Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Докторе, кажи !

+6
Помощ, граждани!
(Бай Вълко)
marapepelia6ka
Таки
jovina
nikiforov
10 posters

Страница 3 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  ВЕЛЗО Съб 17 Апр 2010, 12:34

Надя написа:
ВЕЛЗО написа:
Помощ, граждани! написа:

тя не е ли малко малка бе..

Само малко. Изобщо не е проблем, ако слуша.

Но пък е сладурче и има прекрасно чувство за хумор.
Виж Велзо, я си намери една кака на 26-27 години и бъдете щастливи заедно. Все още не е късно. Very Happy

Всички така разправят Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Велзо aka Велзевул

Писане  Логик Нед 18 Апр 2010, 00:14

Велзо, аз имам твърде неуслужлива памет - понякога минават седмици, докато открия в пълния му вид онова, което ми се е мярнало в подсъзнането. Но пък съзнанието ми е като типичен български таван - в него нищо не се губи. Стои си и чака да бъде отринато.

Слагам този увод, защото още като се появи под името "Велзо", нещо в мен прещрака и ме препрати към "Велзевул". Тоя "Велзевул" се беше загнездил в паметта ми с някаква много гнусна постъпка към човек от нашия форум, но понеже не съм злопаметен, доста време не си спомнях каква точно беше случката. Няколко подмятания на Велзо обаче накараха случката да изплува в съзнането ми и сега тя е там.

Искам да ти кажа, Велзо, че не уважавам хора, които не уважават хората, които аз уважавам. Та се питам, дали не би се извинил на уважаваните от мен хора за неуважението, което ти като Велзевул си им поднесъл? С оглед по-нататъшното ни уважение, нищо повече!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  ВЕЛЗО Нед 18 Апр 2010, 08:41

Гусин Сотиров, нещо предикатът не става много ясен Twisted Evil

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Граматика

Писане  Логик Нед 18 Апр 2010, 08:55

ВЕЛЗО написа:Гусин Сотиров, нещо предикатът не става много ясен Twisted Evil
Няма предикати. Има един интерогатив, един кондисионел, един индикатив и един оптатив:
Та се питам, дали не би се извинил на уважаваните от мен хора за неуважението, което ти като Велзевул си им поднесъл? С оглед по-нататъшното ни уважение, нищо повече!
Ако ще те улесни, обедини ги в един императив!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  ВЕЛЗО Нед 18 Апр 2010, 09:05

Логик написа:
ВЕЛЗО написа:Гусин Сотиров, нещо предикатът не става много ясен Twisted Evil
Няма предикати. Има един интерогатив, един кондисионел, един индикатив и един оптатив:
Та се питам, дали не би се извинил на уважаваните от мен хора за неуважението, което ти като Велзевул си им поднесъл? С оглед по-нататъшното ни уважение, нищо повече!
Ако ще те улесни, обедини ги в един императив!

Логик написа:
ВЕЛЗО написа:Гусин Сотиров, нещо предикатът не става много ясен Twisted Evil
Няма предикати.

Така и не става ясно "ВЕЛЗЕВУЛ какво", та да се извинява. Останалото намирисва на вменяване на вина.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  ВЕЛЗО Вто 01 Юни 2010, 14:38

Нюза написа:01.06.2010, 10:29 (обновена 01.06.2010, 13:38)
Диляна Панайотова


Върнете ни лекарските и стоматологични кабинети. За това настоя пред здравния министър Анна-Мария Борисова петокласникът Кубрат от 127 СОУ в столицата.

Тя изнесе открит урок пред деца от 5 до 8 клас в училището.

Ще го направите ли, попита малкият Кубрат. Разбира се, отговори Борисова.

Много хубави деца има, виждам интелигенти физиономии - беше първият коментар за учениците на здравния министър.

Аз виждам тук едни будни деца, обърна се тя към учителите, а учениците попита: Закусвате ли тази сутрин?

Стана ясно, че някои ученици бяха пропуснали първото хранене за деня. След това Борисова им обясни защо е важно да се закусва.

Добри новини за частните болници и джипитата.
Oще...
Здравният министър препита учениците кои са важните вещества, нужни на човешкия организъм, за да може той да съществува. На децата тя препоръча да консумират варено яйце поне 2-3 седмично и поне веднъж в седмицата риба.

Борисова обясни още, че страната ни се намира в умерения климатичен пояс, което означава, че слънцето е слабо близо шест месеца в годината.

Това означава, че през тези месеци не можем да синтезираме витамин D през кожата, изтъкна тя и препоръча на децата през топлите месеци децата да си правят слънчеви бани. По думите й витамин D има отношение към изграждането на скелета и е особено важен именно във възрастта, в която се намират учениците.

Важното е да упражнявате физическа активност, то не може само да се яде, изтъкна Борисова.

Тя посочи, че физическите упражнения и правилният начин на хранене помагат да се предпазим от атеросклероза, която според някои изследвания може да се развие още в най-ранна бебешка възраст.

Здравният министър посочи и вредните последици както от наднорменото тегло, така и от килограмите под нормата. Според нея родителите трябва да научат децата си как да се хранят правилно.

Няма ползва от тютюнопушенето, категорична бе тя.

Пред децата Борисова изтъкна, че този вреден навик води до хронични белодробни заболявания и рак на белия дроб. Тя наблегна и на вредата от употребата на наркотици. Чували сте, че има такива неща. Не проявявайте любопитство, няма смисъл, препоръча Борисова.

Здравният министър каза още, че е най-добре децата до осми клас да стоят пред компютъра максимум 40-60 минути дневно.

Имайте предвид, че вашето мозъче бързо се претоварва, каза още тя. Борисова препоръча на учениците и да не гледат и много телевизия. Повече компютър и след това на двора, посъветва тя, като коментира, че според нея от компютъра може да се научи повече.

Децата поискаха лекарите да се върнат в училище, но нали знаете и много пъти съм повтаряла, че няма много лекари в България, заяви тя след срещата си децата. По думите й медиците нямат мотивация да работят в училища, тъй като работата е малко и заплащането е ниско.

На въпрос на news.bg как ще коментира неотдавнашната идея на социалния министър Тотю Младенов лекарите да се пренасочат към СПА центровете, тя отговори: На него му трябват там сигурно.

Здравният министър не пожела да коментира как ще бъдат разпределени допълнителните 220 милиона лева за здравното ведомство.

Нека да дойдат и след това ще разсъждаваме, посочи тя.

Икономиите в бюджета на Министерство на здравеопазването по думите й няма да се отразят на снабдяването с лекарства. Тези икономии засягат само администрацията.

Борисова беше категорична, че парите за лекарства си остават същите. Има пари за преструктуриране на болници, каза още тя. Според нея здравната карта трябва да е задължителна и това е едно от условията да се състои реформата в сектора

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  nikiforov Вто 01 Юни 2010, 21:47

ако беше отклонил взор от пъпчето си , щеше да забележиш ,че темата , която съм сътворил , няма нищо общо със здравната тематика
с двата крака ,до менискусът е , всъшност , но от северозапад , а може и юго север така да се каже ....!
абе , я се вземи в кунки !
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  ВЕЛЗО Вто 01 Юни 2010, 22:24

nikiforov написа:ако беше отклонил взор от пъпчето си , щеше да забележиш ,че темата , която съм сътворил , няма нищо общо със здравната тематика

Добре си ми е на лотусовия лист, преди да е дошла есента flower

Статията също няма много общо със здравната тематика Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  Помощ, граждани! Чет 10 Юни 2010, 22:50

леле, колко мъка има по някои форуми.... Crying or Very sad
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Докторе, кажи ! - Page 3 Empty Re: Докторе, кажи !

Писане  Таки Чет 10 Юни 2010, 23:04

леле, колко мъка има по някои форуми....
Аз пък ги харесвам 'демократите' , когато се мъчат тъй елегантно, тъй шикарно ... Very Happy Razz Very Happy

Ирина Чмихова, "Тригодишна мъка".