Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГЕРБ 2

+20
blag009
(ib)
Лаик
Homan
Admin
Агата
marapepelia6ka
Помощ, граждани!
gigatev
komarKo
nikiforov
Надя
(Бай Вълко)
chocho
ВЕЛЗО
malakai
Логик
Таки
HEXE
Boabab
24 posters

Страница 12 от 37 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 37  Next

Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Чет 08 Апр 2010, 15:14

komarKo написа:
HEXE написа:Very Happy Rolling Eyes Wink Shocked http://vbox7.com/play:84454490


20 000 евро за тая тъпня...Бате Бойко би трябвало да я арестува зрелищно за подобно разхищение Rolling Eyes

Да, заслужава да бъде заплашена с пушката с оптичен мерник на Първанов, да бъде заровена в земята заменена от Станишев, или опечена от ток откраднат от народа.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Чет 08 Апр 2010, 15:25

Няма ли кой - я журналист я карикатурист, да попита ВСС какво става с убийството чрез катастрофа причинено от Б.Великов...Какво ми се занимават с жабуркане.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  gigatev Чет 08 Апр 2010, 17:23

проф. Борисова?
Невежа по отношение на многогодишните далавери в МЗ, зд. каса и лекарския съюз! Не става дума само за дребните рушвети от пациенти или врътки с фармацевтични фирми.Става дума за голямата игра, която се покровителствува от най-високо и до която само bогоиzbрани имат достъп.
Наивната, но поблазнена от този пост професорка ще бъде употребена. Sad

Здравеопазването? То неизбежно ще продължи да се скапва, защото от него има огромна сметка -( медицината днес е скъпо нещо, и ще става все по-недостъпно за плебса):лекарства,апаратура,консумативи са големи възможности за далавери bounce

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Чет 08 Апр 2010, 18:22

Според добре осведомени източници посочената професорка с характерна якичка на костюмче е невежа не само в гореизброените области.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  HEXE Пет 09 Апр 2010, 09:36

Йосариан, Йосариан...
Премиерът Борисов обмислял да развали приватизационните договори с електроразпределителните дружества. Този ход, „без да е немислим, не ми се струва възможен”. По причина, че този тип договори са снабдени с едни малки подробности, наречени „неустойки”, които често носят по-голяма печалба от реалната дейност. И инвеститорът не просто ги чака с нетърпение, ами и много често сам ги предизвиква. Един такъв ход ще ни отведе на едно място, където един Гад ни взе $10 млн., освен дето ни източи авиокомпанията преди това, която Костов му подари. Заеби, пардон, Зееви…
Иначе премиерът е основателно възмутен как може НЕК да работи на загуба. “Няма завършил в Банкя ученик, който да купува нещо за 90 лева и да го продава за 88 лева и да си мисли, че е на печалба.”
В Банкя не знам, но съм чел, че в САЩ един евреин правел фалшиви 10-доларови банкноти, но ги продавал по 11 долара, щото толкова му излизали…
Ако премиерът беше чел малко повече и малко по-различни неща, щеше да знае, че в литературата има описани подобни случаи. “Йосариан все още не разбираше как Майлоу може да купува яйца в Малта по 7 цента едното и да ги продава с печалба в Пианоза по 5 цента”.
За да не сте в ситуацията на Йосариан, братя, и да разберете как става този номер, а и всички други номера, които ни въртят вече 20 г., трябва да прочетете отново “Параграф 22” и по-специално онези места, на които се говори за синдиката, който Майлоу създава, в който всички имат дял и всички печелят. Тук е заровено кучето – всички, които участват в този синдикат, печелят. И понеже, за да излезе житейската калкулация, все някой трябва и да губи, от страната на булката сме ние, коректните платци на „Топлофикация”, Енергото, „Софийска…” и други студени води.
И знаете ли в този кръговрат коя е „непричинената първопричина”, както би казал моят приятел Умберто Еко? Това не е алчността на едни хора. Всички хора са алчни, това им е природата. Първопричината е овчедушието на другите хора, на тези, дето се въртим като муха в лимонджийско шише, доде намерим пари да се издължим на кърлежите.
Да не си помислите, че ви призовавам към бунт и въстание. Не, не съм такъв човек. Па и вие не сте такива, не ли?! Друго имам на ум. Някога Диоген, известен клошар от Синоп, беше рекъл: „Живейте така, че да не зивисите от живота”. И заебал всичко и заживял в една каца.
Абсолютно е прав древният пич! Като се абстрахираш от живота, всъщност ти добиваш свобода и от всички негови зависимости. И това топлофикации, ВиК, тоци-моци си ги туряш на…
Ами здравеопазването?! Отчисляваш бели пари за черни дни, а като додат черните дни и се отзовеш в болницата разбираш, че има само „няма” и почваш да инвестираш на частно. А докторът те връща и вика, че „Дива коза” не пиел и цветя не ял...
Да го духат всичките!
Да, ама за съжаление, животът не е така устроен. Както казват казаците, точно когато ти е най-кеф, когато духаш свещичките на рожденната си торта, точно тогава се сещаш за хемороидите... В смисъл животът напомня за себе си...
Така логично стигнахме и до новата министърка на здравето. Не я познавам, нищо не мога да кажа. Но ми направи лошо впечатление, че още не е станала министър и вече почва с цитатите… „Аз моята къщичка съм си я подредила и двора съм си помела…”
Когато Бойко, Цецко и други милиционери говорят за къщичката, все някак си го понасям. Но когато човек с претенции, като г-жа Борисова го каже, направо ми се къса сърцето…
Ало, пенсиите, разучавайте „Млечна песничка”, продуцирана от новата здравна министърка… Макар, че както са поставени там нещата, ако не се разорите, ще се продрискате, с извинение:
„Който пие всяка сутрин
8 литра мляко
с 15 портокала,
20 кисели млека.
А на обед и вечеря -
100 банана, 200 круши,
300 чушки и домати -
ще порасне ей така!
Аууу!”
Чудя му се на Недялко Йорданов с акъла си ли е писал тоя текст. Пък може и да е объркал поръчките. В смисъл това да е било за Пайнера. Па и на д-р Борисова се чудя, да даде 20 хил. евро за такава глупост…
Като бъдещ партиен лидер усещам известна завист, че тази госпожа е избрала гражданите. Първата ми преценка е, че тя е за Четвърти километър. Партия „Четвърти километър”, да не ме разберете погрешно.
Чета в „Стандарт” анализ на д.и.н. Петър Зашев, ръководител на група за изследване на развиващи се пазари към Университета Кюменлааксо, Финландия. Призовава: „Да вдигнем поглед от пъпа си!” „Има национални проекти, насоки и стратегии, които изискват дългосрочно мислене... Например от кои индустрии да се откажем и кои да развиваме?... Или как да се движим към производството на по-технологични продукти?...” и т.н., да не изреждам всички важни работи, дето ги изрежда д-р Зашев.
Може и да е прав, но не познава тукашните условия. Как би могъл премиерът да мисли за стратегии?! От къде време? "През по-голямата част от работното ми време, рече вчера, работя като полицай". Допускам, че някои злонамерени ще попитат кой управлява докато той работи полицай? Аз обаче го гледам от друг ъгъл. Докато работи като полицай, няма опасност да направи някоя беля. Той тая работа я разбира. Не мога да преценя колко я разбира, но съм сигурен, че от всички работи, от нея разбира най-много. Докато, ако се опитва да работи като икономист, юрист, социолог дори, не бих бил спокоен.
Което ме връща към „Параграф 22”. Защото, не знам дали си спомняте, но параграф 22 гласеше така: „Онзи, който при действителна и непосредствена опасност е загрижен за собствената си сигурност, има напълно здрав разум.” Този параграф поставя под сериозно съмнение здравия разум на много медии и журналистически колективи. И на част от българските граждани. Не малка част.
Никого не обвинявам, да не си помислите! Все пак знам целия параграф и там няма мърдане…
Като споменах „Стандарт”, та се сетих. Ей, що лъжете като дърти индобългари, бе! „Летим за 1 евро от Европа до Пловдив”. За едно евро не можете да се качите на баба си на хурката, камо ли да летите на аероплан… В Стокхолм единичен билет за метрото струва къде 4 евро, в Лондон – 4 паунда…
Това май беше много дребнаво от моя страна на фона на ставащото в държавата. Всъщност, аз не знам точно какво става. Работата малко ми прилича на една приказка, която дядо ми ми разказваше, когато бях малък. Как Насрадин Ходжа турил един казан на върха на една топола, а от долу запалил една свещ. И чакал да се сготви… И хората, дето щял да ги гощава, също чакали.
Може и още да чакат…
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пет 09 Апр 2010, 11:00

Находчивите и умни момчета, дори и като горния, които могат да си паркират колите по тротоарите на сантиметри от къщите без драскотина, са гениални. Те са готови да саботират всичко в името на партийката си и интересите на техните си хора. Научихме как Корнелия Нинова, БеСеПарската менаджерка с избилата по бузите и оялост, призоваваше тютюнопроизводителите на бунт. Наскоро научихме и за способността на Антон / старо буржоазно име / Кутев, да предвижда падания на министри...Добре осведомени източници обаче издават, че няколкократното увеличение на болничните за първите месеци на годината се дължало на тяхната солидарност и поръчение...Фирми, близки до властта на провоимащите от десетилетия, които били свикнали да получават договорчета от държавата ( Hexe - и ти ми мязаш на лапундер от същата черга ) усетили, че кранчето спира са се включили активно в това предприятие.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Подарък за Боабаб

Писане  Таки Пет 09 Апр 2010, 11:25

Боабабе, тази снимка няма да я намериш никъде, защото е обект на моя финна и многостранна обработка на оригинала. Така че може да си я сложиш в рамка над бюрото и да твърдиш, че е уникална!

ГЕРБ 2 - Page 12 Obama_boyko_2010
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  HEXE Пет 09 Апр 2010, 11:26

Boabab написа:Находчивите и умни момчета, дори и като горния, които могат да си паркират колите по тротоарите на сантиметри от къщите без драскотина, са гениални. Те са готови да саботират всичко в името на партийката си и интересите на техните си хора. Научихме как Корнелия Нинова, БеСеПарската менаджерка с избилата по бузите и оялост, призоваваше тютюнопроизводителите на бунт. Наскоро научихме и за способността на Антон / старо буржоазно име / Кутев, да предвижда падания на министри...Добре осведомени източници обаче издават, че няколкократното увеличение на болничните за първите месеци на годината се дължало на тяхната солидарност и поръчение...Фирми, близки до властта на провоимащите от десетилетия, които били свикнали да получават договорчета от държавата ( Hexe - и ти ми мязаш на лапундер от същата черга ) усетили, че кранчето спира са се включили активно в това предприятие.

Hexe - и ти ми мязаш на лапундер от същата черга


Народ и олигарси - Давид срещу Голиат

Заменки. Присвояване. Източване на ДДС. Уредени обществени поръчки. Пищни купони. Контрабанда. Лобиране. Партийно спонсориране. Партийно инженерство. Злоупотреби с европари. Ордени „Стара планина”.
Яхти. Плеймейтки. Виенски, руски и други балове. Източване енергетика. Източване „Кремиковци”. Рекет. Благотворителност. Поръчкови убийства. АЕЦ – Белене. Връзки с властта. Чер хайвер. Недосегаеми. Разврат. Малки момченца и момиченца. Шампанско. Пури. Хаваите, Сейшелите, Дубай...
Кратък портрет на българския оригарх.

Мизерия. Грабежи. Унижения. Безработица. Здравеопазване по български. Гласуване. Участие в протести (чат-пат, когато ножа опре в кокала). Образование по български. Пътища по български. Високи лихви. Недостиг на детски градини. Топлофикация. Цени. Рекет. Турски сериали. Биг Брадър. Призиви за sms-и за благотворителност. Чалга. Новини от „силиконовата долина”. Кредити. Гадни съседи. Откраднати коли. Разводи. Самоубийства. Изневери. Бетонови курорти. Съсипана природа. Емигранти. Сълзи. Футбол. Пиянство. Проституция. Насилие. Правосъдие по български. Заплата. Скръб. Смърт. Безнадеждност.
Кратък портрет на останалите българи.

По средата - Бойко Борисов. Той трябва да реши с кои е. Олигарсите ще му ритнат столчето в мига, в който усетят, че не е с тях. Начини много: президентска партия и саботажи на всички нива в управленската машина са само два от тях. Те са свикнали държавата, тъпите българи и наивните европейци да им плащат масрафа. Пример: бюджетът за почистване на сняг на окръг Колумбия, САЩ, е 4 млн долара, а на София – 13 млн плюс 2 млн лева резерв (към 11 млн долара). Те няма да отстъпят. Няма да върнат плажовете, които свиха срещу пущинаци. Няма да се откажат от плеймейтките, шампанското и яхтите, които придобиха с престъпления под партиен "чадър". Витязите на прехода нямат друга алтернатива и няма да се спрат пред нищо. Ще играят ва банк и тяхното отроче - правосъдната система, ще ги защити.

Европа наблюдава Борисов. Тя знае какво е положението. Знае, че олигарсите не признават печалби от 20 %, защото са свикнали на 300, 500 и нагоре. Знае, както знаем и ние, че сме царството на корупцията. Затова внимателно следи Бойко Борисов, който е обещал и продължава да твърди, че е на страната на „другите” българи. Хубави думи, но без доказателства.
Странно спокойни са олигарсите. И има защо – нито един няма даден на прокурор. Нито един не е останал без заменките си, без яхтите си, без любимите си силиконови момиченца, без охраната си.

Снегът вали и покрива боклуците, скапаните пътища, гадните курорти, осакатените планини, необработените ниви, мизерните стопанства, неизмазаните къщи. Но не може да скрие омразата, новото атомно гориво на българската надежда. Ако Борисов пристане на олигарсите, ще се срещне с този нов феномен, рано или късно. Хората вече мразят от цялото си сърце. Така както някога са обичали. Ще заменят правосъдието с мъст. Случвало се е вече. Българинът не си ляга и не става с Библията, но знае какво е направил Давид с Голиат. Това трябва да има предвид премиерът, когато се държи като народен човек. Тази игра е опасна и си има цена.

Обратното броене започна...
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пет 09 Апр 2010, 12:04

Не знам. Бойко Борисов може и още да не се определил, може и да е безсилен...Ако обаче се е определил и има сила това не означава че войната ще бъде лесна, не означава и че ще има изобщо успех. Успех би бил и самата война...Това обаче, че много малко хора го разбират това не е изненадва. В края на крайщата те, живяли толкова години в "абсолютния рай", който е съществувал само като вид престъпление, не може да са в час. Те могат само да говорят за нещо, което би трябвало да бъде и което е практически невъзможно за България. Те, тези, които не са имали шанс и възможност да постигнат нещо де факто на обществено ниво, те, които се страхуват да си сложат подписа дори под някакъв протест, винаги ще си приказват, колкото и този свят да не може да бъде техен.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пет 09 Апр 2010, 15:00

Таки написа:Боабабе, тази снимка няма да я намериш никъде, защото е обект на моя финна и многостранна обработка на оригинала. Така че може да си я сложиш в рамка над бюрото и да твърдиш, че е уникална!

ГЕРБ 2 - Page 12 Obama_boyko_2010


Бат Бойко наистина се е поунесъл в израза на своята симпатия, но усмивката на Обама сочи, че това е нормално за един политик. Пък било той шеф на такава могъща държава.

http://paper.standartnews.com/bg/leading_pic.php?d=2010-04-09
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пет 09 Апр 2010, 15:14

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-04-09&article=320347

"Не ми е работа на мен всеки ден да достигам до изводи и да ви ръчкам да ми давате решения или да предприемаме действия заедно с прокуратурата. Нека за последен път ви давам срокове - то не бяха за билети, то не бяха за договори, то не бяха за застраховки, то за какво ли не. Отивате в министерствата и всичко това трябва да излезе".



Той обяснил на екипа си, че най-добрата антикризисна мярка "е кацата без дъно и с такива големи отвори между обръчите да бъде затегната".


Бат Бойко отново е на моето мнение. и аз мисля, че най-голямата антикризисна мярка е спиране на течовете. Има някои хора, които се съсредоточени във важни за тях приоритети, като дребнавости и интриги ала Кутев, който е наясно, че са подготвили или заплашили достатъчно ясно Дянков, но най-важното е решението на следния факт: Как Македония с много по-нисък доход на глава от населението си позволява по-високи заплати за лекари, пенсионери и учители?

Само тъпия и замаян ум не би се сетил, че причината за това е функционирането на мафиотската държава на основата на кражбите и би започнал - да ама той все друг му е крив, да, ама той днес така пък утре инак, да, ама не видяхме мерки...и така нататък....Така или инак - да е жив и здрав всичко по реда си...Защото постепенно ще дойде ред и на тъпанарите да се усетят кое е тъпо и кое важно.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Надя Пет 09 Апр 2010, 16:07

Таки написа:Боабабе, тази снимка няма да я намериш никъде, защото е обект на моя финна и многостранна обработка на оригинала. Така че може да си я сложиш в рамка над бюрото и да твърдиш, че е уникална!

ГЕРБ 2 - Page 12 Obama_boyko_2010
Таки, те сякаш и вратовръзките им същите. Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пет 09 Апр 2010, 18:20

А Едвин Сугарев, все пак също трябва да се загледа в същественото:


Енергийният холдинг се закрива като “паразитна структура“
Борисов обеща по-евтин ток на народа, вместо да изтичат пари през "БЕХ, МЕХ и други"
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=163953&srcpos=1

След като от чекмеджетата ″изскочиха″ още скрити дългове
Ревизия на бюджетите за 2 години назад и отбой за еврозоната
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=163940&srcpos=3



http://www.svobodata.com/page.php?pid=3006&rid=29&archive=
Бойко в героична битка с енергото – или има ли предел за българския популизъм



ПП. А ако престъпленията не бъдат преследвани сигурно ще рече - и той е престъпник. Наистина по-добре популист.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  gigatev Нед 11 Апр 2010, 03:35

""Поне засега правителството на Борисов не е дало НИКАКВИ признаци, че може да направи някакви промени за да спаси България. Докато интересите на чуждите играчи, налагани от Световната банка и МВФ са определящи, страната ще продължи да се издънва, защото от единия милион цигани и два милиона пенсионери повече данъци не могат да се събират...
Да искаш да влизаш в еврозоната, когато единственият ти въображаем источник на пари е останал продажбата на това, което е останало от социализма си е проява на дебилност. А и оня младеж, Дянков и той замести от раз всички възможни икономисти в България и како се вижда влачи държавните финанси още надолу...""

Боко се проваля !

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Нед 11 Апр 2010, 09:24

Гигатев, давай и източника откъдето копираш тези мъдри разсъждени.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Нед 11 Апр 2010, 09:30

Изобщо Боко е виновен, че престъпниците, тъпанарите и юродите са фабрикували държавата, но както и те така и безродните им привърженици продължават с приказки и претенции:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=443530
Признанието на България, че е скрила истината за размера на бюджетния си дефицит през 2009 г., породи опасения, че други страни в региона може да имат по-големи фискални проблеми, отколкото дават да се разбере, писа вчера ирландският в. “Айриш таймс”. Бомбата, хвърлена от премиера Бойко Борисов, че България “е излъгала своите колеги в ЕС за готовността си да се присъедини към еврозоната”, се отрази на валутните курсове, особено на румънската лея.

Това предизвика неприятни спомени за Гърция, където през миналата година бе направено признание, че бюджетният дефицит е два пъти по-висок от оповестените официални данни. Оттогава Атина се бори да овладее бюджетния си дефицит.

Тази история, както и критиките на Европейската комисия за антикризисните бюджети във Варшава, Букурещ и другаде, че могат да се окажат неясни или твърде оптимистични, карат икономистите да се чудят дали Източна Европа също не е уязвима. Инвеститорите също трябва внимателно да прегледат данните на новите страни от ЕС, за да видят дали правителствата не са скрили истинския дефицит, допълва вестникът. (24часа)
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Нед 11 Апр 2010, 10:42

Изобщо крайно време е някои наши съграждани да се определят дали са на страната на мафията и ако са на тази страна - демек живота им по социалистически зависи от нещо и никога не са били на свободния пазар - да си признаят точно на коя.

Преди няколко дни едно момче, колега, , на 28 години, ми призна, че е гласувало само веднъж, и то за ДПС, защото от бащата на неговия съученик, активен ДПСар зависела работата на майката на колегата ми.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Нед 11 Апр 2010, 21:31

Много ми хареса днешното интервю на Бат Бойко с Цветанка Ризова. Абсолютно гласувам с две ръце за начина, по който смята да подреди държавата...Съгласен съм и с намерението му първо да запуши течащата каца, пък тогава да прави реформи...За дори уж не така проницателен ум като моя не е трудно да се досети, въпреки че не сподели много от това, което знае, но е ясно, че с това, което знае е най-добре да спазва избраната тактика...

Доган наистина, както пак каза е най-сериозния му съперник...Първанов направи два опита - с Яни Янев и с Ковачки, сега пък с кмета на Пловдив, но няма да успее...

Така или инак днес си слизах по Симеоновското шосе. Животът ми не е кратък, дори аз съм бат на Бат Бойко, но за пръв път от 50 години в България карах по така перфектно преметена и почистена покрай бордюрите улица.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пон 12 Апр 2010, 06:52

Аз се питах откъде такава неприязън в повърхностната Die Hexe към ГЕРБ, пък тя била от форума на Сега.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5586&sectionid=5&id=0001201
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  gigatev Пон 12 Апр 2010, 07:38

""Много ми хареса днешното интервю на Бат Бойко с Цветанка Ризова. Абсолютно гласувам с две ръце за начина, по който смята да подреди държавата...Съгласен съм и с намерението му първо да запуши течащата каца, пък тогава да прави реформи...""

Той каза и мн др работи,свеждащи се до това, че което е отмъкнато - не може вече да се върне. Възмездие в смисъл на връщане на откраднатото е нереалистично.Очаквното от електората възмездие - това ще бъде вкарване на няколко
министри в затвора.Нищо повече. Няма де се пипа това,което вече е взето, но ще се цели да се избегне това,което става напримет в Киргистан.. Затова е раздут силовият апарат. затова са заплашителните пози и интонации. ББ още каза че любимият ( най-успешният) му министър е Ц.Ц. А преди това бе казал че повечето от времето си на премиер работи като...полицай.
Трябва поне ще направи прехода морално приемлив Wink

""първо да запуши течащата каца, пък тогава да прави реформи...""

Дано да постигне поне първото, защото да прави реформи не му е дадено! Дано да успее да възстанови някаква държавност, някакъв респект към властта. Признава му се че е човек на волята, но е ясно че не е човек на мисълта, на визията ( И няма как да бъде - нито образование, нито опит, нито интелект необходими да дирижира реформи.)

Една гола воля. Молим се дано да е добронамерена. cheers

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  HEXE Пон 12 Апр 2010, 09:28

Boabab написа:Аз се питах откъде такава неприязън в повърхностната Die Hexe към ГЕРБ, пък тя била от форума на Сега.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5586&sectionid=5&id=0001201
Ти що не се...Аз повърхностна ,а ти не усещаш ли ,че си смешен Very Happy Управлението сега е белязано не с воля за промени ,а хаос,показност,чистка.
Не вярвам на човек ,на когото двете понятия "комуникативност"и "комутативност" са равнозначни.
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  HEXE Пон 12 Апр 2010, 09:46

Усещане за мазо
Бойко и Дянков ровнали в „Бюджет 2009” и открили, че Станишеви яко лъгали ЕС. Реалният дефицит се оказал 3.7%, а не 1.9%. И това го открили само 9 м. след като взеха властта. Да не споменавам, че по тоя бюджет работиха половин година. Представяте ли си какви вълнуващи открития могат да направят на третата и четвъртата година от мандата? И като едни честни, като първите честни политици в България, а и в ЕС, веднага седнали и написали писмо на ЕК, че се отказваме да влизаме в чакалнята на еврото, щото сме недостойни, не покриваме маастрихтските критерии, които изискват дефицитът да е под 3%.
Не съм единодушен. От една страна тия критерии знаете ли кога ще ги изпълним? Когато ги променят. Това беше виц. Но вече не е. И от друга, мисля, че чак до такава откровеност не е препоръчително да се стига. Това са работи, които една почтена жена и на гинеколога си не споделя… Абе, малко ми намирисва на национален мазохизъм.
Ей, като казах мазохизъм, та да ви се похваля. Мисля, че макар и малко късно, но изпитах неповторимите усещания от садо-мазо тройка. Да, бе, верно! Две докторки ми правиха операция на един кътник… Така ме заклещиха на стола, едната от едната страна, другата – от другата… И ръчкат с некакви железа и бургии… Сигурен съм, че истинската садо-мазо тройка не би могла да ти даде нищо повече като усещания. И като ми хрумна тази мисъл, почнах да се смея там, на стола. После докторката ми вика, абе, ти мазохист ли си, аз те режа, ти се хилиш… Затраях си, нима можех да й споделя какво си помислих…
Между другото дентистката ми откри и кариес и иска 150 лева за пломба. Много ли е? Аз скоро не бях ходил, щото ги влача дупките с години, като кмет на София ги влача… Викам й, че НЗОК плаща по 11.28 лв. за пломба, а тя ми вика, че за тия пари и с обикновен цимент не можела да ми напълни дупката. От друга страна наистина може и да не е много. Като чета, че за квадратен метър дупка общината в София плащала 80 лв. Но пък от трета страна един разбойник ми иска по 50 лв. да ми направи терасата над гаража – вносен теракот, паро- и хидроизолация и теракола от него. Та си викам що не им пернем на софийските улици един теракот и да приключим. Така си мисля с моя прост акъл, но може и да греша.
Ало, пенсиите, мислех да ви разкажа за Лиз Тейлър, която е на 78 г., оперирана е от сърце и мозъчен тумор, придвижва се с инвалидна количка, но въпреки всичко ще се омъжва за 9-ти път. Представяте ли си, девет брака и всичките щастливи! Но мисля, че мога да съм ви много по-полезен като ви кажа друго - да си затваряте човката и да не си въобразявате, че светът още вас чака да го оправяте. За да не ви бият, не за друго. Лани полицаят Драгомир Драганов паркирал на тротоара и седнал да пийне кафенце. Минал обаче 75-годишният дедо Марин, възмутил се и направил забележка, че колата пречи на пешеходците. И нали, каквото почукало, такова влязло… Получил си го. Вчера разградският съд в лицето на съдия Константин Косев оправдал полицая. Според съдията полицаят е нападнал пенсията като цивилно лице, защото преди да почне да го възпитава се бил съблекъл по потник.
Излиза, че е прав Цецко да вика: „Ние ги хващаме, съдът ги пуска!” Всъщност, това е ясно. Но се сещам, че не така ги учеше Бойко полицаите, когато беше главен секретар: „Непрекъснато говорим на полицаите да бъдат вежливи, любезни, внимателни. Да помагат на възрастни дами и на деца. И наистина повечето го правят. Но тежкото ежедневие им се отразява зле. Дъжд, сняг, жега - те са на улицата и стоят по 5 часа. После ги пращаме на друго събитие. И накрая някой го среща и го пита колко е часът и полицаят му удря един шамар…”
Та исках да ви кажа, ако видите мъж по потник с не особено интелигентно излъчване, просто да бягате, да не питате дори за часа.
И още нещо се сещам. Казвал ли съм ви за Либерия, под чийто флаг наскоро рефлагирах? Там полицията ходи без оръжие. Щото като имаха пистолети, полицаите извършваха въоръжени грабежи. А като им го взеха, можеха да извършват само невъоръжени... Та си мисля, че ако се вземат униформите на нашите ченгета, те ще извършват престъпления само като граждани, а не като служебни лица. И рушвети ще вземат по потник, т.е. като частни лица. После си обличат куртките и отново стават честни лица. И се решава пробллемът с корупцията в МВР. Мисля, че това може да се приложи и в по-широк мащаб – докторите свалят престилките, когато изнудват болните, съдиите свалят тогите, когато съдят за пари… Обикновените граждани си свалят… Ами те нямат какво друго да свалят, освен гащите…
Бойко пак аутсорсва при Цветанка. Много ми е интересен. Като научи някоя нова мъчна дума и й се кефи с детска непосредственост. Така помня като научи „морфология на боклука”… Е, имаше и някои неудачи, като протекшън охрана, например, но в повечето случаи му се получава.
Ей, нали не очаквахте да се шегувам нещо с катастрофата на полския президент и полските политици и военти? В смисъл да направя някоя нелепа асоциация с премеждията на Параванов с Куцото пиле. Не бих могъл. Аз навремето се пошегувах колкото трябваше…
Айде стига толкова, че ме боли оперираният зъб и не мога
да говоря дълго.
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пон 12 Апр 2010, 09:52

HEXE написа:
Boabab написа:Аз се питах откъде такава неприязън в повърхностната Die Hexe към ГЕРБ, пък тя била от форума на Сега.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5586&sectionid=5&id=0001201
Ти що не се...Аз повърхностна ,а ти не усещаш ли ,че си смешен Very Happy Управлението сега е белязано не с воля за промени ,а хаос,показност,чистка.
Не вярвам на човек ,на когото двете понятия "комуникативност"и "комутативност" са равнозначни.

На мен не ми се е случвало да ме...виж на теб си личи, че е нужно да те...по-честичко. Very Happy

Аз като ти казвам че си елементарна ти веднага пускаш доказателство. Само един тъпанар може да съди за качествата на човека по знанието на понятията. Станишката, твоят любимец, съм сигурен ги знае.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Бисери

Писане  gigatev Пон 12 Апр 2010, 10:01

"Аз винаги съм вярвал, че има и карма, има и такива места, където се събира цялата негативна енергия като Катин. 22 хиляди човека са убити там от Сталин", коментира премиерът Бойко Борисов в неделя по повод катастрофата.
"Наистина е голяма трагедия, това знам, че звучи в някаква степен нелепо, но от друга страна никога не е трудно, защото слушах и четох какво е казал полският посланик у нас, може би наистина трябва и някакви изводи да си направим. Той казва, че в самата Полша имало голяма дискусия за това трябва ли да се купят нови самолети, че този самолет не е работил добре, че е имало шест-седем аварии. Има ли някаква поука за нас? Дали пък бедността не води до трагедиите? Именно, защото той това казва – ние сме бедни, ние това можем, казва полският посланик, преразказвам – ние сме бедни и това можехме да си позволим", продължи Борисов.

Елементарно:
Образованието - без него не може. Там, в университета се учиш да мислиш, както и да изразяваш стройно мислите си. Иначе - нелепости, объркани непонятни послания. A pain in the ass!

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Boabab Пон 12 Апр 2010, 10:18

Аз пък съм на мнение, че да можеш да мислиш си личи по резултатите, или най-малкото по позициите.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

ГЕРБ 2 - Page 12 Empty Re: ГЕРБ 2

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 37 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 37  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите