Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зверствата на комунизма

+18
Realistka
Admin
pheras
Логик
Робърт Боев
gigatev
komarKo
Кикимора
Надя
(Натали)
nikiforov
Таки
Boabab
Помощ, граждани!
blag009
chocho
Sonia
Лаик
22 posters

Страница 7 от 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  gigatev Пет 06 Фев 2009, 12:00

Логик написа:
gigatev написа:Достойно и сладко е да умреш за Отечеството !
To die for King and Country !
А за Царя, Гигатев? Защо съзнателно пропускаш Царя?!

превод от:
Dolce et decorum est pro partia mori

Това казват римляните, които не са умирали за императора.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Великата Америка

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 12:20

Таки написа: Емигрирали са и стотици хиляди хора без някакво специално образование, които работят в сферите на услугите, в строителството, в селското стопанство, като домашни помощници и др.
Точно така! Лично познавам десетки некадърници, които тук, в България, не можеха да си вземат изпитите в университета. Да не говоря за дипломна работа. Двама бяха редактори на интелектуален вестник, но те го проваляха, колкото можеха. Една беше чиновничка в министерство и преди да замине, забатачи сума ти проекти за финансиране, докато им мина срокът. Явно ги беше държала под задника си. И цялата тая пасмина, която тук получаваше заплата само заради остатъчния социалистически алтруизъм, замина за Америка със зелена карта и там се хвана за работа! Америка моментално ги инфилтрита, кооптира и интегрира. Какво работят там, няма никакво значение - важното е, че тук те не работеха нищо, защото не можеха нищо. Там очевидно са се научили нещо да правят. И очевидно са доволни, щом не се връщат. Доволна е и Америка, щом не ги гони. С една дума, намерили са си мястото! А защо тук не го намираха? А защо България не им го намери? Това е тайна за мен! Америка за това е велика, защото е всеядна. Какъвто и да е "човешкият материал", както казват в Чикаго, тя го използва. Социумът успява така да го структурира, че да се получи единно цяло, устойчиво и развиващо се. На тази тема обичам да правя аналогия с въглерода: от едни също атоми може да се получи както графит, така и диамант. А може и сажди. Всичко зависи от подреждането на атомите. Америка безусловно го може. България - не. Че то цяла Европа не го може, като се замисля, щом се оплаква милионите имигранти, вместо да ги вгради в икономиката си. Тук аз бих се провикнал като Демокрит: "Европо, подреди си атомите!"
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Za национализма

Писане  gigatev Пет 06 Фев 2009, 12:27

Пред който и туристически обект да спрем с автобуса - чака ни един такъв накичен шотландски джентълмен с тяхната невъзможна музика. Обстаниовката е такава че се налага да платиш .и не можеш да си позволиш да хвърлиш дребна монета - като на софийски просяк. Поне 1 лира. Twisted Evil
https://www.youtube.com/watch?v=NTAXn5o8Q4Q&feature=related

Понеже шотландците взимали непропорционално голяма част от бюджета на обединеното кралство, англичаните с гримаса казват "paying the piper" (трябва да се плати на гайдаря).

А шотландците се оплакват че отношенията им (в съюза с) с Англия били "in bed with an elephant "

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty За Царя и Отечеството!

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 12:38

gigatev написа:Това казват римляните, които не са умирали за императора.
За Рим ми е ясно, Гигатев. Проблемът беше, че в английския цитат фигурираше King (нека бъдем коректни - понякога е Queen), а в твоя български превод липсваше Цар. И този пропуск на е случаен, а е твърде показателен - българинът не желае да умира за своя цар, докато царят му си отдава живота за България.

Впрочем, Гигатев, ако сте забелязали, тук има една участничка, която често общува с нас на руски език. В този смисъл може да се каже, че руският е станал втори официален език на форума. Ето защо бих повторил молбата си: Как обращаться к Вам по имени и отчеству? Григорий ...ич? За да знам, когато трябва да пиша на руски. В подобни случаи аз бих Ви предложил да се обръщате към мен с "Логик Христович", към Админа - с "Таки Павлович" и т. н. Как звать-то?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Политическа нормалност и тъмносиня арогантност

Писане  Таки Пет 06 Фев 2009, 12:40

„Аз прочетох това изявление на г-н Борисов и ако то е достоверно и е казано наистина така, за мен е просто шокиращо отношение на лидер на политическа сила. И то с претенции да управлява. По един такъв не неуважителен, а цинично пренебрежителен начин, да обявява за втора категория хора една цяла социална прослойка, каквато са пенсионерите. Излишно е да припомням, че това са бащите ни, майките ни, бабите, дядовците. И най-вече това са хората, които основно понесоха тежестта на прехода”, заяви Волен Сидеров.

( http://www.focus-news.net/?id=n1125738 )
Това наричам "нормален" коментар. Нека сега да видим каква елитна манджа ни сервира тъмносинята сервитьорка Стояна в МП:

Това, което е казал гласно Бойко Борисов, се върти в съзнанието на стотици хиляди хора. Едно е обаче да го каже някой на маса или неофициално в някакъв контекст, друго е, когато се гласиш да ставаш министър-председател", коментира социологът Васил Гарнизов.

Според него (Антоний Гълъбов) практикуваният от Борисов начин на говорене не трябва да бъде толериран, но в същото време страната ни трябва да се освободи от механизма, характерен за политическия провинциализъм – да се смята, че народът е винаги прав.

( http://www.mediapool.bg/show/?storyid=148722&srcpos=4 )
За мен е радостно, че всички проучвания на електоралните нагласи от последните месеци показват едно силно обръщане на гръб към 'класическата' десница. Дано електоратът запази този здрав разум до лятото и изхвърли от Парламента политическите представители на Дамянов, Калчев, Рино, Неофит, Краев, Спиритка и други подобни малформации на Прехода.

Зверствата на комунизма - Page 7 MBMD0109
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  chocho Пет 06 Фев 2009, 12:52

За мен е радостно, че всички проучвания на електоралните нагласи от последните месеци показват едно силно обръщане на гръб към 'класическата' десница.


-------------------------------------------------------------------

А за мен ще бъде по-радостно, да видя че електоралните нагласи показват не само силно обръщане, ами един як шут на този напълно самозабравил се формен кретен ...

Ма не го вярвам това...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Бъдещето на ГЕРБ

Писане  Таки Пет 06 Фев 2009, 12:58

А за мен ще бъде по-радостно, да видя че електоралните нагласи показват не само силно обръщане, ами един як шут на този напълно самозабравил се формен кретен ...
Чочо, рано е да си залагам швенгела, но предвиждам, че процентите на МБМД ще бъдат най-високите, на които ще се радва Бойко от сега нататък. Виждам го постепенно да пада и да акостира нейде около 20% през късната пролет.


Последната промяна е направена от Таки на Пет 06 Фев 2009, 13:05; мнението е било променяно общо 1 път
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty постепенно пада и да акостира нейде около 20%...

Писане  chocho Пет 06 Фев 2009, 13:03

Ми 20% си е за плачене - 20% от т.нар. суверен да си дадат гласа на този, да ги управлява и представлява, да дава насоката за развитието на държавата... Трагична работа - ама както се казва - хак да им е по-късно...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty За Царя и Отечеството!

Писане  gigatev Пет 06 Фев 2009, 13:21

Логик написа: В подобни случаи аз бих Ви предложил да се обръщате към мен с "Логик Христович", към Админа - с "Таки Павлович" и т. н. Как звать-то?

Логик,
аз съм си гигатев ( а не гатев). Това ми е никът и тъй се обръщай към мен. Mad

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Кретен?

Писане  gigatev Пет 06 Фев 2009, 13:26

chocho написа:

А за мен ще бъде по-радостно, да видя че електоралните нагласи показват не само силно обръщане, ами един як шут на този напълно самозабравил се формен кретен ...

..

Хм, дали не е по-добре да те управлява кретен, отколкото 3ма братя-разбойници ?
Ако кретенът е на власт, страната ще се управлява дистанционно от Брюксел.

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Гарантирана дискретност!

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 14:23

gigatev написа:...аз съм си гигатев ( а не гатев). Това ми е никът и тъй се обръщай към мен. Mad
Така и ще правя, но понеже оповести собственото си име, аз реших да подпитам за бащиното. И все пак, като тръгна по книжарниците да питам за книгата, която Таки познава, за "Гигатев" ли да питам? Shocked Иначе някои хора тук са се представили и с личния си сайт.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Въпрос на един софиянец

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 14:34

chocho написа:...един як шут на този напълно самозабравил се формен кретен ...
Чочо, в момента този кретен управлява града, в който живея. Понеже само след няколко месеца е твърде вероятно той да се кандидатира за парламента, аз искам да проуча основанията на хората да го наричат "кретен". Какви са твоите? И изобщо, с какво Бойко Борисов би бил по-лош министър-председател от Симеон Сакскобургготски - соло, от Сергей Станишев - в тройка, и др. Уточняващ въпрос: Симеон Сакскобургготски никой не го знаеше какъв ще е като премиер, преди да стане. Същото важи за Сергей Станише. А Бойко Борисов е кмет на София - нещо като премиер на четвърт България. Затова аз питам: с какво неговата дейност дотук дава основания да се плашим от неговата бъдеща дейност? При това да се плашим повече от сегашния ни ужас? В отговора моля да се отчете фактът, че премиерите еднолично назначават министрите и администрацията си, докато кметът не назначава членовете на Общинския съвет.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  komarKo Пет 06 Фев 2009, 14:47

gigatev написа:

В добавка, на вниманието на комараЧо (който искаше да му описвам живота при социализма), ще дръзна да му цитирам едно стихотворение от големия поет Пеньо Пенев:

====
В мойта Родина
растат
и живеят нови хора
с нов морал! —
====



gigatev,

къде са тия хора с "нов морал"?



Razz

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Въпрос към един софиянец

Писане  Таки Пет 06 Фев 2009, 14:59

Логик, а какво ще кажеш за "стила" на Бойко? Нали "стилът беше човекът" ?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Софиянци си обичат кмета!

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 15:23

Таки написа:...какво ще кажеш за "стила" на Бойко?
Ти най-вероятно имаш пред вид неговия стил на управление. Не мога да кажа, че имам някакви особени възражения. Във всеки случай не виждам с какво той по-зле управлява столицата от Софиянски, а с какво е по-добър - виждам. Точно затова се допитвам и за други мнения. Аз не съм предубеден - ще изслушам всяко едно възражение. Ако обаче ти имаш пред вид неговия стил на говорене, то тогава, да, аз бих се съгласил, че Бойко Борисов е малко недодялан. Не бих казал обаче, че неговата грубоватост не допада на повечето софиянки - за съжаление много от тях не познават изтънчеността на общуването с такива като нас. Но пък те също гласуват, и гласуват за Бойко Борисов. Ами че ако ще се водим по изискания стил, то да си изберем отново Симеон Сакскобургготски! Това ли искаш?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Ти най-вероятно имаш пред вид неговия стил на управление.

Писане  Таки Пет 06 Фев 2009, 15:31

Не се прави на ударен!

Ами че ако ще се водим по изискания стил, то да си изберем отново Симеон Сакскобургготски! Това ли искаш?
Не аз съм бил съветник на МВнР по времето на управлението на НДСВ, та да ми задаваш подобни въпроси.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Избрани реакции на Бойковите стейтмънти:

Писане  Таки Пет 06 Фев 2009, 16:41

http://www.focus-news.net/?id=h2272

Божидар Димитров удря едно яко раменце на бате Бойко, с аргументи, подобни на тези на десните политолози в МП:

На въпрос – как като историк гледа на изказванията на Борисов в Чикаго пред българите, Божидар Димитров заяви: „Като историк аз казвам, че той не казва нищо повече от това, което вече са казвали десетки български политици, все още действащи в политиката. Нима ръководителите на СДС не твърдяха при изборните успехи на БСП през `90-те години, че социалистите нямат моралното право да управляват, тъй като гласовете им идвали от прости селяни, циганите и лумпенизирани градски маси? Нима Симеон Сакскобургготски не искаше да сменя чипа на целия български народ? А какво говорят „Атака” и ВМРО по отношение на цигани и турци – това е нещо съвсем нормално.

Но Б.Д. има едно много точно попадение, касаещо тезата за гласуване на 2.5 милиона пенсионери под строй в полза на БСП:

Ако това беше така, сега БСП щеше да е самостоятелно на власт с две трети от депутатите в Народното събрание. Не е трудно да се види, че при последните два общонационални избора – този за Европарламент и за общини, БСП получаваше само по 500 000 – 600 000 гласа и то не само от пенсионерите, но и от хора на млада и средна възраст”.
Мария Капон не си дъвчи думите:

Господин Борисов трябва да се извини на всички българи, дори и да ги презира, иначе е по-добре да напусне родината ни. Това каза за Агенция “Фокус” Мария Капон, независим народен представител и лидер на Единната народна партия в България, по повод публикациите за изказванията на Бойко Борисов пред българи в Чикаго.
Иван Костов също е недвусмислен:

На въпрос как приема изказването на Борисов, че има некачествен материал сред българския народ Костов каза: „С голямо недоумение. Не е редно така да се говори за народа. Най-лесно се хвърлят камъни срещу другия, най-лесно се обижда народът, но това не е редно да се прави. Политикът служи на общото благо, на благото на целия народ и няма как да има негативно или критично мнение към този, в полза на чието благо е посветил живота си”. По думите му така може да говори някой, който не е политик, някой който не се е посветил на общото благо.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Робърт Боев Пет 06 Фев 2009, 19:12

Абе хайде, и Костов народа не го разбра през 2001....

Или вече не си спомняте какво говореше тогава той, и тези около него?!

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  pheras Пет 06 Фев 2009, 19:14

gigatev написа:

Везде где сльйшен хруст рубля
и тихий звоночек копейки, ,
седит еврей
(тук съм забравил) -ля
или по крайности еврейка.

gigatev написа:в МпФ писах че за антисемитизма са си виновни самите семити, като мислех че това ще се приеме като нещо неутрално,но...не би Sad

Та като стана дума за малформации и националистически изказвания в общественото пространство, как да подмине човек това, което другаръ Гигатев изходил на метеното преди някое време. Не ще да е случайно, че го тегли към кафявото.

Wherever I now went I saw Jews, and the more I saw
of them the more strikingly and clearly they stood out as a different
people from the other citizens. Especially the Inner City and the
district northwards from the Danube Canal swarmed with a people who,
even in outer appearance, bore no similarity to the Germans.


The Jew readily adjusted himself to this form of anti-Semitism and found
its continuance more profitable to him than its abolition would be.


Adolf Hitler
Mein Kampf

http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200601.txt

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Робърт Боев Пет 06 Фев 2009, 19:20

Абе стига с тея евреи, бе !!!!!

Какво толкова сте важни, защо целият свят САМО с вас се занимава.

Има толкова много други народи по света, пострадали не по-малко от вас.

Заемете се с нещо сериозно, не се сочете през цялото време като нещо уникално и божествено.

АМАН ОТ ВАС.

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  pheras Пет 06 Фев 2009, 19:25

Laughing Laughing Laughing

Мълчанието е злато - умна поговорка.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Всичко е напълно логично!

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 23:51

Таки написа:
Ами че ако ще се водим по изискания стил, то да си изберем отново Симеон Сакскобургготски! Това ли искаш?
Не аз съм бил съветник на МВнР по времето на управлението на НДСВ, та да ми задаваш подобни въпроси.
Именно понеже не си бил, затова те питам. Онези, които са били, са ясни.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Къде живееш, Боев? И кога живееш?

Писане  Логик Пет 06 Фев 2009, 23:59

Робърт Боев написа:Абе стига с тея евреи, бе !!!!!
Боев, силно ме разочароваш! След всяко подобно изказване аз слагам по един минус към характеристиката на българската нация.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Робърт Боев Съб 07 Фев 2009, 02:10

Защо непрекъснато се изтъква някакъв евреин, бе?!

На кой му дреме кой какъв е.
Като си дошъл в този чат рум да се конущисваш с хората, си българин.
К'во сега - да го съжаляваме, че бил евреин, ли?
Някой ще обясни ли с думи прости с какво евреите са по-специални от другите, и защо НЕПРЕКЪСНАТО трябва да обсъждаме това?

Аз знам за много други нации, които са просто унищожени, но никой нищо не говори за това. Например къде са американските инки, или маите? Нима не са имали държава и цивилизация в ПЪТИ по-развита от тази на евреите?

Ама дошли испанците, и ги ликвидирали....

Знаете ли какви паметници са оставили, каква наука са имали - много повече от всички евреи взети заедно.

А никой не говори за това, и никой не иска да им възстановява държавата.

Ай сиктир тия евреи, да вземат да си седнат на задниците, и да свършат нещо полезно.

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Много емоции, много нещо!

Писане  Логик Съб 07 Фев 2009, 05:41

Робърт Боев написа:...тия евреи, да вземат да си седнат на задниците, и да свършат нещо полезно.
Боев, имам чувството, че си извънредно развълнуван от нещо друго, но не знам от какво. Хайде намали малко междуметията и свали температурата! Само защото в аудиториите съм свикнал да отговарям на всякакви въпроси, да не говоря за "срещите с избиратели", ще ти отговоря на две-три от терзанията ти. Първо, никой не изтъква "някакъв евреин". Не срещам текст, който да тълкувам като "изтъкване". Говорим за война. Второ, унищожените цивилизации са унищожени и не съществуват. Няма живи инки, които да се борят за място под слънцето. Виж, има живи индианци и те го правят. Има и живи негри и те също го правят. Трето, проблемът на евреите е точно в това, че не могат да си седнат на задниците, защото им гори под тях. И четвърто, ако взема да изброявам приносите на евреи в световната цивилизация, трябва да си взема отпуска. Можем да броим и заедно: Нобелови лауреати, музиканти и учени. Що се отнася до "конущисването", едва ли ще е уместно Таки да се пише българин, за да общува с нас. Надявам се, че и ти, докато се конущисваш с американците, се чувстваш българин. Или греша?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Зверствата на комунизма - Page 7 Empty Re: Зверствата на комунизма

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 7 от 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите