Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

+23
jovina
HEXE
Admin
gigatev
Realistka
(anika-1)
Sonia
(TiUG)
Надя
(Иван)
Таки
Помощ, граждани!
(Натали)
Логик
komarKo
Homan
chocho
blag009
nikiforov
Лаик
(Българанъ)
сноб
Boabab
27 posters

Страница 15 от 32 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 23 ... 32  Next

Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Наталия, става дума само за научната терминология.

Писане  Таки Чет 22 Май 2008, 23:19

След 26 години докладно англофонство и хеленофонство, някои български термини е логично да са се изместили в по-тъмни области на паметта. И понеже никога не си чета докладите от напечатан текст (а често такъв няма, а само едно summary) , боя се, че понякога няма да имам готовност за българския термин 'в потока на речта' .

На едно място, например, говоря за 'приближение' , но в нужния момент може да ми изникне 'апроксимация' . Или 'дистрибуция' вместо разпределение.

Такъв проблем нямам с терминологията от общ (обществено-политически) характер и понякога се налага да превеждам наживо (не от кабинка, а между двама живи събеседници) и се справям добре. Това защото си имаме тук една жива българска среда, в която тези термини се ползват ежедневно. Но друго си е научната терминология, ако не си я ползвал десетилетия.. Освен това, там не вървят описателни сламки или синоними.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Чет 22 Май 2008, 23:26

Натали написа:
Boabab написа:Аз не твърдя че е Тъпич, но също твърдя, че Тъпич обича да се развлича, тъкмо когато е зает, тъкмо така Very Happy . Всъщност ако Иван пише всеки ден ще се окаже, че не е зает, и чак тогава може да се каже, че не е "заетия", но изключително умен в тъпотата си Тъпич. Very Happy

Не знам, Боабабе, а и няма значение. Остави го да се осере, ще го познаем по миризмата.

Ако е приятел, ще се обади накрая кой е. Ако не, ще мълчи и ще крие самоличността си като "Надка".

Натали, честно казано разсмя ме от сърце!

Само исках да попитам, тава сериозно ли го мислиш или е инфантилна покана за танц?



ПП. А, щях да забравя още нещо. Самоличността ми как я искаш - нотариално заверена (с подпис и печат) или неформален постинг стига?

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Натали) Чет 22 Май 2008, 23:50

Иванчо, ще те разочаровам ли, ако кажа, че изобщо не ме интересуваш. Вече съм разбрала, че приятелите не остават дълго анонимни (изключвам извратеняците, на тях им е все едно, понеже те си имат акцентувана тема и извън нея светът губи значение!). Можеш да ме наречеш заради това инфантилна, ще си разплета пуловера от мъка. Времето ще покаже кой си, аз имам много от него.

Ригас, мога да прочета и този доклад, дори да е труден. Само да е написан. В детството ми един наш наемател ми остави в наследство цялата си богата библиотека, доста от книгите не бяха на български. Така с Карл Май беше свършено твърде рано, а първите прочетени от мен дебели книги не бяха на роден и майчин. Започнах направо със "Семейство Тибо" в пети клас, нищо чудно, че пострадах и с "Кандид" твърде млада. Twisted Evil

Готова съм на всякакви приключения, давай конспекта... и други ден на изпит (като студент по китайска филология!). Laughing

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Пет 23 Май 2008, 00:08

Натали написа:Иванчо, ще те разочаровам ли, ако кажа, че изобщо не ме интересуваш. Вече съм разбрала, че приятелите не остават дълго анонимни (изключвам извратеняците, на тях им е все едно, понеже те си имат акцентувана тема и извън нея светът губи значение!). Можеш да ме наречеш заради това инфантилна, ще си разплета пуловера от мъка. Времето ще покаже кой си, аз имам много от него.


Бремето е във времето!

Приятно чакане. Laughing

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Натали) Пет 23 Май 2008, 00:19

Честно да ти кажа, не ме интересува толкова самоличността ви, колкото един друг въпрос. Какво ви кара да идвате тук? Не е тайна за никого вече, че сме комунисти, стари, грозни, тъпи, необразовани (аз лично съм със седми клас) и т.н. Целият нет се тресе от инфо за кусурите ни, и вие пак прилазвате насам. Защо не стоите там, при съвършените (си пациенти). Това последното... все едно, че не съм го казала.

Брей, този филм много се проточи. Не е интересен, за да го гледам, но е достатъчно интересен, за да не го оставя.

Та така, Иванчо, да си жив и здрав хилядо години!

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Пет 23 Май 2008, 01:38

Натали написа:Честно да ти кажа, не ме интересува толкова самоличността ви, колкото един друг въпрос. Какво ви кара да идвате тук? Не е тайна за никого вече, че сме комунисти, стари, грозни, тъпи, необразовани (аз лично съм със седми клас) и т.н. Целият нет се тресе от инфо за кусурите ни, и вие пак прилазвате насам. Защо не стоите там, при съвършените (си пациенти). Това последното... все едно, че не съм го казала.

Брей, този филм много се проточи. Не е интересен, за да го гледам, но е достатъчно интересен, за да не го оставя.

Та така, Иванчо, да си жив и здрав хилядо години!

Натали, малко съм объркан. Нормално отговарям във формата в която съм заприказван, а в постинага се смесват двете. Предполагам, че в началото съм още непознат и затова е "ви", а към края сме вече стари познати, та е приятелското "ти". ОК, нямам нищо против и се присъединявам към втората форма.

Да си жива и здрава и ти!

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Натали) Пет 23 Май 2008, 02:05

Не, бе, маа му стара, много е просто, веднага ще ти го обясня нагледно. Виж сега, този куп консерви скумрия с олио сме ние. Ние сме от този форум, преди това бяхме от друг, но вселената не се интересувала от факта. А пък този куп консерви цаца с доматен сос сте вие. Дето не сте от този форум, не сте и от другия (виж ми окото!), и направо не сте от никакви форуми. Изобщо, за пръв път чувате тази дума. (а, то пък има емотикони!) Wink

Та питаме какво правите вие, дето не сте от оня форум, и изобщо не знаете какво е форум, тук?! Достатъчно ли е, че всички сме шарани, за да сме на едно място? Опааа, то май стана по-сложно така, ама нейсе. И филмът също беше тъп. Пих вече кафе и ще си лягам. Добро утро в аванс!

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Добро утро и приятен ден на всички!

Писане  Надя Пет 23 Май 2008, 08:46

Натали, ти докога ще играеш ролята на частен секретар тук? Ако искаш да знаеш много хора предпочитат цацата с доматен сос, стига да не е много солена, но най-харесват май пържената цаца, върви с бира, защото дали ще е скумрия консерва или цаца консерва, консервата си е консерва и консерваторите мнозинството много не ги обича, щото трудно приемали новото и различното. Приятен ден! Wink
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Пет 23 Май 2008, 09:58

Натали написа:Не, бе, маа му стара, много е просто, веднага ще ти го обясня нагледно. Виж сега, този куп консерви скумрия с олио сме ние. Ние сме от този форум, преди това бяхме от друг, но вселената не се интересувала от факта. А пък този куп консерви цаца с доматен сос сте вие. Дето не сте от този форум, не сте и от другия (виж ми окото!), и направо не сте от никакви форуми. Изобщо, за пръв път чувате тази дума. (а, то пък има емотикони!) Wink


Натали, консервирана храна избягвам, независимо от естеството й. Камо ли да оставя мен да ме консервира някой - който и да е той и в каквато и форма да е.

А иначе се присъединявам към вкуса на Надя, относно прясно изпържената цаца.

Спокоен ден!

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Натали) Пет 23 Май 2008, 13:06

На стар шаран риба не продавай!

Иначе баба ми беше специалистка на пържена цаца, нанизана на клечки за зъби и панирана с малко брашно и яйца. Сутрин рибарите подаряваха част от първия си улов на стоящите наоколо деца, за да им върви уловът през деня. Беше нещо като неписана традиция. Излизах от къщата ни на самия морски бряг, баба ми предварително ме запасваше с престилчица, за да донеса в нея рибката, рибарите излизаха от морето и сипваха в престилките ни по една голяма купа цаца. На всеки - колкото може да носи. И баба я пържеше. А как хрупкаше, не ти е работа! Laughing

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Пет 23 Май 2008, 13:32

Натали написа:На стар шаран риба не продавай!

Иначе баба ми беше специалистка на пържена цаца, нанизана на клечки за зъби и панирана с малко брашно и яйца. Сутрин рибарите подаряваха част от първия си улов на стоящите наоколо деца, за да им върви уловът през деня. Беше нещо като неписана традиция. Излизах от къщата ни на самия морски бряг, баба ми предварително ме запасваше с престилчица, за да донеса в нея рибката, рибарите излизаха от морето и сипваха в престилките ни по една голяма купа цаца. На всеки - колкото може да носи. И баба я пържеше. А как хрупкаше, не ти е работа! Laughing

Предполагам, че тогава Бургас е бил малък и приятен за живеене град. Не като сега, с многото му гости, които са забравили да се върнат на по родните села...

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  сноб Пет 23 Май 2008, 13:34

вземи си българския и си отивай
сноб
сноб

Брой мнения : 1382
Registration date : 10.10.2007

http://christoon.com/

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Пет 23 Май 2008, 13:40

сноб написа:вземи си българския и си отивай

Ти точно за български говориш? Laughing

Или се разпозна като нечия гостенка, забравила да се завърне край родното огнище... Razz

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  сноб Пет 23 Май 2008, 13:42

излишен си
сноб
сноб

Брой мнения : 1382
Registration date : 10.10.2007

http://christoon.com/

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Натали) Пет 23 Май 2008, 14:36

Пардон, написах нещо поради неразбиране на постинга на Иван. Изтрих го, защото не нападам без повод хора, пък били те и анонимно тук.

Да, Бургас беше прекрасно градче някога, много бедно дори в центъра си, да не говорим за предградията му, където раснах до петата си година. Не искам да изпадам в носталгични идеализирания на миналото, защото животът и хората бяха сурови тогава, но я нямаше тази византийска мъглица (Ригас, не визирим теб и вашата империя, а само метафоризирам), която днес се стеле там. Хората бяха непресторени и непретенциозни, но от света им лъхаше хармония. Неподправна, не наложена отвън. Ала един ден дойдоха булдозерите. Преди това отровиха моя кон, големият ми кралски пудел, защото кучетата носели зарази. Извадиха окото на котката ми. А после булдозерите само скриха престъпленията им.

Но историческият опит ще ни излекува. Я какви империи са загинали, няма да плачем сега за едно бедно рибарско градче, където арменци, гърци, турци, евреи, цигани и българи бяха постигнали идеалите на европейския съюз още през 1960 г. Evil or Very Mad

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  Homan Пет 23 Май 2008, 14:41

Баща ми е расъл в Бургас, и до ден днешен помни вкуса на зарзалите и аромата на закума в двора им... Това се е превърнало в нещо толкова интимно, че всеки път когато ида там, се опитвам да премина през времето.... жалко е,
че никога не успявам...
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Натали) Пет 23 Май 2008, 14:50

Вчера тук у нас най-после си признаха, че отглеждали плодовете по красив външен вид, не по аромат и вкус.

А ако баща ти е ял и жълтото като кехлибар и голямо като орех манастирско грозде, което се продаваше на нашия пазар, на две крачки от дома ми, сигурно е нямало да си замине никога от този град. Към това ще прибавя само топлите, парещи козунаци със захар отгоре им и изрязаните от вестник фунийки със скариди. Това беше светът на Александър Грин, той вече само в книгите му е все още такъв.

Три години чаках на брега, за да видя как от него излиза Човекът-амфибия. Така и не излезе, къде ли се беше запилял из световните океани?! Laughing

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  Homan Пет 23 Май 2008, 15:14

Гроздето, ах - това грозде ... За него пък баба ми е разправяла .... а какви неща майстореше, тази магьосница кулинарна ... Кога почина, открих нейните ръкописи - записки на "Рецепти от Бургаския Хайлайф" Laughing Тя самата - преселница от Лозенград, в Бургас, и сетне - омъжена в София ... Но и нейното сърце, и бащиното - останаха си там ... сред аромата на солена и погалена от бургаското слънце кожа, хаотичното акапелно и протяжно излияние на чайки и нощната прохлада в лятното кино ....
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  Boabab Вто 03 Юни 2008, 11:43

Положението наистина се запича. Днес сутринта стана известно, че Бойко Борисов подкрепи Първанов и Румен Петков. В същото време според този сайт

http://www.kafene.info/analysis.html

американците били зад Станишев и ДАНС. Станишев е малко в губеща позиция и има опасност дори за живота му / според някой си... /. ДСБ, разбира се, както винаги ще каже - всички, освен ние, са маскари и ще остави Станишев на вълците...Горката Червена шапчица. Razz
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  chocho Вто 03 Юни 2008, 11:55

Хммм, доста храна за размисъл...
Интервю на Филип Димитров.

---------------------------------------------------------------------

"Искам да кажа, че всъщност политиката е сражение. Когато човек е бил пълководец на армия, той има право да стои в тези неща, ако може да води лявото крило или дясно, или центъра, или някои от фланговете, или да защитава крепост. Ако по някакви причини не може да прави това, тогава наистина е по-добре да се седи вкъщи.
СДС има ли кауза в момента, според вас?

Каузите са нещо, което съществува независимо от хората и от начина, по който ги следват.

Новото ръководство успява ли да постигне целите, които си постави миналата година?

Не знам дали се справя, сега ще видим. В крайна сметка всичките неща се мерят чрез избори. Дай Боже на изборите да има добри резултати. Надявам се да се справи с всичките тези задачи."


http://www.vsekiden.com/?p=31700

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  (Иван) Сря 04 Юни 2008, 09:05

БСП губи позиции заради недоброто си представяне във властта
Последни гърчове за легализиране на бизнеси и пренареждане на системата

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=139573&srcpos=5

(Иван)

Брой мнения : 79
Registration date : 18.05.2008

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 11:21

Нашият приятел Ангел Бъчваров се оказа дисидент отпреди 1989. Не само това, но е и заплашен:


http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=1208&Itemid=9
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Ангел ...

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 11:24

1. Той е Грънчаров.

2. Мисля, че той е ДРУГ Грънчаров, а не философът.

3. Много ми харесва лапсусът гърне > бъчва .. Тъй де, въпрос на обем.. Ха наздрайчката! Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  Boabab Чет 05 Юни 2008, 11:46

Таки написа:1. Той е Грънчаров.

2. Мисля, че той е ДРУГ Грънчаров, а не философът.

3. Много ми харесва лапсусът гърне > бъчва .. Тъй де, въпрос на обем.. Ха наздрайчката! Very Happy

Почти като Медникаров и Пчеларов. Нещо от три дни не съм се черпил и ето резултата.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Почти като Медникаров и Пчеларов

Писане  Таки Чет 05 Юни 2008, 11:50

Имаше и един подобен виц, за един български турист в Москва, дето не можеше да се сети как точно е 'кибрит' на руски, та търсеше по будките 'спутки' .. Embarassed
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и - Page 15 Empty Re: Дискусии по повод изяви на медии, журналисти, общественици и

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 15 от 32 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 23 ... 32  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите