Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наука и техника за младежта

+23
marapepelia6ka
gigatev
Помощ, граждани!
Кикимора
Pelican
Агата
pheras
Realistka
(siccor)
mukla
(laik)
Лаик
Homan
Надя
Логик
chocho
сноб
(Натали)
nikiforov
Робърт Боев
komarKo
Boabab
Таки
27 posters

Страница 8 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Треперкане, стиснати зъби, скиорски грейки ...

Писане  Таки Нед 11 Яну 2009, 21:33

Я аз пак да попитам, че миналия път ответ на получих.. Къде си денахте електрическите печки, та сега мръзнете? Да не би да сте ги изхвърлили, без предвидливост за възможна горивна криза, та сега хем мръзнете, хем критикувате управляващите, че не са предвидили възможна горивна криза ?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Що ще правим ний зимъска?

Писане  Логик Нед 11 Яну 2009, 21:55

Таки написа:Къде си денахте електрическите печки, та сега мръзнете?
А електропреносната мрежа, като не е оразмерена за такава консумация?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Срам не срам ще поискам от твоето...

Писане  Realistka Нед 11 Яну 2009, 22:06

Логик написа:
Таки написа:Къде си денахте електрическите печки, та сега мръзнете?
А електропреносната мрежа, като не е оразмерена за такава консумация?
Аз вече предупредих!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Киловат-моабет

Писане  Таки Нед 11 Яну 2009, 22:16

А електропреносната мрежа, като не е оразмерена за такава консумация?
Просто няма да включваш електрическата фурна заедно с печката. Мислиш ли, че те се отличават "драматично" по мощност?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty А колко печки наведнъж?

Писане  Логик Нед 11 Яну 2009, 22:26

Таки написа:Просто няма да включваш електрическата фурна заедно с печката.
Проблемът е, че ако искам да ми е топло навсякъде, ще трябва да включа печки в няколко стаи (фурната е загасена). Оставям проблема с парите настрана. И ако така направят всичките ми съкварталци, ще се случи, както преди години, когато нямахме парно: главните бушони гореха, изолацията на жиците се палеше и ред други трагедии. Няколко пъти гасиха таблото с пожарна! Сега особено, откакто електроснабдяването бе "приватизирано" от чешката държавна електрокомпания, има проблеми и без прекалена консумация, та какво остава при натоварване. Добре, че хората са бедни, та не се топлят!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Проблемът е, че ако искам да ми е топло навсякъде ..

Писане  Таки Нед 11 Яну 2009, 22:30

Е, говорим за кризисни ситуации. Няма да е топло навсякъде, но поне в спалнята, където ще пренесеш временно и компютъра.

А да смените инсталацията на блока ужасно ли е скъпо?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Логикът е известен аскет

Писане  Кикимора Нед 11 Яну 2009, 22:59

Голяма гордост му е, и внуците пои по планините с вода с ледени парчета вътре, храни ги със сух хляб (е, не редовно, но в доста ситуации) и е много горд от спартанския режим, като се прибавят и по 20 км. на ден преходи, даже и среднощ, така се доказват мъжете, си мисли... той.
Затова би трябвало да срещне тези температурни софийски несгоди най-добре по слип пред компютъра, си мисля аз.
И за членовете на Форума да си инсталира и web камера, та да му се радваме.
Всички си имаме по някоя печица. Аз съм си пуснала една само на 1 киловат, инсталацията ми е много у ред даже, но ми се налага да я мъкна - вечер в спалня, денем в хола и понякога и в кухнята. За фурната обаче е идея, пускам я нея, плюс една скаричка за сандвичи и ще имам комфорт при готвенето.
Току виж пак съм поканила гладниците тез дни...

Кикимора

Брой мнения : 57
Registration date : 18.04.2008

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Приета с благодарност покана

Писане  Логик Нед 11 Яну 2009, 23:28

Кикимора написа:Току виж пак съм поканила гладниците тез дни...
По слипове ли?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Че аз не съм скръндза,

Писане  Кикимора Нед 11 Яну 2009, 23:32

не ми се свидят киловатите, ще пусна печицата на 2 реотана, пък вие ще се състезавате за най-близкото място до нея. Понеже ми е кръгла масата, ще бъде с маршируване с детска песничка и команда - седни!
Мисля слиповете да останат все пак, по-прилично е някакси и за играта ще е по-удобно, по-стегнато някакси иде ... Embarassed

Кикимора

Брой мнения : 57
Registration date : 18.04.2008

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty По слипове ли?

Писане  Таки Нед 11 Яну 2009, 23:38

Аз съм чувал за едни "голи супи" , но съм гроб !
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Проблеми с ток, вода и парно

Писане  Логик Нед 11 Яну 2009, 23:45

Таки написа:А да смените инсталацията на блока ужасно ли е скъпо?
Инсталацията беше сменена преди много години при последния пожар. Наскоро дори сложиха някакви нови електромери - съвсем малки и красиви. Проблемът е в "кварталната" мрежа - там всичко е прекалено старо и не издържа. Нещо като водопроводните тръби - моите са нови, но на улицата като са стари, каква файда? Казах "файда" и се усетих какъв глупав въпрос зададох! Файдата е у ползата, естествено. Като се спука централната тръба на нашата улица пет пъти за четири седмици и като надойде оная ми ти техника - багери, фадроми, ВиК специалисти..., знаеш ли що пари гълта "Водоснабдяването"? Сиреч оная чуждестранна фирма, дето го е приватизирала. Десетки хиляди е всяко копане! Ако всичко е наред, ония че умрат от глад!

P. S. Ти, Таки, какво си мислиш, че разбира Елена под "гола супа"? - Една гола супа и нищо повече! Па добре, че не е гола вода!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty За голата супа

Писане  Таки Нед 11 Яну 2009, 23:50

Аз го написах заради теб. А Елена нека се чуди що е то. Very Happy

Хайде лека нощ, че утре съм на работа от рано, "мамка им" ...
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty По слип или без слип -

Писане  Кикимора Нед 11 Яну 2009, 23:51

наистина следващия път ще получиш сал една гола супа от мен!
Да има хармония, викам.

Кикимора

Брой мнения : 57
Registration date : 18.04.2008

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Мирният атом

Писане  Логик Пон 12 Яну 2009, 02:12

1. В памет на проф. Иван Узунов. Истинско щастие бе за мен, че познавах този човек! Аристократ в поведението си и интелектуалец n-то поколение. Потомък на Найден Геров, който ни е чел на глас неговия "Изводъ отъ физикъ". Живееше в стар богаташки апартамент, който въпреки преграждането беше огромен. Със старинни виенски мебели, венециански порцелан, сребърни прибори и огледало в антрето, достатъчно голямо за театрално фоайе. В средата на хола имаше един допотопен "Грундиг", лампов, тежеше вероятно 50 кила, но на осцилограф гарантираше синусоидални трептения от 20 херца до 20 килохерца. Когато звучеха 20-те херца, все едно че минаваше реактивен самолет! За да може да си слуша спокойно записите, беше изградил допълнителна стена към съседите, защото тухлите най-добре изолирали от шума. Владееше трите основни езика и се майтапеше с досието си, в което беше прочел следното донесение: "Знае английски, немски, френски и е готов за враг." Мога още да говоря за този човек от измиращ вече вид, но ако и Таки се включи, ще се получи цял топик. Във връзка с темата ще добавя само, че два дена преди смъртта си - а тя настъпи седмица, след като почина жена му, - той намери сили, макар и задъхвайки се, да ми обясни по телефона поредните безобразия на "ядреното лоби". Тия безобразия за пореден път бяха станали актуални.

2. Българската атомна енергетика. Повечето неща, които знам за нашата атомна енергетика, съм ги научил от проф. Иван Узунов и проф. Пламен Цветанов. Естествено не ми се ще да ги ангажирам с моя текст. Най-важното, което разбрах от тях, е, че атомните електроцентрали не са за България толкова екологичен, колкото икономически проблем. Затова всякакво сочене с пръст към "зелените" като към самоцелни противници на ядрената енергетика е отместване на темата. Атомните централи са извънредно скъпи за нашите мащаби. Нещо повече, те стават все по-скъпи, понеже изискванията за безопасност непрекъснато нарастват. Узунов обичаше да казва: "Не ме убеждавайте, че ферарито е хубава кола! Но след като нямам пари за ферари, ще си стягам москвича и ще си го карам!" (Той караше мерцедес, но това не е по темата.) Основният мит, който и той, и Пламен Цветанов развенчаваха, беше за "евтината атомна енергия". Енергия, в която никой не включва: 1) Складирането на отработеното гориво, след като СССР престана да го иззема заради плутония; 2) "Погребването" на реакторите след техния срок на живот - цена, за която никой си няма дори идея; 3) Вложените вече средства, които при социализма никой не е калкулирал - например иззетата земя. Показвали са ми официални диаграми, от които се вижда, че "Козлодуй" редица години е работила частично, с големи паузи на различните реактори, и освен това за производството, съвсем наедро казано, на 30 % от електричеството, е глътнала 80 % от парите за енергетика. По простата причина, че ТЕЦ-овете могат да работят "как да е" - без всякакви инвестиции за подобрения, докато атомните централи не могат. Добавяха се чисто производствени особености на атомните електростанции: 1) Огромната инертност на реакторите, които изискват седмици, за да бъдат пуснати или спрени. Това означава, че с тях не може да се маневрира според нуждите на момента. 2) Огромният дял на всеки реактор в енергийната система на България - един "хилядник" е кажи-речи десет процента от общото производство и изключването му означава срив на цялата система. Политическите аспекти бяха най-вече свързани с тоталната зависимост от Русия: при положение, че горивото идва от там, отработеното гориво се връща в Русия, оборудването е руско, за каква енергийна независимост може да се говори? Следователно не трябва да си представяме Иван Узунов като някакъв анти-ядрен екстремист, който се страхува реакторът да не гръмне а-ла Чернобил. Макар че и това не се изключваше. Проблемът беше, че именно за да не "гръмне", трябва да се плаща скъпо и прескъпа. "Япония, казваше Узунов, може да си го позволи. Ние - не."

3. Политически резултати. В края на социализма, докато акад. Благовест Сендов беше председател на БАН, беше подготвено официално становище на Академията относно АЕЦ "Белене". Цяла дебела книга. В него участваха кажи-речи всички институти на БАН - като се започне, естествено, от Физическия, мине се през Икономическия и се стигне до Метеорологията (ветровете!) и Геофизиката (земетресенията!). Крайният извод беше: строежът на втора атомна електроцентрала в "Белене" е нецелесъобразен. Когато започна работа Великото народно събрание, една от първите инициативи на Зелената партия в СДС беше да се наложи мораториум върху строежа на АЕЦ "Белене". Мораториумът беше приет и десет години беше в сила, докато Симеон Сакскобургготски не го отмени. Към мотивите на Зелената партия, произтичащи от нейната дясна ориентация, имаше и един "таен", който не беше необходимо да се съобщава на "левите" в СДС. Мотивът беше, че по цял свят атомната енергетика е държавен монопол. При положение, че близо една четвърт от електичеството се е произвеждало в Козлодуй, Белене ознаваше половината енергия да бъде държавен монопол! Край на диверсификацията в енергетиката, край на финансовата автономия на общините - всичко тръгваше по известната формула на Ленин за комунизма. Сегашното развитие показва точно това - все по-голяма централизация в енергетиката, с гигантски капиталовложения, достигащи милиарди долари, без никой да вижда крайната сума, с някакви мъгляви перспективи за "енергиен център на Балканите", без някой да е сигурен в купувачите на нашия ток. Както казваше Узунов, всичко се свежда до съотношението на риска спрямо ползата: ползата има определена стойност, но и рискът има своята цена, за да се избегне. Заключението му беше, че ползата от атомните централи не покрива разходите по тях. Трябва да добавя с благодарност, че и Иван Узунов, и Пламен Цветанов съвсем безкористно консултираха Зелената партия в нейната опозиция срещу ядрената енергетика. Те с готовност участваха в няколко специални пресконференции, телевизионни дебати и семинари на тази тема.

3. Към днешна дата. Защо все пак ще се строи "Белене"? Моят отговор е прост: вземете стойността на електроцентралата (х милиарда) и я умножете по 10 % - общоприетата комисионна (макар че в България и особено в енергетиката тя е далеч по-голяма). Получената стойност от х00 милиона я разпределете по партийни централи, фирми от "обръчите" и национално-отговорни бизнесмени. Това ще бъде и отговорът на въпроса, изразен в числа. Аз съзнателно пренебрегнах екологията, за да не бъда обвинен в "зелена" пристрастност. Но тя не е за подценяване. Реакторът никога няма да избухне? Дано! И Чернобил нямаше да избухне. И складовете в Челопечене. Районът бил безопасен в земетръсно отношение? Питайте родителите на момичетата, които загинаха в срутеното общежитие в Свищов. Енергийна независимост, казвате? Днес Украйна ни спря газа, утре ще забрани превозването на ядрени отпадъци през нейна територия. И с пълно право! И тогава или ще й плащаме десеторно, или ще плащаме десеторно на френски заводи, за да го преработят. А къде ще го дяваме след преработката, днес никой не знай, днес никой не знай.

4. Заключение. Когато в ядрения хор се чуват солистите Румен Овчаров, Симеон Сакскобургготски и Слави Трифонов, аз се сепвам. А вие?
Възхитен съм от толкова човешки написаната статия по проблеми, които без нея можехме и да не разберем, че засягат всички ни. Благодаря ти, Реалистке, че я извади от архивите!


Последната промяна е направена от Логик на Чет 22 Яну 2009, 23:36; мнението е било променяно общо 2 пъти
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty За Иван Узунов

Писане  Таки Пон 12 Яну 2009, 09:58

Логик е описал хубаво някои страни на личността Иван Узунов. Искам да добавя и аз няколко неща.

1. Макар и не инженер, той имаше голяма слабост към техническата прецизност, на която съумяваше да придаде и 'цивилизационно-етичен' характер. Не че 'трябва' да бъдем максимално прецизни (инженерният поглед), а 'не ни подобава' , 'срам' е да не бъдем. Затова беше може би единственият, който си регулираше сам каквото може от 'Мерцедеса' , ползвайки динамометричен набор ключове и стетоскоп за 'слушане' на двигателя ! Базирайки се, разбира се, на подробната сервизна книга на колата, с която се беше снабдил с хиляда зора от фирмата.

2. Тази любов към прецизността, заедно с необходимостта от притежаване на знанията, които да я гарантират, Узунов упорито внушаваше на своите колеги и, разбира се, на своите студенти. Той беше манияк на High Fidelity, как иначе.. , и много се ядосваше на студенти, които не познаваха или се отнасяха немарливо към своята звукова апаратура. Веднаж един студент от специализацията "Ядрена техника" поискал да му запише една лекция. Узунов се съгласил, после чул записа и казал следното, станало впоследствие широко известно:

- Лош запис .. Непочистена, нерегулирана глава, неподходяща касета ... Как мислите, че утре ще можете да командвате един реактор на "Козлодуй" , ако днес не можете да си оправите собствения касетофон ?

3. Узунов беше голям меломан, с особено предпочитание към джаза и към виенската додекафонична школа. И в двата жанра той имаше чудесни записи, повечето на лента BASF, на 19 cm/s и на вече споменатия от Логик лампов Grundig (най-големия модел, който можете да си представите) , който бе винаги в отлично състояние, като за световна изложба на електроакустиката. Беше дори внесъл известни схемни подобения, като добавката на т.н. endbrummer-потенциометри в катодните вериги на предусилвателните лампи, с които ръчно се минимизира брумът. Той се хвалеше доволен, в по-тесен кръг: "Като го регулираш правилно, мълчи като гъз!" .

4. Освен другото, Узунов беше много убедителен събеседник. Класическа остана случката в Salzburg, в началото на 90-те. Пием си кафето в една от почивките на международната конференция, аз с двама гръцки колеги, Узунов и синът му (в голяма степен дете на баща си) и аз им казвам, че смятаме да наемем кола и да се качим на ледника Grossglockner, по знаменития много стръмен път, добре познат на тях. Верни на своята техническа прецизност, двамата Узунови започнаха най-детайлно да ми обясняват какво може да ми се случи по време на изкачването (прегряване на мотора, силни странични ветрове) и на слизането (стопяване на спирачки, занасяне на завои..) . Въпреки, че обясненията бяха на български, отначало до край, след края им двамата ми гръцки колеги заявиха в един глас: " Ясно, никъде няма да ходим ! " . С голяма мъка ги убедих да ходим, все-пак, "на моя отговорност" и не съжалявахме, разбира се. Наех едно чудно Мицубиши Голф, шофирах изцяло аз и всичко мина прекрасно. На връщане успяхме дори да разгледаме Badgastein, па чак и да пийнем по една чашка в едно Heuriger, в южно предградие на Залцбург.

Наука и техника за младежта - Page 8 Dsc02500
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Брей, че красота!

Писане  Логик Пон 12 Яну 2009, 10:49

Нямаш ли и други снимки от тъдява? Да видим и глетчерите! Пък ако наблизо има и атомни електроцентрали, и тях, че е по темата. А за грундига сега ме подсети, че беше със скорост 19, при това двупистов, а не четирипистов. Никакво пестене на лента за сметка на качеството. HF, дето викаш! А за величаенете на декадентското изкуство - Албан Берг, Чавдар Мутафов, може още много да се напише, и то с цитати. Поучително е! Приятно ми беше да ми го припомниш.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty ' Брей че красота '

Писане  Таки Пон 12 Яну 2009, 11:04

Уви, Логико, това не е моя снимка. Но ги има много по нета. Специално тази гледка не оставя равнодушен никого. Тя е от едно място, намиращо се все-още на 2/3 от пътя към ледника. Белите ленти са едни тесни и много дълги потоци - фактически водопадчета.

А магнетът - двупистов, разбира се.. Четирипистовите се появиха по-късно. Естествено, в по-нови времена, особено след 1989 г. , Узунов е имал и най-съвременна техника. Без да може да се сравнява със своя приятел Джони Пенков, който винаги е имал най- най- най- .

Веднаж като му бях на гости, Джони ми пусна записи от една серия, направена с тогашашния топ-магнетофон: лентов мини видео-рекордер (видео в смисъл на технологията на въртящите се глави) със студийно качество и с размери на малка книга. Добави и хубавия стерео-микрофон + умението на оператора + невероятните монитори на Джони, и получаваш записи от натурални свирачи по родопски села, качеството на които не можеш да си представиш.

Самият Джони ми обръщаше внимание на най-добрите моменти: "Сега са си пийнали, та свирят много по-добре" ..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  chocho Пон 12 Яну 2009, 11:10

Това е малко по-настрани от горната снимка:

Наука и техника за младежта - Page 8 P1010383

Наука и техника за младежта - Page 8 P1010394

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Чочо,

Писане  Таки Пон 12 Яну 2009, 11:23

Това край Zeller See ли е или по-настрани?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  chocho Пон 12 Яну 2009, 13:49

Мисля че е по-настрани - снимката е направена от Залцбург

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  chocho Пон 12 Яну 2009, 15:01

Уау... Какво ще кайат експертите пвъв връзка с изказаните мисли по-долу - и цитираното, а и в самата статия ?

Енергийният експерт Стефан Гамизов:
Първанов се опита да злоупотреби с газовата криза
Валерия Касиян

.............
Много пъти съм казвал – в момента България се намира в безпрецедентна политическа криза. И е много вероятно да прерасне в безпрецедентна икономическа криза. Причината за това е, че сегашната корумпиране и политически некадърна власт няма с какво да бъде заменена. Ако ние сега заменим тези хора с хора като Бойко Борисов, Волен Сидеров или не дай си боже Иван Костов, положението ще се утежни многократно. Защото в момента хората в Министерски съвет са много по-малко свързани с Русия, отколкото един Бойко Борисов и една “Атака”. На свой ред един Иван Костов е настроен толкова силно реваншистки и около нега са останали толкова некомпетентни хора, че последното нещо, с което ще се занимават, ще бъде общественият интерес. На пресконференцията аз за пореден път ще приканя обществото да поеме в друга посока. Като искам веднага да уточня, че в никакъв случай не говоря за създаването на някаква политическа партия или участие в предстоящите парламентарни избори – говоря за нещо, свързано с мене. Ние наистина имаме нужда от абсолютна промяна, защото посоката, в която се движим, води обществото в блато.

http://www.vsekiden.com/?p=44006


chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  komarKo Пон 12 Яну 2009, 15:19

chocho написа:
Енергийният експерт Стефан Гамизов:



абе, тоя, че е експерт - експерт е, ама по какви енергии, никой не знай... Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty благодаря, че видях...

Писане  Помощ, граждани! Пон 12 Яну 2009, 15:31

това е самопризнание



Cool
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Голи супи по наполеонки

Писане  Логик Пон 12 Яну 2009, 17:05

Таки написа:За голата супа. Аз го написах заради теб. А Елена нека се чуди що е то. Very Happy
Разбрах много добре какво искаш да кажеш, но тогава май и Елена беше. А за предстоящата вечеря ще заменя моите боксерки (а не слипове, много моля!) с наполеонки. Видя се то какво ни чака! Поне супица да има...
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Темата за газа дифундира по различни топици ..

Писане  Таки Пон 12 Яну 2009, 18:45

.. както се полага на един газ, та човек не знае къде да пише. Международни аспекти, студът и дечицата, студът и супите ..

Нейсе, от днес липсата пристигна и в нащия дом, като цял ден нямаме парно. Задействахме алтернативните системи и засега се оправяме, при нощни температури около + 4-5 оС. Не знам какво би било при -10 оС, но няма и да узная, защото подобни температури в Атина не виреят.

Не съм чул още опозиционни обвинения за "предателската политика" на правителството на Караманлис, което цели 6 години не можа да осигури значителни алтернативни доставчици на газ, с което да коригира предателската политика на предишните социалистически правителства. Но първите ехидни репортажи за това, че в момента петролното отопление е по-евтино от газовото (ако последното го има..) са налице. Всички обаче са единодушни, че газовото отопление е доста по-ефективно, както бях установил и аз и докладвах тук миналата зима.

А пропо, какъв член е този/тази пуст/а газ? Или е хермафродит?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 8 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 8 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите