Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Международни новини 3

+25
robust
Homan
malakai
ВЕЛЗО
Боби
Admin
Агата
pheras
jovina
blag009
Sonia
Робърт Боев
chocho
(Бай Вълко)
Boabab
Помощ, граждани!
komarKo
Apostola na Svobodata
nikiforov
Надя
marapepelia6ka
Логик
gigatev
Таки
Реализъм
29 posters

Страница 35 от 40 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Go down

Международни новини 3 - Page 35 Empty Re: Международни новини 3

Писане  Агата Сря 05 Яну 2011, 15:33

признавам, че думите ти ми звучат противоречиво и не разбрах какво всъщност се оказва трудно за теб.
ако е разбирането, че дори и във втората по висок жизнен стандарт ( според Human Development Index (HDI) - 2010 Rankings, както сам казваш) страна природните стихии не са под пълен човешки контрол и създават проблеми -
да, така е.
на този континент понякога климатът не е особено приятен.
и да, животът понякога е труден - както в случая за всички засегнати от наводненията.
аз обаче не бих се тревожила прекалено за тяхното добруване - няма да останат на улицата и въпросът съвсем не е "бедни-богати".

а добрата организация си е факт и е без кавички.
ти например колко пъти си получавал ес-ем-ес от общината, че се очаква силен вятър, или гореща вълна и е обявена степен на готовност еди-коя си? почти всяка седмица, всеки един ози е винаги предупреден и си знае какво да прави.
глезотии, мен ако питаш
Cool

Агата

Брой мнения : 397
Registration date : 07.01.2009

Върнете се в началото Go down

Международни новини 3 - Page 35 Empty Re: Международни новини 3

Писане  Таки Сря 05 Яну 2011, 16:21

признавам, че думите ти ми звучат противоречиво и не разбрах какво всъщност се оказва трудно за теб.
Трудно ми е да приема, че всичко е ОК и че няма обекти за размисъл, въпреки големия размер на бедствието. Един пример: летището на местната столица е наводнено, и това е ОК ? ? ?

Международни новини 3 - Page 35 _50669339_010945948-2

ти например колко пъти си получавал ес-ем-ес от общината, че се очаква силен вятър, или гореща вълна и е обявена степен на готовност еди-коя си? почти всяка седмица, всеки един ози е винаги предупреден и си знае какво да прави.
Не съм имал нужда от ес-ем-еси. Във всеки момент мога да знам прогнозата за идната седмица, с точност до 6 часа и за няколкостотин локации в страната. При очаквани "екстемни метеорологични условия" се тиражират и съответни препоръки, фкорс. Ето текущата за вилното му градче:

http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=181

Имаме я и на енгелезки


Последната промяна е направена от Таки на Сря 05 Яну 2011, 16:40; мнението е било променяно общо 1 път
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 3 - Page 35 Empty Re: Международни новини 3

Писане  Агата Сря 05 Яну 2011, 16:37

Не съм имал нужда. Във всеки момент мога да знам прогнозата за идната седмица, с точност до 6 часа и за няколкостотин локации в страната.

значи отговорът ти е "не", нали?
прогнозата в нет-а в реално време си я имат и там Smile

Летището на местната столица е наводнено, и това е ОК ? ? ?

е, къде видя да казвам, че е ОК?
в крайна сметка не разбрах защо трябва да търсиш релация "гърция-австралия";
въпросът ми за ес-ем-ес-ите беше само илюстративен, заради твоите запетайки.

а като цяло, дори би трябвало да ти благодаря за интереса към долната страна на света
Smile

Агата

Брой мнения : 397
Registration date : 07.01.2009

Върнете се в началото Go down

Международни новини 3 - Page 35 Empty Re: Международни новини 3

Писане  Таки Сря 05 Яну 2011, 16:44

ти например колко пъти си получавал ес-ем-ес от общината ...
в крайна сметка не разбрах защо трябва да търсиш релация "гърция-австралия"
Меа кулпа, Агата. Аз си помислих, че ти говориш за ес-ем-ес от моята ГРЪЦКА община, а то било да получавам ес-ем-ес от Австралия ... Razz Razz
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Международни новини 3 - Page 35 Empty Re: Международни новини 3

Писане  Агата Сря 05 Яну 2011, 16:54

разбира се, че е твоя кулпа, като ми вадиш думите от контекста Razz
запетайки ша ми слага той на австралийската организация Mad

ето един международен (за да съм по темата) начин за приспиване на малки деца.
може да става и с големи, не съм пробвала

Международни новини 3 - Page 35 Ptax2342

Агата

Брой мнения : 397
Registration date : 07.01.2009

Върнете се в началото Go down

Международни новини 3 - Page 35 Empty Re: Международни новини 3

Писане  Таки Сря 05 Яну 2011, 17:53

Американско издателство ще пусне на пазара класическите произведения "Приключенията на Том Сойер" и "Приключенията на Хъкълбери Фин", но в редактиран вариант, в който от текста са премахнати "политически некоректни" думи, съобщи "Асошиейтед Прес". Става дума за изрази "расови обиди" (racial slur), смятани за оскърбителни за читателите. Думи като "негро" и изрази от ХІХ век за работилите по плантациите и домовете на белите господари може да бъдат заменени с думата "роб". http://www.glasove.com/article-11405.php
Преди да оспорим този американски БигБрадърен почин, нека се огледаме наоколо, дали и къде нас не са се случвали подобни фалшификации на по-стари оригинали, в името на политическата коректност. Например:

Стани, стани, юнак балкански,
от сън дълбок се събуди
срещу изедници душмански,
(в политически некоректния оригинал - "срещу народа отомански")
ти българите поведи.

И по-нататък - вместо "турски" - "вражи" племена.

В тази тюбка присъстват и двата варианта: хорът пее коректно, а текстът е некоректен. Тоест .. обратното ... Cool