Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

+20
gigatev
(Apostol na Svobodata)
blag009
дечо
pheras
Лаик
Надя
nikiforov
chocho
Радомир
komarKo
Помощ, граждани!
Логик
Робърт Боев
Homan
Boabab
Admin
Агата
Таки
Realistka
24 posters

Страница 11 от 41 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Next

Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Пиша тази бележка тук,

Писане  Таки Сря 04 Фев 2009, 10:49

а не в "Колхоза" , защото Реалистка е взела присърце темата "Боян - преводач на Първанов" .

И друг път писах, че за мен това не означава зорлем "принадлежност към службите" , но със сигурност означава:

1. Декларация за конфиденциалност.
2. Де факто експертна помощ към дейността на Първанов.
3. Известен проблем от етично-политически характер.

Повод за тази бележка ми дава защитата, която предлага Течо Краев, aka User1, на г-н Дамянов. Защо точно тя? Ами защото същият г-н Краев обяви скоро, отговаряйки задочно на мое писание, че е отказвал няколко пъти интервю на иначе уважавани от него журналистки на ReTV, само и само защото в тази медия работил "плазмодият" Явор Дачков. Какво се получава?

От една страна г-н Краев отказва едно свое (твърде далечно) асоцииране с Дачков, а от друга не вижда проблем в най-директното и продължително асоцииране на неговия приятел Боян Дамянов с "Гоцето", "слугата на Путин и КГБ" . Няма никаква логика, нали?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty "НАШ`ТА" логика

Писане  komarKo Сря 04 Фев 2009, 10:52

Таки написа:

От една страна г-н Краев отказва едно свое (твърде далечно) асоцииране с Дачков, а от друга не вижда проблем в най-директното и продължително асоцииране на неговия приятел Боян Дамянов с "Гоцето", "слугата на Путин и КГБ" .

Няма никаква логика, нали?

има, ама не си дорасъл да я схванеш! Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty има, ама не си дорасъл да я схванеш!

Писане  Таки Сря 04 Фев 2009, 10:57

Е, надявам се да не дорасна ..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Да се хващаме за работа!

Писане  Логик Сря 04 Фев 2009, 14:22

Таки написа:... със сигурност означава:
1. Декларация за конфиденциалност.
2. Де факто експертна помощ към дейността на Първанов.
3. Известен проблем от етично-политически характер.
4. Добро заплащане.
5. Фукня.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  chocho Сря 04 Фев 2009, 14:47

Логик написа:
Таки написа:... със сигурност означава:
1. Декларация за конфиденциалност.
2. Де факто експертна помощ към дейността на Първанов.
3. Известен проблем от етично-политически характер.
4. Добро заплащане.
5. Фукня.

6. Дамянов.

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Сря 04 Фев 2009, 20:09

Колеги,
това дето сте го обсъждали в Кибера днес дали не е по-подходящо за темата "Зверствата на капитализма"?
Намяше ли такава тема...?
Що ми се върти из главата такова нещо...
Дайте да я съживим...да дадем по едно рамо... Very Happy
Сега ще бъда обявена за комунистка нъмбер уън... Very Happy
Аз много обичам тайни конспирации...

......
Сега проверих. Правилно съм си спомнила. Но темата не е "Зверствата на капитализма" , а е по-мек вариант: "Престъпленията на капитализма". Значи, ние не сме зверове, а сме само престъпници...
И правилно. Това е къде - къде по-приемливо...има някаква мекота и доброта в заглавието. Също както е при престъпниците. Помните ли Жан-Валжан..помните го, разбира се. Аз даже навремето съм плакала за него...
Докато звярът си е звяр. При него няма милост и никакво превъзпитание не може да го промени. Laughing Laughing Laughing .
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Колежке кафеджийке,

Писане  Таки Сря 04 Фев 2009, 20:22

Не усещам нито масов, нито индивидуален ентусиазъм, свързан с днешната годишнина - 4.02.

Дали да не почетем датата, започвайки с някои твои спомени?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Сря 04 Фев 2009, 20:49

Таки написа:Не усещам нито масов, нито индивидуален ентусиазъм, свързан с днешната годишнина - 4.02.

Дали да не почетем датата, започвайки с някои твои спомени?

Ригасе,
не ми се спомня...
Това, което мога със сигурност да твърдя е, че никога, никога ...години наред не съм била толкова черногледа, че да допусна възможността да се случи това, което го живеем от няколко години вече...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Прогнози

Писане  Таки Сря 04 Фев 2009, 21:10

Това, което мога със сигурност да твърдя е, че никога, никога ...години наред не съм била толкова черногледа, че да допусна възможността да се случи това, което го живеем от няколко години вече...
Аз пък, на базата на гръцкия опит, преди 8-9 години се осмелих да предвидя, в един друг български форум, че България като нищо може да стане член на НАТО и на ЕС при управляващи - социалисти. С което познах с над 50%, защото е публична тайна, че между 2001 и 2005 г. БСП е била "леко" съуправляваща. Например, имала си е определени "квоти" тук-таменката...

Това беше посрещнато със залп от насмешки.

Иначе отворих дума главно поради днешното предаване на Дачков в ReTV. Негов събеседник бе Георги Близнашки, един доста симпатичен депутат на БСП. Та той, по повод годишнината на 4.02.1997 остави да се разбере, че връщането на мандата е било съпроводено с някакви тайни споразумения относно бъдещите приватизации.

Интервюто е качено в областта "Архиви" на ReTV и заслужава да се види/чуе.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Сря 04 Фев 2009, 21:28

Таки написа:
Това, което мога със сигурност да твърдя е, че никога, никога ...години наред не съм била толкова черногледа, че да допусна възможността да се случи това, което го живеем от няколко години вече...
Аз пък, на базата на гръцкия опит, преди 8-9 години се осмелих да предвидя, в един друг български форум, че България като нищо може да стане член на НАТО и на ЕС при управляващи - социалисти. С което познах с над 50%, защото е публична тайна, че между 2001 и 2005 г. БСП е била "леко" съуправляваща. Например, имала си е определени "квоти" тук-таменката...

Това беше посрещнато със залп от насмешки.

Иначе отворих дума главно поради днешното предаване на Дачков в ReTV. Негов събеседник бе Георги Близнашки, един доста симпатичен депутат на БСП. Та той, по повод годишнината на 4.02.1997 остави да се разбере, че връщането на мандата е било съпроводено с някакви тайни споразумения относно бъдещите приватизации.

Интервюто е качено в областта "Архиви" на ReTV и заслужава да се види/чуе.
Аз го слушах!
Чух това за тайното споразумение...
Георги Близнашки звучи много приемливо (няколко пъти съм го слушала) , но аз съм толкова покварена вече, че не съм в състояние да не подозирам и такива като него...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty За Близнашки - добре..

Писане  Таки Сря 04 Фев 2009, 21:29

Естествено е, че няма да изпаднеш във възторг от един политически опонент. Но наистина "звучи добре".

А за Дачков какво мислиш?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 00:15

Таки написа:Естествено е, че няма да изпаднеш във възторг от един политически опонент. Но наистина "звучи добре".

А за Дачков какво мислиш?

Мисля, че е от добрите журналисти, но никога не е бил блестящ.
По-скоро има опит. Трениран е, но ми се струва, че е достигнал горната граница на възможностите си.

Аз предпочитам публицистичните изяви на Александър Маринов, на Огнян Минчев, на Харалан Александров също.
Много добър журналист, добре овладян и със тренирано "сценично поведение" е Асен Григоров.
Иван Бедров дава индикации за силен новинарски усет и добър рефлекс. При това той се развива видимо.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty кога най-после нещата ще станат по-чисти...

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 10:15

Добро утро на всички!
Good morning everybody!
Здравствуйте товарищи!
Bonjour Mesdames et Messieurs

този мой "вопъл" е по повод на изказването на още един събеседник при Явор Дачков тази сутрин, който повтори тезата за тайното споразумение между "леви" и "десни" на 4 февруари 1997 г.
Казваше се Александър Перпенлиев или нещо такова...Социалист. Работил е или все още работи в "Дума" и разказа подробности за онова време, дето ме накараха за кой ли път да си кажа, че съм голяма чафка...
Не, че не бих повторила и сега същото, което съм правила и тогава...Не че има от какво да се срамувам, но никак не обичам да участвам в чужд сценарий...ако авторите на този сценарий смятам и сега, че са и по-глупави и по-неморални от мен самата...
Някакво усещане за лепкавост имам...Неприятно!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Помощ, граждани! Чет 05 Фев 2009, 16:25

мда, нищо чудно скоро и Харалан Александров, и Стефан Гамизов, и самият бай Цвятко Цветков да се появят при Явор Дачков, и да разказват за тайните споразумения, сценарии и пр.

Razz
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Съзаклятници

Писане  Логик Чет 05 Фев 2009, 17:38

Realistka написа:...тезата за тайното споразумение между "леви" и "десни" на 4 февруари 1997 г.
Споразумение има. Но не е тайно. И е от 1991.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 17:44

Логик написа:
Realistka написа:...тезата за тайното споразумение между "леви" и "десни" на 4 февруари 1997 г.
Споразумение има. Но не е тайно. И е от 1991.

Ставаше дума за тайно споразумение от 4 февруари 1997 г., за поети ангажименти...това, което беше казано го помня...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Помощ, граждани! Чет 05 Фев 2009, 17:50

аз лично не знам дали има или няма "тайно споразумание за работническо-мениджърската приватизация" от 1997 г. - нямам сериозни източници, на които да се опра в случая

обаче определено ми е омръзнало разни млади и стари и комсомолци постоянно да оплюват разни неща и неизменно да са сред първите, които правят техните заместители
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 17:54

Помощ, граждани! написа:мда, нищо чудно скоро и Харалан Александров, и Стефан Гамизов, и самият бай Цвятко Цветков да се появят при Явор Дачков, и да разказват за тайните споразумения, сценарии и пр.

Razz
Аз съм човек от партера, така че не знам кой какво ще каже.

Но трябва да се знае, че моето мнение е индикативно именно за този сектор от дясното пространство...
Има такива хора. Не сме много, но ни има...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 17:59

Помощ, граждани! написа:аз лично не знам дали има или няма "тайно споразумание за работническо-мениджърската приватизация" от 1997 г. - нямам сериозни източници, на които да се опра в случая

обаче определено ми е омръзнало разни млади и стари и комсомолци постоянно да оплюват разни неща и неизменно да са сред първите, които правят техните заместители
Който му омръзва в България си търси избора навън...
Човек, който има избор не е за оплакване...Младите сега имат избор...Това че предпочитат да си останат тук е техен проблем...Съжалявам, но нямам намерение да изчезна, защото на някого така му се искало...и така му било по-лесно!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Стари съзаклятници

Писане  Логик Чет 05 Фев 2009, 18:22

Realistka написа:Ставаше дума за тайно споразумение от 4 февруари 1997 г., за поети ангажименти...
Споразумението от 1991 определя общата икономическа политика на всички следващи правителства, затова по-късните дати не играят роля. Общият фон, на който ще играят актьорите, вече е оформен. "Тайни" може да се били някои дребни уговорки като цвета на бюлетините и избирателния закон, които обаче също се виждат с невъоръжено око. Поетите ангажименти не са "аз на тебе, ти на мене", а са "всички заедно - от тяхното", т. е. от народното. Когато два мафиотски клана се споразумяват, те не сключват никакви тайни споразумение и не поемат никакви тайни ангажименти. Клановете не ограничават собствените си кръгове на интереси, така че те повече да не се припокриват. Това би било "ангажимент". Те разширяват кръговете си на интереси в незаети територии. Всички тези действия могат да бъдат описани и с чисто икономически термини. Преуспелите мафиотски фамилии дори нямат нужда от срещи - достатъчно е да разбират собствените си интереси и да ги следват. Даже когато някой почне да им се пречка и да им разваля вечерята, пак не е необходимо кръстниците да се събират и да се договарят. Когато те са силните, слабият ще бъде отстрелян с два куршума, по съвпадение. Точно това се случи още през 1991. А наивниците се събуждат през 2009, разтъркват очи и през прозявка се питат: "Бре, що стана през 1997? А през 2001?" При следващото протягане: "О, а през 2005?" Аз не очаквам някой да се разсъни дотолкова, че да се запита за пролетта на 1991.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 18:37

Логик написа:
Realistka написа:Ставаше дума за тайно споразумение от 4 февруари 1997 г., за поети ангажименти...
Споразумението от 1991 определя общата икономическа политика на всички следващи правителства, затова по-късните дати не играят роля. Общият фон, на който ще играят актьорите, вече е оформен. "Тайни" може да се били някои дребни уговорки като цвета на бюлетините и избирателния закон, които обаче също се виждат с невъоръжено око. Поетите ангажименти не са "аз на тебе, ти на мене", а са "всички заедно - от тяхното", т. е. от народното. Когато два мафиотски клана се споразумяват, те не сключват никакви тайни споразумение и не поемат никакви тайни ангажименти. Клановете не ограничават собствените си кръгове на интереси, така че те повече да не се припокриват. Това би било "ангажимент". Те разширяват кръговете си на интереси в незаети територии. Всички тези действия могат да бъдат описани и с чисто икономически термини. Преуспелите мафиотски фамилии дори нямат нужда от срещи - достатъчно е да разбират собствените си интереси и да ги следват. Даже когато някой почне да им се пречка и да им разваля вечерята, пак не е необходимо кръстниците да се събират и да се договарят. Когато те са силните, слабият ще бъде отстрелян с два куршума, по съвпадение. Точно това се случи още през 1991. А наивниците се събуждат през 2009, разтъркват очи и през прозявка се питат: "Бре, що стана през 1997? А през 2001?" При следващото протягане: "О, а през 2005?" Аз не очаквам някой да се разсъни дотолкова, че да се запита за пролетта на 1991.
Логик,
не изключвам тази възможност! Може и точно както казваш - така да е! Но аз не смятам, че е необходимо кой знае каква хитрост, и кой знае какви умения, за да бъда излъгана аз. И не е необходимо да спя...И в будно състояние съм си същата...И си мисля, че има такива хора. Не е въпрос на прозорливост, а е отсъствие на подозрителност...
Аз установявам закономерностите след като нещата са се случили...
Разбираш, че не се правя на дете-наивно, което не разбира живота...Но няма и дя седна да се рисувам, за да си мислел кой-и-да-е, че аз съм нещо друго от това, което съм...


Последната промяна е направена от Realistka на Чет 05 Фев 2009, 18:54; мнението е било променяно общо 1 път
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty а е отсъствие на подозрителност...

Писане  Таки Чет 05 Фев 2009, 18:52

Реалистке, дали на това отсъствие се дължи твоята вяра, че Първанов е написал книгата си на руски, та тепърва ще я превежда на български? Wink
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Пролетно пробуждане

Писане  Логик Чет 05 Фев 2009, 18:55

Realistka написа:Но аз не смятам, че е необходимо кой знае каква хитрост, и кой знае какви умения, за да бъда излъгана аз. И не е необходимо да спя...Аз установявам закономерностите след като нещата са се случили...
Ти говореше за някакво предаване, нали? И аз говоря за него. А "закономерностите" са се оформили далеч преди "нещата", които ти регистрираш - още преди да се случат онези други "неща", за които всички са слепи. Това ми беше идеята. А втората ми идея е, че не е било необходимо някакво специално споразумение, подписано на тайно съвещание в мазето на ДС, за да бъде съгласуван сценарият на общонародната заблуда.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 05 Фев 2009, 18:58

Таки написа:Реалистке, дали на това отсъствие се дължи твоята вяра, че Първанов е написал книгата си на руски, та тепърва ще я превежда на български? Wink
Ето това съм добавила към моя постинг:

Разбираш, че не се правя на дете-наивно, което не разбира живота...Но няма и дя седна да се рисувам, за да си мислел кой-и-да-е, че аз съм нещо друго от това, което съм...

Виж какво, мен можеш да ме излъжеш един път, най-много два пъти...
След това вече не ме интересува дали ще лъжеш и колко...ти си вън от живота ми!
Така е и с комунистите , в това число и с Първанов...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Жените са, за да бъдат лъгани!

Писане  Логик Чет 05 Фев 2009, 19:13

Realistka написа:Виж какво, мен можеш да ме излъжеш един път, най-много два пъти...
От цитата разбирам, че се обръщаш към Таки. Ти внимавай, защото той не само ще те излъже, но и ще те прилъже! А откъде е цитатът ти? Нищо не разбирам за около Първанов.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 11 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 11 от 41 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите