Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зверствата на комунизма

+18
Realistka
Admin
pheras
Логик
Робърт Боев
gigatev
komarKo
Кикимора
Надя
(Натали)
nikiforov
Таки
Boabab
Помощ, граждани!
blag009
chocho
Sonia
Лаик
22 posters

Страница 2 от 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  (Натали) Пон 28 Апр 2008, 14:29

Никъде не съм казала, че Соня е менте. А преиграването си е за нейна сметка.

Знам кой дърпа конците на ментето "Надя", не съм от вчера в нета. Само че този път ти го повика обратно.

"Надя" досади на всички ни вече. Но така е, когато човек нито знае как да започне, нито кога да спре. До известна степен и известно време беше забавно, сега е само досадно с безкрайните фалшименти и преповтаряния на поведения. Впрочем, Соня и Калчев ни поднасят същите втръснали до омерзение супи от доста време насам. Що не отвориш един подфорум за тримата, да си скандират там.

По отношение на нещата оттатък, мисля, че нямаме никакви разминавания. Аз все някога ще преодолея отврата, който предизикаха у мен тези пачаври. Но твърдо вярвам, че има някой, който няма да забрави чувството ми на погнуса и ще им въздаде според делата.

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Надя Пон 28 Апр 2008, 14:41

Както истински вярващият човек уважава вярата на другия, така и истинският комунист трябва да бъде толерантен към убежденията на другия. Very Happy
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Според делата ...

Писане  Таки Пон 28 Апр 2008, 14:45

По отношение на нещата оттатък, мисля, че нямаме никакви разминавания. Аз все някога ще преодолея отврата, който предизикаха у мен тези пачаври. Но твърдо вярвам, че има някой, който няма да забрави чувството ми на погнуса и ще им въздаде според делата.
Наталия, посятото там се жъне обилно. За това говорят както данните за ежедневната активност, които започнах да поствам отново:

Зверствата на комунизма - Page 2 Activity_new

така и данните за седмичната активност напоследък:

Седмица .......... ЕСФ .......... МПФ

14-20.04.08 ......... 376 ............ 303
21-27.04.08 ......... 439 ............ 178


Забележи, че добитъкът на МПФ е редовно информиран от своите инструктори, че ЕСФ е със "затихващи функции" , макар че горните цифри говорят за обратното. И разликата е още по-забележителна, като се има предвид систематичният бойкот, на който е подложен ЕСФ от страна на някои 'свои' членове. Които изглежда, че са по-податливи на дистантни инструкции, отколкото някои проксимни медиапулски хора, които имаха доблестта да напуснат МПФ напоследък.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  (Натали) Пон 28 Апр 2008, 15:42

Ригас, пачаврите отдавна не си вярват на глупостите, които пишат. При тях вяра не е и необходима, те имат инструктори за целта. Кой в КГБ, кой в ДС, кой в ЦРУ, кой в неофашистка партия. За какво им е да вярват, за какво им е да мислят, фатмакът не се обременва с подобни несвойствени дейности.

Достатъчно е, че никой вече не чете там. Последният път (може би преди четири дена), като погледнах статистиките им, посетителите варираха между 9 и 12. Което означава, че четящите там са пишещите там. Това ми стига. Стига ми и, че висят денонощно в този форум, това е доказателството, че тези хора могат само да рушат и нищо не могат да създадат.

Добре, че повечето тук си имаме достатъчно работа и не можем непрекъснато да се занимаваме с някакви си там интернет безделници.

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty 'Работлив' форум ... (?)

Писане  Таки Пон 28 Апр 2008, 16:52

Добре, че повечето тук си имаме достатъчно работа и не можем непрекъснато да се занимаваме с някакви си там интернет безделници.
Туй за 'работата' и 'заетостта' е стар и изтъркан лаф, та нека да не го изтъркваме повече ... Търси причината в чиповете ( дето вика Симеон Втори ) , в които е писано и писано и писано и писано и писано .........

- Клоака. Клоака. Клоака.
- Мууууу..
- Ибрици в клоака. Ибрици. Ибрици.
- Беее..
- Византийска клоака с ибрици. Клоака. Клоака. Клоака.
- Меееее ...
- Ибрици. Клоака. Клоака. Ибрици в клоака. Клоака. Клоака.
- Муууууууу...
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  (Натали) Пон 28 Апр 2008, 18:20

Да не си ходил пак при пачаврите. Не ходи там, няма нищо за четене, сигурна съм. Стари и познати неща отпреди 5 години, тези нещастници са заложници на собственото си бездарие и липса на духовна заетост.

Отговарям за себе си, че това е причината за замлъкването ми. Има дни в които ме върти такава въртележка, че едва намирам време за 5 минути кафе и да напиша нещо тук. Като познавам хората в този форум, не е трудно да предположа същото и за тях. Забележи, че мнозина тук изчезват за месеци, без да са в командировки при емира на Катар. Very Happy Просто работят. Предполагам го, защото и аз правя това, когато ме няма за месеци. Моят форум е само работно място, където се събират книжните ни списания, така че във форуми изобщо не участвам през това време. Хайде сега си представи някой от онези нещастници да е пред компютъра си и да не каканиже по форуми 6 месеца. Сигурно ще умре от въздържанието, ексибиционистичното каканижене из нета за тях е като въздуха и водата. Пусни ги да пасат.


Последната промяна е направена от Натали на Вто 29 Апр 2008, 11:55; мнението е било променяно общо 1 път

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Пон 28 Апр 2008, 20:50

Таки написа:Снощи гледахме Възкресенската литургия от атинския катедрален храм. И там "Светлината" свещениците я раздадоха около 15 минути преди полунощ, пеейки "Δεύτε λάβετε φως, εκ του ανεσπέρου φωτός" . След това излязоха навън, където бе прочетен най-тържественият текст на тази литургия, в който се разказва как рано сутринта в неделя Мария Магдалена и други жени отиват до гробницата на Исус, намират камъка, който затварял входа ѝ, отместен, а гроба – празен. След което следва "Христос Воскресе из мертвих" .

Всъщност, "светата светлина" започва своя път в Ерусалим още в събота следобяд. Там много хора още тогава я размножават, с характерни едри вързопи от свещи, и разнасят из града ** . Така става и на атинското летище, където тя се посреща "с почести на държавен глава" . Стотици хора чакат там, за да си запалят от нея още около 6 вечерта. От там тя тръгва с десетки полети към всички места с летища у нас. Не вярвам, че успява да достине до всички църкви преди 00 ч. , но съм чувал, че на летищата има много мераклии, които я чакат, за да я пренесат с коли до своите далечни църкви. Това се смята за особена чест.

Ние напоследък не ходим на Възкресенска служба, защото булката се страхува много от хвърчащите фойерверки, бомбички и тем подобни. Но тя изчака съседите, които се връщаха от там, и си пренесе огъня във вилното кандило.

** На снимката се вижда моментът на началното разнасяне на Светата Светлина в Божия гроб от гръцкия православен Патриарх на Ерусалим. Тази привилегия гръцката Църква си я пази ревностно през вековете, въпреки някои усилия да й бъде отнета. Канонът изисква всеки представител на друга Църква, който получава Светлината от ръката на Патриарха, да му целуне ръката, иначе Светлина йок.

Зверствата на комунизма - Page 2 AgioFosPatriarxis


Ригас. "Кой знае защо" още от 11 часа половината хора в църквата вече носеха запалени свещи. Факт е също, че никой от "клира" нито "дръзна" нито подаде петнайсет минути преди огъня / повече от половината чакаха /, нитж някой повезе шествието за обиколка на храма, нито някой рече и дума на непросветените как се прави.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Пон 28 Апр 2008, 20:51

nikiforov написа:не съм религиозен , но това е всякаква липса на вкус ....на връх Великден !
Соня, защо го правиш ?

Приятел, патката не е дори гларус.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Да те изгонят себеподобни...

Писане  Sonia Вто 29 Апр 2008, 01:35

Колко е страшно да бъдеш изгонен от Мediapool от себеподобни...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 11:05

Днес сутринта при Явор Дачков бяха една журналистка и литетуроведа Михаил Неделчев. Стана дума как по 9-ти бил убит, без съд и присъда Разко Алексиев, а после комунистите литератори му взели и покъщината. Грешката на Радко Алексиев била това, че бил направил две карикатури на Сталин.

Имало и един "поет" Вихров / те, милите, обичат такива революционни имена, а и руските, в израз на български патриотизъм с идеята някой ден да сме станели ни нам си каква съветска република - като Оля, Светла, Соня и така нататък /. Та този Вихров бил се заканил, че ще убие Елин Пелин, който се изказал някъде за качествата на Вихров като поет. Късмет, че му обадили на Елин Пелин, та се скрил в Байлово...Тогава, като не успял да намери Елин Пелин, този Вихров отишъл в дома на един хуморист, не знам си кой, с прякор Зевзека. Този Зевзек бил написал епиграма за поета Вихров, преди 9-ти. Звъни Вихров и излиза синчето на Зевзека:
- Баща ти тука ли е?
- Да.
- Нека се покаже.
Показал се Зевзека, а Вихров вдигнал пистолета и "дум". На място.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Sonia Вто 29 Апр 2008, 11:13

Натали написа:
Тук сега сме много разстроени от една много отвратителна история, на мен лично адски ми е гадно.
...............................
Сега разбирам, че е била родната му дъщеря. Собствената му плът и кръв. Този ще му бъде малко да умре десет пъти, и всичките в мъки.
Натали, сигурна ли си, че това е новина за "Зверствата на комунизма" ? Доколкото знам, в Австрия комунизъм не е имало. Но може и да греша...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Всичко коз - без коз!

Писане  Кикимора Вто 29 Апр 2008, 12:42

Големо надцакване върви в този форум, по линията на зверствата.
Но ми се струва малко ограничено само по тази демаркационна линия, вечна и неизветряваща, както показва нашето общество (за щастие, в не по-голямата си част) - комунисти и некомунисти.
Що не пуснете и нещо за сексуални зверства, извращения и т.н. Може да се почне от 'Историята на О', например. И темата е наистина вечна.
Да има баланс де, не за друго, стига с тази синьо-червена мъгла, както се изразяваше незабравимият Жоржи.
Аз, таквоз, нищо лично, просто да разчупя двуполюсния модел... geek

Кикимора

Брой мнения : 57
Registration date : 18.04.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Sonia Вто 29 Апр 2008, 12:48

Кикимора написа:
Що не пуснете и нещо за сексуални зверства, извращения и т.н. Може да се почне от 'Историята на О', например. И темата е наистина вечна.
Да има баланс де, не за друго, стига с тази синьо-червена мъгла, както се изразяваше незабравимият Жоржи.
Аз, таквоз, нищо лично, просто да разчупя двуполюсния модел... geek
Чудесно! Прокарайте светлина в тази мъгла! Отворете съответна тема! И ще видите, че много от нас ще дадат израз на скритото ( а и не дотам скрито ) у тях...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  komarKo Вто 29 Апр 2008, 13:11

Boabab написа:Днес сутринта при Явор Дачков бяха една журналистка и литетуроведа Михаил Неделчев. Стана дума как по 9-ти бил убит, без съд и присъда Разко Алексиев, а после комунистите литератори му взели и покъщината. Грешката на Радко Алексиев била това, че бил направил две карикатури на Сталин.
............


Райко бре

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 14:23

Райко, де. Язък че лично познавам единия му син.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 14:25

Boabab написа:Христос Възкресе!

От 3 години, за тази свята нощ, не бях ходил в Александър Невски. Явно мафията през последните гдини е посегнала и на този празник. Църквата и отвън беше пълно с хора, половината, от които си бяха запалили свещите предварително. Опитах се да кажа на един младеж, че свещите се палят по-късно, а той ми отвърна "знам" и си продължи.

Отвън, след като Максим обяви "Христос Възкресе", никой не пренесе от огъня / пренесен, както обявиха от Божи гроб / към "миряните", които мирно се повлякоха...кой знае накъде...

Явно мафията не позволява на духовниците да разясняват на непосветените какъв трябва да е редът при църковните празници или отново на линия е принципът издигнат от комунистите 1990 година - така да направят, че народът никога повече да не помисли за капитализъм.


Отговор в един друг форум:

Хххххх написа:

[

от Илинден 2004 кракът ми не е стъпвал в българска православна църква и няма и да стъпи. не мафията не позволява на духовниците, т.н. духовници СА част комунистическата мафия. допуснала с джипове да се разбиват български църкви в мирно времеSad((

превърнаха бпц в послушница на руската такава. вечен позор за изменниците!
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty ...кракът ми не е стъпвал в българска православна църква и няма и да стъпи...

Писане  chocho Вто 29 Апр 2008, 14:33

Ми ходете в сръбската тогаз

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  komarKo Вто 29 Апр 2008, 14:34

Boabab написа:
..........
Явно мафията не позволява на духовниците да разясняват на непосветените какъв трябва да е редът при църковните празници или отново на линия е принципът издигнат от комунистите 1990 година - така да направят, че народът никога повече да не помисли за капитализъм.
..........


Shocked

Боабабич, к`во общо виждаш между църквата, църковните празници и капитализма?

ще се радвам да науча нещо ново...

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Кикимора Вто 29 Апр 2008, 14:41

С гордост, преодолявайки лична скромност, ще заявя, че вече 20 години - от самото избухване на демокрацията, съм член на Управителния съвет на читалище Райко Алексиев. Прекръстихме читалище Владимир Заимов, във вихъра на прекръстванията. Дълго се колебахме за име, но намерихме този човек за достоен.
За темата - ми то си има желаещи винаги да разтърсват въображението ни, нали пустите задръжки падат във виртуалното, та и без мен ще се намерят мераклии. Аз работя обикновено с намеци и на трето дискурсно-контекстно ниво.

Кикимора

Брой мнения : 57
Registration date : 18.04.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  (Натали) Вто 29 Апр 2008, 14:55

Брей, маа му стара, тук стана по-скучно от литературен кръжок на Сашо Кьосев. Дискурсно-контекстно-континиумно-контейнерни откровения от първа ръка идат на талази. Да не съм си сбъркала форма?

А иначе аз съм си скромничка от малка. Това Сократ и Волтер за нищо не ги броя, аз си имам любима поетеса от с. Мусачево, Софийска околия, и тя единствена придава смисъл на мизерния ми каруцарски живот. alien

Аре, плувай! Arrow

(Натали)

Брой мнения : 766
Registration date : 17.04.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 15:09

komarKo написа:
Boabab написа:
..........
Явно мафията не позволява на духовниците да разясняват на непосветените какъв трябва да е редът при църковните празници или отново на линия е принципът издигнат от комунистите 1990 година - така да направят, че народът никога повече да не помисли за капитализъм.
..........


Shocked

Боабабич, к`во общо виждаш между църквата, църковните празници и капитализма?

ще се радвам да науча нещо ново...

Аз лично, Марко, не виждам, но комунистите изглежда. По 9-ти избиха доста попове, забраняваха на доста хора да ходят на църква дори и на Великден, преобърнаха Патриаршията, а днес така правят, че хората окончателно да бъдат отблъснати . Единственото хубаво във въпроса ти е че е ясно, че ти специалнво не си свързан с мафията. / за разлика от мен, който е проникнал в нея, за да може да пуска тайни на такива наивници като теб /
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  komarKo Вто 29 Апр 2008, 15:21

Boabab написа:Райко, де. Язък че лично познавам единия му син.


сигурно не този?:

Алекс Алексиев: С бавни стъпки към Еврабия

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 15:24

Не. Този от Стокхолм. Би трябвало да е по-малкия.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Боабабе, мъжко е да си признаеш грешката ...

Писане  Таки Вто 29 Апр 2008, 15:52

... свързана с тайминга на паленето на свещи на Великденската литургия.

Аз не бях много категоричен, защото допусках известно различие в канона у нас и у вас. Но днес разговарях с някои по-опитни и всички казаха, че това е повсеместен православен момент: около 15 минути преди Възкресението, "Светата светлина" се предава от свещениците на паството и Възкресението се посреща от всеки със запалена свещ в ръка.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 16:01

Таки написа:... свързана с тайминга на паленето на свещи на Великденската литургия.

Аз не бях много категоричен, защото допусках известно различие в канона у нас и у вас. Но днес разговарях с някои по-опитни и всички казаха, че това е повсеместен православен момент: около 15 минути преди Възкресението, "Светата светлина" се предава от свещениците на паството и Възкресението се посреща от всеки със запалена свещ в ръка.

Ригас, нещо не сме се разбрали. Нали именно критикувах, че:

1.Още в 11 часа половината си бяха запалили свещите и се разхождаха или дремеха / а едно маце от същите си надигаше бутилчица бирка в Ал.Невски /.

2.Нашите "свещенници", пред Ал.Невски, не предадоха "Светата светлина" - нито 15 минути преди, ното 15 минути след / май с изключение, че я предадоха на богоугодните Симеон Сакс, Първанов Георге и още около 10-тина от техния вЕрващ синод./

Впрочем една гъркиня, до нас, също чакаше напразно, явно друг път невидяла в едно да служат комунист и цар.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 2 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите