Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Истината и само истината - 2

+18
marapepelia6ka
(Бай Вълко)
jovina
дечо
(Стоян Христов)
Apostola na Svobodata
Boabab
(Apostol na Svobodata)
Робърт Боев
Помощ, граждани!
Admin
Realistka
Sonia
Логик
Таки
komarKo
nikiforov
Надя
22 posters

Страница 12 от 22 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Next

Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Опъване на тетивата

Писане  Логик Пет 02 Окт 2009, 17:08

Таки написа:...не мисля да те безпокоя повече с неприятни политически въпроси.
Напротив, за мен няма неприятни политически въпроси, нито пък неприятни политически отговори. Проблемът е личностно-психологически: защо по всякакъв повод от мен се иска декларация за благонадеждност, осъждаща разколниците и вредителите в СДС, след като аз съм ги осъждал многократно още преди те да се осъзнаят като такива. За което не могат да ми простят до днес. Не разбирам защо въпросът за комунистическата партия на Надя трябваше да се пренасочи отново към причините за провала на СДС. Зер аз питам все едни и същи хора, защо БКП се провали дотолкова, че трябваше да смени името си, но и това не помогна, та катастрофално загуби - тя, столетницата! - от някаква новоизлюпена партийка - еднолична фирма? Или ще имитираме Катон Стария?

Сега прочетох, че въпросът има допълнение. Намираме се във форум, а не на тематична конференция и затова многотемието е напълно естествено и допустимо. В случая Надя те попита нещо и ти добросъвестно й отговори, без да я попиташ за провала на СДС, липсващата кандидатура за син кмет и т. н. А самата Надя си позволява да ми говори за неща, които изобщо не съм я питал. Откъде отново дойде проблемът СДС? По последния ти въпрос, от новото допълнение: подозирам, че никой от нашите тукашни приятели няма изчерпателен отговор на поставяните от теб въпроси, но няма и нужда отговорът да им се изисква с някакво назидание и дори садизъм.


Последната промяна е направена от Логик на Пет 02 Окт 2009, 17:18; мнението е било променяно общо 2 пъти
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Пет 02 Окт 2009, 17:12

Логик, тук няма бесепари и всякакви дискусии върху техните проблеми биха били от радиоточков тип - без опонент. Напротив, тук е пълно със сини. Това е огромната разлика.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Пет 02 Окт 2009, 17:26

Откъде отново дойде проблемът СДС?
Защото и ти се включи в играта на "комунисти", заедно с други двама твои сини съмишленици! Та се запитах дали това е върхът в развитието на "синята идея" - да си играйкате на "комунисти" в един форум, при наличието на куп интересни и реални текущи събития ... Ако така ще я караме, да взема и аз да се регистрирам (например) като Клементина Хаджидякова - Guggenheim и да започна да ви громя, мамка ви комунистическа ... Няма само вие да обирате сценичните лаври, я ... Трейлър:

Клементина Хаджидякова - Guggenheim:
Г-н Логик, покойният ми баща, ген. Цвятко Хаджидяков, ми беше споделил своите впечатления от една вечеря с Гьобелс, състояла се във вилата на адмирал Канарис, в полите на Баварските Алпи: ......
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Робърт Боев Пет 02 Окт 2009, 19:10

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:28; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Съб 03 Окт 2009, 05:55

Логик написа:
Надя написа:Ако Таки успее да се свърже с другарката от Гърция, няма начин да не научи фамилията ми, (щото то, името е същото) и партията ми.
Драги Таки, вероятно усещаш опита на Надя да те превърне в своя ятак, който единствен може да узнае нейната фамилия, името на нейната гръцка връзка и името на Надината комунистическа партия. Всичко е по правилата на нелегалната борба! А на нас, правоверните комунисти, ни остава само да гадаем коя е Надината "истинска" комунистическа партия, за която да гласуваме отсега нататък. Може би др. Бай Вълко ще ни помогне?

Др. Логик,

винаги съм имал чувство, че си "от нашите". Разбира се, че ще ти помогнем, само имаме нужда от някои допълнителни проверки.
Нали знаеш защо нашата партия беше толкова силна - защото навреме се прочистваше от провокатори!

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Съб 03 Окт 2009, 06:18

Логик написа:
Бай Вълко написа:При капитализма истинска свобода не може да има, защото там хората стават роби на частно-собственическите отношения. Каква "свобода" е това да експлоатираш хората?
Др. Бай Вълко (драги, другарю - по желание), аз съм от тези, които са имали възможността да живеят достатъчно дълго и "тогава" - при социализма, и "сега" - при капитализма. За съжаление "тогава" съм живял само "тук", а и сега не мога да заявя, че живея продължително "там", но все пак успявам да погледна през щорите. Затова мога да преценя правотата на твоите думи. Действително при социализма имахме своите трудности - например чакахме по десет години за кола и апартамент, но бяхме сигурни, че ще ги получим. А сега можем да чакаме и сто години, като сме сигурни, че няма да ги получим. Вярно е, че при социализма ни плащаха скромно, но парите, които получавахме, бяха спечелени честно и ни носеха гордост. А сегашните "големи пари" са мръсни или препрани пари, спечелени единствено от наркотици, проституция и пазарни спекулации. Те носят само срам. Може ли някой да отрече, че тогава пенсиите и лечението бяха гарантирани от държавата, а сега оцеляването на старите хора е оставено да бъде техен личен проблем? Вярно е, че тогава, при социализма, не всеки можеше да замине "на Запад", както казвахме, дори когато имахме пред вид южните ни съседки Гърция и Турция. Кадрите, които се изпращаха в задгранични командировки, бяха щателно проверявани и инструктирани в районните комитети на БКП. Затова пък заминаваха наистина кадърни и заслужаващи партийната подкрепа личности. Достатъчно е да спомена имената на двамина, чиито дългосрочни специализации имат дълготрайно отражение върху сегашната ни действителност: единият е физик - Георги Панев, а другият е филолог - Боян Дамянов. И двамата са добре познати на нашия форум, затова се ограничавам с тях. Накратко, Бай Вълко, разбирам те напълно въпреки лаконизма на твоето изложение. И ако някой дръзва да ти опонира, то го прави от лукаваго.

Единственото, което ми липсва в твоите текстове, е нагледната агитация. Някак доста сухо и лозунгарски се възприема написаното. Нищо лошо няма и в лозунгите, разбира се, но когато те са поместени върху съответни плакати. Аз само преди две седмици имах щастливата възможност да открия една огромна зала в лондонския музей за съвременно изкуство "Тейт", в която бяха изложени десетки и десетки съветски плакати от периода на ликвидация на експлоаторския строй и зората на социалистическото строителство. Нима не е срамно, че в най-капиталистическата и дори, бих добавил, най-колониалната държава социалистическата политпропаганда се цени и съхранява, а у нас тя е обект единствено на хули и подигравки? Без да съм знаел, че като се върна в България ще прочета твоите мнения, аз заснех голяма част от плакатите, но сега ще поместя само три от тях - тези три, които сторед мен са подходяща художествена илюстрация на твоите идеи.

Ето първия плакат, от който самият Ленин ни предупреждава, че "кулаците са най-зверските, най-грубите, най-дивите експлоататори":

Истината и само истината - 2 - Page 12 DSC04642

И отговорът се налага от само себе си: "Кулакът - вън от колхоза!" Или преведено на днешен език: "Арендаторът - вън от кооператива!"

Вторият плакат ни внушава нетърпимост към експлоататора, който се изживява като "господар", и ни подсказва адекватното действие спрямо него: щик в задника, мамка му панска!

Истината и само истината - 2 - Page 12 DSC04653

А на третия плакат нагледно е показана участта на талантите при капитализма и при социализма - т. е. това, за което и вие с другарката Соня говорите. В страните на капитализма цигуларката Соня ще има да чака милостиня на тротоара, докато в страните на социализма я чакат овациите на възторгнатия пролетариат:

Истината и само истината - 2 - Page 12 DSC04649

Приеми, др. Бай Вълко, този мой скромен принос, илюстриращ твоите сравнения, и бъди сигурен, че винаги съм готов да подкрепя, с каквото мога, всяка прогресивна идея.

С боен привет!


Др. Логик,

човек винаги изпитва чувство на законна гордост, когато бъде подкрепен от съмишленик. Добре дошъл в нашите редици, другарю!

Защо използвам това обръщение, дори и в днешните разгулни времена на триумф на буржоазната пропаганда и ревизионизма? Защото то не е изгубило непреходното си значение. Много по-добре е да те наричат другар и приятел, отколкото "господин" и "господар" - отживелици от класовото общество, което силите на империализма отново се опитват да наложат на народите, освободили се от него преди повече от половин век. И техните усилия засега се увенчават с успех.

Засега, обаче! Все повече патриоти като тебе, др. Логик, като др. Надя и др. Соня успяват да прогледат през димната завеса на капиталистическата пропаганда и да съзрат грозното лице на експлоататорското общество. Но и за миг не трябва да забравяме, че капитализмът като обществена формация съществува от няколко века. През това време той е успял да си изгради имунна система на приспособяване, за да оцелее. И за да еволюира, като запази класовата си същност.

Ето, др. Логик, ти даваш примери как най-старата капиталистическа държава с богати колониални традиции пази пролетарското изкуство. Как го излага в своите музеи, до които /вероятно/ входът е свободен. Чудесен пример за това, как империалистите се стремят да обсебят пролетарското изкуство, да го лишат от партийно-класовото му съдържание и да притъпят острието на изобличителната му сила.

Др. Логик, ние бяхме най-силни, когато бяхме безкомпромисни. И семената, които посяхме тогава, дават богат урожай днес. Може да е имало "перегибы", както казваха съветските другари, или по нашему - извращения. Но линията беше правилна и неотклонна - ликвидиране на буржоазното съзнание и създаване на наша научна и художествено-творческа интелигенция... Когато хвърлиш поглед върху сегашния български "елит", веднага ще откриеш синовете, дъщерите и внуците на наши другари. Нещо повече, те намират все по-голямо международно признание, за което говори и изборът на др. Бокова за генерален директор на ЮНЕСКО.

Тези две имена, които си споменал, др. Логик, не са от нашите. За първия може би има какво да споделиш, като за колега, но споменаването на втория е изцяло свързано с твоята спекулация /тоест - размишление, за да не използвам излишно чуждици/.

Благодаря ти за разбирането, др. Логик. Великото дело на Маркс-Енгелс-Ленин-Сталин е живо и то ще победи!

С боен привет!

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Съб 03 Окт 2009, 18:22

Не разбрах добре: истинските комунисти или истинските демократи ще подкрепят другарката Фандъкова за кмет на София?

Истината и само истината - 2 - Page 12 Yordanka_fandakova_6b2eb_15006901
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Съб 03 Окт 2009, 19:33

Таки написа:Ето я и "другарката от Гърция". Дори и да имах желание да помогна на Надя, щеше да ми бъде много трудно да "я" намеря ... Very Happy

Истината и само истината - 2 - Page 12 Elyseos_vagenas

"Другарката" се нарича Елисеос Вагенас. Може би фамилното му име е объркало Наденька относно пола му ... Embarassed
Еее, ти сега взе че го издаде! То сакън човек да не ти каже някоя тайна. Smile
Ами добре изглежда човекът, само дето на снимката личи недоброто му настроение, ама тя и неговата не е лесна. Важното е, че работят гръцките другари и хората им вярват, затова и успехите са налице.Neutral
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Кметица за корица!

Писане  Логик Съб 03 Окт 2009, 22:48

Таки написа:... истинските комунисти или истинските демократи ще подкрепят другарката Фандъкова за кмет на София?
А има ли разлика между тези две категории?

Според мен Фандъкова ще бъде подкрепена не от някаква обособена политическа групировка, а от софиянци, както е и редно на кметски избори. Ако бъде избрана - Господ здраве да ѝ дава! - ще имаме красива кметица, която да се харесва на мъжете, както Бойко Борисов се харесва на жените. Само така сексизмът ще бъде победен!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Съб 03 Окт 2009, 22:54

А има ли разлика между тези две категории?
По принцип има. Виж, за бай Вълко не знам.. Той е и от двете! Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty За партийност в изкуството

Писане  Логик Съб 03 Окт 2009, 23:07

Бай Вълко написа:... най-старата капиталистическа държава с богати колониални традиции пази пролетарското изкуство. Как го излага в своите музеи, до които /вероятно/ входът е свободен.
Ти, другарю Вълко, си прав дори в подробностите. Музеят Тейт, съхранил автентичното пролетарско изкуство от периода на Гражданската война в Русия, наистина е безплатен! За разлика от префърцунените колекции на разни кралици и графове, за които трябва да платиш 15 лири! Ето как още от входа си проличава кое изкуство е близко до трудовия народ и кое е "изкуство" само в кавички.

Ще ми се да отбележа и че ти си първият, който правилно преведе моето хоби и по този начин се разграничи от недоучилите, но самовлюбени англогалфони, които дори не си направиха труда да проверят кое е първото значение на думата speculation в първия срещнат Уеб-речник, например Уебстър! Защото ако бяха имали поне малко трезва оценка за собствените си познания, щяха да се поспрат, преди да грачат, и да научат, че изконното значение на тази дума се покрива с българското умозрение (или размишление, както ти я превеждаш) и спекулативен означава всъщност умозрителен, която дума е българският еквивалент на чуждицата теоретичен. Ако бяха отворили презрения Гугъл, сигурно щяха на попаднат на някоя Mechanica Speculativa, която само заслепен от образа си в огледалото надут пуяк би превел като "Спекулативна механика" вместо "теоретична"! Само че Гугълът крие нова опасност - първото срещнато име ще се окаже Franciscus Васоn, което ще вземат да преведат като "френски бекон". Уф, преводачите затова получават толкова много пари - опасна им е работата, брей! Затова дай ние с теб да си гледаме партийните дела.

Добро впечатление ми прави, че владееш партийната фразеология. Което показва, че си бил редовен читател на Наръчника на агитатора. Ще си позволя само някои дребни поправки. Например интелигенцията се делеше на научно-техническа и художествено-творческа, което имаше своя дълбок смисъл, защото в първата категория влизаха учените заедно с инженерите, а във втората - артистите заедно със занаятчиите. Но текстовете ти не са загубили от блясъка - дори бих казал, от заревото - на великото време, в което имахме щастието да се родим. А сега живеем във време, в което ще имаме единствено нещастието да умрем. О, тъжна участ!

Дерзай, другарю, и не оставяй комунизма да бъде граден от комунисти-предатели, наложили си маската на тъмносини "демократи"!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Нед 04 Окт 2009, 07:49

Логик написа:
Бай Вълко написа:... най-старата капиталистическа държава с богати колониални традиции пази пролетарското изкуство. Как го излага в своите музеи, до които /вероятно/ входът е свободен.
Ти, другарю Вълко, си прав дори в подробностите. Музеят Тейт, съхранил автентичното пролетарско изкуство от периода на Гражданската война в Русия, наистина е безплатен! За разлика от префърцунените колекции на разни кралици и графове, за които трябва да платиш 15 лири! Ето как още от входа си проличава кое изкуство е близко до трудовия народ и кое е "изкуство" само в кавички.

Ще ми се да отбележа и че ти си първият, който правилно преведе моето хоби и по този начин се разграничи от недоучилите, но самовлюбени англогалфони, които дори не си направиха труда да проверят кое е първото значение на думата speculation в първия срещнат Уеб-речник, например Уебстър! Защото ако бяха имали поне малко трезва оценка за собствените си познания, щяха да се поспрат, преди да грачат, и да научат, че изконното значение на тази дума се покрива с българското умозрение (или размишление, както ти я превеждаш) и спекулативен означава всъщност умозрителен, която дума е българският еквивалент на чуждицата теоретичен. Ако бяха отворили презрения Гугъл, сигурно щяха на попаднат на някоя Mechanica Speculativa, която само заслепен от образа си в огледалото надут пуяк би превел като "Спекулативна механика" вместо "теоретична"! Само че Гугълът крие нова опасност - първото срещнато име ще се окаже Franciscus Васоn, което ще вземат да преведат като "френски бекон". Уф, преводачите затова получават толкова много пари - опасна им е работата, брей! Затова дай ние с теб да си гледаме партийните дела.

Добро впечатление ми прави, че владееш партийната фразеология. Което показва, че си бил редовен читател на Наръчника на агитатора. Ще си позволя само някои дребни поправки. Например интелигенцията се делеше на научно-техническа и художествено-творческа, което имаше своя дълбок смисъл, защото в първата категория влизаха учените заедно с инженерите, а във втората - артистите заедно със занаятчиите. Но текстовете ти не са загубили от блясъка - дори бих казал, от заревото - на великото време, в което имахме щастието да се родим. А сега живеем във време, в което ще имаме единствено нещастието да умрем. О, тъжна участ!

Дерзай, другарю, и не оставяй комунизма да бъде граден от комунисти-предатели, наложили си маската на тъмносини "демократи"!

Др. Логик,

благодаря ти за оценката за скромните ми способности. Но да преминем, както предлагаш, към партийните дела.

Наръчникът на агитатора не съм го отварял, но фактът, че си спомняш за него, говори в твоя полза. Ето още една причина да те призная за истински "попутчик". Какъв богат език е езикът на Ленин, а? Вярно е, че Владимир Илич използваше и друг, малко особен термин за спътниците на комунизма, но и той беше човек и нищо не му беше чуждо, както бе казал великият Мавър. Та за попутчиците - те може и да мърморят и се противят, както и подобава на неосъзнати напълно интелигенти, но накрая се присъединяват към вярната линия.

Др. Логик,

За нас, комунистите от плът и кръв, партийната правда проникваше направо в умовете и сърцата, затова нямаше нужда от наръчници. Великото време, което роди революцията, е не само спомен. Но то изисква верни до смърт на делото хора. За предателите, за ревизионистите, за подалите се на буржоазната пропаганда наказанието може да бъде само едно - куршум с презрение!

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty За предателите, ................... наказанието може да бъде само едно - куршум с презрение!

Писане  Надя Нед 04 Окт 2009, 08:22

Изостанал си малко, бай Вълко. Вече няма куршуми, защото в днешно време хората се самонаказват, намирайки "спасение "в буржоазните партии.Колкото до народната ни интелигенция, тя затова е народна, защото следи внимателно на кого ще поверва народът. Ако той поверва на поредния спасител, интелигенцията ни тръгва след него. Партията не е от значение. Важен е водачът. Трябва да минат години, интелигенцията ни да е в състояние да открива сама вярната линия, която да посочи на народа. Twisted Evil
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Нед 04 Окт 2009, 08:30

Надя написа:Изостанал си малко, бай Вълко. Вече няма куршуми, защото в днешно време хората се самонаказват, намирайки "спасение "в буржоазните партии.Колкото до народната ни интелигенция, тя затова е народна, защото следи внимателно на кого ще поверва народът. Ако той поверва на поредния спасител, интелигенцията ни тръгва след него. Партията не е от значение. Важен е водачът. Трябва да минат години, интелигенцията ни да е в състояние да открива сама вярната линия, която да посочи на народа. Twisted Evil

Др. Надя, позволи ми да ползвам малко метафоричен език. Куршумът може да не е истински, но убийствената му сила остава.

За самонаказването - то е същото като дрогата. Предлага се на всеки ъгъл и хората я ползват. Не случайно искат да я разрешат и официално. В днешно време опиумът е религията на народите.

Не трябва да се отчайваме, др. Надя. Вяра и постоянство - това е нашата сила. И делото ни ще пребъде.

Виж днес какъв резултат ще постигне Гръцката комунистическа партия на изборите.

http://www2.rizospastis.gr/

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Нед 04 Окт 2009, 08:37

куршум с презрение!
Другарки и другари, това е един остарял и осъден метод. Днес ний чрез освиркване молим любезно предателите да напуснат залата. Някои бивши другари от ППО Триадица имат богат опит в това отношение.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Вяра и постоянство - това е нашата сила. И делото ни ще пребъде

Писане  Надя Нед 04 Окт 2009, 08:44

За каква сила говориш, бай Вълко, когато мнозина замениха вярата с вера, а постоянството с изменчивост? А за да пребъде делото, двама човека не са достатъчни. Колкото до КПГ, надявам се да стане втора политическа сила поне на тези избори.Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Нед 04 Окт 2009, 08:51

Колкото до КПГ, надявам се да стане втора политическа сила поне на тези избори.
Това не се очаква, другарко Надя. Остава ми да се утешавам с факта, че КПГ ще има по-висок процент от Синята Коалиция.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Нед 04 Окт 2009, 09:04

Таки написа:
Колкото до КПГ, надявам се да стане втора политическа сила поне на тези избори.
Това не се очаква, другарко Надя. Остава ми да се утешавам с факта, че КПГ ще има по-висок процент от Синята Коалиция.
Дори и да нямаха никакъв шанс да влязат в парламента(а те със сигурност ще имат свои представители), ако живеех в Гърция, без колебание щях да гласувам за тях, по простата причина, че им вярвам. Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Нед 04 Окт 2009, 09:11

Дори и да нямаха никакъв шанс да влязат в парламента(а те със сигурност ще имат свои представители), ако живеех в Гърция, без колебание щях да гласувам за тях, по простата причина, че им вярвам.
Това с "вярването" може да не е достатъчно основание. И аз вярвам, че Lipton е хубав чай, но ако ми се пие кафе, ще си пийна кафе ..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Нед 04 Окт 2009, 11:39


Другарки и другари, това е един остарял и осъден метод. Днес ний чрез освиркване молим любезно предателите да напуснат залата. Някои бивши другари от ППО Триадица имат богат опит в това отношение.

Down with the capitalist way of thinking!

Twisted Evil

http://www.kkeml.gr/english/resolutions/samaras_50_40years.htm

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Нед 04 Окт 2009, 12:26

Down with the capitalist way of thinking !
Прав си, български другарю! И особено е важно да не мислите по капиталистически в днешния критичен момент! Щом Партията е решила, в един пристъп на революционна мъдрост, да застане зад другарката Фандъкова, всички ваши членове трябва да я подкрепят като един стоманен щит! А не като ренегата Аврамов, дето го пратихте на работа в ЦК, а сега за благодарност заявява на всеослушание, че няма да следва линията на Партията! Или онзи ревизионист Дяков, дето сутрин се кълне във вярност пред членовете на ППО Триадица, а следобяд се сношава с разни берлински троцкисти и работи за кандидатурата на един социалдемократ! Изчистете редиците си от подобни предатели на трудовия народ, ντράγκι μπάϊ Βάλκο!

С юмрук в ръка,

Ο σύντροφος Τάκης
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Ренегати на Партията

Писане  Логик Нед 04 Окт 2009, 22:30

Надя написа:Изостанал си малко, бай Вълко. Вече няма куршуми...
Напротив, Надя, Бай Вълко е прав, а ти си затънала в блатото на левия ревизионизъм и десния опортюнизъм. Скорее бери винтовку!

Истината и само истината - 2 - Page 12 DSC04646
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Пон 05 Окт 2009, 05:23

Таки написа:
Down with the capitalist way of thinking !
Прав си, български другарю! И особено е важно да не мислите по капиталистически в днешния критичен момент! Щом Партията е решила, в един пристъп на революционна мъдрост, да застане зад другарката Фандъкова, всички ваши членове трябва да я подкрепят като един стоманен щит! А не като ренегата Аврамов, дето го пратихте на работа в ЦК, а сега за благодарност заявява на всеослушание, че няма да следва линията на Партията! Или онзи ревизионист Дяков, дето сутрин се кълне във вярност пред членовете на ППО Триадица, а следобяд се сношава с разни берлински троцкисти и работи за кандидатурата на един социалдемократ! Изчистете редиците си от подобни предатели на трудовия народ, ντράγκι μπάϊ Βάλκο!

С юмрук в ръка,

Ο σύντροφος Τάκης

Скъпи другарю Τάκης,

капиталистическото мислене е пагубно за обеденението на демократичните формации. Но какво да се очаква от партии, които изповядват буржоазния индивидуализъм? Те са предварително обречени на разпад. Съвсем друго нещо са прогресивните сили. Тяхното сплотяване под знамето на марксизма-ленинизма и пролетарския интернационализъм е крайно наложително за окончателната победа над експлоататорите. Затова ревизионистите и примиренците нямат място в редиците им!

С боен привет:

μπάϊ Βάλκο

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Пон 05 Окт 2009, 05:25

[quote="Логик"]
Надя написа:Изостанал си малко, бай Вълко. Вече няма куршуми...
[Напротив, Надя, Бай Вълко е прав, а ти... Скорее бери винтовку!]

Так точно, т. Логик! Наше дело правое!

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Пон 05 Окт 2009, 05:38

Надя написа:За каква сила говориш, бай Вълко, когато мнозина замениха вярата с вера, а постоянството с изменчивост? А за да пребъде делото, двама човека не са достатъчни. Колкото до КПГ, надявам се да стане втора политическа сила поне на тези избори.Smile

Др. Надя,

вера и вяра е една и съща дума. Една от първите стъпки на народната власт след свалянето на монархофашизма беше да приведе в ред българския правопис. Що се отнася до изменчивостта, тя е човешка слабост, която се преодолява с желязна, дори бих казал - стоманена, воля.

Ето виж колко истински леви движения има в Гърция. Само едно от тях обединява десет формации.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anticapitalist_Left_Cooperation_for_the_Overthrow

Но тяхната слабост е в тяхното разединение. Гръцката комунистическа партия трябва да се превърне в авангард на тези сили, а не да гони повече проценти и депутати в буржоазния парламент. Само така ще смъкнем омразното иго на капитализма.

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 12 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 22 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите