Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

тъпни от виртуалното ...

+21
malakai
Агата
Homan
(Бай Вълко)
blag009
pheras
Робърт Боев
Apostola na Svobodata
blueskies
jovina
Логик
marapepelia6ka
Realistka
nikiforov
Надя
nike
chocho
komarKo
Помощ, граждани!
Таки
Boabab
25 posters

Страница 17 от 40 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 23:18

Realistka написа:Алеф,
за мен е изненада участието ти тук.Приятна.
И категоричността ти. И искреността ти.
Нещата, които припомняш бяха така. Поне аз така си ги спомням.
Но не смятам, че това ще промени нещо.
Няма.

Realistka,

Благодаря ти за оценката в качеството ти на форумния участник с най-много опит измежду нас.

Прецених, че е време да се каже какви бяха нещата тогава. Ясно е, че това няма да се хареса на древногръцките белоснежни герои. Те никога и за нищо не носят вина.

Уви, права си, че нещата са необратими. Моята прогноза е, че и двата форума постепенно ще заглъхнат до нивото на блогове със средно качество, но кой е казал, че историята е непременно низ от радостни събития Smile?
Може би ще е интересно в "Кибера", когато ти позволява времето, да опишеш някой от най-старите участни;и в МПФ, които отдавна не пишат тук, пък и да напомниш за един покоен участник, когото аз не заварих и неговата дъщеря, която сега учи.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  chocho Сря 27 Яну 2010, 23:29

pheras написа:
chocho написа:

Според мен прилагаш много опростенчески подход - защото много наивни са доводите, които привеждаш като причина за възникване на първата модерация. При малко по-различно стечение на обстоятелствата, сегашната модерация ложеше да е първа или втора - дали щеше да има разлика ?

Първата модерация възникна без причина. Нея, като в началото на всяка една уважаваща се диктатура, я тласна желанието за ред. После редът беше непременно свързан с отстраняването на хора, извършено по гнусен и унизителен начин. Оттам, Чочо, се отприщиха много чувства, които завършиха с адекватната реакция на всички засегнати, вкл. мен. Разбира се, тука ще ти обяснят, че е имало ходене на килими и прочие пълни глупости. Ако някой се сърди на реакцията, да погледне в собствения си двор. Понеже няма такива кандидати за гледане, значи е имало смисъл от третата модерация и тя още не е изживяна.

Значи така излиза - без причина, ей така възникнала модерацията, от желанието за ред, казваш... Но нещо не ми се връзва - хем без причина, хем ред се искало... Пък и някак си удобничко забравяш ролята на тогавашните ти приятели - и твоята в това число - в ескалацията на положението непосредствено преди, а и след въвеждането на първата модерация...

It takes two to tango, you know...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 23:33

Chocho,

Въвеждането на модерация, както съм написал, завари поне два непримирими лагера.

Единият започна саморазправата. Ти и много други гледахте. Щом гледахте без нула гражданска съвест към довчерашните си опоненти, нямате право днес на критика към сегашната модерация. Защо ще питаш?

Защото....някак си удобничко забравяш ролята на тогавашните ти приятели - и твоята в това число - в ескалацията на положението непосредствено преди, а и след въвеждането на последната модерация...

It takes two to tango, you know...


--- Надявам се играта с думи да те накара да се замислиш по-сериозно.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 23:43

Едно интересно писмо от май 2006 г.

Rigas здравей,

Знам, че не обичаш да четеш и отговаряш на лични съобщения, но след спирането на възможността да пиша с ника си *****, не ми остана друга възможност.

Искам да ти кажа ясно няколко неща.

Не съм съгласен с просташкия начин, по който се води дискусията на страниците на Neuropol и Mediapool. Знам, че към един момент и аз бях част от това. Извинил съм се на Стойчо и на няколко други форумни участници. Извинявам се сега на теб за това, че съм те наричал "мастикар" и че съм ползвал други епитети, които са целели да ти уронят достойнството, на теб и семейството ти.

Ние имаме различни позиции и това е нормално, но дискусия, която се води само с единствената цел да уязви опонента в нея не води до никъде, а когато такава дискусия се води с години от доказано интелигентни хора, то тя е извратена. Нямам намерение да участвам повече в нея.

В Mediapool така или иначе нямам възможност да говоря, а и не мисля, че има смисъл да правя подобни изказване в потока от безмислици и глупости, които са затлачили форума в последните месеци.

Преди да прекъсна форумното си участие в Neuropol, ще публикувам там причините за това в закрития Клуб и ще напиша един последен постинг до участниците там, в който ще споделя и мнението си, не само както е споделено с теб тук, но и доста по-нашироко. Все пак с повечето хора там съм изял повече "форумна сол", отколкото с теб.

Твоето отношение към България и българите винаги е будело възхищение у мен. Искам и за себе си да ти кажа, че изпитвам чувство на приятелство към Гърция и гърците. Няколко години имах приятелка гъркиня от твоя роден град Едеса.

Накрая няколко думи към теб. Радвам се, че имахме възможността да общуваме заедно. Ти си интелигентен събеседник с чувство за хумор и бърз ум. Реакциите ти в един спор са удоволствие, дори когато са хапливи. Знаеш, че имаме и близки политически схващания. Може би някой ден пак ще имаме възможност да общуваме. Дотогава здраве и радост вкъщи.

Ако наминаваш към ********* или ******** - обади се. Ще се радвам да се запознаем. Моят e-mail е ********@***.**
Няма да кажа от кого е писмото, за да не издам "тайната на личната кореспонденция". Ако някои по-проницателни се сетят, вината не ще е моя .. Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  chocho Сря 27 Яну 2010, 23:45

pheras написа:Chocho,

Въвеждането на модерация, както съм написал, завари поне два непримирими лагера.

Единият започна саморазправата. Ти и много други гледахте. Щом гледахте без нула гражданска съвест към довчерашните си опоненти, нямате право днес на критика към сегашната модерация. Защо ще питаш?

Защото....някак си удобничко забравяш ролята на тогавашните ти приятели - и твоята в това число - в ескалацията на положението непосредствено преди, а и след въвеждането на последната модерация...

It takes two to tango, you know...


--- Надявам се играта с думи да те накара да се замислиш по-сериозно.

Нали за това писах, че при друго стечение на обстоятелствата, можеше сегашната модерация да е първа, и тогава другият "лагер" щеше да е прогонен.

А във въпроса имах врпедвид първата, а не последната модерация - така че той си стои ...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 23:47

Ригас,

Няма от какво да се срамувам Very Happy

Дошъл съм тук с открити карти. Може би ще е редно да обясниш с какво това писмо подпомага дискусията за вината ти?

P.S. Беше ме помолил да коментирам думите на Боян Д. преди ден-два. Да, Боян Д. има право.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Realistka Сря 27 Яну 2010, 23:48

pheras написа:
Realistka написа:Алеф,
за мен е изненада участието ти тук.Приятна.
И категоричността ти. И искреността ти.
Нещата, които припомняш бяха така. Поне аз така си ги спомням.
Но не смятам, че това ще промени нещо.
Няма.

Realistka,

Благодаря ти за оценката в качеството ти на форумния участник с най-много опит измежду нас.

Прецених, че е време да се каже какви бяха нещата тогава. Ясно е, че това няма да се хареса на древногръцките белоснежни герои. Те никога и за нищо не носят вина.

Уви, права си, че нещата са необратими. Моята прогноза е, че и двата форума постепенно ще заглъхнат до нивото на блогове със средно качество, но кой е казал, че историята е непременно низ от радостни събития Smile?
Може би ще е интересно в "Кибера", когато ти позволява времето, да опишеш някой от най-старите участни;и в МПФ, които отдавна не пишат тук, пък и да напомниш за един покоен участник, когото аз не заварих и неговата дъщеря, която сега учи.

Алеф,
нещата стават като в сериал.Много се подреждат! Така се подреждат хубаво..
Най-напред да ти кажа за Ели (дъщеричката на Димитър Димитров). Тя е една от голямите ми радости! Тя се върна. Сега учи архитектура. Много беше учудена и радостна, че не съм и отправяла никакви упреци. Ами какво да я упреквам?! Защо?! Но се виждаме много често...Тя и нейният приятел - ние правим една странна компания. Ходим заедно на кино...ходихме на театър неотдавна. На ресторанти ходим...Много ми е приятно с тях. Много си разбираме от проблемите, колкото и странно да е. Very Happy Very Happy. Аз все се дърпам уж...а те все ме убеждават, че няма никаква сила, която да ги накара да ходят при някого, ако този някой не им е интересен и приятен...
Това е за Ели.
А сега като рових в пощенската си кутия, за да открия писмото до Стояна Георгиева, Няма го писмото до Стояна, но открих едно твое със следа в една тема, За форумната култура, която ти си открил...Застъпваш същите позиции...много е хубава...
Ти си голям умник - аз съм забравила!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 23:52

Може би ще е редно да обясниш с какво това писмо подпомага дискусията за вината ти?
Това не се нуждае от обяснения, г-н Ферасе... Само от внимателно прочитане. Very Happy

Накрая няколко думи към теб. Радвам се, че имахме възможността да общуваме заедно. Ти си интелигентен събеседник с чувство за хумор и бърз ум. Реакциите ти в един спор са удоволствие, дори когато са хапливи. Знаеш, че имаме и близки политически схващания. Може би някой ден пак ще имаме възможност да общуваме. Дотогава здраве и радост вкъщи.

https://rigas.bulgarianforum.net/forum-f2/topic-t227-390.htm#49265

И на Вашата къща желая здраве и радост, г-н Ферасе.


Последната промяна е направена от Таки на Сря 27 Яну 2010, 23:55; мнението е било променяно общо 1 път
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 23:54

Realistka написа:

Алеф,
нещата стават като в сериал.Много се подреждат! Така се подреждат хубаво..
Най-напред да ти кажа за Ели (дъщеричката на Димитър Димитров). Тя е една от голямите ми радости! Тя се върна. Сега учи архитектура. Много беше учудена и радостна, че не съм и отправяла никакви упреци. Ами какво да я упреквам?! Защо?! Но се виждаме много често...Тя и нейният приятел - ние правим една странна компания. Ходим заедно на кино...ходихме на театър неотдавна. На ресторанти ходим...Много ми е приятно с тях. Много си разбираме от проблемите, колкото и странно да е. Very Happy Very Happy. Аз все се дърпам уж...а те все ме убеждават, че няма никаква сила, която да ги накара да ходят при някого, ако този някой не им е интересен и приятен...
Това е за Ели.
А сега като рових в пощенската си кутия, за да открия писмото до Стояна Георгиева, Няма го писмото до Стояна, но открих едно твое със следа в една тема, За форумната култура, която ти си открил...Застъпваш същите позиции...много е хубава...
Ти си голям умник - аз съм забравила!

Реалистке,

Аз не заварих всички от "старите муцуни" във форума. Когато се записах, Димитър Димитров вече беше починал. Тогава ми направи впечатление, че само ти си спомняш за този човек редовно. Такива неща правят впечатление.

Хубаво е, че поддържаш този контакт с дъщеря. Това е поне малко доказателство, че форумът не е само поле на изява за безмислици. Без да познвам семейството, се радвам на успеха му.

Това, че не си открила писмото до Стояна Г. не е голяма загуба. Това бяха периоди, за които по-добре да не си спомняме. Понякога съжалявам, че изчезнаха писанията в стария форум със стария софтуер. Имаше много стойностни и интересни неща. Помниш ли?

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 23:58

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 02:48; мнението е било променяно общо 2 пъти

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 23:59

Това, че не си открила писмото до Стояна Г. не е голяма загуба. Това бяха периоди, за които по-добре да не си спомняме.
По-точно казано, това са периоди, за които ще си спомняме, когато нареди г-н Ферас и за които тутакси ще забравяме, ако нареди г-н Ферас.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Realistka Чет 28 Яну 2010, 00:03

pheras написа:
Realistka написа:

Алеф,
нещата стават като в сериал.Много се подреждат! Така се подреждат хубаво..
Най-напред да ти кажа за Ели (дъщеричката на Димитър Димитров). Тя е една от голямите ми радости! Тя се върна. Сега учи архитектура. Много беше учудена и радостна, че не съм и отправяла никакви упреци. Ами какво да я упреквам?! Защо?! Но се виждаме много често...Тя и нейният приятел - ние правим една странна компания. Ходим заедно на кино...ходихме на театър неотдавна. На ресторанти ходим...Много ми е приятно с тях. Много си разбираме от проблемите, колкото и странно да е. Very Happy Very Happy. Аз все се дърпам уж...а те все ме убеждават, че няма никаква сила, която да ги накара да ходят при някого, ако този някой не им е интересен и приятен...
Това е за Ели.
А сега като рових в пощенската си кутия, за да открия писмото до Стояна Георгиева, Няма го писмото до Стояна, но открих едно твое със следа в една тема, За форумната култура, която ти си открил...Застъпваш същите позиции...много е хубава...
Ти си голям умник - аз съм забравила!

Реалистке,

Аз не заварих всички от "старите муцуни" във форума. Когато се записах, Димитър Димитров вече беше починал. Тогава ми направи впечатление, че само ти си спомняш за този човек редовно. Такива неща правят впечатление.

Хубаво е, че поддържаш този контакт с дъщеря. Това е поне малко доказателство, че форумът не е само поле на изява за безмислици. Без да познвам семейството, се радвам на успеха му.

Това, че не си открила писмото до Стояна Г. не е голяма загуба. Това бяха периоди, за които по-добре да не си спомняме. Понякога съжалявам, че изчезнаха писанията в стария форум със стария софтуер. Имаше много стойностни и интересни неща. Помниш ли?

Алеф,
за форума е така. Аз съм близка и със съпругата на Димитър Димитров, която също е много свестен човек.... С нея се запознах, когато той излезе от болницата вече и той излезе с тази присъда, която не му казаха. Знаех аз, След това казаха на Дария. Тогава като събирахме пари за пръв път се срещнах с Огнян Дъскарев. И знаеш ли, пак беше време на някакви разправии...и като се случи това с Димитър всички се притекоха...всички искаха да помагат и помагаха. Та Огнян тогава мие каза: - Ако не беше това нещастие нямаше да зная, че форумът може да прави и добри неща.
Така ми каза Огнян..
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Чет 28 Яну 2010, 00:04

Таки написа:
По-точно казано, това са периоди, за които ще си спомняме, когато нареди г-н Ферас и за които тутакси ще забравяме, ако нареди г-н Ферас.

Бай Ригас,

Злобата е лош съветник. Утре като се събудиш ще видиш, че си сбъркал. Аз съм сигурен, че вътре в себе си ти си си признал вината, която имаш за съсипването на МПФ ама не желаеш да си признаеш във форума. Един ден и това ще стане.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 28 Яну 2010, 00:10; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Чет 28 Яну 2010, 00:08

Realistka написа:
Алеф,
за форума е така. Аз съм близка и със съпругата на Димитър Димитров, която също е много свестен човек.... С нея се запознах, когато той излезе от болницата вече и той излезе с тази присъда, която не му казаха. Знаех аз, След това казаха на Дария. Тогава като събирахме пари за пръв път се срещнах с Огнян Дъскарев. И знаеш ли, пак беше време на някакви разправии...и като се случи това с Димитър всички се притекоха...всички искаха да помагат и помагаха. Та Огнян тогава мие каза: - Ако не беше това нещастие нямаше да зная, че форумът може да прави и добри неща.
Така ми каза Огнян..

Реалистке,

Чета от време на време блога на Огнян Дъскарев. Той е доста активен обществено според силите си - преводи, лекции, телевизионни участия. Не се съмнявам, че е откликнал на мъката на това семейство.

Дано на форума не му се налага да прави втори път такива добри неща.

Какво стана с филма "Катин"? Навремето ти активно работеше за размножаването и превода му?

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Realistka Чет 28 Яну 2010, 00:17

pheras написа:
Realistka написа:
Алеф,
за форума е така. Аз съм близка и със съпругата на Димитър Димитров, която също е много свестен човек.... С нея се запознах, когато той излезе от болницата вече и той излезе с тази присъда, която не му казаха. Знаех аз, След това казаха на Дария. Тогава като събирахме пари за пръв път се срещнах с Огнян Дъскарев. И знаеш ли, пак беше време на някакви разправии...и като се случи това с Димитър всички се притекоха...всички искаха да помагат и помагаха. Та Огнян тогава мие каза: - Ако не беше това нещастие нямаше да зная, че форумът може да прави и добри неща.
Така ми каза Огнян..

Реалистке,

Чета от време на време блога на Огнян Дъскарев. Той е доста активен обществено според силите си - преводи, лекции, телевизионни участия. Не се съмнявам, че е откликнал на мъката на това семейство.

Дано на форума не му се налага да прави втори път такива добри неща.

Какво стана с филма "Катин"? Навремето ти активно работеше за размножаването и превода му?

Алеф,
Аз също го чета отвреме навреме.
Не само Огнян откликна. Много хора. Спомням си Лаик, цялата немска колония, начело с Милен, Весела, Ник бяха много активни, Плимбо, Белла (Грани) беше много отзивчива...и още много други...

Дай Боже да няма такива поводи, дето казваш.
Ами филма го имам. Да видя дали не съм го дала на някого. И ще ти го изкопирам. Преди няколко дни ми ъпгрейдваха компютъра...така, че ще го видиш. Много е хубав този филм на А. Вайда.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Чет 28 Яну 2010, 00:26

Realistka написа:

Алеф,
Аз също го чета отвреме навреме.
Не само Огнян откликна. Много хора. Спомням си Лаик, цялата немска колония, начело с Милен, Весела, Ник бяха много активни, Плимбо, Белла (Грани) беше много отзивчива...и още много други...

Дай Боже да няма такива поводи, дето казваш.
Ами филма го имам. Да видя дали не съм го дала на някого. И ще ти го изкопирам. Преди няколко дни ми ъпгрейдваха компютъра...така, че ще го видиш. Много е хубав този филм на А. Вайда.

Реалистке,

Из го чета при възможност. Редовно чета и Airborne. Даже го видях малко преди Коледа. Много приятен, фин и интелигентен човек. По едно време имах погрешно впечатление за него. Има близнаци.

С Плимбо не се запознах, както и може би с Дилмана. Немската колония сега се е преместила при Милен, знаеш ли? Радвам се, че независимо от различията, хората са били отзивчиви.

Филмът го гледах, но искам да се сдобия с него, а все не го намирам. Наистина е много хубав и вълнуващ. Като го гледах ми подариха една значка, имитираща копчетата на избитите полски офицери.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Realistka Чет 28 Яну 2010, 00:37

pheras написа:
Realistka написа:

Алеф,
Аз също го чета отвреме навреме.
Не само Огнян откликна. Много хора. Спомням си Лаик, цялата немска колония, начело с Милен, Весела, Ник бяха много активни, Плимбо, Белла (Грани) беше много отзивчива...и още много други...

Дай Боже да няма такива поводи, дето казваш.
Ами филма го имам. Да видя дали не съм го дала на някого. И ще ти го изкопирам. Преди няколко дни ми ъпгрейдваха компютъра...така, че ще го видиш. Много е хубав този филм на А. Вайда.

Реалистке,

Из го чета при възможност. Редовно чета и Airborne. Даже го видях малко преди Коледа. Много приятен, фин и интелигентен човек. По едно време имах погрешно впечатление за него. Има близнаци.

С Плимбо не се запознах, както и може би с Дилмана. Немската колония сега се е преместила при Милен, знаеш ли? Радвам се, че независимо от различията, хората са били отзивчиви.

Филмът го гледах, но искам да се сдобия с него, а все не го намирам. Наистина е много хубав и вълнуващ. Като го гледах ми подариха една значка, имитираща копчетата на избитите полски офицери.
Хайде да спим!
Не успяхме да се скараме!
Алеф, наминавай!
Лека нощ на всички! Very Happy
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Чет 28 Яну 2010, 00:42

Realistka написа:

Хайде да спим!
Не успяхме да се скараме!
Алеф, наминавай!
Лека нощ на всички! Very Happy

Лека и на теб! Беше ми приятно. Бъди здрава.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Катин

Писане  Логик Чет 28 Яну 2010, 00:56

Благодаря ви, че ми подхвърлихте идеята да сваля филма на Вайда. Съжалявам, че трябваше да прочета няколко страници с непонятни за мен препирни, за да стигна до нещо действително ценно. То наистина като диамантчето сред тоновете кимберлитова кал Shocked . И там така - вулкани, па магма, па накрая я блесне нещо, я сме си останали с камънака! Как намирате сили и мерак да воювате за една отдавна изгорена земя, върху която никога нищо няма да поникне? Ей, Богу, не ви разбирам! Сега, като си сваля филма, с огромно удоволствие ще пропусна следващите двайсетина страници от обвинителния акт. Cool
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  chocho Чет 28 Яну 2010, 08:20

Логик написа:Благодаря ви, че ми подхвърлихте идеята да сваля филма на Вайда. Съжалявам, че трябваше да прочета няколко страници с непонятни за мен препирни, за да стигна до нещо действително ценно. То наистина като диамантчето сред тоновете кимберлитова кал Shocked . И там така - вулкани, па магма, па накрая я блесне нещо, я сме си останали с камънака! Как намирате сили и мерак да воювате за една отдавна изгорена земя, върху която никога нищо няма да поникне? Ей, Богу, не ви разбирам! Сега, като си сваля филма, с огромно удоволствие ще пропусна следващите двайсетина страници от обвинителния акт. Cool

Че кой "воюва" за тази земя ?
Тук става въпрос за това, според ферас - тогава алеф - подкрепен от Реалистка - и двамата в искрящо бели одежди, един човек - Таки - собственоръчно е манипулирал Милен, Една жена и Гаджоков да се "саморазправят" с противниковият - на Таки де - лагер, което в последствие довело до сегашното жалко състояние ...

Според мен нещата не бяха толкова опростени и еднозначни, ама нейсе ...

Ако беше наблизо, можех да ти пусна филма...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Чет 28 Яну 2010, 09:25

Чочо, Ферас се изложи като злонамерен човек, с настоятелното повторение на лични обиди към мен, в ответ на мои реакции, съдържащи единствено цитати и цивилизовани порции ирония. Цитираното негово писмо е много важен документ.

Та кой нормален човек ще повярва, че в разгара на предполагаемите 'гонения' от първото модераторско трио (модерацията е започнала 5 месеца преди това) , той ще ми напише писмо, в което не споменава нищо за модераторите или за моето 'съучастие' в техните деяния, а изрежда комплименти към мен, извинява се за някакви обиди към мен, споменава за извинения и към Никифоров и няколко други участници и критикува приятелите си в "Нюропол"? Нима това е писмо към човек, който е "рушител на МпФ" ? ? ?

Писмото: https://rigas.bulgarianforum.net/forum-f2/topic-t227-390.htm#49265

Ако Логик не разбира какво е чел ( вкл. за себе си ), аз бих го оставил първо да разбере, а после да обсъдим нещата. Има време (въпреки предсказанията на Ферас..) , а може би още не изял достатъчно легионерски ***** , та да разбира от раз. Съветвам го само да пази добре личната си кореспонденция, защото може след време да му се наложи чрез нея да доказва, че не е слон.

Во време оно, без да е гонена, отшелничеството на 'репресираните' сподели и г-жа grani (според Реалистка, днес пишеща в МпФ като "Bella") . Тя беше много активна в нападките срещу МпФ (вкл. срещу мен) , но аз отвърнах отново с 2 документа, които предизвикаха суматоха! Едни нюрополци твърдяха, че били фалшификати, други си скубеха косите за "тайната на личната кореспонденция" (като че ли това, че някой те хвали, трябва да го пазиш в тайна..) . Дамата потвърди, разбира се, авторството на писмата и 'репресираните' замлъкнаха смутени. Привеждам писмата И заради факта, че Ферас2010 напада моето стихотворчество, а г-жа Грани/Белла го хвали. Отново благодаря, г-жа Грани/Белла, след цели 5 години.

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Grani1
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  komarKo Чет 28 Яну 2010, 10:07



"Според мен Джон (Ленън) беше именно левичар, наивен и лекомислен, подкрепяше на запад точно каузите на КПСС - против войната във Виетнам, напр. Никога не се обърна срещу КПСС, никога не я разкритикува. Но беше идеалист, не мисля, че умишлено помагаше на КПСС."



Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  komarKo Чет 28 Яну 2010, 10:29

Таки написа:.... Ферас се изложи като злонамерен човек, ....


според мен момчето просто е малко объркано Cool


четох, четох, четох, пък стигнах до:

"Това бяха периоди, за които по-добре да не си спомняме."

Razz

иска му се да имаме избирателна и услужлива памет, демек. Twisted Evil


колкото до тезата му, че Ригас/Таки е виновен за всички беди, сполетели МпФ,
дори да я приемем за вярна,
тя много трудно би обяснила тези актуални

КРАСИВИ КАРТИНКИ


What a Face

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  komarKo Чет 28 Яну 2010, 10:48

а моята теза е простичка и ясна - всички форумни беди са следствие на това явление, отлично формулирано от Neophyte :



"Прекарвах дълги часове в кабините за симултантния превод на Парк-хотел "Москва", обслужвайки знаменития директор на БТА Боян Трайков (и всичките му ибрикчии), ...."



Те, "кабинковите хора", неистово и отчаяно търсят нова самоличност, виртуална, и я постигат безогледно, с цената на това, което обсъждаме толкоз време.

Който разбрал - разбрал.

Cool

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty според мен

Писане  nikiforov Чет 28 Яну 2010, 11:24

момчето няма и десетина процента от капацитета , интересите, възможностите и каквото се сети , на Таки -затова е и злобно , такова си беше и "оно"време - единственото му качество е че е млад .
а "кабинковите" са ясни - те не произвеждат , те "обясняват " всичко и всеки, многословно напоително ...майсторски - с много думи да не кажеш нищо съществено
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 17 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 17 от 40 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите