Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Място за изритани от гевезето Реалистка люде

+20
(Херувимъ)
(Иван)
(Натали)
Помощ, граждани!
(AlexLevi)
Логик
Таки
Надя
komarKo
Homan
(TiUG)
Лаик
(Meli)
Admin
nikiforov
chocho
(Българанъ)
blag009
сноб
Boabab
24 posters

Страница 17 от 31 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 31  Next

Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Да, Голицын, Вы, России символ!

Писане  (Натали) Чет 05 Юни 2008, 15:43

Надке, не щем да живеем с такива като вас, не разбра ли вече? Но откакто танковете ви ръждясаха, ние се завръщаме непрекъснато, само дето още не го знаете. И Малинин веднага захвърли червената рубашка и навлече царския мундир, който му отива повече. Ще ни усетите един ден, когато вече ще е късно за вас.

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 22811

Белое на синем

Ах, какие белые на синем
Пароходы уходили в даль,
Увозили на борту Россию,
Ах, поручик, как Вам было жаль.

Весь потертый и совсем не модный
Ваш мундир, что с кожей сросся вдрызг.
Над Россией стон стоял народный,
Вы меняли Родину на жизнь.

Уплывала, таяла Россия,
Памятью и болью становясь.
Ах, какие белые на синем
Чайки, плача, провожали Вас.

Но, поручик, Вы не хмурьте брови,
Выпьем мы за Родину до дна.
На мундире Вашем капли крови,
Будто за Россию ордена.

Знаю, встретимся в кафе парижском,
По улыбке я Вас отличу.
"Да, поручик, Вы устали слишком", -
Через годы шепотом кричу.

Да, Голицын, Вы, России символ!
За спиной сожженные мосты.
Ах, какие белые на синем
Ночью о России снятся сны.

Ах, какие белые на синем
Всем нам о России снятся сны.

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty .. и по Парнас, дето хич не знаех, че има такъв действителен връх

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 15:55

Незнанието на гръцката география не е оправдание за Съда на историята, о неразумна баявурска менадо ..

Гърция е пълна с имена, които са останали неизменени в продължение на 3, пък и 4 хилядолетия. Имало е периоди, през които западни завоеватели (кръстоносци, венецианци и др. цивилизатори) са ни прекръствали градове, острови и области, но те са останали като едни пикантни добавки, край античната истина. Не можаха да ни прекръстят и в католицизъм, както биха искали да стане това у вас разни ваши нео-дупедавци, разбира се десни и разбира се - ултрадемократи..

Древна Халкида и днес се нарича "Халкида" , а не "Негрепонте". Да, имаме един хотел ***** край Еретрия с това име, но само за да подчертаем нашия позитивен плурализъм към историята на областта. Еретрия се назовава първом така в Илиадата, холерична дъще на Алпите. Сметни сама кога е било това...

Всъщност, трябва човек да потърси много настойчиво, за да намери - поне в областите на антична Елада * - райони в които поне 10% от географските имена не съвпадат или не са преки производни от античните. Но не това е най-важно, а фактът, че тази страна е пълна с писмени паметници върху камък, на които азбуката съвпада с нашата днешна, а езикът е напълно разбираем дори и за литературни лаици като мен. Знаеш ли какво е да вървиш из големия двор на музея на Еретрия и да четеш текстовете на десетки надгробни плочи, написани на разбираема за теб азбука и език? Защо не отидеш в Делфи (да, и туй го има, за твое учудване, може би) , за да прочетеш една цяла огромна стено от надписи, писани през Златния век? Това не е гордост (защото истинската гордост не бива да се базира било на минала семейна или колективна слава) , а страхопочитание пред това многохилядно минало, с което и напоен всеки ъгъл на тази благословена от Бога земя.

Не мисли, четейки всичко това, че съм ти се вързал на номерата. Просто използвам случая, като добър византиец geek , за да рекламирам малко своята бедничка Родина..

* В областите на Северна Гърция, в които е имало голям процент славянско население, има доста градове и села, които преди и през турското робство са носили славянски имена и които са били преименовани на по-древните, след балканските войни. В тази деславизация и насилствена асимилация особено се е отличила диктатурата на Метаксас - един от любимите десни диктатори на Рино и други крайно-десни убийци на българската демокрация и на нейните политически представители.


Последната промяна е направена от Таки на Чет 05 Юни 2008, 16:10; мнението е било променяно общо 1 път
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  (Натали) Чет 05 Юни 2008, 16:08

Ще те прекръщаваме в католицизъм, що ли?! Ние тук кротко си съжителстваме будисти, шинтоисти и всякакви други езичници, а между католицизъм и протестантство никой вече не прави разлика, напълно ги омешахме. Давай го по модата!

Ти можеш да минеш и да си прочетеш надписите, а аз мога да мина, да ги прочета и нищо да не разбера. Тъй че... И вие като нас сте една шепа народ със странна азбука, само носовете ви малко по-навирени от нашите, щото навремето не ви дадоха на дивия СССР на попечителство, та затова. Нито е започнал светът с вас, нито ще завърши.

Я млък, не се опитвай да разсъждаваш, не ти се удава! Отивай да садиш борчета и фикуси! Laughing

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 16:11

Таки написа:Еретрия се назовава първом така в Илиадата, холерична дъще на Алпите. Сметни сама кога е било това...

Всъщност, трябва човек да потърси много настойчиво, за да намери - поне в областите на антична Елада - райони в които поне 10% от географските имена не съвпадат или не са преки производни от античните. Но не това е най-важно, а фактът, че тази страна е пълна с писмени паметници върху камък, на които азбуката съвпада с нашата днешна, а езикът е напълно разбираем дори и за литературни лаици като мен. Знаеш ли какво е да вървиш из големия двор на музея на Еретрия и да четеш текстовете на десетки надгробни плочи, написани на разбираема за теб азбука и език? Защо не отидеш в Делфи (да, и туй го има, за твое учудване, може би) , за да прочетеш една цяла огромна стено от надписи, писани през Златния век?

Аз мисля, че колкото Натали е щерка на султана и на Алпите, толкова Ригас е старогрък. Според мен дори вероятността аз да съм по-близо до онези хора отпреди 2-4 хиляди години дори е по-голяма отколкото жителите на съвременна Гърция - тъй като, като потомък на траките, които са били и на малоазийския бряг / да не забравяме Троянската война, може би така и на Омир /.

Виж, това че Ригас разбира езика от камъняците е вече нещо.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  (Херувимъ) Чет 05 Юни 2008, 16:15

Таки написа:любимите десни диктатори на Рино и други крайно-десни убийци на българската демокрация и на нейните политически представители.

Че те за тая работа медал заслужават Laughing

pig

(Херувимъ)

Брой мнения : 32
Registration date : 04.06.2008

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 16:17

Едно време, дядо ми, потомъкс на онези българи от Балканската България, когато слушал баба ми как се хвали, че е болярка, / а тя си беше типична болярка по осанка, висока, едра, синеока и със сини очи - кумънски, не славянски тип / казвал:

когато дошли турците и превзели Търново избили всички българи и оставили само циганите.

Та си мисля, че само хората от балкана са се запазили от избиването на турците. Very Happy
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Боабабе,

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 16:20

Боя се, че за теб ще останат неразбрани огромните пари, които са хвърляни за да си мислиш, че глупостите, които пишеш, са нещо сериозно.

Балканите са много важна област за съвремените империи и те правят всичко възможно, за да ги държат слаби, разделени и зависими. Една от линиите, по които се работи, е омаловажаването на гърците в очите на българите и румънците, на българите в очите на гърците и румънците, и т.н. и т.н.

Едни силни и обединени балкани биха лишили от много милиарди днешните империалисти.

Да, те са силни, плащат яко и ние не можем да им се противопоставим политически обединени. Остава ни поне възможността да водим - на ниво страни - балансирана политика, а на ниво общество - да промоцираме взаимното уважение и сътрудничество.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  (Херувимъ) Чет 05 Юни 2008, 16:32

Таки написа:Боя се, че за теб ще останат неразбрани огромните пари, които са хвърляни за да си мислиш, че глупостите, които пишеш, са нещо сериозно.

Балканите са много важна област за съвремените империи и те правят всичко възможно, за да ги държат слаби, разделени и зависими. Една от линиите, по които се работи, е омаловажаването на гърците в очите на българите и румънците, на българите в очите на гърците и румънците, и т.н. и т.н.

Едни силни и обединени балкани биха лишили от много милиарди днешните империалисти.

Да, те са силни, плащат яко и ние не можем да им се противопоставим обединени. Остава ни поне възможността да водим - на ниво страни - балансирана политика, а на ниво общество - да промоцираме взаимното уважение и сътрудничество.

Това отива твърде далеч в мътните води на теорията на конспирацията What a Face

Той пише глупости, защото е прост, а Балканите са на това дередже не защото някой плаща милиарди (нема толко щедър империалист), а защото Балканите тъй или инак са населени с прост и див народ, от който произхождат диви и прости даскали и шапкари, които в олющеното селско училище и в грозната казарма насаждат липса на уважение и сътрудничество към съседа pig

(Херувимъ)

Брой мнения : 32
Registration date : 04.06.2008

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 16:47

Таки написа:Боя се, че за теб ще останат неразбрани огромните пари, които са хвърляни за да си мислиш, че глупостите, които пишеш, са нещо сериозно.

Балканите са много важна област за съвремените империи и те правят всичко възможно, за да ги държат слаби, разделени и зависими. Една от линиите, по които се работи, е омаловажаването на гърците в очите на българите и румънците, на българите в очите на гърците и румънците, и т.н. и т.н.

Едни силни и обединени балкани биха лишили от много милиарди днешните империалисти.

Да, те са силни, плащат яко и ние не можем да им се противопоставим политически обединени. Остава ни поне възможността да водим - на ниво страни - балансирана политика, а на ниво общество - да промоцираме взаимното уважение и сътрудничество.

Ригас, моите спекулации са шега. Нищо не е вложено в мен. Както и не мисля така, както мислят твоите сънародници гърците / не ти / по отношение на съседите си.

ПП.Кажи на лайното, че само още веднъж да ми каже и крива дума, на мен или на някой от тукашните хора, с които се закача и излита..Не можа да осъзнае благородството, че му бяха простени лудостите и гнусотата.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  (Херувимъ) Чет 05 Юни 2008, 16:49

Boabab написа:ПП.Кажи на лайното, че само още веднъж да ми каже и крива дума, на мен или на някой от тукашните хора, с които се закача и излита..Не можа да осъзнае благородството, че му бяха простени лудостите и гнусотата.

ЩО НЕ ИДЕШ ПАК ДА ПОГЛЕДНЕШ ИЗПРАЖНЕНИЕТО, КОЕТО ТИ СЕ ПУЛИ ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО ЗАСТАНЕШ ПРЕД ОГЛЕДАЛОТО? cat

(Херувимъ)

Брой мнения : 32
Registration date : 04.06.2008

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Лаик Чет 05 Юни 2008, 16:57

време му е Exclamation и без това е недопустимо да цъфне в бяло без поне да е поискало извинение за преди
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Боабабе, (Лаик)

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 17:02

Винаги има време за санкции. Нека се порадваме малко на истинската култура, която ни се поднася от страна на Ри и Co.

Що се касае до етническия характер на понтийските гърци, той се доказва с множество особености на диалекта им, които директно произхождат от древногръцкия език. Не може едно хомогенно население да е запазило подобна близост, а да се нарича днес 'не гръцко' .

Не може заради 'Газпром' . Но не може и заради 'Шел' , Боабабе.

Не може заради 'Бургас-Александруполис' , но не може и заради 'Бургас-Вльора' , Боабабе.

Не можеше заради излаза на Русия до 'топлите морета' , но не можеше и заради излаза на хитлеристка Германия до тях.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Предложение...

Писане  Homan Чет 05 Юни 2008, 17:04

да възродим Константинопол, който да стане средище на Православието в истинския смисъл на думата! Нещо като ответ на Ватикана Laughing Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 17:04

Ригас, генно и съвременните гърци имат около 20% от най-древноо население. Това обаче, както и при нас, не значи много. Въпросът е как всеки един от нас ще си изкара живота / дано имайки по-на-пред-вид / както историята ни, така и музиката и религията.

Иначе:

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=139681&srcpos=2&p=0#msgs

Вземаха си белята с нас тия хора! От една страна(главно политическа) сме им необходими, а от друга - заслужаваме най-строги икономически санкции заради "селските си тарикатлъци". Сега предлагат отново компромисен вариант - "допълнителен мониторинг". Страх ги е, да не предизвикат политическа дестабилизация в страната, ако вземат по-радикални мерки. Може би имат право.

http://www.kafene.net/news.html?fb_990998_anch=4178683

Да видим те ли си взеха беля с нас или нашите мутри и духовно и обществено бедни говеда с тях.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty да възродим Константинопол

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 17:06

Хоман, аз не искам нищо да възраждам. Но не искам и да ми оспорват етническите корени. Както аз не ги оспорвам на никого.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Боабабе,

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 17:07

Ако мислиш, че етнос = генетика, то няма нужда от по-нататъшна дискусия.


Последната промяна е направена от Таки на Чет 05 Юни 2008, 17:08; мнението е било променяно общо 2 пъти
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Лаик Чет 05 Юни 2008, 17:07

Homan написа:да възродим Константинопол, който да стане средище на Православието в истинския смисъл на думата! Нещо като ответ на Ватикана Laughing Laughing

неколкостотинте джамии к'во ша ги праим Laughing
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Ти пак...

Писане  Homan Чет 05 Юни 2008, 17:08

Таки написа:Хоман, аз не искам нищо да възраждам. Но не искам и да ми оспорват етническите корени. Както аз не ги оспорвам на никого.

аз повече няма да се опитвам да давам конструктивни предложения! Духът ми е сломен! Защото никой не ме разбира!
Поставям ред емотикони, с които да подчертая необходимостта от повече усмивки и не чак толкова голяма сериозност, колкото и да е сериозна темата за корена, етноса, самоопределението, историята, с всичките й интерпретации и опити да бъде провидяна такава каквато е или не е... Сал един Бобаб ме разбира, и Сноб... ама Сноб го немА ...

Пу, забравИх емотиконите: Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Последната промяна е направена от Homan на Чет 05 Юни 2008, 17:11; мнението е било променяно общо 1 път
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Homan Чет 05 Юни 2008, 17:09

Лаик написа:
Homan написа:да възродим Константинопол, който да стане средище на Православието в истинския смисъл на думата! Нещо като ответ на Ватикана Laughing Laughing

неколкостотинте джамии к'во ша ги праим Laughing

Ще интегрираме! Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Лаик Чет 05 Юни 2008, 17:12

Homan написа:
Лаик написа:
Homan написа:да възродим Константинопол, който да стане средище на Православието в истинския смисъл на думата! Нещо като ответ на Ватикана Laughing Laughing

неколкостотинте джамии к'во ша ги праим Laughing

Ще интегрираме! Laughing

бе първо да им пратим волен да пребори децибелите clown

...и лаика почти винаги

айде лека на всички
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Homan Чет 05 Юни 2008, 17:14

Лека и на теб!
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 17:14

Таки написа:Ако мислиш, че етнос = генетика, то няма нужда от по-нататъшна дискусия.

Е, ти пък ако мислиш, че етнос има нещо общо с повече от 200 години / за 4 хилядолетия да не говорим / много бъркаш.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Homan Чет 05 Юни 2008, 17:17

Мдааа, трябва ни един Генетик във форума Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Етнос = нация ( ? ! ? )

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 17:18

Е, ти пък ако мислиш, че етнос има нещо общо с повече от 200 години / за 4 хилядолетия да не говорим / много бъркаш.
На 200 години ли е българският етнос?

А ромският? А еврейският?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  (TiUG) Чет 05 Юни 2008, 17:21

Homan написа:
Лаик написа:
Homan написа:да възродим Константинопол, който да стане средище на Православието в истинския смисъл на думата! Нещо като ответ на Ватикана Laughing Laughing

неколкостотинте джамии к'во ша ги праим Laughing

Ще интегрираме! Laughing

Да бе!
Една торба каменарски барут и камък върху камък няма да остане.

(TiUG)

Male
Брой мнения : 166
Age : 74
Registration date : 09.11.2007

http://forum.skycode.com

Върнете се в началото Go down

Място за изритани от гевезето Реалистка люде - Page 17 Empty Re: Място за изритани от гевезето Реалистка люде

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 17 от 31 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 31  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите