Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

+3
nikiforov
Таки
HEXE
7 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:01

на ви избори -това не знам от кого еЕлементарно е, но все пак да обясня: Защо няма да гласувам?
С приближаването на изборите може често да се чуят упреци към тези, (като мен) които не искат да гласуват. От една страна не използват правото си на глас, значи после да не се сърдят за управлението, от друга, като не гласуват давали предимство на някои партии с дисциплиниран електорат. Двата упрека разбира се са верни. Но само теоретично, те важат за някоя друга демокрация, не за тази, която се практикува в тази част на злощастните Балкани. Щом всеки глас е важен и се брои, я да видим тези дето са гласували колко са доволни и дали като са давали гласа си през последните 20-тина години са се чувствали част от демократичния процес и са щастливи и горди от това? Дали като имат дял в съответното „демократично представление” нещо се е променило, за тях лично или за българското общество? Ще възразите, ами Европейския съюз, ами НАТО? А мислите ли, че тези дето сте ги избирали са причина за ЕС и НАТО? Ако си го мислите меко казано сте наивни. Но това е друга тема, нека си стоим на вътрешнополитически терен. Например, дали в управлението са попаднали тези хора, които гласувалите считат, че трябва да са там? Интересно като „е важен и се брои всеки глас”, как дни след формирането на поредното Народно събрание, неговата популярност пада най-ниско от всички възможни държавни институции. Защо всички се подиграват и откровено мразят „народните избраници” и им мерят делата само по кюфтетата дето яли? Значи за да мразиш депутатите и властта, първо трябва да гласуваш за тях. За да имаш право да си недоволен от тях първо трябва да ги вкараш в Парламента? По нелепа история едва ли се е чувала. С празните си лозунги просто ви правят част от Системата, Системата която работи само за тях, не за вас. Който и да влезе в Парламента това няма нищо да значи за редовия гласоподавател. Просто едни кланове се сменят (или мимикрират) с други и едни крадци сядат на местата на други. Силно ви звучи? Да имате някакви други впечатления от станалото през последните 20 години? Да си спомняте някой от дошлите на власт да е потърсил отговорност от предшествениците си за каквото и да е? Откровени престъпници днес ни учат как демократично да използваме гласа си и пак да гласуваме за тях или все едно за кого. Разбира се, че е все едно. Изберете „братя” Галеви или защо не Маргините. Нима те са по-лоши от тези дето се редуват във властта през последните 20 години? Наивен въпрос, нима споменатите „братя”, Маргините и стотици други „герои на нашето време” да не са във властта през цялото време, независимо кой управлява? Как пък един от възмутената опозиция като дойде на власт не направи нещо за да вкара откровени престъпници от предното управление в затвора? Помните ли гладната „Луканова” зима, като изпокриха дори храните и нямаше мляко за децата? Нещо да стана след това? Помните ли преди 15-тина години един кмет на София дето продаде водата на язовир „Искър” на тогавашната Мулти груп и София остана без вода, в буквалния смисъл се умириса и ние с нея, кранчето течеше през ден или два. Ясно беше защо, ясно беше кой, ясно беше какво стана. И пак нищо. Едни други гении на управлението направиха пенсиите по 3 долара, върнаха страната на равнището на Албания от времето на Енвер Ходжа и докараха гладни години като по време на Световна война. Изнесоха житото и го върнаха на двойно по-висока цена. Някой нещо да им направи като паднаха от власт? След това едни като подскачаха като палячовци по площадите, излъгаха стотици хиляди други да подскачат заедно с тях, тези за които гласувахте след това влезнаха във властта и веднага ви забравиха, вас и всичко друго. Но не себе си. Започна се едно преразпределение, една приватизация, едно лапане... Сменихте ги и тях, ама собствеността им и днес боде очите ви из София и страната. Знаете ли например един хасковски хитрец Бисеров каква собственост има в София? Хотели, ресторанти, заводи......Но не е само той, разбира се. Няколко години в управлението се равняват на просперитет за години напред, за цялото семейство, за приятелите и роднините до девето коляно. Властта в България винаги е била най-доброто средство за промяна на икономическия статут на властващите. Последва най-голямата измама. Негово величество вдигна избирателната активност и ентусиазма, че нещо може да се случи. Е да, случи се, че отново България стана за смях с монарха премиер и комуниста президент. Н.В. се оказа и голям собственик на гори и балкани. В името на собствеността и на горите Н.В. после се коалира с бившите комунисти и ги узакони във властта. Халал да са му горите и комунистите, а на вас гласуващите хак да вие. След това дойдоха днешните, тези дето виеха като гладни кучета каква корупция било докато те не управлявали и стана така, че България зае челните места по корупция във всички класации на Европейския съюз. Тези без съмнение издигнаха корупцията на по-високо равнище. На най-високото възможно – корупцията стана институционализирана официална политика, държавата започна да съществува и да функционира заради корупцията и благодарение на корупцията. Митници, НАП, Здравна каса, Министерство на финансите, МВР с бандитските си връзки, с участието в отвличания, с откровения бандитизъм спрямо нас по пътищата, Земеделието с всичките си агенции узаконяващи кражбата от ЕС, но в крайна сметка от нас самите, Правосъдието с най-подкупните съдии и магистрати в историята на тази нещастна държава, Здравеопазването, оставило най-болните, фатално болните и най-страдащите без лекарства, защото „в страданието има най-много пари”, Пътният фонд с батко, братко и други знайни и незнайни лапачи, бойци на партиите и строители на собствен просперитет, Топлофикации, енергийни сделки, „газови битки” и каквото още се сетите. Която и държавна институция да хванете – смърди (извинявам се за натурализма). Или която партия да разгледате. Дори така наречените „националисти”. Тук е най-големия смях. Националисти създадени и финансирани от чужда държава. Националисти седнали на руската хранилка. Като всичко друго и национализмът в тази България е ерзац. Сега гласувайте отново за да изпратите смахнатия син на смахнатия вожд в Страсбург. Той е вашият представител....Но кого да изберете? И затова ли ги избрахте? А като участвахте в тяхната игра какво променихте? Колко доволни сте от участието и колко права да искате обяснение от тях ви даде последното (поредното) гласуване? Смехории...Смеят ви се в очите и ви се плезят, стават все по-богати и ви яхат все по-смело. Ненаказуеми, недосегаеми, уяли се, безпардонни, престъпни, нагли. Сега са впрегнали целия медиен слугинаж да ви внушава колко добре е да гласувате. Те не ви считат за живи, морят ви с цени, закони, престъпни банди, липсващи лекарства, с дупки по пътищата, с физически и психологически тормоз. Окрадоха ви магистралите, индустрията, селското стопанство, изгониха ви децата, отнеха ви бъдещето. Бетонираха ви плажовете, отровиха ви планините, осякоха ви горите....Защо ги е еня дали ще гласувате или не? Отговорът е определено прост - за да узаконите това което правят. За да сте част от системата. Прав е бил дебелият англичанин (българофоб) с вечната пура. Най-отвратителната система, ама нямало друга. Е няма, разбира се. Тази ги устройва. Като няма друга аз в тази няма да участвам. Няма да им дам удоволствието да се усмихват в следизборната нощ, че са ме излъгали и този път. Не, поне мене – не. Нека работят яко за да ни унищожат, за да ни накарат да напуснем тази страна и да я населят с електорат, който може да се купува за две кебапчета, който може да бъде заблуждаван периодично през 3-4 години, който не може да чете, не става за мислене, не е годен за нищо друго, освен да участва в системата за пълнеж. Защото можещите да мислят все по-трудно се лъжат, мислещите няма да простят, (ако това има значение) и просто няма да участват в Системата (ето това вече има значение). Унищожете ги (ни) и си направете държава от полуинтелигенция, от малограмотни, от малоумни, пред които номерата ви ще минават. Всеки път. Но това вече няма да бъде България, а нещо друго. Докато изчезнете и вие, защото малоумните и малограмотните ще унищожат държавата и Системата за която ги отглеждате и ще превърнат България от държава в територия. Ако не сменят и името с географско название.

Aз НЕ гласувах, а вие ? Вчера не ходих до заветната урна, въпреки хленча на Любен Дилов-син.
Не ходих, дори и след намръщеният поглед на Бойко, който ме набеди, че ще съм за риба.
Не отидох, дори и заради честните сини очи на премиера, който ми се изповядваше искренно и лично всяка вечер от екрана, колко много е съгрешил и как се нуждае от моето опрощение.
На гласувах, дори и под натиска на хиперболизираните образи на гласуващият Циганин и тълпите от Турци водени под строй към урните.

Не използвах правото си на глас и сега се чувствам много по-добре!

Неомерзен, от политическият цирк, целящ да ни убеди, че 17 души в Страсбург могат да вдигнат пенсиите в България, да запазят природата ни чиста и да решат вътрешно-икономическите ни и социални проблеми.

Не гласувах, с ясното съзнание за последиците от това.

И сега се чувствам много по-добре!


Аз имам право на избор, дори и той да представлява отказът ми от такъв.

И след като имам право на Избор аз избирам да съм честен пред себе си, неподкрепяйки бандокрацията у нас , в опита и да се легитимира, като законно избрана от народа.

Аз не подкрепям бандокрацията у нас, няма и да я подкрепя за в бъдеще, независимо от хамелеоновата й политическа окраска и полифоничният предизборен звук.

Нека да си гласуват!
Кои сме ние, че да препречим походът на лемингите?

Те вярват, че вървят към светлото си бъдеще, дори и когато прекрачват прага на пропаста.

Някои болезнени неща е крайно време да бъдат преживяни, защото народът ни е доказал исторически, че проглежда единствено в мигове на всеобщо страдание.

На следващите избори, след 4 години, ако все още се организират такива, прогледналите ще са повече.

Има си време за всичко и за всеки.

Ако имаше подобие на демокрация някъде по света
08.06 13:20 или у нас при тази изборна "активност" изборите не би трябвало да са валидни. Каква е логиката 30 или 40 % от имащите право на глас да определелят съдбата на другите?! Някой ще каже: Тогава гласувай! Бих гласувал, но как - никой от циркаджиите не ми харесва. Все едно да вкараш вегитарианец в месарски магазин и да му кажеш: "Яж, като си гладен!" или като те хванат човекоядци да ти предложат избор на "по-малкото зло" - да те сварят или изпекат преди да те хапнат.

Сега след изборите, новите управляващи ще ревнат - Комунистите са виновни! - щат не щат ще приложат непопулярни за масите мерки, като тотално орязване на бюджетните разходи, нови заеми и споразумения за спасителни за икономиката ни планове и така ще подготвят отново почвата за триумфалното завръщане на политическата сцена на "комунистите" през следващите избори.

Циркът е познат от някъде, нали?
Поне за тези, които могат да помнят повече от 4 години назад.

- Петте от стоте ми причини да не гласувамИмам си поне сто причини да не гласувам, а пет от тях и ще изложа. Пета: не вярвам българинът 1946 да е бил по-глупав, отколкото е сега, иначе България нямаше да е тогава една от водещите сили в Европа, а сега на опашката. Въпреки това за избора му съжаляваме и до днес. Толкова ли е бил заблуден онзи предприемчив успяващ гражданин на света и Европа, че да допусне подобна грешка. Едва ли, изборът му е бил ограничен от световните сили. Казват, че комунистите са фалшифицирали изборите, нещо което е много възможно, но резултата е бил предизвестен. А по-малко зависими ли сме от световните интереси и днес. Така изглежда, но това което изглежда е винаги много, много съмнително. И в крайна сметка ще спечели този от който е добър за световните интереси, не и за моите. Четвърта: Предизборните обещания приличат на изрязани с ножица и залепени върху платформата на всяка една партия. Отдавна престанахме да им вярваме, но не е имало някой в който да не се надяваме, че ще направи това което трябва и твърди, че може. До спечелването на изборите, а после, забравени до следващите. Чувствам доверието си експлоатирано. Това е особено неприятно, кара ме да изпитвам вина, че съм проявил наивност. Неизбежно е да се довериш на някого, но да се довериш повторно на човек, който те е измамил вече наистина е наивно и то в порочният смисъл на думата. Третата: Ако имаше партия, която да изглежда, че ще може да нарита статуквото отзад, бих гласувал за нея, но такава реално няма. Всички са част от едно и също статукво или поне така изглежда на мен като човек от народа. Втората: Времето ми е ценно, всеки миг ми е борба за живот. Кой ще ми плати този един час загубя. Ако не бях изпаднал в това положение, което си е социално положение и се отнася до маса подобни на мен и не само подобни на мен, ако бях истински европейски гражданин, който може да си позволи и нещо друго освен мислене за средствата за преживяване, нямаше да усещам този един час като крупна загуба. Говоря сериозно. Първата: Абе, аз внук на Бай ти Ганя ли съм или лукова глава. То, че и едните маскари и другите: ясно е. Ама по-глупав ли съм от ... пардон, ромите, че на тях им плащат, а на мен не. От сънародниците ни в съседката ни, на които организират безплатна екскурзия, а на мен не. Е, па щом не и аз няма да гласувам. Тъй, де. Това не го пиша с ирония. Никаква, ако на някой му се стори така, сгрешил е. Няма да се правя на особено възвисен преди изборите. Като повечето от българите и мен ме изкушават дребничките му материални облаги. Е, тези за които гласувам не ги ли изкушават големите материални облаги. Всички сме един дол дренки, но нека да си взема трохичката, че на някой съм помогнал да грабне хляба. И както казах имам поне още деветдесет и пет причини да не гласувам, но... Ще гласувам! Защото и една причина ми е достатъчна да го направя. Системата е лоша, системата задължително те изправя пред избор. Няма бягане. Дори да не пусна бюлетината, пак с това ще гласувам за някоя маскара. Тоест избора ми пак е направен, но без да проявя и малкото воля, която мога да имам над него. Напълно взет от света около мен, без никакво мое участие. Ако пусна бюлетината, поне до някъде съм му дал насоката, което не е никак малко, като се има предвид, че другото ще е нищо. Не пусна ли бюлетин, все ще имам чувството, че съм гласувал в полза на най-неприятният ми. И ще гледам в телевизията противната му усмивка, благодарение на моят глас. Няма да му направя това удоволствие. Ще гласувам срещу него.
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:10

Да гласувам, означава да вярвам Няма да гласувам.

Сигурно доста хора, ще ми кажат , че не постъпвам правилно, но ако имате търпение да прочете този постинг, ще споделя, защо не искам да гласувам?

Да упражниш правото си на вот е важно, когато ВЯРВАШ в хората, които избираш.Вярваш в това, което говорят, вярваш в това, което вършат, вярваш в тяхната идеология.Колкото и да се опитвам, не откривам такива хора, да не говорим за идеология.

Моето мнение е, че в България няма стойностна политика, може да има стойностни политици, но аз не ги познавам, може и да се случва нещо добро, но аз не го усещам, може и да има шанс за подобрение, но аз вече не вярвам.
Наясно съм, че ще получа много съвети и обяснения, които да ме ‘просветлят’ в необходимостта да гласувам, зная че има много хора, които ще се опитат да ме убедят, с аргументи, нетърпящи обсъждане, колко важно е да сме активни граждани, но аз питам само едно, защо?

Преди 20 години, когато бях на 18, също беше важно и аз гласувах, надявайки се да помогна на своето бъдеще и на бъдещето на децата, които планирах да имам, но какво получих в замяна? Точно така – нищо.Една морално и физически унищожена страна, без социална защита, без действаща съдебна система, без качествена медицинска помощ, и без никакви изгледи нещо от по-горното да се промени, поне докато съм жив.

Не искам да преживявам поредното разочарование, защото точно това се случва.Идват нови избори, нови партии се появяват на сцената, обещават тотална смяна на статуквото и много, ама много наказания за престъпниците.Чух го и преди 4 години.
Е, вие ми кажете, с какво се промени живота ви, освен с това, че станахте зависими от банки и от кредитни карти, как европейското бъдеще ви помага да напълните хладилника си със храна, и как гласуването за вашите лидери ви помогна да си платите сметките.

Клоунадата, която наблюдавам всеки ден, ме кара да се замисля сериозно върху възможността, да избера един отхвърлен от мен вариант, а именно да напусна тази абсурдна обстановка, в която милиони съвестни граждани на България са принудени да живеят на границата на мизерията.Не ме разбирайте погрешно, аз съм само един обикновен гражданин на България, на който му омръзна да бъде статистика.Успех на всички, които все още притежават оптимизма и вяра в системата.
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:32

Синдромът - "Няма да гласувам"Често се среща. Като говориш с някои хора те ти казват - "Няма да гласувам". Брей, казвам си аз, и защо така лесно се отказвате от това свое основно конституционно право? И тук мненията им вече започват да се различават по смисъл, но да са еднакво безсмислени: "Всички са еднакви", "Не се занимавам с политика и не ме бърка", "За тези гадове - никога", "Какво, и с моя и без моя глас - все тая"... и коронното, което е най-зверските от всички които са ми любими - "Аз не гласувам за да не ме обвиняват поколенията" и "Гласувайте вие за тези депутати/евродепутати за да ви крадат парите, а аз ще ви се смея".

Както си му е реда да отговорим на всеки един по отделно и после да обобщим:

"Всички са еднакви" - Основна логическа грешка в съждението. Дори и близнаците не са напълно еднакви. А каквото и да говорите - разликите между някои политици наистина са големи. А и дори да са малки, ако някой е по-добър само с малко от другия това ще се усети с няколко милиона неоткраднати от бюджета. Все е нещо. Пък и да не забравяме, че въпреки всичко партиите малко или много следват програмите си. Като стил на управление - все е нещо.

"Не се занимавам с политика и не ме бърка" - Ти може да не се занимаваш с политика, но тя се занимава с теб. Всичко около теб е плод на нейните усилия или бездействия. От нея зависи дали държавата ти ще фалира, колко от заплатата ти ще взима държавата, ще има ли въобще кой да ти даде работа, и дали българските мюсюлмани ще се мислят за турци. И ако ми кажете, че нито едно от тези не ви интересува много ще излъжете. А разлика, както разбрахме от предишния параграф, винаги има.

"За тези гадове - никога" - Даммм. Така е. Само дето има една малка врътка. И без да гласувате "тези гадове" все някой ще ги избере /защото по нашата система и един пуснат глас да има изборите ще се зачитат, а дори всички останали да бойкотират, нещо невъзможно впрочем, те пак ще гласуват сами за себе си/. И какво става - гадовете те управляват, а ти дори не си се потрудил да си вдигнеш задните части за 10 минути и да избереш по-малката гад.

"Какво, и с моя и без моя глас - все тая" - Класика направо. И така си казват 50% от населението. Дори и за такива клинични случаи си има "оправдание". Дори и в България станахме свидетели на доста избори в които разликата е в няколко гласа. На местните избори такава беше ситуацията в Стара Загора и в Шумен. На Парламентарни избори пък винаги е така, защото в даден случай и един глас е достатъчен квотата за един депутат да отиде в една или друга партия. Пък и помислете, че с малкото усилие, което ще направите, може да накарате и друг да гласува.

"Аз не гласувам за да не ме обвиняват поколенията" - Оооо, да. Не бях чувал по-добър аргумент. Просто си представям неосъществения гласоподавател след години как се хвали на сина си: "Сине, аз не гласувах. Правителствата, през които израстна не бяха избрани с гласът на баща ти. Е, може сега да ринеш боклуци в сметището, да не може да си намериш нещо за ядене и да спазваш законите на шериата, но важното е че няма за какво да ме обвиняваш".

"Гласувайте вие за тези депутати/евродепутати за да ви крадат парите, а аз ще ви се смея" - Това го оставих за накрая, защото е най-абсурдно. Интересна мисъл трябва да имат хората, които се оправдават с нея. Интересна - да, логична - не. От една страна едни други хора взимат избора кой да управлява вместо тях, а те им се смеят как са се прецакали много за който и да са гласували и как "им плащат парите да се ояждат" на депутати, евротакива и т.н. Интересното е че същата тази избрана власт не те пита гласувал ли си или не, а те управлява активно и ти взима част от парите, като с тях си плаща осъжданите от теб "дебели депутатски заплати" и се ояжда.
И какво излиза - и гласувалия и негласувалия биват ...... с тази разлика, че гласувалия поне си е избрал кой точно да го управлява и ако той е бил достатъчно умен е избрат този, който ще го ощети най-малко и ще му взима най-малко пари. Сами разбирате кой е по-печеливш. А да - негласувалия ще спечели правото като седне на маса да псува властта и да си мечтае за по-добро бъдеще.

HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:37

Гласуването е акт на одобрение. ...
31.05 23:34 Гласуването е акт на одобрение.
Негласуването е съответно знак на неодобрение.
На предоставените за избор кандидатури.
На липсата на достоен за доверие сред тях.

Защо да продължаваме да си даваме доверието на кредит?
Не е ли време, първо някой да го заслужи с делата си и чак след това да му го дадем, в знак на одобрение към постигнатото?

Това си е нормална практика по целият свят.
Първо се доказваш в малкото , а сетне и в голямото.

Как може да искаш да поверим управлението на държавата на хора, които и една фирма не могат да управляват, една сметка не могат да направят като хората.

Нека първо да се докажат като компетентни специалисти, сетне като патриоти работещи за националният ни интерес, а сетне да искат одобрението ни да са във властта!

Сега ще се плашим ли?
01.06 00:00 Червените плашат със сините, сините с турците, турците с Атака, а те с масоните, мусоните и марсианците.
В крайна сметка се видя до къде води масовият необмислен вот - до 20 годишно присъствие не мекерета във властта.

Мен не ме интересува кой как се самоопределя, а с какво може да е полезен за държавата ни.

Видя ли човек достоен и полезен за държавността ни - ще го подкрепя с избора си за него.
За момента няма нито един, така че... предпочитам да спомогна повече за създаването на свестни хора, които един ден да управляват държавата, наместо да удължавам агонията на псевдодемокрацията, узаконявайки я с отчетеният в повече в урната глас

Поредните избори и поредната засилена агитация стил - "...за бога братя гласувайте...".
Не знайно защо всички, които провеждат тази агитация пропускат дребният факт, че класическото гласуване има 3 а не 2 опции. За, против И ВЪЗДЪРЖАЛ се. Негласуването Е ГЛАСУВАНЕ - показващо тотална липса на доверие в политическата сцена на България. И определено агитации стил "Гласувайте, как може да не гласувате" и др. няма да променят това.
Като се добави факта, че към днешна дата са разработени достатъчно сигурни методи за банкиране по интернет, но незнайно защо все още гласуване по-мрежата не е възможно и през ум няма да ми мине да загубя 2 часа свободно време за да избера кой ще продължи да опропастява България.
Когато на политическата сцена се появи човек достоен с ясни идеи И ДОКАЗАН (а не турист от незнам си къде) ще загубя тези 2 часа за да гласувам за него.

Гласуването прилича на избиране на храна от меню в ресторант. Ако нещо ти грабне окото - ще си го поръчаш. Ако нищо не ти се струва приемливо - сори, друг ресторант. Ама ще кажеш - при изборите няма друг ресторант, а пък нали все нещо трябва да ядеш? Не е точно така. Дори и това да е единственият ресторант, ако всичко, което ти предлагат, е сготвено зле, от евтини продукти с изтекъл срок на годност и мирише толкова лошо, та може да е и развалено, по-добре е да останеш гладен, вместо да пълниш касата на ресторанта - нищо няма да ти стане да погладуваш до следващите избори. И когато ресторантът види, че оборотите му падат, или ще опита да си подобри менюто, или ще излезе от бизнеса и тогава ще го купи някой, който може да го управлява по-добре.
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:45

Вижте, нека се разберем за нещо. Аз съм много по-десен по разбирания за обществото от всеки от вас (и си спазвам възгледите всеки ден при това), но това не ми пречи да виждам, че всичкото дясно у нас в момента е от онази развалена храна, която никога не бих си поръчал. А което пък не е точно развалено, е някакво менте - нещо като онова сирене от свинска сланина, за което ни разказаха по едно време. Та който е със запушен нос - да се трови.

И при положение, че дясно, което ще работи за това България да върви напред, всъщност няма (честно казано, не би и могло да има, защото дясното е непопулярно за масите и не може да спечели изборите, освен ако не улучи и момента, и някоя много харизматична своя личност), какво ми остава тогава като избор? БСП? ДПС? Атака? Не, благодаря. Е? Значи няма да гласувам. Други идеи?

А, и да не забравя. Абе това РЗС, дето го споменаваш по-нагоре, като го гледате, на какво ви прилича? Че на мен... на партията на корупцията. Ако не е, откъде има пари за толкова много реклама и такива лъскави офиси? Няма как да ги е спечелило, защото няма членска маса, която да си е плащала членския внос дълги години. Няма как и да ги е заело по честен начин, защото ако наистина има честни намерения, няма да може да ги върне на тези, които са му ги дали - нали те няма да правят такива работи като Мургина :-)
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:47

Аполитичността на българина изхожда от горчив опит а той е:

1.Избрахме си демокрация - получихме ръка свита в юмрук
2.Дойдоха социалисти - от юмрука колебливо се отдели среден пръст
3.Дойдоха пак демократи - средният пръст се вдигна и се изправи гордо
4.Направиха анти вот и напълнихме парламента с туристи от незнам си къде (нали никой не се заблуждава, че някой от тях е зарязал проспериращ бизнес за да работи на ползу роду както казваше небезисвестен шоумен) - пръста се ориентира отзад.
5.След провала на туристите, и лъсването на някои кирливи ризи на демократите социалистите пак са на ход... пръста влезе отзад.

Сега наред е поредният анти вот за ГЕРБ и някой предлага да гласуваме та освен пръста да влезе ръката до лакътя - не благодаря ще пропусна. Така и така ще се случи поне да знам, че не съм се прецакъл сам. Може и да не е логично но пък е безкрайно успокояващо за нервите за времето в което живеем.

Грубо, цинично и 100% вярно.

П.С. Колкото и да е неприятно на родните политици те не са мръднали и на една педя отпреди 100 години когато един наш писател написа "...Ти мене слушай - и едните и другите са маскари...". Какво получи за награда всеки знае...
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty HEXE,

Писане  Таки Сря 10 Юни 2009, 17:52

Не е зле да посочиш от къде са всички тези цитати.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 17:58

Няма смисъл.За бъдат подложени на обстоен анализ ли? Very Happy На обезверени хора са .И аз мисля като тях!
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Твое право е да не посочиш източника.

Писане  Таки Сря 10 Юни 2009, 18:06

Но пък мое право е да посоча един сайт:

http://tirith.blog.bg/politika/2009/05/31/sindromyt-quot-niama-da-glasuvam-quot.342362

Предполагам, че няма да ми се сърдиш ..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 18:07

Това променя ли нещо Very Happy
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Това променя ли нещо ?

Писане  Таки Сря 10 Юни 2009, 18:13

Дава възможност да се прочетат и контра-аргументи. Защото тук едва ли ще има кой знае какъв диалог върху темата. Дано пък се лъжа ..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 18:24

Таки написа:Дава възможност да се прочетат и контра-аргументи. Защото тук едва ли ще има кой знае какъв диалог върху темата. Дано пък се лъжа ..

Първо да чуем корифеите Wink Пък после я трийни Laughing
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Пък после я трийни

Писане  Таки Сря 10 Юни 2009, 18:30

Не се казвам Ахчийски и не трия топици ... Cool

Веднаж само сбърках, та изтрих един топик, създаден от едно менте на Краси Гаджоков (вероятно дело на Боян Дамянов). С логиката, че не бива едно менте да злепоставя в нет-пространството един човек с име и презиме. После признах това за грешка. Можеше да остане топикът, с ясни предупреждения по страниците му, че това не е истинският Гаджоков.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 19:38

Медицинска епикриза на гласоподавател



УШИ, ОЧИ, НОС, ГЪРЛО. Силно увреден слух. Запушване на евстахиевата тръба с ушна кал, натрупана от предизборни клетви за благоденствие.
Тежка форма на далтонизъм вследствие атакуване ириса с взаимно изключ-
ващи се окраски. На жълтия цвят пациентът реагира с прогресивно късогледство, а при червения се наблюдават тежки нарушения в паметта.
Заради непрекъснато търсене на посоката, от която ще се зададе светлото бъдеще, е налице трайно разногледство.
Силно развито обоняние, причинено от надушване на близката работа, евро-
пейската заплата и нищожните данъци. Уголемен нос с патладжанен цвят вследствие прекомерна употреба на гаражен концентрат.
Тежки деформации в говорния апарат. Скъсване на гласни струни от чести участия в митинги и в кръчмарски свади.
При общ външен оглед се установяват признаци на зараждащ се гигантизъм, предизвикан от предизборни увещания - огромни ръце, готови да сграбчат бъдещия рог на изобилието и акромегално развит череп поради разяждащия съдържанието му конфликт между илюзиите и действителността. Установи се силно увреден лицев нерв с тикове при показване на едни и същи лица в предизборни плакати и в криминалните телевизионни хроники.
ВЪТРЕШНИ ОРГАНИ. Затихващи функции на стомашно-чревния тракт, въпреки оглушителното къркорене.
ПОЛОВА СИСТЕМА. В отлично състояние. Силно повишено либидо, което се обяснява с търсене на сексуален акцент в предизборната политическа надпревара.

МЕДИЦИНСКО ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Пациентът е клинически здрав и годен за участие в избори! ЗАБЕЛЕЖКА: След гласуване да бъде поставен на системи!

Купуването и продаването на гласове без ДДС е престъпление!


HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty по диагонал

Писане  nikiforov Сря 10 Юни 2009, 21:23

нищо няма и да прочета - писна ми и от цитати !
при това доста обемни !
аз СЪЩО не гласувах !
и кво , да ТИ /ВИ / се обЯснявам !???
няма да го дочакаТЕ !
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Сря 10 Юни 2009, 21:33

nikiforov написа:нищо няма и да прочета - писна ми и от цитати !
при това доста обемни !
аз СЪЩО не гласувах !
и кво , да ТИ /ВИ / се обЯснявам !???
няма да го дочакаТЕ !

Very Happy Ваша воля господине!Някои пишат глупости, а аз цитирам Very Happy
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  nikiforov Сря 10 Юни 2009, 21:54

HEXE написа:
nikiforov написа:нищо няма и да прочета - писна ми и от цитати !
при това доста обемни !
аз СЪЩО не гласувах !
и кво , да ТИ /ВИ / се обЯснявам !???
няма да го дочакаТЕ !

Very Happy Ваша воля господине!Някои пишат глупости, а аз цитирам Very Happy

Ваша воля, г-жа , не се обиждайте - нищо лично , цитирайте !
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  (Стоян Христов) Чет 11 Юни 2009, 06:47

А вие господа давате ли си сметка ,че с негласуване също гласувате,и така помагате на статуквото?

(Стоян Христов)

Брой мнения : 267
Registration date : 21.06.2008

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  Apostola na Svobodata Чет 11 Юни 2009, 21:06

Не е фатално, когато комунист не гласува, защото намалява бройката на комунистите.
но когато Не гласува демократ е наистина много фатално?
Apostola na Svobodata
Apostola na Svobodata

Брой мнения : 436
Registration date : 24.04.2009

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty но когато Не гласува демократ е наистина много фатално

Писане  chocho Чет 11 Юни 2009, 21:10

Яяяя, ми как да познае човек дали е демократ, та да отиде да гласува scratch

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Чет 11 Юни 2009, 21:15

http://www.okcupid.com/politics
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Чет 11 Юни 2009, 21:18

http://www.politicalcompass.org/test
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Яяяя, ми как да познае човек дали е демократ, та да отиде да гласува

Писане  Таки Чет 11 Юни 2009, 21:21

Трудно е .. На 7.06 аз се чудих .. чудих ... чудих до 14 ч. , па накрая реших, че не съм достатъчно демократ, та ако не гласувам няма да е фатално. Пък не се намери и някой добър човек да ми предложи пийсе € за гласа ми, та да ми повдигне малко демократичния дух. Това не са малко пари, шъ знайш.. цели 5 бутилки водка Серкова са ....! Razz
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  HEXE Чет 11 Юни 2009, 21:25

Таки написа:Трудно е .. На 7.06 аз се чудих .. чудих ... чудих до 14 ч. , па накрая реших, че не съм достатъчно демократ, та ако не гласувам няма да е фатално. Пък не се намери и някой добър човек да ми предложи пийсе € за гласа ми, та да ми повдигне малко демократичния дух. Това не са малко пари, шъ знайш.. цели 5 бутилки водка Серкова са ....! Razz
Правилно.И аз бих гласувала за всички ако ми предложат пари Razz в една бюлетина Wink
HEXE
HEXE

Female
Брой мнения : 631
Age : 62
Registration date : 06.11.2007

https://rigas.bulgarianforum.net/profile.forum

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty HEXE, да знаеш, че и у нас купуват гласове,

Писане  Таки Чет 11 Юни 2009, 21:28

но по други начини. Например, кметът оставя улицата ни 3 години и 11 месеца в окаяно състояние, а я асфалтира в 12-я месец. Как след това да не гласуваме за него .. ? Wink

Във връзка с подобни номера е и старият ни виц:

- Ще ви построим нов мост!
- Но ние нямаме река..
- Ще ви построим и река!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ? Empty Re: ЗАЩО НЕ ГЛАСУВАХ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите