Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

+20
gigatev
(Apostol na Svobodata)
blag009
дечо
pheras
Лаик
Надя
nikiforov
chocho
Радомир
komarKo
Помощ, граждани!
Логик
Робърт Боев
Homan
Boabab
Admin
Агата
Таки
Realistka
24 posters

Страница 20 от 41 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Next

Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Много мерси!

Писане  Realistka Чет 09 Апр 2009, 21:26

Благодарности за рекламата!
Шапката ми падна... Laughing Laughing
Аз сега ще направя една друга реклама...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Браво!

Писане  Homan Пет 10 Апр 2009, 08:16

Риъл, бодна ме в сърдцето с тез сакъзчета, ще знаеш! Два пъти садя на вилата, в едни кашпи, и двата пъти отидоха зян. Кажи ми как да си украся прозорците и чардака с тез великолепни и тъй непретенциозни цветни радости, като ходя през уикендите, и няма кой да ми ги полива редовно ... през лятото?!?! Не мога да измисля, нито да сътворя капкова поливна система, защото там ми е малко сложна ситуацията... Водата я черпим от кладенец с хидрофорна помпа, но когато ни няма, всичко се изключва от захранващата ел-система, защото чорбаджиите от ЧЕЗ ни пускат една електрика - от 130 до 260-280 напрежение... Та такива ми ти работи едни - трагични Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Homan Пет 10 Апр 2009, 08:25

Решила съм да прося... Ако Таки рече да идва пак в София... Таки, моля те да ми донесеш армаган - малко Атински или ваши вилни цветя - на семка или на коренче, та дано успея да завъдя нещо, което би издържало на засушаванията при мен, на Томпсън... Положението е на живот и смърт Smile Бях четири дни там, плевих, копах, заравнявах, подрязвах, получи се много прилично, снимки не съм правила, но ако ми видиш ръцете, веднага ще познаеш каква съм неуморна работливка... Иска ми се поне този път да успея да си подредя хубавите лехи... Боднах латинки и невен - те издържат винаги на променливото време в гората и на въздушните течения по дефилето.. Но с поливането наистина си е драма Smile Дори цветните храсти едва кретат... Сал едната ми японска дюлка цъфна за чудо и приказ... Имам зюмбюл, лаленца - таквиз като на Логика, нарцисите са се изкекерчили от цъфтеж, плъзнали са игликите.... Чакам перуниките... Но не ми стига...
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Boabab Пет 10 Апр 2009, 10:58

Искаш ли хортензии? Тъкмо разсаждам.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Homan Пет 10 Апр 2009, 13:08

Благодаря, Венци, имам си - крадени, хванаха се веднага Very Happy Млади са, но имат великолепен цвят Smile Чакам ги да се разлистят, вчера ги поокастрих...
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty " Таки, моля те да ми донесеш армаган "

Писане  Таки Пет 10 Апр 2009, 13:21

Армаганът може да се прати и по пощата, във вид на семенца. Жена ми има навика да събира такива от цветятя ни. Ще се консултирам с нея, но успекът не е гарантиран. Климатите са твърде различни и доста рядко нещо, което ни е било носено от БГ е вървяло добре тук и обратното.

По принцип, местната флора се нуждае от вода не по-малко от по-северните, но издържа повече на жега, респ. по-малко на студ и лед. Водещата роля на жегата сме я усещали на няколко пъти, при много топли лета. Ти може да се съдереш от поливане (задължително вечерно време) и пак растенията са като полумъртви. Мори ги жегата, без да им липсва водата.

От общи климатични съображения мисля, че градинарят от Панчарево ( а и Боабабът ) ще ти бъдат от по-голяма полза, отколкото градинарят от Еретрия..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Пет 10 Апр 2009, 15:45

Homan написа:Риъл, бодна ме в сърдцето с тез сакъзчета, ще знаеш! Два пъти садя на вилата, в едни кашпи, и двата пъти отидоха зян. Кажи ми как да си украся прозорците и чардака с тез великолепни и тъй непретенциозни цветни радости, като ходя през уикендите, и няма кой да ми ги полива редовно ... през лятото?!?! Не мога да измисля, нито да сътворя капкова поливна система, защото там ми е малко сложна ситуацията... Водата я черпим от кладенец с хидрофорна помпа, но когато ни няма, всичко се изключва от захранващата ел-система, защото чорбаджиите от ЧЕЗ ни пускат една електрика - от 130 до 260-280 напрежение... Та такива ми ти работи едни - трагични Laughing
Хоман, мила,
не си хаби силите! Напразно. Моят горчив селски опит показа, че можеш да садиш цветенца (а и зеленчук даже), само ако го поливаш, ако не всеки ден , то поне през ден...Иначе не става!

Аз си спомням как поливах на село зеленчуковата градинка на едно приятелско семейство - колега от Института, които покрай нас, също си купиха къща в онова село.
Та отиваме с внучка ми за ръчичка да полеваме зеленчука им...Една местна жена, съседка на тези приятели ни вижда и закача внучка ми: - А вие имате ли си посадени краставици и домати?..Внучка ми казва: - Не! Нямаме.
А жената продължава: - А какво ядете за салатка?
Внучка ми казва: - Каквото ни подарят съседите! Laughing Laughing
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Приключено по давност!

Писане  Realistka Пон 13 Апр 2009, 22:09

Един културен афиш:

Малина Петрова е създала поредния си документален филм. Той се казва "Приключено по давност!" Филмът е за подпалването на партийния дом. Изключително интересен, 3-часов разказ за недалечното ни минало. Документалните снимки от пожара се редуват с интервюта с ген. Семерджиев, Тренчев, Любен Гоцев, Петко Симеонов, Ивайло Трифонов, Желю Желев, онова слабичко момче (станало вече въздебел мъж), което искаше да се пали, охраната на Партийния дом, Димитър Луджев. Много интересен филм. Гледах го в захлас, защото има детайли и фрази, които няма как да ги знае човек...
Сега филмът ще бъде прожектиран:

1. На 17 април 2009 г, петък. от 17:00 в Дома на киното (билети от 6 и 4 лева съответно)

2. На 24 април 2009 г., петък от 18:00 (?- да се види страницата за точния час) в централата на ДСБ, залата на "Кърниградска".

3. На 28 април 2009 г., вторник, от 15:00 (часа подлежи на доуточняване!) в Нов български университет!


Надявам се да ви хареса!
Приятно гледане и приятна среща с Малина Петрова, изключително талантлива, изключително скромна и много честна българка - творец, с който всяка нация би се гордяла...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Весело посрещане на Великден!

Писане  Надя Чет 16 Апр 2009, 13:55

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Rojoimages090200014
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  komarKo Чет 16 Апр 2009, 14:02

Наде,

начерви ли яйцата? albino

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Надя Чет 16 Апр 2009, 14:21

komarKo написа:Наде,

начерви ли яйцата? albino
Да, Комарко, повечето са червени. Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty А ти, Комарко?

Писане  Логик Чет 16 Апр 2009, 14:30

komarKo написа:начерви ли яйцата? albino
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  komarKo Чет 16 Апр 2009, 14:33

Логик написа:А ти, Комарко?
komarKo написа:начерви ли яйцата? albino


не знам дали е по канона, ама мисля довечера да се позабавлявам с тая работа... Embarassed

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Канонът

Писане  Таки Чет 16 Апр 2009, 15:08

не знам дали е по канона, ама мисля довечера да се позабавлявам с тая работа...
По канон тази сутрин домакинята с ужас забелязва, че тестото й за козунаци не се е вдигнало и започва да обвинява всички налични мъже, че са виновни за това, понеже са отваряли често вратата на кухнята, в която трябва да се подържа височка температура през нощта.

След тази фаза канонът предвижда кризисно обаждане на близка приятелка - експерт, която донася специална за целта мая и спасява положението в без 5. Тестото набъбва около обяд и после започва приготвянето на козунаците, заради което е необходимо и паралелното боядисване на част от яйцата, които ще се вградят в тях (поне според местния канон).

Абсолютно канонично е боите за яйцата да са калпави и цветовете - бледи, така че се налага минаването на "втора ръка" боя. Ако местният канон не предвижда допълнително рисуване върху яйцата, мъжете - естети се ограничават с мешането на бои, за получаването на елегантни междинни цветове, което обаче нерядко води до фекални цветови нюанси и отново до нуждата от втора ръка.

Цялата операция завършва доста след полунощ, като домакинята ляга полумъртва (по канон) и често - като капак - недоволна от козунаците, от яйцата или и от двете.

Καλή Ανάσταση ! Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  komarKo Чет 16 Апр 2009, 16:01

Таки, ние сме трудещи се, пролетариат, ръйш, от ранни зори...

мамка им капиталистическа, яйцата не може да си вапца човек

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 20 Empty " Таки, ние сме трудещи се .. "

Писане  Таки Чет 16 Апр 2009, 16:17

Нека в тези Свети дни не се оплакваме, ний трудещите се, защото ще се възмутят събратята ни безработни. На много от които не им е до вапцане на яйца ...

Поздравявам Реалистка с едно фантастично изпълнение на грузински трудещи се певци, талантливо илюстрирано от колега - клипар :