Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зверствата на комунизма

+18
Realistka
Admin
pheras
Логик
Робърт Боев
gigatev
komarKo
Кикимора
Надя
(Натали)
nikiforov
Таки
Boabab
Помощ, граждани!
blag009
chocho
Sonia
Лаик
22 posters

Страница 3 от 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 16:10

Ригас, носкоро споделих, че след 1990 г. е получена заповед така да се симулира капитализма, че народа да не помисли повече за капитализъм / което го вярвам, ако се не пропускам фактите /. Така бяха разработени и десните политици, така и бяха майсторски включени в играта. Или допускайки до властта тъкмо такива, които ще покажат какво могат, или директно провокиращи.

Интересното е че имам подозрението, че в един момент комунистите са получили май задачата - правете се на вярващи, правете се на социалдемократи, вкопавайте се и чакайте.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Канон

Писане  Таки Вто 29 Апр 2008, 16:10

2. Нашите "свещенници", пред Ал.Невски, не предадоха "Светата светлина" / май с изключение, че я предадоха на богоугодните Симеон Сакс, Първанов Георге и още около 10-тина от техния вЕрващ синод.
И аз обяснявах, че тази Светлина по принцип се генерира и раздава в Ерусалим още рано следобяд, така че не виждам "аксиоматичен" грях в това тя да се носи и много по-рано от 23:45.

Ако пък прехвърлим темата от областта на псевдореалното и формалното в областта на чисто духовното, кой, къде, кога и защо би забранил на някои да си запалят свещи когато те пожелаят? Нима има някаква "черна дупка" във времето, през която това е некоректно ? ?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Вто 29 Апр 2008, 16:22

Може. И аз така мисля, но това също е коректно да се обяви, а не тук така, там инак, а на третък пък изобщо.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Помощ, граждани! Пет 13 Юни 2008, 16:08

Мнозинството отхвърли идеи на опозицията за сериозен скок на пенсиите
ДСБ предложи 50 лева добавки към пенсиите, а СДС излишъкът да отива в Сребърния фонд
13 Юни 2008


ДСБ поиска по време на заседанието на парламента в петък добавки от 50 лв. за всеки пенсионер, тъй като предвиденото от управляващите увеличение на пенсиите вече е изядено от инфлацията. Според лидера на партията Иван Костов добавките няма да затруднят държавния бюджет, заради вече постигнатото преизпълнение на бюджета и натрупания голям излишък. От групата на СДС пък настояха бюджетният излишък да се влее в сребърния фонд за подкрепа на пенсионната система.

Исканията на опозицията обаче бяха моментално отрязани от депутатите на тройната коалиция. Донка Михайлова от БСП заяви, че сребърният фонд не е касичка, която да се харчи веднага, а Хасан Адемов обясни, че повишението на пенсиите е изчислено спрямо ръста на инфлацията и нарастването на осигурителния доход.

Депутатите от мнозинството останаха верни на традицията и нападнаха Костов като прехвърлиха вината за сегашните проблеми на неговото управление. “Може ли да сте толкова ограничени като възможности, за да сравнявате днешните условия, днешните доходи и днешния БВП с тези отпреди седем години? Тогава БВП беше три пъти по-малък. Как може да се оправдавате с онова време? Така ли ви е удобно да правите пропагандата си? Това е тесногръдо отношение и не знам кой може да ви повярва”, отговори на нападките лидерът на ДСБ.
"Приходите от акцизи, от ДДС, повишаването на цените, на електроенергията надуват инфлацията, което пък обяснява преизпълнението на бюджета. Вие като управляващи гледате едното левче. Вие сте слепи, не виждате възможностите, които управлението ви дава”, обърна се Костов към управляващото мнозинство.
"15 процента е увеличаването на цените на основната потребителска кошница, над 20 процента са се увеличили цените от малката потребителска кошница, където са най-необходимите продукти за живеене, което засяга основно хората с ниски доходи", обясни Костов.


Управителят на Националния осигурителен институт (НОИ) Йордан Христосков е на мнение, че предложението на ДСБ е изпълнимо, стига бюджетът да намери тези средства. "Всичко е въпрос на политическо решение", коментира той.

Христосков посочи, че от 1 октомври предстои преизчисление на пенсиите, включително и тези за 2000 г. с нов осъвременен доход от 2007 г. в размер на 398,71 лв. „Това също ще изисква ресурс. Въпрос на политическа преценка е как да бъде използван свободният ресурс в правителството и бюджета. Нашата задача е при фиксиран размер на минималната пенсия за осигурителен стаж и възраст, хората да си получат увеличените пенсии”, категоричен бе Христосков.

Депутатите гласуваха на първо четене Закона за бюджета за държавното обществено осигуряване, с което минималната пенсия за осигурителен стаж и възраст става 113.49 лв. от 1 юли.

http://mediapool.bg/show/?storyid=140004
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Сря 10 Сеп 2008, 15:14

Братя по отрови и убийства

"В настоящия момент се явява необходимост Първо главно управление на КГБ да предостави на Първо главно управление (ПГУ) на МВР следните специални средства: Уреди за безшумно, механично изхвърляне на специални игли, съдържащи бързодействащи отрови - комплект."

Не, това не сценарий за шпионски роман, а точен цитат от приложение към строго секретния Перспективен план за взаимодействие между разузнаванията на комунистическа България и СССР. Документът разкрива, че още през 1972 КГБ допуска Живковото разузнаване до най-големите си тайни за извършване на "мокри" поръчки.

По силата на тайното споразумение съветското разузнаване предава на ПГУ не само своя опит за извършване на "остри" мероприятия (ОМ), но и необходимия технически арсенал. С "остри" мероприятия в разузнаването се обозначават саботажни операции, отвличания и убийства.

През 1973 със секретно решение Политбюро на ЦК на БКП дава право на ПГУ да ги използва в своята дейност: "Разузнавателното управление планира, подготвя и извършва на територията на капиталистическите и развиващите се страни остри агентурно-оперативни мероприятия срещу обекти на противника и лица, които се занимават с активна вражеска дейност или са извършили престъпления срещу НРБ."

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=548055
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Помощ, граждани! Сря 10 Сеп 2008, 15:33

утре от 18 часа в НХГ е премиерата на книгата на Христо Христов "Двойният живот на агент Пикадили"

не знам дали може да се влиза без покани обаче
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Сря 10 Сеп 2008, 15:40

Помощ, граждани! написа:утре от 18 часа в НХГ е премиерата на книгата на Христо Христов "Двойният живот на агент Пикадили"

не знам дали може да се влиза без покани обаче

по това време съм вече в парка с децата, за всичко друго има... Wink
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Помощ, граждани! Сря 10 Сеп 2008, 16:19

кой парк, бе?
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Сря 10 Сеп 2008, 16:21

Помощ, граждани! написа:кой парк, бе?

борисовата градина
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Помощ, граждани! Сря 10 Сеп 2008, 16:36

чест гостенин съм, както е известно, но не съм те засичал
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Сря 10 Сеп 2008, 16:37

Помощ, граждани! написа:чест гостенин съм, както е известно, но не съм те засичал

едва ли тръчкаш около пързалките clown
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  chocho Пет 12 Сеп 2008, 11:48

Неиздаденият ръкопис на комунизма
Невена Борисова

...............................

Решението разследването за Георги Марков да продължи е почти революция на фона на всеобщата блокада от страна на съдебната власт по случаите с убийство от социалистическия период. Една птичка обаче пролет не прави. Заради давностния срок много случаи вече са в канала на историята.

.......................................
Докато няма ефективна законова база за разследването на комунистическите престъпления, нищо няма да се случи

http://www.vsekiden.com/?p=38289



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


А такава със сигурност няма да има, докато тая държава я управляват децата на отговорните за случилото се през онова мрачно време...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Boabab Чет 18 Сеп 2008, 14:59

За престъпленията на комунизма учат в училище
http://news.ibox.bg/


Народното събрание гласува проект за решение за подкрепа на Пражката декларация за "Европейската съвест и комунизма".

Декларацията беше подкрепена от 106 депутати, 60 бяха против, а 5 се въздържаха, съобщава Би Ти Ви.

В декларацията се настоява за промени в учебниците по история, така че децата да научат за престъпленията на комунизма.
Иска се още свободен достъп до архивите на комунистическите режими и основаване на Институт на европейската памет и съвест. 23 август ще бъде обявен за Ден за възпоменание на жертвите на нацистките и комунистическите тоталитарни режими.
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  gigatev Съб 31 Яну 2009, 19:22

Свидетелство за зверствата на българскоя комунизъм е книгата на Георги Марков (Г.М.) "Задочни репортажи". И понеже, въпреки че повече от половината ми живот е минал при комуни\ма в България, не съм бил участник в, нито свидетел на зверстава, реших отново да надникна в репортажите.
Някога съм ги чел.
Сега попаднах на твърде съмнителни неща.Цитирам първото попадение:

""Фабрика „Победа“ представляваше куп уродливи сгради, разположени сред причудливото царство на дъновистите с техните дървени къщурки и дворове, пълни с овощни дървета. През лятото на 1952 година това беше девствен свят. Гората, която цар Фердинанд бе засадил, почти стигаше оградата на фабриката и всички обичахме пътя през нея до колелото на трамвай номер две. От другата страна квартал „Дианабад“ носеше невинното очарование на истинско село. Само след десет години цялата тази картина на спокойствие и слънчева зеленина щеше неузнаваемо да бъде променена. Грозни жилищни комплекси, частни сгради и гаражи с техните шумни обитатели щяха да сложат край на утринното ритуално посрещане на слънцето от брадатите дъновисти и на един живот, в който сякаш хора и природа живееха във взаимно съзерцание. Горе, на самия хълм, щеше да се настани Дворецът на пионерите и тишината на гората щеше да се разкъсва от кресливите лозунги, които скандираха маршируващите деца с червени връзки.""

http://www.chitanka.info/lib/text/2898/6#textstart


Много пъти като дете и юноша съм бил на това място .

Внимателно прочетете този пасаж.И вижте на какъв конраст е построен.
Кратък коментар:
1. Гората, която цар Фердинанд бе засадил, Би трябвало да се каже: гората,която е била засадена по инициатива на цар Фердинанд (виновник за 2 национални катъастрофи,за гибелта на няколко десетки хиляди български мъже и юноши,и за териториалното орязване на България ). Защо Г.М. споменава тук Фердинанд??? Неизвестно.

2. Горе, на самия хълм, щеше да се настани Дворецът на пионерите и тишината на гората щеше да се разкъсва от кресливите лозунги, които скандираха маршируващите деца с червени връзки ( Г.М. посочва година 1952. "Само след десет години"- значи 1962 г.!) Точно тази година аз, тогава все още пионерче, се записах в кръжтоци по "Радиомоделизъм" и по "Електротехника"в този "дворец".
Вярно, 'Дворец ' беше претенциозно название от съветски тип. Но беше пълен с много интересни (за едно дете или 'средношколец') неща. Имаше десетина кръжока в добре обзаведени кабинети. Спомням си с какво изумление чухме предаване на радио София по направените от самите нас детекторени приемници ( всеки сам) от обикновени жички ( за бобини) и късче от една особена руда (пиринч?), по която с края на една жичка търсехме необходимата честота. Незабравими часове в които правехме динамо и електромотор. Very Happy Very Happy
Стана ми неприятно като четох тези редове на Г.М. А и не само тях.. Всичко е 'преекспонирано', събрани са на едно място всички антисоциалистически/антикомунистически вицове и подигравки .
Най-хубавите часове на хиляди софийски деца тук са представени като "разкъсване на горската тишина от кресливите лозунги скандирани от маршируващи деца с червени връзки". Shocked

"Репортажите - това не е истината за социалистиеска България.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Робърт Боев Нед 01 Фев 2009, 00:13

gigatev, gigatev....

Трябвало е да се храни, бе!

Представяш ли си, ако беше започнал да хвали България - веднага щяха да го качат на самолета обратно за София.

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty В пионерския строй

Писане  Логик Нед 01 Фев 2009, 04:20

gigatev написа: Имаше десетина кръжока в добре обзаведени кабинети. Спомням си с какво изумление чухме предаване на радио София по направените от самите нас детекторени приемници ( всеки сам) от обикновени жички ( за бобини) и късче от една особена руда (пиринч)...
Стотина, Гигатев, а не десетина кръжока! И аз съм бил в кръжока по радиотехника, по рисуване, по туризъм... Кристалът беше галенит. За Фердинанд обаче не си прав: естествено, че в историята няма да остане името на градинаря, който е изкопал дупките за дърветата. Останал е Фердинад, защото е внесъл много нови за България дървесни видове. (Ти сега пак ще кажеш - ама той сам ли ти докара с влака!) Сред тях са например огромните секвои, които ги има на много места в България и вече са на сто години.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  gigatev Нед 01 Фев 2009, 07:38

Логик писа:""За Фердинанд обаче не си прав: естествено, че в историята няма да остане името на градинаря, който е изкопал дупките за дърветата""

В историята няма да останат и имената на гробарите, а и на погребаните млади българи в катастрофалните за България войни.Въпросът ми беше: защо Г.Маркпв го споменава този Фердинант тук, в противовес на пионерския дворец.
(тази картина на спокойствие и слънчева зеленина /утринното ритуално посрещане на слънцето от брадатите дъновисти и на един живот, в който сякаш хора и природа живееха във взаимно съзерцание <срещу> кресливите лозунги, които скандираха маршируващите деца с червени връзки."") На този въпрос отговори1

Боев (виж по-горе)не е прав. Не само за пари е писал Г.Марков. "Репортажите" са вдъхновени от омраза и отвръщение към "соца". Аз още не съм проумял на какво се дължи тази омраза и отвъщение.


Г.Марков:

"На живота бе отнета всякаква красота, възвишеност и чувствителност. Отношението на партията към овците и кравите не се различаваше по същество от отношението към хората. По време на война те бяха пушечно месо, във време на мир те бяха работен добитък."

""Много пъти съм си мислил, че едно нещо трябва да се признае на съвременните източноевропейски режими: фантастичната им способност да поощряват, развиват и усъвършенствуват лошото у човека. Едва ли някога преди хората са били свидетели на по-съвършена и по-ефектна методология за освобождаване на човека от всякакви нравствени задръжки, от чувство за отговорност и превръщането му в постоянен инкубатор на злина. Никой преди не е предлагал такава съвършена школа за създаване на черни души...""

--------------------------
Мисля че Христо Христов, вместо да търси кой би могъл да бъде физическия убиец на Г.М.( в неубедителната книга "Убийте скитник"), по-добре да беше събрал едно томче с "Спомени за Г.М. от съвременици". Тогава щяха да станат ясни много неща.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Ролята на личността в история

Писане  Логик Нед 01 Фев 2009, 14:01

gigatev написа:В историята няма да останат и имената на гробарите, а и на погребаните млади българи в катастрофалните за България войни.
Драги Гигатев, помниш ли, че по времето, към което ти ни връщаш - времето на Пионерския дворец, беше много актуална темата за култа към личността? Каква е ролята на личността и къде остават широките народни маси, двигател на историята. Ако трябва, ще изровя цялото великолепно есе на Брехт, в което той пише: "Наполеон спечелил битката. Нима с него нямаше поне един бръснар?" Така е, имало е и адютанти, и стотици хиляди войници, които са се били. Но в историята остава Наполеон. Защото бръснарят му нямаше да спечели битката. Дори с примера си за гробарите и убитите ти казваш същото: в учебниците Първата национална катастрофа е дело на Фердинад и на никой друг! Защо тогава дърветата да не са посадени от него?

Противопоставянето на гората извън Двореца на пионерите и пионерите вътре в него е друга тема. Художествен похват, бих казал. Все пак Георги Марков е преди всичко писател, а после политически обозревател. Вероятно всичко опира до литературния вкус и мярката. От Владимир Костов, който беше в същата ситуация и дори също беше "стрелян", не срещаме обиди към собствения му народ. Но аз подхващам тази тема не за да споря с теб за "Задочните репортажи" - не можах да ги чуя навреме по радиото по понятни причини. Впрочем, заглушаването на радиопредаванията от чужбина не оправдава ли донякъде заглавието на тази рубрика? След като Репортажите бяха издадени у нас легално, аз бях много зает с друго. Сега вече е късно да ги чета - представляват само исторически интерес. С голямо удоволствие обаче препрочитам разказите му от "Портрета на моя двойник" и "Жените на Варшава". Вторите намирам за най-добрите в новата българска литература. С това, мисля, ще остане Георги Марков в историята.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty личността в история

Писане  gigatev Пон 02 Фев 2009, 06:59

Логик, с първия пасаж на написаното от вас съм съгласен. И все пак остава въпросът ми ""Въпросът ми беше: защо Г.Маркпв го споменава този Фердинант тук?"" Дали Г.Марков е бил монархист и, ако сега беше жив, щеше ли да е в НДСВ ?
Есето на Б.Брехт не съм го чел и ще се опитам ( с ваша помощ I love you ?) да го намеря.
По втория пасаж - още не мога нищо да отговоря. Нека помисля cyclops

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Вто 03 Фев 2009, 15:10

Едни мили спомени, кръжоци, щастливо детство...
а за промивката на мозъци в соцеквивалента на хитлерюгенд ни вопъл Wink
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Съвсем лаишка логика!

Писане  Логик Вто 03 Фев 2009, 15:18

Лаик написа:...а за промивката на мозъци в соцеквивалента на хитлерюгенд ни вопъл Wink
Е, какъв вопъл очакваш от мозъци, промити в соцеквивалента на Хитлерюгенд, бе Лаик?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Лаик,

Писане  Таки Вто 03 Фев 2009, 15:22

Според моите представи за свободно слово, човек има право да говори за някои приятни нему моменти от време оно* , без да е длъжен непременно да заклейми, в същия текст, тоталитарния режим.

Обратното би било директен пренос на обичаите от време оно, когато някои са смятали, че описанието на определен успех на САЩ (например в овладяването на Космоса) е трябвало да бъде съпроводено с пасаж, разказващ за тежката експлоатация, на която са подложени американските трудещи сее, за безправието на негрите и т.н.

Аз имах честта да пусна няколко пъти 'реставрирани' записи на хор "Бодра смяна" , с изпълнения на творби на Монтеверди, с които би се гордяла всяка страна. Нима е трябвало да добавя и полит-гарнитура?

...............................

* Например, Д. Боян може да разкаже за това, как по времето на социализма е бил пратен в Англия, в рамките на някакви договорености между Английската гимназия и нам си кой Британски Колидж, за да усъвършенства своя английски. Нима трябва да ни напомня ненужно, че И неговата гимназия е била комунистическа и един от символите на номенклатурното средно образование? Ние вече знаем, че както сега Първанов не е могъл да намери достатъчно добър "свой" преводач, та опрял до политическия си враг Дамянов (Гномежно обяснение) , така и тогава Дамянов е бил един отличен ученик, когото не са могли да изместят, та да пратят в Англия някое свое чадо, комунистите.


Последната промяна е направена от Таки на Вто 03 Фев 2009, 15:40; мнението е било променяно общо 2 пъти
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Вто 03 Фев 2009, 15:37

Логик написа:
Лаик написа:...а за промивката на мозъци в соцеквивалента на хитлерюгенд ни вопъл Wink
Е, какъв вопъл очакваш от мозъци, промити в соцеквивалента на Хитлерюгенд, бе Лаик?

от гатев нищо не очаквам, а логиката е обикновена карикатура на неговата Razz
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Лаик Вто 03 Фев 2009, 15:44

Таки написа:Според моите представи за свободно слово, човек има право да говори за някои приятни нему моменти от време оно* , без да е длъжен непременно да заклейми, в същия текст, тоталитарния режим.

Обратното би било директен пренос на обичаите от време оно, когато някои са смятали, че описанието на определен успех на САЩ (например в овладяването на Космоса) е трябвало да бъде съпроводено с пасаж, разказващ за тежката експлоатация, на която са подложени американските трудещи сее, за безправието на негрите и т.н.

Аз имах честта да пусна няколко пъти 'реставрирани' записи на хор "Бодра смяна" , с изпълнения на творби на Монтеверди, с които би се гордяла всяка страна. Нима е трябвало да добавя и полит-гарнитура?

...............................

* Например, Д. Боян може да разкаже за това, как по времето на социализма е бил пратен в Англия, в рамките на някакви договорености между Английската гимназия и нам си кой Британски Колидж, за да усъвършенства своя английски. Нима трябва да ни напомня ненужно, че И неговата гимназия е била комунистическа и един от символите на номенклатурното средно образование? Ние вече знаем, че както сега Първанов не е могъл да намери достатъчно добър "свой" преводач, та опрял до политическия си враг Дамянов (Гномежно обяснение) , така и тогава Дамянов е бил един отличен ученик, когото не са могли да изместят, та да пратят в Англия някое свое чадо, комунистите.

прав си, но разговора не тръгва от "помниш ли едно време", така че реакцията ми на опита за прикриване на истинската същност на пионерската организация е напълно уместна
Лаик
Лаик

Male
Брой мнения : 884
Age : 52
Registration date : 07.11.2007

http://www.toto.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Истинските същности

Писане  Таки Вто 03 Фев 2009, 16:00

прав си, но разговора не тръгва от "помниш ли едно време", така че реакцията ми на опита за прикриване на истинската същност на пионерската организация е напълно уместна.
Лаик, местата за разгръщане на "истинската същност" на пионерската организация бяха много повече училищата, лагерите и манифестациите, отколкото Дворецът на пионерите и неговите кръжоци.

Подобно, бих казал, че 'основната същност' на Английската гимназия е била подготовката на хора, добре владеещи английски език, а не на бъдещи партийни кадри, които да работят в 'културния и дипломатически фронт' на НРБ. Ако си на различно мнение, хубаво е да научат това мнение Боян и Силвия, които са учили там. Wink
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 3 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите