Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mare Nostrum 6

+10
Admin
Помощ, граждани!
chocho
nikiforov
komarKo
Надя
marapepelia6ka
HEXE
jovina
Таки
14 posters

Страница 21 от 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 25 Яну 2011, 15:17

Простака и педала си играят на СРС



Алтернативно линкче
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Сря 26 Яну 2011, 19:31

Всичко е относително..

Сутринта измерих +4 оС на терасата. После пък четох, че в София било -14 оС. Та реших да пратя едни "горещи поздрави" на съфорумците!

Надявам се да ми бъдат върнати през лятото, като "хладни". Макар че след началото на 80-те, летните жеги в България стават все по-чести, а температурите - невиждани, в сравнение с периода на 60-те и 70-те.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Помощ, граждани! Сря 26 Яну 2011, 19:50

това е очаквано: моделите предсказват, че на Балканите ще се затопля повече от средното на планетата, също както в Арктика, например

на други места затоплянето ще е по-бавно - например по-голямата част от Антарктика
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Сря 26 Яну 2011, 19:55

Понеже този казус се политизира най-просташки, хубаво е да се разграничат двете компоненти:

- Има ли глобално затопляне?
- Ако да, доколко то се дължи на човешки дейности?

Като казваш "модели", дали те се базират И на антропогенни фактори, или не?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Помощ, граждани! Сря 26 Яну 2011, 20:26

първо на въпросите:

да, има глобално увеличение от 0.7 градуса от 1880

предполага се, че то изцяло се дължи на повишеното ниво на СО2 вследствие от човешката дейност

_____

когато казвам "предполага се", а същото се отнася и до температурата, всъщност имам предвид, че има научен консенсус по тези неща; няма консенсус по това с колко ще се повиши температурата в следващите десетиелтия и до какво ще доведе това

повечето учени смятат, например, че термичната циркулация в океаните може да бъде прекъсната заради намаляването на солеността на водата, вследствие на ускореното топене на арктическите ледници

но по това няма консенсус, защото няма разбиране за динамиката на образуване на ледниците и тяхното топене; общата прогноза, например, не бе за толкова бързо топене на ледовете, колкото се оказва в последните години

най-важното е, че няма универсален модел, или теория за това как функционира климата на планетата; това беше голяма изненада, но е факт; усилията са насочени главно към създаване на компютърни модели на климата, които могат да описват някои процеси и да предсказват ограничено

но, доколкото знам, напредъкът е ограничен

във всички модели присъства "антропогенния" фактор, дори в изкривяването на измерванията вследствие термичините влияния на големите градове

това защо определени групи не вярват в затоплянето е отделна тема, но то не променя фактите
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Чет 27 Яну 2011, 10:43

Носталгия по социализъма (63)
Внучката Буря се бори за първите си комисионни

- Пак ли боб ще ядем, дядо?
- Уви, пиленце.. Откога казвам на баба ти да сготви една хубава мусака ..
- А тя?
- Тя се разсейва и изчезва при съседките, да бистрят политика.
- Нали така трябва да правят, членовете на гражданското общество?
- По принцип да. Но те бистрят политиката от преди Девети..
- Прояви разбиране, дядо. Мило им е да си припомнят своята младост.
- Ако имах буржоазна младост, и на мен щеше да ми е мило да си я припомням.
- Все ви се чудя, дядо, как се залюбихте с баба .. Тя - буржоазна щерка, а ти - трето поколение комунист..
- Любовта е сляпа, Буренце. Така че внимавай с кого ще се залюбваш!
- Имахте ли проблеми, след Девети?
- Ами да! Класическите: нея я промоцираха в ОФ-то, като съпруга на комунист, а мен ме тормозеха в БКП-то, като съпруг на буржоазка!
- Има такъв виц, за двама братя.
- Вицът си е абсолютна истина! Но днес е бая усъвременен.
- Например?
- Например, бате ти Бойко на десните вика, че дядо му е убит от комунистите, а на левите вика, че иска да построи поне една десета от това, което е построил Живков.
- Такава е модата и при най-новите препарати, дядо: две в едно, или дори три в едно!
- Не знам каква е модата, но знам, че няма мусака!
- Дядо, модата днес е да си намериш посредник.. Срещу 50 лева, аз ще уговоря баба!
- Я виж ти, какво Доганче сме отгледали.. Срещу 50 лева, аз ще си купя 5 яки мусаки от Коста Тавата, отсреща.
- Да, но това ще бъде много демоде' , дядо
- Аз искам да ям мусака, а не мода!
- Дядо, модата е много важно нещо. Ето, ти викаш "Коста Тавата" ..
- И какво?
- А ти имаш ли си прякор?
- Защо ми трябва да имам прякор днес? Имах си преди Девети: "Шаляпин"!
- Дядо, който днес няма прякор, се смята за социално незначителен!
- И какво трябва да правя?
- Оу, нищо особено.. Измисли си прякор, и срещу 50 лева аз поемам останалото ..
- Хубаво е, че имаш стабилна тарифа .. Я подай една идея за прякор, ама без нови 50 лева..
- "Вълко Телефона"
- Не е ли твърде банален?
- Ами.. Телефоните са жестока мода, а прякорът е все-още свободен. Побързай! Ще ти открия и блог!
- Имаш ли по-икономична оферта..?
- Йес! За 30 лева - Вълко Телефона във Фейса, със 100 приятели!
- А мусаката?
- За мусаката още 20 лева, приятелска цена, две в едно!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Чет 27 Яну 2011, 14:28

..... Обединена Европа не на думите, а на делата

..... Mare Nostrum 6 - Page 21 Photo_verybig_659296

..... Вдясно - кметът на Разлог (ГЕРБ), вляво - кметът на Драма (ПАСОК).

Кметът на Община Разлог инж. Красимир Герчев бе на работно посещение в съседна Гърция, където се срещна със своя колега г-н Кирякос Харакидис - новоизбрания и току-що встъпил в длъжност кмет на Драма. Работната среща се осъществи по покана на г-н Кирякос Харакидис в резултат на дългогодишното сътрудничество между Разлог и Драма. Инж. Красимир Герчев бе и първият кмет извън Гърция, който поздрави новоизбрания кмет на Драма.

По време на срещата бе обсъден конкретен проект за предоставяне на електронни услуги в сферата на превенция на здравето и предоставяне на здравна информация на европейските граждани, в който двете общини да участват като партньори по новата схема за финансиране на проекти от Програма Интеррег 4С. Специално внимание бе отделено за обсъждане на сферите на бъдещо трансгранично сътрудничество – спортни дейности, културни събития и фестивали, партньорство при иницииране, разработване и изпълнение на съвместни проекти, с които да се кандидатства за финансиране по европейски програми, подкрепящи трансграничното и между регионалното сътрудничество.

В диалога бе постигнато споразумение туристическите ресурси на двете общини, както и събитията от културен и спортен характер, да се промотират чрез общинските сайтове на съответния език, с цел активизиране на туристическия поток в двете посоки, както и постигане на директно сътрудничеството и обмен на опит и добри практики на ниво културни, спортни, неправителствени организации.
..... Целият материал: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=659296
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Чет 27 Яну 2011, 15:16

Аз пък търся последните 4 цифри от ЕГН-то на Гоце! Да му звънна! Искам да правя бира! Някой от постоянните гости (особено единия) може ли да ми помогне? Laughing Razz
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 21 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Чет 27 Яну 2011, 16:22

Боя се, че в случая отговорът на Гошко Тръпката ще съвпадне с този на Васко Кръпката .. Razz