоци в Европа са конструирани да текат от бедните към богатите страни.
За да може богатите страни да си продават стоките в по-бедните те им дават кредити.
Това е недостатък на системата, и съм сигурен, че това се е знаело при създаване на Еврозоната.
При липса на еддинна администрация в Европа, която да вкючва и еддинни финанси, тези диспропорции ще се задълбочават.
Това отчасти е така, НО:

Вече се действа, както споменах, към изграждане на единен бюджетен контрол и механизъм за ранно сигнализиране на макроикономическите дисбаланси. Остава да се мисли за данъчната хармонизация, но така че това да не срине събираемостта и съответно целия реален сектор. А за външнотърговския баланс не се бой. И у нас по традиция той е отрицателен. Дефекти на реалния сектор... Laughing

Робърт Боев написа:Гърция е само началото на неизбежният колапс на Еврозоната. Следват Италия, Испания, Португалия. Въпрос на време е (кратко) тези страни да изпаднат в неплатежоспособност.

В България засега не бързат да въвеждат еврото, което отдавам на мъдрата засега позиция на Дянков. Все пак Дянков е понаучил това-онова в Световната Банка.. Хубавото е, че Борисов слуша Дянков поне за това.
Има една приказка "не ме слушай какво ти говоря, а ме гледай какво правя." Та и Дянков така. Довчера говореше да не бързаме да влизаме в Еврозоната. Ама защо да не бързаме? И без това не покриваме Маастрихтските критерии. Сега пък иска да се намесва на пазара, да сваля изкуствено лихвите. Защо ли? Ами именно защото лихвените нива са един от Маастрихтските критерии за членство в Eврозоната.

GO ВАСК ТО SCHOOL!, ти казвам pig

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Нед 04 Мар 2012, 11:58

DAMYAN BOYANOFF, GO BACK TO SCHOOL U2 IF YOU DON'T MIND!

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Таки Нед 04 Мар 2012, 18:07

Велзевуле, аз не искам да налагам забрани като админ (освен в крайни случаи). Но след като преди дни ти изрази одобрение за моята дейност тук, аз те моля да се вслушаш в мнението ми.

Това, че някои хора от МпФ са се вторачили маниакално в нас и ни коментират ежедневно, е много повече техен, отколкото наш проблем. Но той започва да става и наш, когато се увличаме в задочни спорове, от които няма никаква полза, поне за нас.. Не само защото подобни междуфорумни разправии трудно се следят от трети, а най-вече защото в писанията от другата страна липсва каквато и да е добронамереност (най-меко казано).

Моят настоятелен призив е да престанем да реагираме на писанията в МпФ, или поне да го правим достатъчно рядко, ако смятаме, че това се налага. Това е мнението (и поведението) и на някои други наши форумни членове, с което напоследък се съгласявам все повече*. Нека не хабим твърде много време и нерви за нещо, което не води до никъде.

Този мой призив е отправен и към някои други форумни колеги. Аз уважавам тяхното право на избор, но бих се радвал много, ако те изберат поведението, предлагано от мен и от други преди мен.

* Готов съм да призная, че в миналото не съм постъпвал винаги така, но това, че съм размислил, се вижда от моите писания през последните (доста) месеци.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  HEXE Нед 04 Мар 2012, 20:09

Е няма как да се съглася напълно с админа. Да не се отразяват драскачите в другите форуми- да,но когато някой пише тук е напълно нормално да се отговаря.Още повече когато излиза ,че ние не разбираме какво става в собствената ни държава.Добре ,че е Боев да ни учи от странство Very Happy
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Таки Нед 04 Мар 2012, 20:24

HEXE, аз писах само за разправиите с хора от ДРУГИ форуми. А не за нашите собствени. Така че не виждам причина за несъгласие.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  HEXE Нед 04 Мар 2012, 20:36

Я колко много надничат през дувара Laughing
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Admin Нед 04 Мар 2012, 20:50

Добре дошъл, Димитър! Very Happy
Admin
Admin
Admin

Male
Брой мнения : 838
Location : European Union
Registration date : 10.10.2007

https://rigas.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Гост Нед 04 Мар 2012, 20:56

Добре заварили Smile

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  HEXE Нед 04 Мар 2012, 20:58

dimitar_ak написа:Добре заварили Smile
Wink Здрасти!
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Таки Нед 04 Мар 2012, 21:03

Димитър, в този форум пишем хора както от България, така и от чужбина. Ти къде си? Ако искаш да кажеш, разбира се.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Гост Нед 04 Мар 2012, 21:08

В България съм. Живея в София.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Таки Нед 04 Мар 2012, 21:12

Аз живея в Атина, но повечето ми роднини и приятели са в България. Защото съм женен за българка, но и моят син е женен за българка.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Гост Нед 04 Мар 2012, 21:16

Разглеждам форума, за да мога в бъдеще да бъда по-активен.

Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Нед 04 Мар 2012, 21:27

Таки написа:Велзевуле, аз не искам да налагам забрани като админ (освен в крайни случаи). Но след като преди дни ти изрази одобрение за моята дейност тук, аз те моля да се вслушаш в мнението ми.

Това, че някои хора от МпФ са се вторачили маниакално в нас и ни коментират ежедневно, е много повече техен, отколкото наш проблем. Но той започва да става и наш, когато се увличаме в задочни спорове, от които няма никаква полза, поне за нас.. Не само защото подобни междуфорумни разправии трудно се следят от трети, а най-вече защото в писанията от другата страна липсва каквато и да е добронамереност (най-меко казано).

Моят настоятелен призив е да престанем да реагираме на писанията в МпФ, или поне да го правим достатъчно рядко, ако смятаме, че това се налага. Това е мнението (и поведението) и на някои други наши форумни членове, с което напоследък се съгласявам все повече*. Нека не хабим твърде много време и нерви за нещо, което не води до никъде.

Този мой призив е отправен и към някои други форумни колеги. Аз уважавам тяхното право на избор, но бих се радвал много, ако те изберат поведението, предлагано от мен и от други преди мен.

* Готов съм да призная, че в миналото не съм постъпвал винаги така, но това, че съм размислил, се вижда от моите писания през последните (доста) месеци.

Прав си. Казано е: не стъпвай в рядко лайно, ще те опръска. Та с ония от М-пул така. pig

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Таки Нед 04 Мар 2012, 21:41

Радвам се, че мислим подобно. Нека направим нашите интереси и грижи обект на внимание, вместо да слугуваме на интереси и грижи на извънфорумни лица..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Вто 06 Мар 2012, 16:10

Таки написа:Радвам се, че мислим подобно. Нека направим нашите интереси и грижи обект на внимание, вместо да слугуваме на интереси и грижи на извънфорумни лица..

Боя се, че няма да е лесно, докато не запушим шпионката, през която извратените М-пулски воаьори обсъждат ЕСФ. Дали е технически възможно да се скрият всички топици, без "Медиапуль онли", това знае само админа Suspect

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Пет 09 Мар 2012, 13:10

Тъй като зачекнах темата преди седмица: ето текста на бюджетния пакт ("Treaty on Stability, Coordination and Governance in the Economic and Monetary Union"), подписан същия ден, на 2-и март:

http://european-council.europa.eu/media/639235/st00tscg26_en12.pdf

В него е разписано на практика това, за което гадаех (не бях чел драфтовете). Най-общо: установяват се критерии за бюджетна дисциплина, въвежда се одобрение и контрол на националните бюджетните рамки (и на тяхното изпълнение, ако съм чел добре) от Комисията и Съвета. Ако дадена страна не спази условията на пакта, то Комисията или друга страна по договора може да я прати в Люксембург. Сумата от санкцията на съда, ако страната е членка на еврозоната, отива в механизма за стабилност, а ако страната не е членка - в бюджета на ЕС. Договорът влиза в сила от 1-и януари 2013 г., ако е ратифициран от 12 подписали страни от еврозоната, а за страните извън нея - от първия ден на месеца следващ депозирането на ратификацията. Ако съм чел внимателно, препоръчително е разпоредбите на пакта да станат част от националните конституционни рамки. До пет години, разпоредбите на пакта би трябвало да бъдат инкорпорирани в правната рамка на Съюза, като пактът остава отворен и за други страни. Подписан е от 25 страни, не са се присъединили само Англия и Чехия.

Впрочем - честита прическа на гърците. Интересно би било да се видят оценки за цифрите, свързани с преструктурирането на дълга..

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Помощ, граждани! Пет 09 Мар 2012, 17:26

ключовото са критериите, одобрението и контрола: това ще доведе до още либерализация, в крайна сметка, което решително особрявам

Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  ВЕЛЗЕВУЛ Пет 09 Мар 2012, 18:41

Помощ, граждани! написа:ключовото са критериите, одобрението и контрола: това ще доведе до още либерализация, в крайна сметка, което решително особрявам

Трябва обаче първо да влезе в сила..

А ако под "либерализация" разбираш "да си простираш краката според чергата", съгласен съм, че вероятно би довело до "още либерализация". Явно политическата воля за това е налице. Laughing

Само че, комай ми се струва, че този договор по-скоро третира стабилността на икономическия и валутен съюз, а не либерализацията на пазарите per sè и в този смисъл, приемането му предполага по-широк политически консенсус. Помисли над това: една Великобритания остава навън, за да не пострада бизнесът в лондонското Сити. Това грубо казано говори, че някои кръгове, например инвестиращи в облигации, нямат особен интерес от бюджетни ограничения. Парадоксално, нали? clown

Впрочем, поне за мен, либерализацията не трябва да се превръща в мантра, особено там, където има естествени монополи Laughing

ВЕЛЗЕВУЛ

Брой мнения : 163
Registration date : 31.12.2011

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Помощ, граждани! Съб 10 Мар 2012, 13:30

ще ти обясня какво разбирам: с въвеждането на икономическия и валутен съюз правителствата на държавите членки загубиха контрол над монетарните инструменти; с въвеждането на правилата за бюджетен контрол ще загубят и контрол над фискалните

остават 'политическите' и така във време на криза, правителствата ще могат да си изработват austerity plans, които ще довеждат до обратното на увеличаване на работната заплата Twisted Evil

цялото това пренасяне на политическа тежест към центъра, за което се говори, че произвежда 'демократичен дефицит', прави социалната държава невъзможна, въпреки политическите декларации в лисабонски и пр. стратегии

тук има някакви уговорки, но общата картина е такава и аз това наричам 'процес на либерализация'
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Помощ, граждани! Съб 10 Мар 2012, 13:32

интересно, какво имаш предвид с това за 'естествените монополи'..

предупреждавам обаче, че за 'Лукойл' и за 'Газпром' няма да споря
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Международни новини 4 - Page 3 Empty Re: Международни новини 4

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите