Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ханчето на бачо Никола 3

+18
ВЕЛЗО
Агата
Логик
malakai
komarKo
blag009
(Бай Вълко)
Радомир
Надя
Apostola na Svobodata
pheras
Помощ, граждани!
marapepelia6ka
jovina
chocho
Таки
nikiforov
Boabab
22 posters

Страница 24 от 38 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 31 ... 38  Next

Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Чет 15 Апр 2010, 13:15

Въпроса е защо си плюе така в сурата?
В свои частни писма до мен не го е правил. Не е обявявал дядо си за "терорист".

Едно обяснение за мен е, че той използва миналото на дядо си, за да лови леви шарани. Засега спирам тук.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty България - дом за политически бежанци

Писане  Логик Чет 15 Апр 2010, 13:39

Таки написа: Баща ми е бил политически емигрант в България. Той, както и цялото ни семейство, е живял като обикновен гражданин на страната. Това може да го потвърди Логик, с когото се познаваме от ученици.
По съвсем друг повод съм хвалел България като една изключително гостоприемна и толерантна държава, която в различни времена е давала убежище на най-различни бежанци - като се почне от евреите, прогонени от Испания през 1492, мине се през украинци и руснаци, избягали от болшевиките, та се стигне до сръбските емигранти, избягали от Тито, и гръцките политемигранти. А, щях да забравя стотиците корейски деца, спасени от Корейската война. Аз мисля, че е срамно тази благородна черта на българския народ да бъде оплювана, а хората, които той е приютил, да бъдат представяни като някакви отрепки и паразити. В края на краищата аз не знам случай някой от емигрантите да е проявил неблагодарност към своята втора родина. Говоря с доста добро познаване на въпроса, защото това познаване го имам от "първа ръка", а не от вестници и блогове.

Специално бащата на Таки, когото по понятни причини срещахме през ден на гости у тях, се препитаваше като преподавател по гръцки. Семейството, което по-късно се разшири със снаха и две деца, живееше в стая и холче и ползваше половината кухня заедно със семейството на друг гръцки емигрант. Пак повтарям, че нападките срещу приютените от България емигранти са мръсотия, хвърляна бърху лицето на самата България. И ако направя паралел с едно мое наблюдение по повод гибелта на Качински, защо самите гърци не се нахвърлят с такава злоба към своите сънародници - "терористи" и "бандюги", а го правят българи, които и една стотинка не са дали за тяхното "хрантутене и обучение"? Въпросът ми е реторичен - да не си помисли някой, че не знам отговора!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Чет 15 Апр 2010, 13:53

ВЕЛЗО написа:
blag009 написа:Драги ВЕЛЗО, ако смяташ, че почтеност и уважение към хората се придобиват с диплома за висше образувание, просто не виждам за какво ИЗОБЩО говориме?

Не смятам такова нещо, но и хора без дипломи си ги нямат.

blag009 написа:Драги ВЕЛЗО, ако смяташ, че почтеност и уважение към хората се придобиват с диплома за висше образувание, просто не виждам за какво ИЗОБЩО говориме? Колкото до личните МИ успехи, една голяма част от хората във форума са запознати, но и това драги НЕ СЕ придобива с "дипломи"!!!!
Колко "чикиджии" с по две-три дипломи в живота съм виждал, бедна ти е фантазията и най-важното, именно такива висшисти са най, ама най тъпите парчета кото съм виждал..."Псе в гъза не могат да уцелят, камо ли ме учат КАК да да живея"!!!!
Кибик Блаже

Като цяло съм склонен да се съглася с теб, но все пак да не омаловажаваме предимствата, които носят познанията, санкционирани с дипломи clown

Не държа да демонстрирам арогантност, но и не обичам да ме дърпат за крачола. Бъди здрав и усмихнат Laughing


Точно така драги ВЕЛЗО, на тия със ...[size=24] санкционирани с дипломи clown, простотията личи от ... километри?
Така, че предимството да се орезилиш е по-голям с "тапия" отколкото хич???
Пожелавам ти и на теб повече усмивки драги!!! Laughing
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Impact factor

Писане  Логик Чет 15 Апр 2010, 13:59

Таки написа:Я виж това:
Лайната на Медиапул
Моят показател на цитиране се оказва значително по-голям - я глей какво става: 846 засега с очакване за още десетина до края на деня! Уви, усещам се задушен в прегръдка, от която няма отърване, нещо като българо-съветската дружба: от векове и за векове!

Реферати


Последната промяна е направена от Логик на Чет 15 Апр 2010, 14:01; мнението е било променяно общо 1 път
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  chocho Чет 15 Апр 2010, 14:01

Логик написа:
Таки написа: Баща ми е бил политически емигрант в България. Той, както и цялото ни семейство, е живял като обикновен гражданин на страната. Това може да го потвърди Логик, с когото се познаваме от ученици.
По съвсем друг повод съм хвалел България като една изключително гостоприемна и толерантна държава, която в различни времена е давала убежище на най-различни бежанци - като се почне от евреите, прогонени от Испания през 1492, мине се през украинци и руснаци, избягали от болшевиките, та се стигне до сръбските емигранти, избягали от Тито, и гръцките политемигранти. А, щях да забравя стотиците корейски деца, спасени от Корейската война. Аз мисля, че е срамно тази благородна черта на българския народ да бъде оплювана, а хората, които той е приютил, да бъдат представяни като някакви отрепки и паразити. В края на краищата аз не знам случай някой от емигрантите да е проявил неблагодарност към своята втора родина. Говоря с доста добро познаване на въпроса, защото това познаване го имам от "първа ръка", а не от вестници и блогове.

Специално бащата на Таки, когото по понятни причини срещахме през ден на гости у тях, се препитаваше като преподавател по гръцки. Семейството, което по-късно се разшири със снаха и две деца, живееше в стая и холче и ползваше половината кухня заедно със семейството на друг гръцки емигрант. Пак повтарям, че нападките срещу приютените от България емигранти са мръсотия, хвърляна бърху лицето на самата България. И ако направя паралел с едно мое наблюдение по повод гибелта на Качински, защо самите гърци не се нахвърлят с такава злоба към своите сънародници - "терористи" и "бандюги", а го правят българи, които и една стотинка не са дали за тяхното "хрантутене и обучение"? Въпросът ми е реторичен - да не си помисли някой, че не знам отговора!

Добре си описал положението на някои емигранти в Българийа. Де да можеше някой да опише и положението на този, който хвърля калта...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Чет 15 Апр 2010, 15:14

Към данните, представени от Логик, искам да добавя и някои други, касаещи "хрантутенето", за което споменава полицейското говно.

Както баща ми, така и майка ми са работили в НРБ през всичките полагаещи се им години. Майка ми беше една много добра шивачка и работеше в ДИП (?) Витоша, на ул "Леге". Аз си ходих на всички ученически и студентски бригади, а след завършването на висшето си образование, започнах работа във ФзФ на СУ ( 1969 - 1982 = 13 години ). Съпругата ми е също работила през цялото време, след завършването на висшето си образование. Първоначално в "Балкантурист", а после в КЕССИ. Единствените "хрантутници" (но наши, а не на българския народ) бяха нашите две деца, които напуснаха България на 12 и 7 години съответно.

По параграфа "терористи" ще пиша по-късно.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Чет 15 Апр 2010, 17:57

chocho написа:
Логик написа:
Таки написа: Баща ми е бил политически емигрант в България. Той, както и цялото ни семейство, е живял като обикновен гражданин на страната. Това може да го потвърди Логик, с когото се познаваме от ученици.
По съвсем друг повод съм хвалел България като една изключително гостоприемна и толерантна държава, която в различни времена е давала убежище на най-различни бежанци - като се почне от евреите, прогонени от Испания през 1492, мине се през украинци и руснаци, избягали от болшевиките, та се стигне до сръбските емигранти, избягали от Тито, и гръцките политемигранти. А, щях да забравя стотиците корейски деца, спасени от Корейската война. Аз мисля, че е срамно тази благородна черта на българския народ да бъде оплювана, а хората, които той е приютил, да бъдат представяни като някакви отрепки и паразити. В края на краищата аз не знам случай някой от емигрантите да е проявил неблагодарност към своята втора родина. Говоря с доста добро познаване на въпроса, защото това познаване го имам от "първа ръка", а не от вестници и блогове.

Специално бащата на Таки, когото по понятни причини срещахме през ден на гости у тях, се препитаваше като преподавател по гръцки. Семейството, което по-късно се разшири със снаха и две деца, живееше в стая и холче и ползваше половината кухня заедно със семейството на друг гръцки емигрант. Пак повтарям, че нападките срещу приютените от България емигранти са мръсотия, хвърляна бърху лицето на самата България. И ако направя паралел с едно мое наблюдение по повод гибелта на Качински, защо самите гърци не се нахвърлят с такава злоба към своите сънародници - "терористи" и "бандюги", а го правят българи, които и една стотинка не са дали за тяхното "хрантутене и обучение"? Въпросът ми е реторичен - да не си помисли някой, че не знам отговора!

Добре си описал положението на някои емигранти в Българийа. Де да можеше някой да опише и положението на този, който хвърля калта...

Чочо бих описал положението на един "еврейски" гражданин(Боенчик) и един предател(лешоядо), на Алеф-Ферас(в по размити граници), НОООО .... шъ ми се разсърди Логик, че пак окам като антисимит?
За Таки, още в мееепууул, разбрах, че няма в какво да ГО обвинявам изобщо! След като се видяхме и на живо, мнението ми остана същото.
Смятам, че за който и да СЪМ си казал мнението, в границите на 90 % е било точно!
Интересното е другото, колко от лайненометките в мееепууул са с моето образувание и колко със ...санкционирани с дипломи , въпроса е насочен към ВЕЛЗО??? Ех, колко ние нишите ... остъпваме на висшите!!! Laughing
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Пет 16 Апр 2010, 08:30

Съмнителните commie-контакти на г-н Дамянов в Гърция

Малко легионерска веселба със сутрешното кафе:

Аз съм бил на гости на семейство индустриалци в Гърция, които имаха огромна вила с частен плаж на ексклузивната ивица Малаконда, и с очите си съм виждал как бащата - работодател на над 500 души - сутрин чете комунистическия парцал "Ризоспастис", докато си пие кафето на терасата.(Д. Боян)
Преди всичко напомням на Логик, че Малаконда е точно нашият плажен район в Еретрия. Околността на хотелите "Negroponte" и "Palmariva". Така че да има предвид в какви "ексклюзивни" места е пребивавал и, с Господа напред, ще пребивава отново след някои месеца. By appointment of the BG Presidential Court - така да каже на британската ни колежка ... king

А по същество - върви му на този чиляк Дамянов.. Дори при комунисти да попадне на гости, те се оказват индустриалци с огромна вила и 500 души, работещи в техния бизнес. Така е, когато си VIP, всичко край теб е тре шик и бутик. Като изключим парцала "Ризоспастис", о ла ла..

Моя снимка на "Негропонте" ( ***** ) , направена от левия кей на "Палмарива" (Логико) , с много голям зум:

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Negroponte
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Пет 16 Апр 2010, 09:25

Таки написа:Съмнителните commie-контакти на г-н Дамянов в Гърция

Малко легионерска веселба със сутрешното кафе:

Аз съм бил на гости на семейство индустриалци в Гърция, които имаха огромна вила с частен плаж на ексклузивната ивица Малаконда, и с очите си съм виждал как бащата - работодател на над 500 души - сутрин чете комунистическия парцал "Ризоспастис", докато си пие кафето на терасата.(Д. Боян)
Преди всичко напомням на Логик, че Малаконда е точно нашият плажен район в Еретрия. Околността на хотелите "Negroponte" и "Palmariva". Така че да има предвид в какви "ексклюзивни" места е пребивавал и, с Господа напред, ще пребивава отново след някои месеца. By appointment of the BG Presidential Court - така да каже на британската ни колежка ... king

А по същество - върви му на този чиляк Дамянов.. Дори при комунисти да попадне на гости, те се оказват индустриалци с огромна вила и 500 души, работещи в техния бизнес. Така е, когато си VIP, всичко край теб е тре шик и бутик. Като изключим парцала "Ризоспастис", о ла ла.. Very Happy

Моя снимка на "Негропонте" ( ***** ) , направена от левия кей на "Палмарива" (Логико) , с много голям зум:

]http://www.ipta.demokritos.gr/erl/photo10/negroponte.jpg[/img]

Таки, нещо е много КЛЬОЩАВО това "семейство индустриалци в Гърция", я има 15 млн.евро осн. капитал я не(при 500 души)? Но не разбрах на КОЛКО годинки е БАЩАТА ,и на КОЛКО годинки е ТОЗИ който ГО е поканил...пълна галимация?
Тцтцтц...на колко ли ракийки "ЦАР КИРО" е бил???
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Пет 16 Апр 2010, 10:15

Понеже въпросът касае роднина на чиляка, живеещ в Гърция, няма да коментирам. Хубаво е да не коментираме такива лица, като правилото не се отнася до бивши роднини, разбира се .. Cool

Но това с четенето на "Ризоспастис" мога да го коментирам.. Струва ми се малко невероятно поменатият заможен читател на ежедневника на ГКП да е комунист. Вярно е, че ГКП има свои "партийни предприятия", вкл. и една от най-големите печатници в Гърция, в която до скоро е работил мой познат и съсед по вила. Но едва ли техните шефове получават такива заплати, че да си позволят "огромни" вили. По-вероятно е човекът да е чел вестника, за да се информира за някои становища на ГКП, които го касаят, по един или друг начин.

Подобно поведение е необяснимо за побеснелите антикомунисти тип "Медиапулска Легия", но е често срещано у нас. За определени категории позиции и занаяти е немислимо да не се информират ежедневно и всестранно за текущите политически събития, вкл. становищата на всички партии, представени в Парламента.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Помощ, граждани! Пет 16 Апр 2010, 10:42

представям си (for the sake of argument only Cool ) как в централата на ДСБ се появява преводач Дамянов и след това разправя: "леле, тия какви комунисти са! - четат вестниците на Тошо Тошев, на Сашо Дончев, Алексей Петров и "Дума", естествено..

clown
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Ах, морето!...

Писане  Логик Пет 16 Апр 2010, 12:11

Таки написа: ... напомням на Логик, че Малаконда е точно нашият плажен район в Еретрия.
Леле-мале, ако гръцкият индустриалец е воайор като Дамянов, ще да е наблюдавал какъв нудизъм се вихреше на неговия "частен" плаж! Embarassed Ето я "ексклузивната" ивица:

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 DSC06787


Последната промяна е направена от Логик на Пет 16 Апр 2010, 12:13; мнението е било променяно общо 1 път
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Пет 16 Апр 2010, 12:12

По повод на последната реакция на Калчев на писание на Гражданина, аз искам да поздравя тези от МпФ, които през миналото лято (според информация на Реалистка) са лишили този индивид от модераторски свойства. Те са извършили едно полезно и справедливо дело.

Остава следният информационен момент: след като Реалистка е казала "А", нека каже и "В" - кои са взели това решение и кои в момента са модераторите на МпФ. Освен ако тя смята, че в епохата на "Информационното общество", лидерите на МпФ трябва да си играят на шумкари. Кои са админи и модератори в ЕСФ, при Безпризорните и в Де Зората се знае, а кои са в МпФ да бъде една сугубо секретная информация.... pig
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  chocho Пет 16 Апр 2010, 12:27

След прочитането на цитираният текст, един психоанализатор би отркил разковничето на жестоките вътрешни противоречия и борби, на които авторът на текста е подлаган едва ли не ежедневно - стъпчен, със сервилна чупка в кръста, пред лицето на пария, лумпена, безродника и вредителя Първанов
Razz


Д. Боян
......
СРХ отново ме е зарадвал с пространен и компетентно написан исторически текст, който да прочета със сутрешното си кафе. Сполай ти, СРХ, макар че както не е нужно да се изпива морето, за да се установи, че водата е солена, така и не е необходимо да се проследяват гърчовете на "комунистическото и работническо движение" във всяка отделна страна, за да се заключи, че комунистите навсякъде са едни и същи - парии, лумпени, безродници и вредители, готови да предадат националните си интереси за власт (която разбират най-вече като възможност да тъпчат по-издигнати от себе си слоеве на обществото в името на "историческата шаячна правда").

.....

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Браво, Чочо!

Писане  Логик Пет 16 Апр 2010, 12:31

bounce
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Пет 16 Апр 2010, 12:38

Не само беше комунист (card carrying member), ами даваше доброволно близо половината от доходите си за подпомагане на ГКП - нещо, заради което наследниците му се канеха да го убиват...

Смешното беше, че нямаше абонамент за "Ризоспастис", ами всяка сутрин пращаше шофьора си с Мерцедес да му ко купува от града! Други вестници не признаваше.
Този чиляк вероятно притежава име и презиме? Или е анонимен, както много от 'демократите' на МпФ - Силвия, Цеца, Ветровете, СРХ, Фани, Олас, Белла и пр. ? ?

Този въпрос със сигурност ще бъде наречен "полицейски". Но аз съм вече свикнал да живея в свят, в който гражданите имат име и презиме, а клички имат само мутрите и п*тките.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Преводачески неволи

Писане  Логик Съб 17 Апр 2010, 01:46

Има един досадник, дето ми се е лепнал като пластир. Непрекъснато ме следи какво пиша, какво работя, с какво съм облечен, дали не съм отслабнал или напълнял, имам ли бръчки и прочие. Дали пък не е време да му натрия носа в собствените му изпражнения, както се възпитават кучетата? Ега най-накрая миряса и престане да се навира в теми, които не са му по ръста! Тук попада и скулптурата, където акълът му стига само колкото да се подиграе, като използва понятията на клошар, ровещ за метали. Мале, каква излагация! Нивото на Жданов и Хрушчов с неговите "волюнтаристы и пидирасы проклятые". Нахален сноб, обикалящ винарските магазини, но никога музеи. Представям си какви би ги ръсил, напикавайки се от смях в Tate Modern! Стига президентът Първанов да е предвидил посещение там, разбира се. Иначе - london wine shop в Гугъла ще му посочи, каквото търси (по-долу услужливо съм му показал района около посолството):


Вижте по-голяма карта

Еле па ако случайно мине покрай скулптура на Хенри Мур, такъв майтап ще падне за скрапа, пиринча и пенсията на Мур! Нещастният леяр, дето дава повече пари за месинг, отколкото получава от продажби - като му мерим "изкуството" на тон метал, така излиза!

Първо ще му напомня на тоя досадник произношението и правилното написание на името на великия немски композитор Бетховен. Може да чуе и произношението на немски:

Ludwig van Beethoven (pronounced /ˈluːdˌvɪɡ vɑːn ˈbeɪˌtoʊvən/ (U.S.) or /ˈlʊdˌvɪɡ vжn ˈbeɪtˌhoʊvən/ (UK); German: [ˈluːt.vɪз fan ˈbeːt.hoːfən] (listen)

За да не настъпи объркване в странните букви, давам специален линк към произношението:

listen

Упътване: Кликва се "listen" (англ. "слушай"). С натискане на малката лява стрелка името може да се слуша, докато се запомни. Разбира се, напълно е възможно това произношение да е посочено от източногерманци, завършили Магнитогорската държавна консерватория. И все пак, мой съвет, добре е в UK за разлика от U. S. това "х" да се произнася, при това с малка пауза след "т", както деликатно е указано с една точица. Президентът Първанов държи на детайлите и така за сетен път ще оцени качествата на своя преводач.

А сега да затвърдим наученото за една старинна английска дума, христоматиен пример от рубриката "лъжливи помощници на преводача". Думата е speculation. "Спекулация"? Да, но не само и не на първо място. Ето кое е първото й значение:

Compact Oxford English Dictionary

speculate
/spekyoolayt/

• verb 1 form a theory or conjecture without firm evidence. 2 invest in stocks, property, or other ventures in the hope of financial gain but with the risk of loss.

— DERIVATIVES speculation noun speculator noun.

— ORIGIN Latin speculari ‘observe’, from specula ‘watchtower’.

Значи хобито ми накъде "умозрения" клони, а не къде "афера" и "гешефт"! Може обаче оксфордци нещо да са объркали? Я да видим Вебстера:

Merriam-Webster OnLine

speculating

Main Entry: spec·u·late
Pronunciation: \ˈspe-kyə-ˌlāt\
Function: verb
Inflected Form(s): spec·u·lat·ed; spec·u·lat·ing
Etymology: Latin speculatus, past participle of speculari to spy out, examine, from specula lookout post, from specere to look, look at — more at spy
Date: 1599

intransitive verb 1 a : to meditate on or ponder a subject : reflect b : to review something idly or casually and often inconclusively
2 : to assume a business risk in hope of gain; especially : to buy or sell in expectation of profiting from market fluctuations

Излиза, че и по американски първото значение отново е умозрение! Налага ли се обаче толкова да теоретизираме? Презреният Гугъл още на третия линк дава философския смисъл на думата спекулация: Наблюдение, съзерцание. Теоретична форма за постигане на определени основания, като в погледа се държи само това, което подлежи на осмисляне и чрез което се осмисля. Е, те точно това ми е хобито!

Като съм почнал да ограмотявам учили-недоучили, които толкова много знаят, че се гнусят да отворят речник или енциклопедия, да взема, па да им поясня и какво означава думата гъгнив според Тълковния реник на българския език: "Който говори носово, на нос." Някой да ме е чувал да говоря носово? Вероятно"гъгнив" притежава някаква обидна конотация, която нито аз, нито Тълковният речник долавят. Май спекулация със смисъла на думата ще да е...

*************************************
Представям си как първата работа на видния англикан, когато пристигне в хотела *******, е да отърчи в края на коридора и да нахълта в стайчето с надпис

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Cloak

Ама и тука го чака спекулация - "клоака" се пише другояче на английски!

*************************************
А сега да видим след колко минути този, който изобщо не ме чете, ще се лепне към моите гъгниви текстове!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Съб 17 Апр 2010, 09:54

Логик написа: Има един досадник, дето ми се е лепнал като пластир...

Май забрави Логик, как преди време беше освирепял;"(чета и м/у редовете драги) от едно подобно писане на Боенчик, и се беше ЗАКАНИЛ , да МУ подрежеш крелцата на преводчика в президевнството??? Това един некадърник НИКОГА не забравя!
Логик написа: Като съм почнал да ограмотявам учили-недоучили, които толкова много знаят, че се гнусят да отворят речник или енциклопедия, да взема, па да им поясня и какво означава думата гъгнив според Тълковния реник на българския език: "Който говори носово, на нос." Някой да ме е чувал да говоря носово? Вероятно"гъгнив" притежава някаква обидна конотация, която нито аз, нито Тълковният речник долавят. Май спекулация със смисъла на думата ще да е...

*************************************

Господи Логик, ама и ти ЛИ ставаш буквоед, впрегни малко и логиката?! Помисли, дори само на български език псувните и обидите са на базата на стръжещи звуци...и смяната на ТИ с ТЕ??? Пример ... "да ТИ е.а и т.н." (чиста псувня) и "да ТЕ е.а и т.н." (с еротичен отенък)!!!!!! Very Happy
И на мен думата "гъгнив", е ...близка до гнуслив???? Аре като просто огнярче, не познато с тънкостите на граматиката, мога сносно да тълкувам жаргоните ..., давам си сметка, че остъпвам на ученото, нооо...при мен е важен ...стържещият звук и ТИ и ТЕ!!!! Няма за кога да вадя третия тракт от 15 том на лексиката на Киркор и Гарабет, "Как да онодиме комшийката"...нали ?????
Логик написа: Представям си как първата работа на видния англикан, когато пристигне в хотела *******, е да отърчи в края на коридора и да нахълта в стайчето с надпис

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Cloak

Ама и тука го чака спекулация - "клоака" се пише другояче на английски!

*************************************
...


И като си представиш, че първо местните огняри са излочали марковите питиета и са оставили местният еквивалент на "а ла ЦАР КИРО" ... нема за оти!!!Very Happy
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Съб 17 Апр 2010, 10:18

Логик написа:
....
А сега да видим след колко минути този, който изобщо не ме чете, ще се лепне към моите гъгниви текстове!

Не се е забавил...да права коментар...да не съм санитар да чиста лайната на един дрисльо...заеби го... в кубиц акъл Шъ му наливат!
Д. Боян написа:
Д. Боян

Регистриран на: 23 Фев 2007
Мнения: 7714
Пуснато на: Съб Апр 17, 2010 8:23 am Заглавие:


________________________________________
Отново ми е посветена среднощна ария от операта "Диария":

Има един досадник, дето ми се е лепнал като пластир. Непрекъснато ме следи какво пиша, какво работя, с какво съм облечен, дали не съм отслабнал или напълнял, имам ли бръчки и прочие.

Както съм запомнил от моя учител БетХовен, аз се заслушвам във всякакви звуци, дори гъгниви, а понякога и отговарям:

Има едно малоумно зелено ***** - платен служител на няколко взаимно опониращи власти, което следи абсолютно всяка моя дума и запетайка, а лъже (като за "опозиционната" си дейност, "академичните" си постижения, "заслугите" си към демокрацията, "десността" си и пр.), че никога не ме четял, и че само от Райгъс получавал - против волята си! - мои цитати, които също по принцип не четял, а само по изключение.

Разбира се, лайното е прочело моментално снощните ми закачки със Стойчо, и не е заспало до 2 часа, докато не им отговори.

Понеже съм кратък и времето ми е ценно за *****, съвсем в тезисен вид:

В Тейт съм бил, докато ти си лъскал с лакти бюрата в БАН, а с колене - паркета пред Каракачанов, идиоте. А в Тейт Модърн, докато си целувал задника на Соломон (не царя). И - by the way (това въобще не значи "край пътя" - където са те оставили сега да се оглеждаш за нов благодетел ) - никъде не видях месинг на Некадърий.

В cloakroom те е родила майка ти - слугиня като теб.

Наистина нямам повече време за теб тази сутрин, но това не значи, че няма да ти се случват още неща, ако си ги просиш.
_________________
Rem tene, verba sequentur
Логик помисли, КАК Милен Радев се САМОВЕЛИЧАЕШЕ ... , пък той излезне един ДОНОСНИК от най-долна категория...да топиш войника до теб, с ксйто делиш хляб, вода,а не дай боже и куршуми???
Нали знаеш по ПИСАНЕТО , ШЪ ги познаеме кой КОЙ Е !!!!

ХААААХААААА блазе и на ДЪРЖАВАТА ИЗРАЕЛ:
Д. Боян написа: В cloakroom те е родила майка ти - слугиня като теб.
Като във вица по време на соца, как трима директори се карат:
-Нечем Геле, вземи го ти!!!
Та едвали за един БЕЗРОДНИК ,шъ е приритала България:
-Не чем Боенчик...задръж си ГО Израел!!!!
Прости му ГОСПОДИ!!!
Кибик Блаже
ПП.Май английското а ла ЦАР КИРО е по силно от нашето...виж как още ГО държи!!!!!
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  nikiforov Съб 17 Апр 2010, 14:49

Логик написа:Има един досадник,

Логик , тая лайняна уста /мога да го напиша и на анг.за по -шик / е абсолютен комплексар - той в Севлиево ще е от най-голямото село наоколо , в София ,ще е от Севлиево , в Парижово ще е от София .
Нивото му , неговото и на менторите му, мадам Тюсо !
Никого не задължавам да харесва , това което правя , но да чета "критики" от хора , които , ако не е Гугъл ,няма и две имена на модерен художник да могат да произнесат ....не , няма да стане !
Каква Тейт , какъв Моор Very Happy - та там от време на време слагат по една -две работи на сър Хенри,просто за цвят - има си човекът друго място , ама малко далеч се пада - пета зона - билетчето скъъпо , вход ....а не влиза в програмата на гоце ...
такива ми ти работи - човечето даже писа ,че ходил при галеристката СИ, заедно с издателката си , брокерката и тя ...
превел е пет КРИМИНАЛЕТА и има две скапани пейзаСчета в хола с пластмасови столчета в апартаменчето , което евентуално му е оставила г-жата , след като му е била шута в дебелия ханш ...

а ти , му "отговаряш " - не се аби , аз имам повече свободно време ,пък и обичам такива , като тая , да се "гъбаркат " с мен Wink
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Естетските напъни на профана

Писане  Логик Нед 18 Апр 2010, 01:02

Както разбирам от цитата на Блаже, моят референт се е забавил с обзора - цели пет часа и половина!
nikiforov написа: Нивото му , неговото и на менторите му, мадам Тюсо !
Тоя човек се чувства истински нещастен, че не е живял преди един век! Ох, тогава какво поле за изкуствоведски излияния щеше да открие! Какъв богат спектър от подигравки щеше тогава да сътвори! Ван Гог ли? Оня, дето никой не му купувал картините, та рисувал върху стари пешкири и брат му му купувал боите? Дето бил толкова луд, та си отрязал ухото ли? А Модиляни - същия ли тоя, дето и на него нищо не му купували, та чак умрял от охтика? Кой, кой? Тулуз-Лотрек - оня, сакатия, дето не излизал от публичните домове?! Гоген ли, сифилитика? Нещастници смотани, за картините им и по десет франка на квадрат не са им давали!

Е, това вече би бил разговор за изкуството на ниво! На неговото ниво...

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 President
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  marapepelia6ka Нед 18 Апр 2010, 22:44

И аз така съм чувала, че няма бивши алкохолици.

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 613x

Комар ще ме извиняваш нямам теб предвид. Ама е забавно как във войната понякога биват отсрелвани и "свои"
Щом е наш приятел, незаслужено е попаднал в сурватката на гръцкото цацики.

Very Happy

Дам ама като бързаш да лижеш задника на гоцевият преводач така ще е . Страшна фотка. Мерси за която. Сега ще я споделя с приятелите във фейса. А те добре знаят кой е стефан краев. bounce
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Страшна фотка

Писане  chocho Нед 18 Апр 2010, 23:12

За жалост не можеш да сложиш образа на автора на горното... цацики - редом с тези на другите два келеша - Боян Дамянов и Николя Калчев - пък тогава споделяй във фейса - да знаят хората какви герои са тези...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  marapepelia6ka Нед 18 Апр 2010, 23:21

Чочо, Дамянов отдавна е ясен на всички. Колкото и да го увърта
У курвите постоянна е единствено изменчивостта
няма как да скрие факта, че най-добрият му лизач рино е продал 15годишната си щерка на нещото с ник Велзо. А той самият плаща за шоколада на сина си с парите платени му от "любимецът на народа" Гоце. Иначе на думи зад монитора на компа си е смел. Щял да разбие главата на Логика. Да ама не. Убедена съм, че ако му обърша един шамар ще изхвърли семето си дето от години пази единствено за обитателите на този форум. Бъдете живи и здрави, че без вас животът му губи целият си смисъл.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  chocho Нед 18 Апр 2010, 23:30

marapepelia6ka написа:Чочо, Дамянов отдавна е ясен на всички. Колкото и да го увърта
У курвите постоянна е единствено изменчивостта
няма как да скрие факта, че най-добрият му лизач рино е продал 15годишната си щерка на нещото с ник Велзо. А той самият плаща за шоколада на сина си с парите платени му от "любимецът на народа" Гоце. Иначе на думи зад монитора на компа си е смел. Щял да разбие главата на Логика. Да ама не. Убедена съм, че ако му обърша един шамар ще изхвърли семето си дето от години пази единствено за обитателите на този форум. Бъдете живи и здрави, че без вас животът му губи целият си смисъл.

Стига бе - прочетох че щял да пише автобиографичен разказ ...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 24 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 24 от 38 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 31 ... 38  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите