Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Новини от България 4

+19
Admin
Sonia
malakai
Агата
gigatev
Надя
HEXE
jovina
Homan
chocho
Лаик
Помощ, граждани!
komarKo
(Бай Вълко)
marapepelia6ka
nikiforov
Логик
Таки
Boabab
23 posters

Страница 21 от 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Таки Пет 05 Мар 2010, 12:16

ти ми кажи, какво е това гражданско общество, където един няма да посмее да се обади и да каже - "да, сгрешихме, бяхме подведени...хайде сега да обсъдим честно миналото и да се постараем то да не се повтори"
Ами .. аз го казах отдавна: това е гражданско общество на т@ш@к@. Без извинение.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 12:19

Но ще е интересно да прочета някой коментар на тази тема Very Happy

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  komarKo Пет 05 Мар 2010, 12:19

Бай Таки, пропуснал си да уточниш - на десния ли? Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Таки Пет 05 Мар 2010, 12:20

Дими Паница се отказа от почетното си членство в БАН.
Това си е негово право. Имам само един маловажен въпрос. Защо медиите не величаят Паница с официалното му име "Димитрий", за разлика от Станишев, на когото бащиното "Дмитриевич" се споменава твърде често? Wink
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Таки Пет 05 Мар 2010, 12:23

Бай Таки, пропуснал си да уточниш - на десния ли?
Няма нужда да го уточнявам. Още от времената, когато "гражданското общество било останало без политическо представителство", та после си го намерило при Костов, за мен нещата са ясни! Razz
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Агентите в БАН

Писане  Логик Пет 05 Мар 2010, 12:52

И в математиката изскочи един! Само че какво унижение - бил явочник! Поне да беше от Първо или Второ главно, пък и от Шесто да беше, пак щяхме да се гордеем с него... Жалка история! Очевидно ние математиците не ставаме за конспирация като историци и преводачи. То, хасъл, какво ли можем да донасяме - Питагоровата теорема, що ли?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 12:58

Това си е негово право. Имам само един маловажен въпрос. Защо медиите не величаят Паница с официалното му име "Димитрий", за разлика от Станишев, на когото бащиното "Дмитриевич" се споменава твърде често?

Ами непросветените да се ориентират по бързо за политическия мироглед на човека. В България трудно да асоциираш Сергей Дмитриевич с борец срещу комунизма, както и да се объркаш, че Джон Дими Паница е борец за комунизма.

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Sonia Пет 05 Мар 2010, 12:58

Надя написа:
Това, което съм искала да ти кажа, съм го казала от ясно по-ясно. Радвам се, че го научи веднага, за да не си мислиш повече, че всичко между нас е от гладко по-гладко. Оттук нататък думата имаш ти, ако искаш можеш на всеослушание да ме обиждаш, както го направих аз, ако искаш цивилизовано ще си замълчиш, това вече си е лично твоя работа. колкото до преструвките, не ги обичам, но ги усещам. Дотук! Neutral
Естествено, че е ясно какво ти е мнението за мен. Не е ясно само на какво се дължи това мнение. И на какво се дължи тонът, с който го изразяваш. Излиза, че с нещо съм се провинила в твоите очи, но не е ясно в какво.
Не става ясно и защо избра точно мен, за да се покажеш такава, каквато не те познавах. Единственото, което става ясно е, че съдейки по грубия ти тон и изрази, ти доста си се преструвала. Това го бях забелязала по отношение на твои идеологични противници в разните форуми и го считах за вид дипломация и възпитание. В обръщението ти към мен липсва и едното, и другото. Би ли ми обяснила защо?
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  komarKo Пет 05 Мар 2010, 13:03

malakai написа:Дими Паница се отказа от почетното си членство в БАН
5 Март 2010

В писмо до академик Никола Съботинов, председател на Българската академия на науките, публицистът и общественик Димитър Паница го уведомява, че подава оставка като почетен член на академията. Писмото бе разпространено в петък.

Като мотив за напускането си Паница посочва "разкритията за силното присъствие, и то все още на ръководни позиции в академията на хора, които са силно свързани по един или друг начин със службите на бившата Държавна сигурност".

"В последните седмици и месеци съм силно разколебан от събитията, свързани с БАН", казва Димитър Паница в писмото си до акад. Съботинов. В него той пише още:

"Липсваше покаяние, липсваше извинение, липсваше гражданско достойнство да се направи крачка назад и да се даде път на неопетнени млади учени".

Димитър (Дими) Паница е президент на фондация "Свободна и демократична България", и дългогодишен емигрант.

Без коментар


аз обаче ще направя въпрос-коментар.

този човек, Паница, като е приел да стане "почетен член" не се ли е досещал за тия работи?

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 13:08

аз обаче ще направя въпрос-коментар.

този човек, Паница, като е приел да стане "почетен член" не се ли е досещал за тия работи?


Да е знаел досиетата на колегите имаш предвид?

А освен това основния мотив е липсата на покаяние и извинение, а не обвинение, че са били агенти на ДС.

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Таки Пет 05 Мар 2010, 13:11

Ами непросветените да се ориентират по бързо за политическия мироглед на човека. В България трудно да асоциираш Сергей Дмитриевич с борец срещу комунизма, както и да се объркаш, че Джон Дими Паница е борец за комунизма.
"Непросветените" са напълно просветени по горните въпроси. Но си позволиха нахалството да попитат защо г-н Паница не се величае с истинското си име - Димитрий-Иван Евстатиев Паница. Може би за да не се дразнят нечии фражилни русофобски уши?

http://www.omda.bg/bulg/news/personal/Panitsa.htm
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Агентите в БАН

Писане  Логик Пет 05 Мар 2010, 13:21

malakai написа:А освен това основния мотив е липсата на покаяние и извинение, а не обвинение, че са били агенти на ДС.
Точно така е, дори още по-лошо! Лицето, което споменах в предишния си постинг, продължава да е зам.-директор на института и член на Общото събрание на БАН! Което означава, че точно той провежда спасителната реформа в Академията - кои учени да останат и кои да бъдат пенсионирани, кои институти как да бъдат слети и кои да бъдат закрити и т. н. Обърнете внимание на самата методика: хората, които първи трябваше да изхвърчат от БАН - тук нямам пред вид непременно агентите, а цялото ръководство, остават на постовете си, за да провеждат реформата! Същото го казах и на събранието в нашия институт преди месец: тия, заради които сега понасяме репресиите, ще ни спасяват! Същите, които разбиха кораба в скалите, си възложиха мисията да отведат останките му до тихо пристанище. Единственото, което намериха за удачно да направят, бе да изхвърлят зад борда половината екипаж. Аз попитах съвсем ясно: същите вие бяхте в ръководството на БАН и преди 5, и преди 15 години. Защо тогава не направихте реформата и как да ви вярвам, че ще я направите сега?

Глас в пустиня чували ли сте?


Последната промяна е направена от Логик на Пет 05 Мар 2010, 13:23; мнението е било променяно общо 1 път
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 13:22

Ами предполагам след като наградата на негово име е Джон Дими Паница, че той самия предпочита да бъде наричан така. Иначе става сложна конспирацията, той настоява за Димитрий, но тъмните русофобски сили са го прекръстили в името на борбата срещу комунизма.

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 13:30

Мога само да ви поздравя Logic, че сте заели позиция срещу статуквото в БАН.
Но се опасявам, че каузата е изгубена. Също така се опасявам, че острата реакция на Дянков по отношение на БАН, само ще втвърди ядрото на институцията и ще почакаме, за да видим смислена реформа там.
Определено може да се констатира липса на политически подход у Дянков, изглежда Бойко Борисов не го е осветлил за българската стратегема: Со кротце, со благо...

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 13:39

Днес е богат ден откъм новини, Следното е коментар на Сергей Станишев по отношение на кризата:

Политиците създадоха кризата, защото след разпадането на Социалистическия блок 20 години в целия свят доминира разбирането, че колкото по-малко държава, толкова по-добре.

Точно това доведе до тази криза, когато се създаде една виртуална икономика, ориентирана само към печалба без контрол. Това каза лидерът на БСП Сергей Станишев при откриването на кръгла маса на тема „Политика на кризата и криза на политиката”, предаде „Фокус”.

Тук вече ще си позволя една реплика, да не би бившия премиер да намеква, че Социалистическия блок е отговор на решенията на кризата?
Може само да гадаем за тази нова конспирация за възраждане на светлото бъдеще. Twisted Evil

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty БАН: in memoriam

Писане  Логик Пет 05 Мар 2010, 14:03

malakai написа:Мога само да ви поздравя Logic, че сте заели позиция срещу статуквото в БАН... Определено може да се констатира липса на политически подход у Дянков...
Е, че как няма да заема позиция? Започнах изказването си на събранието с една проста сметка - от 130 години БАН аз съм работил 40 години в нея! Че това е една трета от живота на академията и на мен не може да ми е безразлично какво се върши в нея сега. Лошото е - и точно затова съм толкова озлобен на Дянков, че с дебелашките си атаки той мотивира ръководството на БАН да постъпи като майка, която от глад е принудена за изяде децата си. За пред хората това бе единственият изход - наче и тя, и децата й загиват. И какво постигна тандемът Дянков - Игнатов? От БАН изхвърчат сума заслужили учени, на които до голяма степен БАН дължи досегашния си престиж, а остават некадърните ръководители и агентите. И крайният резултат, почитаеми, ще бъде не реформата на БАН и възвисяването на българската наука, а съсипването на академията и прилапването на нейните имоти. При това, обърнете внимание - съсипване, извършено с вътрешните пагубни механизми на БАН, които Дянков отприщи. Ето затова аз го наричан подлец и нехранимайко! Да са му сладки комисионните, които "Кауфланд" ще му плати за първата сграда на БАН, в която ще се нанесе!


Последната промяна е направена от Логик на Пет 05 Мар 2010, 23:26; мнението е било променяно общо 1 път
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Sonia Пет 05 Мар 2010, 14:05

А какво е отношението в България към агенти на западни служби за Държавна сигурност ? Като Калчев, например?
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Boabab Пет 05 Мар 2010, 14:09

Логик написа:
malakai написа:Мога само да ви поздравя Logic, че сте заели позиция срещу статуквото в БАН... Определено може да се констатира липса на политически подход у Дянков...
Е, че как няма да заема позиция? Започнах изказването си на събранието с една проста сметка - от 130 години БАН аз съм работил 40 години в нея! Че това е една трета от живота на академията и на мен не може да ми е безразлично какво се върши в нея сега. Лошото е - и точно затова съм толкова озлобен на Дянков, че с дебелашките си атаки той мотивира ръководството на БАН да постъпи като майка, която от глад е принудена за изяде децата си. За пред хората това бе единственият изход - наче и тя, и децата й загиват. И какво постигна тандемът Дянков - Игнатов? От БАН изхвърчат сума заслужили учени, на които до голяма степен БАН дължи досегашния си престиж, а остават некадърните ръководители и агентите. И крайният резултат, почитаеми, ще бъде не реформата на БАН и възвисяването на българската наука, а съсипването на академията и прилапването на нейните имоти. При това, обърнете внимание - съсипване, извършено с вътрешните пагубни механизми на БАН, които Дянков отприщи. Ето затова аз го наричан подлец и нехранимайко! Да са му сладки комисионните, които "Кауфман" ще му плати за първата сграда на БАН, в която ще се нанесе!


Добре де Логик, защо не напишеш това си мнение...Аз поемам да организирам подписка....Нека да е едно отворено писмо, което да разкрива какво фактически става при опитите да се реформира България, когато оставиш да го реформират старите муцуни. Така ще бъде и в Съдебната система, така ще бъде и в здравеопазването....Единственото положително би било ако след като се насерат вече с чиста съвест ги изхвърлят.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  malakai Пет 05 Мар 2010, 14:11

Бях прочел за инвеститорски интерес към някои от имотите на БАН. Но доколкото съм запознат само Общо събрание може да се разпорежда с имотите или греша?

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Всичко се знае!

Писане  Логик Пет 05 Мар 2010, 14:14

Boabab написа:Добре де Логик, защо не напишеш това си мнение...
Защото, Боабабе, същото мнение, макар и с други думи, го чета вече в десетина статии, които получавам на мейла си. Аз не казвам нищо ново, само стилът е различен. Но щом и ти не си ги чел статиите, защо си мислиш, че следващата в редицата ще доведе до коренна промяна?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Boabab Пет 05 Мар 2010, 14:27

Логик написа:
Boabab написа:Добре де Логик, защо не напишеш това си мнение...
Защото, Боабабе, същото мнение, макар и с други думи, го чета вече в десетина статии, които получавам на мейла си. Аз не казвам нищо ново, само стилът е различен. Но щом и ти не си ги чел статиите, защо си мислиш, че следващата в редицата ще доведе до коренна промяна?

Отворено писмо от името на група граждани до няколко институции, включая Европейската Комисия.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Законът за БАН

Писане  Логик Пет 05 Мар 2010, 14:31

malakai написа:... само Общо събрание може да се разпорежда с имотите или греша?
За жалост това е половината от истината, почитаеми, по-маловажната! Ето точния текст от Закона за БАН:

Чл. 10. (1) Имуществото на Българската академия на науките и на самостоятелните й звена включва право на собственост и други вещни права, вземания, ценни книжа, патенти, дарения, дялово участие в стопански организации и сдружения и други права и задължения.
(2) Народното събрание предоставя в собственост на Българската академия на науките стопанисваните от нея държавни терени, сгради, машини, съоръжения, апаратура, книжен фонд, парични средства и други движими вещи. Разпореждането с това имущество може да се извършва само в интерес на академията и с решение на Общото събрание.
(3) Недвижимите имоти на академията се отчуждават само с решение на Народното събрание.
(4) Министърът на финансите осъществява контрол по начина и по реда на стопанисване и разпореждане върху предоставеното от държавата в собственост на Българската академия на науките имущество.


Както виждаме, само разпореждането с имуществото е прерогатив на Общото събрание, т. е. кой институт къде да се нанесе. Ясно е написано, че БАН осъществява правото на собственост, докато отчуждаването на имотите се осъществява от Народното събрание. Аз мисля, че механизмът за разграбване е чудесно отработеният при други приватизационни сделки - обявява се в несъстоятелност предприятието и имотите му се предоставят на приватизатор. Както стана с овчарниците на ТКЗС-тата. Не напразно Дянков представя пред обществото БАН като говедарник - той и лексикално се е подготвил за грабежа!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Писма в бутилка

Писане  Логик Пет 05 Мар 2010, 14:34

Boabab написа:Отворено писмо от името на група граждани до няколко институции, включая Европейската Комисия.
И такива има, Боабабе. От група академици. С копия до Арменския поп.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Boabab Пет 05 Мар 2010, 14:50

Логик написа:
Boabab написа:Отворено писмо от името на група граждани до няколко институции, включая Европейската Комисия.
И такива има, Боабабе. От група академици. С копия до Арменския поп.

Дай го де.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Надя Пет 05 Мар 2010, 14:53

Sonia написа:
Надя написа:
Това, което съм искала да ти кажа, съм го казала от ясно по-ясно. Радвам се, че го научи веднага, за да не си мислиш повече, че всичко между нас е от гладко по-гладко. Оттук нататък думата имаш ти, ако искаш можеш на всеослушание да ме обиждаш, както го направих аз, ако искаш цивилизовано ще си замълчиш, това вече си е лично твоя работа. колкото до преструвките, не ги обичам, но ги усещам. Дотук! Neutral
Естествено, че е ясно какво ти е мнението за мен. Не е ясно само на какво се дължи това мнение. И на какво се дължи тонът, с който го изразяваш. Излиза, че с нещо съм се провинила в твоите очи, но не е ясно в какво.
Не става ясно и защо избра точно мен, за да се покажеш такава, каквато не те познавах. Единственото, което става ясно е, че съдейки по грубия ти тон и изрази, ти доста си се преструвала. Това го бях забелязала по отношение на твои идеологични противници в разните форуми и го считах за вид дипломация и възпитание. В обръщението ти към мен липсва и едното, и другото. Би ли ми обяснила защо?
На какво се дължи ли? На това че 20 дни не погледна какво съм писала на стената ти във ФБ. А поне 3-4 пъти те засякох да си чатиш с някого там. Съжалявам, не бях ти писала нищо за комунизъм, писах ти само че ти чух гласчето в предаването "Полет над нощта" по повод 70 годишнината от рождението на Недялко Йорданов и че много се зарадвах, но ни дума, ни вопъл , ни стон от твоя страна. Писах ти, че съм наясно, че си прекалено заета и все пак очаквах когато имаш свободно време, да ми кажеш две думи само. Но уви! Писах ти, че се гордея с теб и че искам и моите приятели да чуят музиката, на която си се отдала, затова им пуснах едно изпълнение с твое участие, разбира се без твое разрешение, защото трябваше да чакам до безкрайност . Снощи всичко изтрих. Това е. Neutral
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Новини от България 4 - Page 21 Empty Re: Новини от България 4

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 21 от 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите