Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

тъпни от виртуалното ...

+21
malakai
Агата
Homan
(Бай Вълко)
blag009
pheras
Робърт Боев
Apostola na Svobodata
blueskies
jovina
Логик
marapepelia6ka
Realistka
nikiforov
Надя
nike
chocho
komarKo
Помощ, граждани!
Таки
Boabab
25 posters

Страница 12 от 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 21:43

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 03:08; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Вто 26 Яну 2010, 21:57

Аз съм много доволен от нивото на ЕСФ. Радвам се, че много приятели от МпФ са решили да се преселят тук и не се учудвам, че през всички тези 30 месеца никой не намери за нужно да се премести обратно във форума на г-н Калчев, макар че не всички са били изключени от МпФ.

Радвам се да видя, че и някои бивши 'противници' намериха и намират ЕСФ за интересен и пишат тук.

В сегашното сравнение между ЕСФ и МпФ се крие ключът за откриването на истинските виновници за миналите премеждия. За тези, които не са свидетели на тези премеждия. А свидетелите едва ли се разболеят от амнезия. Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 22:09

За мен фацитът на първата модерация е:

4 различни от МПФ форума;

Ок. 10 блога с различна честота;

Над 20 окончателно замлъкнали участници;

На този фон никой останал форум не може да претендира за някакви успехи. Загубени бяха най-стойностните участници в МПФ - никъде не прописа един х. Генчо например. За сметка на това новите форуми са привлекли много малко нови пишещи. Техният гръбнак остават хардлайнерите от някогашния МПФ.

Тогава някои (вкл. създателят на това място) оправдаваха действията на първата модерация с решението на собственика Стояна Георгиева. Писаха й писмо, а тя им отговори. Днес същите тези хора са разболели от амнезия. Стояна Георгиева пак санкционира поредната модерация. Така се менят времената.....

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Вто 26 Яну 2010, 22:22

Малко преди да дойдат на власт Калчев и компания, активността на МпФ беше редовно над 200 постинга на ден. Днес тя е 10 пъти по-ниска. Това е изцяло успех на най-новата модерация.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 22:31

Таки написа:Малко преди да дойдат на власт Калчев и компания, активността на МпФ беше редовно над 200 постинга на ден. Днес тя е 10 пъти по-ниска. Това е изцяло успех на най-новата модерация.

Статистиката не следва да служи на късата памет. Тя трябва да каже и каква беше активността преди да има модерация изобщо.
Нещо обаче, което статистиката няма как да (до)каже, е качеството на форума. Действително и тогава в МПФ съществуваха дрязгите на "лагерите", но имаше и множество теми, от които всеки форумен участник - според вкуса и интересите си - научаваше нещо, обогатяваше се ако щеш. Ето това затрихте ти и първите модератори с измислените виртуални игрички на "власт". Това няма да се върне вече пък ако ще още 100 нови форума да се пръкнат.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Вто 26 Яну 2010, 22:38

Гражданино, какво ще кажеш за тезите на г-н Ферас? Все-пак, ти си един от бившите модератори на МпФ, които членуват тук. Втората е Реалистка.

Беше се записала и Една Жена - трети МпФ-модератор , но скоро напусна. Би било интересно да бъде тук и да каже, доколко аз бих могъл да инспирирам нейни санкции.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Вто 26 Яну 2010, 22:59

Тогава същият GanTREE, когото си цитирал днес, реши, че трябва да напуснем и да имаме свой форум /бяхме се за малко приютили в "Изгора"). Тогава ТИ, Таки, вършеше същото, от което днес се оплакваш - гавреше се с отсъстващите и пренасяше техните писания само че в МПФ. Ето това вършеше ти. (pheras)
Това вършех аз тогава, това ще извърша и сега, г-н Ферас. За да видят всички нивото на форума ВИ Neuropol. Извинявам се на естетите, но когато негодници се приравняват с нормални хора, аз не мълча, а цитирам!

Чуват се още по силни гърмежи. Форумът потъва. Весо Цукалото се е хванал за празното цукало и се опитва да се спаси, но водата бързо пълни все още зяпналата му уста и цукалото. Подла Цеца скърца мокро. Коев е захвърлил пръжките, реве и си търси лексуса. Виктор Срамотний, който е мъртво пиян, започва лакомо да гълта водата, тъй като мисли, че е бульон трезве. Коремът му мощно се подува и той плува няколко минути, като плондир. Сетне бавно потъва. Разнася се силна миризма на изпражнения. Между две глътки, Годжаков и проф. П. Глигас засрамено се оглеждат. Над тази воня се извисяват стенанията на Пауталия Нечовешка. Форумът умира сред фекалии, мръсни салфетки, пръжки и вой.

------------

Викториус го погледна дяволито и му кимна да побърза. Архитектът, строител главно на нестандартни санитарни възли се покатери през оградката на беседката, понеже не видя вратичката. Викториус кимна на Чочос, а той му смигна съпричастно. Двете фигури се приближиха беднешком зад облекчаващия се архитект и дори не го изчакаха да свърши. Скочиха върху гърба му, наложиха го с бързи удари, докато не изпадна в несвяст. Ръцете им бяха облети с кръв и орина. След това бързо смъкнаха панталоните си и проникнаха в задното отверстие на архитекта. Когато свършиха повлякоха тялото му към границата, до която оставаше още малко. Когато я достигнаха хвърлиха тялото в реката, разделяща земята на Центурионите с Републиката и затичаха към митническия контролен пункт. Толкова бързаха, че дори забравиха да закопчеят дюкяните си.
http://phorum.neuropol.net/viewtopic.php?t=93&start=0
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 23:09

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 02:52; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Вто 26 Яну 2010, 23:22

Приведените от мен цитати описват добре нивото на някои хора, които са били заслужено санкционирани от първите модератори.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Помощ, граждани! Вто 26 Яну 2010, 23:26

Таки написа:Гражданино, какво ще кажеш за тезите на г-н Ферас? Все-пак, ти си един от бившите модератори на МпФ, които членуват тук. Втората е Реалистка.

Беше се записала и Една Жена - трети МпФ-модератор , но скоро напусна. Би било интересно да бъде тук и да каже, доколко аз бих могъл да инспирирам нейни санкции.

бай Таки, "тезите" на г-н Ферас са едни наративи за форумната история, която може да се разкаже по много начини - затова няма да коментирам подробностите

пак искам да напомня, че въпросът е "над-конфликтен" и касае причината за възникването на толкова много конфликти постоянно и непрекъснато

трябва да има някаква обща причина, която ги поражда и аз (се) питам каква е тя
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 23:26

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 02:52; мнението е било променяно общо 2 пъти

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  chocho Вто 26 Яну 2010, 23:28

pheras написа:

....................

P.S. Впрочем написалият цитираните от теб в "Нюропол" неща, вече не е форумист. Някои от описаните също не са в този форум. А ти все така обичаш да се криеш зад чужди гърбове. Свърши това време....

... което в никакъв случай не го прави по-малко келеме...

А гледам и пациентът Дамянов оттатък отново се е измъкнал от усмирителната риза

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Помощ, граждани! Вто 26 Яну 2010, 23:29

само един любопитен щрих искам да добавя: човекът, писал като "demokrat" във форумите дойде в един момент да работи в ДСБ..

..и не се задържа дълго - не се справи с работата си
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 23:38

Трябва да уточня нещо, което все пак е факт. Главният модератор на първата модерация Милен създаде успешен и интересен форум, който съществува и беше разработен по неговата собствена представа. Много пъти съм несъгласен с написаното там по ред причини, но не отричам успеха и интересните моменти във форума "Де зората". Членувам и пиша често и там, а с Милен поддържам основан на уважение и добро чувство контакт. Старото е загърбено.

Именно, защото образно казано сме загърбили старите дрязги с Милен, си позволявам да пиша тук по този начин в темата за изровената от Таки томахавка. Нещата трябва да се помнят особено, когато някои(й) упорито отказват да си дадат равносметка.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  marapepelia6ka Вто 26 Яну 2010, 23:41

Не знам защо, но понякога се чувствам като зрител случайно попаднал на лоша пиеса в театъра. Още по-лошо. Когато се опитам да се присъединя към актьорите на сцената си давам сметка, че актьорското майсторство не е за моята уста лъжица. Не съм от свидетелите на премеждията в МП, по скоро съм от бившите 'противници' . Но със сигурност от форум с 5134 "регистрирани потребители" и място където е имало множество теми, от които всеки форумен участник - според вкуса и интересите си е научавал нещо, се е превърнал в гротеска отразяваща личните войни на двама, трима индивида. Ако някога загубя усещането си за сцена и просто правя това, за което са създадени форумните форми на общуване, много бързо ми бива напомняно и се връщам да проверя запетайките, пълният член и информацията, която случайно съм подала за себе си. Признавам ужасно уморително е цялото това дебнене. Биг Брадър в някаква виртуална форма. И да искам не мога свободно да изразя мнение. Знам че веднага ще бъде перефразирано и изкривено според инфалтивните представи на други. Ееееее някои може и да се възбуждат от това. За мен просто ще остане съжалението за всички онези разговори непроведени поради същите или подобни съображения. Защото не мисля, че съм единствената недостатъчно дебелокожа регистрирана участничка тук.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Вто 26 Яну 2010, 23:43

Една разходка из Таверната на МпФ, август 2006 г. За да си спомним как са стояли нещата и кой е (бе) кой.

http://forum.mediapool.bg/viewtopic.php?t=418&postdays=0&postorder=asc&start=0
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Вто 26 Яну 2010, 23:45

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 02:51; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty НЕПРОТИВОМОДЕРАТОРСТВУВАЙТЕ!

Писане  Логик Сря 27 Яну 2010, 00:04

Evil or Very Mad
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 00:50

Противомодератствуването е грях в диктатурата на Калчев. Поради подобна вина са били прогонени много хора.

В ЕСФ всеки е свободен на критикува модератора.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 09:00

Мара, аз нарочно не реагирах на твоя постинг, защото очаквах и очаквам мненията на хора, които имат преки спомени от събитията, които Ферас представя в силно изопачена светлина. Ти не си от тях, но Жовина е. Много ми е интересно какви са нейните спомени.

Продължавам да чакам.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 09:07

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 02:51; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 09:18

Г-н Ферасе, Вие можете да повторите много пъти Вашата смешна теза, че за действията на първите модератори - Милен, Една жена и Красимир Гаджоков - съм виновен аз. От това тя няма да стане по-малко смешна.

Важното за мен е да чуя мнението и на други свидетели на събитията. Както и мнението им за твърдението, че ЕСФ бил точно копие на Нюропол.

По този повод, една малка статистика. Макар и с година и половина по-стар от ЕСФ, Нюропол има до днес 10075 постинга, а неговото "копие" ЕСФ - 48780.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 09:35

Таки,

Тази теза съвсем не е смешна. Ако беше смешна, нямаше да й отделяш толкова внимание. Истината боли, както се казва.

Отново се опитваш да манипулираш с любим прийом - статистически. Обяснявам ти, за да не се излъже някой случайно. "Нюропол" има по-малко постинги, защото първата фатална модерация относително бързо се сгромоляса и старите участници напуснаха "Нюропол", за да се върнат в МПФ. Сега вратите на МПФ са затворени от дълго време, затова и ЕСФ има повече постинги. Виждаш ли колко е елементарно обяснението? То няма да се промени и ако 20 души едновременно го оборят с и без статистика.

Повтарям и още нещо: Ако достъпът до МПФ бъде подновен, ЕСФ няма да го има до шест месеца след отварянето. Още на първата седмица ще имаш поне два-трима пишещи, които са се записали в МПФ ей така от любопитство. Аз знам, че ти много добре осъзнаваш това.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Таки Сря 27 Яну 2010, 10:11

Ако не бяха гоненията на Калчев и Со, ЕСФ нямаше да го има. В това няма нищо сензационно.

Ако МпФ се отвори отново за всички свои бивши членове, възможно е някои наши хора да започнат да пишат и там или само там. В това няма нищо трагично и нищо невиждано. Реалистка от доста време пише и тук, тук са писали и още пишат (някои) хора, които в момента са членове на МпФ*.

А дали сегашния клет и агонизиращ МпФ може да си възвърне предишния блясък? Отговорът ми е "по всяка вероятност - не".

* Гес Ху, Алеф, Бабатта, Сикор, Агата.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  pheras Сря 27 Яну 2010, 10:32

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 02:50; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

тъпни от виртуалното ... - Page 12 Empty Re: тъпни от виртуалното ...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите