Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Флора, фауна, имена на растения и други...

+6
chocho
Таки
nikiforov
Логик
Homan
Boabab
10 posters

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Панчаревски хубости...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 08:31

Логик, страхотно място! Приказно е, сигурна съм, че там малчовците ще израстнат с широки сърца и светли умове...
А пък дръвчетата .... Този цвят ... направо мога да усетя аромата... Аз също съм боднала Японска дюля при нас, трички са и са много млади още, но цъфтят и ме радват... Обожавам и люляка, та и него го отглеждам от мъниче...
За сухия зид ще си говорим следващия път, като се видим... Мерак имам за едни терасирания, та ми трябва майстор-мераклия за съвети като теб! Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  chocho Чет 24 Яну 2008, 11:12

Homan написа:
chocho написа:Мдаа... Моите препоръки биха били за Егур-Егур - този на Мургаш, срещу Майчин Дом, или Хасиенда-та в Княжево. Но впечатленията ми са вече стари опвече от година, щото някои места залязват за двойно по-кратко време

Егур-Егур е наистина много добър, и селекцията от вина - качествена... Само дето бюджета.... Laughing Аз съм ходила в този на малката уличка между Аксаков и Славянска..... забравих , май беше Добруджа или нещо такова..

Е, няма да пиеш Грузинско вино, и ще легне по-приемливо Laughing

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 11:15

chocho написа:
Homan написа:
chocho написа:Мдаа... Моите препоръки биха били за Егур-Егур - този на Мургаш, срещу Майчин Дом, или Хасиенда-та в Княжево. Но впечатленията ми са вече стари опвече от година, щото някои места залязват за двойно по-кратко време

Егур-Егур е наистина много добър, и селекцията от вина - качествена... Само дето бюджета.... Laughing Аз съм ходила в този на малката уличка между Аксаков и Славянска..... забравих , май беше Добруджа или нещо такова..

Е, няма да пиеш Грузинско вино, и ще легне по-приемливо Laughing

Прави си... Ама пък грузинско вино с арменска вкуснотия ... Question Не ми се връзва, пропуснала съм този лист от менюто... Smile
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  chocho Чет 24 Яну 2008, 11:17

Homan написа:
chocho написа:
Homan написа:
chocho написа:Мдаа... Моите препоръки биха били за Егур-Егур - този на Мургаш, срещу Майчин Дом, или Хасиенда-та в Княжево. Но впечатленията ми са вече стари опвече от година, щото някои места залязват за двойно по-кратко време

Егур-Егур е наистина много добър, и селекцията от вина - качествена... Само дето бюджета.... Laughing Аз съм ходила в този на малката уличка между Аксаков и Славянска..... забравих , май беше Добруджа или нещо такова..

Е, няма да пиеш Грузинско вино, и ще легне по-приемливо Laughing

Прави си... Ама пък грузинско вино с арменска вкуснотия ... Question Не ми се връзва, пропуснала съм този лист от менюто... Smile

И тук му се намира колая - минаваш на телешки стейк - 15-на и кусур БГ левчета... Laughing

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 11:20

И тук му се намира колая - минаваш на телешки стейк - 15-на и кусур БГ левчета...

И тогава защо да ходя в Егур-а, като телешкия стек мога да го консумирам например в СпагетиКо?
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  chocho Чет 24 Яну 2008, 11:39

Homan написа:
И тук му се намира колая - минаваш на телешки стейк - 15-на и кусур БГ левчета...

И тогава защо да ходя в Егур-а, като телешкия стек мога да го консумирам например в СпагетиКо?

Щото няма да е тендер и сочен като в Егур-а bounce

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Въпрос относно манджи

Писане  (Ivan) Чет 24 Яну 2008, 11:53

Телешки стейк мидиум дан и с пепър сос. Сосчето да е от бульон, хлебно-гъстичко, прозрачно и с много зелен несмлян пипер, както му се полага. Малко ориз и чаша-две сухо вино биха били просто прекрасно допълнение.

Къде в София човек може да хапне такъв деликатес? Освен у дома, разбира се, ма то се не брои за случая.

(Ivan)

Брой мнения : 71
Registration date : 18.01.2008

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  chocho Чет 24 Яну 2008, 11:54

Ivan написа:Телешки стейк мидиум дан и с пепър сос. Сосчето да е от бульон, хлебно-гъстичко, прозрачно и с много зелен несмлян пипер, както му се полага. Малко ориз и чаша-две сухо вино биха били просто прекрасно допълнение.

Къде в София човек може да хапне такъв деликатес? Освен у дома, разбира се, ма то се не брои за случая.

Сосчето не си спомням как беше направено, сори... Crying or Very sad

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty В очакване

Писане  Логик Чет 24 Яну 2008, 12:47

pheras написа:Надявам се тази година и аз да пусна някои фотки от планината Wink
Ти най-добре пусни някое мнение, пък после фотките! Че нещо съвсем се изгуби. Бил си бил забелязан по други форуми, а тукашните са ревниви... Занемари и юдаиката, и еврейските празници. Чете ли ми последното мнение за Борис ІІІ? Защото на тая тема - "лично" и "публично" - има още неща да си кажем, но то е за другата рубрика.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Ресторанти: сравнителен анализ

Писане  Логик Чет 24 Яну 2008, 12:59

Homan написа:Егур-Егур е наистина много добър, и селекцията от вина - качествена... Само дето бюджета.... Laughing Аз съм ходила в този на малката уличка между Аксаков и Славянска..... забравих , май беше Добруджа или нещо такова..
Сутринта минах покрай Егур-Егур, та го видях. Той бил арменски! А имат ли арменците кухня, с която да се похвалят? Нещо да сте чували за грузински ресторант? По-точно ме интересува намира ли се вино "Хванчкара". Това е страхотно вино! Не защото Сталин го е обичал, а обратното - Сталин го е обичал, понеже е най-доброто. Ето, Надя да се погрижи и на годишнината на Вожда и Учителя на Цялото Прогресивно Човечество да вземе да почерпи. А "Крим" (някога Руският клуб), както е официалното име на ресторанта на "Добруджа", навремето беше най-аристократичният в София. След поредния ремонт доби малко мутренски вид. Очаквам да е неоправдано скъпо. А в ресторанти, които стоят празни, не се надявам на прясно месо. Evil or Very Mad
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  (Ivan) Чет 24 Яну 2008, 13:14

Хванкчара е полу-сладко (т.е. полу-сухо) вино, но захарта е от гроздето, а не се добавя. Приготвя се само от специално грузинско грозде, Александрия или нещо подобно, което расте в определен район на Грузия, който се казва Рича или Рача.

Аз не съм по десертните вина, което, за моя радост, е още нещо, по което се различаваме с великия вожд.

(Ivan)

Брой мнения : 71
Registration date : 18.01.2008

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Масонски дела

Писане  Логик Чет 24 Яну 2008, 13:17

Homan написа:За сухия зид ще си говорим следващия път, като се видим... Мерак имам за едни терасирания, та ми трябва майстор-мераклия за съвети като теб! Laughing
Аз съм един от малкото първозвани масони в България, но никой от самозваните политикани не оценява това и не ме кани в Ложата! Жалко - каквато държавата, такива и масоните й. Още сега мога да ти дам първия урок по суха зидария. Цитирам Радичков: "Всеки камък си има лице и дупе." Допълвам от себе си: като при хората - много е важно с кое се е обърнал към теб. Или ако предпочиташ, ти откъде го гледаш. Когато улучиш лицето на камъка, зидът става от само себе си. Така е и с обществото - да "вгради" в себе си индивида... Абе, каменарството е философия, ей! И твоето място май плаче за подпорни стенички - като го гледам какво е стръмно. Щом още не си изляла битона, значи ще стане с камък. Само че има ли откъде да го вземеш? Останалото е описано от поета: "Ти какво решил си с чука..."
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Масонството ...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 13:20

Никакъв бетон, камък - от древните крепости Laughing Laughing Laughing Шегувам се - чак такъв вандализъм не мога да сторя... Но има доста в земята - при изкоп-насип ще излязат доста, въпросът е, че са валуни, трябва да им ваем дупето и лицето Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Надя Чет 24 Яну 2008, 13:23

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Gruzia_3
Хайде от мен да мине, пийте по едно комунистическо вино, щом толкова ви харесва. Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Благодарим, Надя!

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 13:25

Толкоз червено няма и в твоя аватар! Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Хванчкара

Писане  Логик Чет 24 Яну 2008, 13:28

Ivan написа:Хванкчара е полу-сладко (т.е. полу-сухо) вино, но захарта е от гроздето, а не се добавя.
Е, то пък оставаше да се добавя! Това да не е "Винпром"? Преди няколко години бях в Тбилиси и влязох в техния специализиран винарски магазин. Направи ми впечатление високата цена на вината - при положение, че те са една от емблемите на държавата и народа, цените по десетина лева за най-евтините ми се видяха високи. Хванчкара имаха може би десет вида. На цени - от 10 до 50 лева. Какво беше учудването ми, когато на въпроса "Кое е най-доброто?" продавачката ми посочи едно от 16 лева! Останала е някаква честност у тоя народ, явно. Виното действително се оказа фантастично. Вярно, пихме го с плодовете, а не с пържолите. Пак бих си купил, ако го има у нас.


Последната промяна е направена от на Чет 24 Яну 2008, 13:47; мнението е било променяно общо 1 път
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Така е!

Писане  Надя Чет 24 Яну 2008, 13:34

Homan написа:Толкоз червено няма и в твоя аватар! Laughing
Ти етикетите не гледай, виното е още по-червено. Страхотен букет. Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 13:39

Надя написа:
Homan написа:Толкоз червено няма и в твоя аватар! Laughing
Ти етикетите не гледай, виното е още по-червено. Страхотен букет. Smile

Значи опитването на това вино да си го отбележа в списъка си на "нещата, които трябва да направя преди да умра" ? Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Надя Чет 24 Яну 2008, 13:44

Homan написа:
Надя написа:
Homan написа:Толкоз червено няма и в твоя аватар! Laughing
Ти етикетите не гледай, виното е още по-червено. Страхотен букет. Smile

Значи опитването на това вино да си го отбележа в списъка си на "нещата, които трябва да направя преди да умра" ? Laughing
Ти да не си мислиш, че аз съм го опитвала, не ама щом др. Сталин го е харесвал, няма начин и на мен да не ми хареса. А от белите вина ти препоръчвам товаSmile
Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 SI_Mus_210x703_large.
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 13:47

А това вино кой го е пил? Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  chocho Чет 24 Яну 2008, 13:48

Хорааа, неслучайно в БГ фолклор има само една песен за бялото вино - да не ви казвам как започва тя... Laughing Не се лъжете Mad

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Homan Чет 24 Яну 2008, 13:52

chocho написа:Хорааа, неслучайно в БГ фолклор има само една песен за бялото вино - да не ви казвам как започва тя... Laughing Не се лъжете Mad

Ний тук си го знаем, но в момента по-скоро си говорим за символите... Laughing Laughing
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Надя Чет 24 Яну 2008, 14:01

Homan написа:А това вино кой го е пил? Laughing
Него вече съм го опитвала, само че домашно производство. Няма по-добро! Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Spiritus vini

Писане  Логик Чет 24 Яну 2008, 14:06

Homan написа:Ний тук си го знаем, но в момента по-скоро си говорим за символите... Laughing Laughing
Някой като прочете Sant'Ilia да не си помисли, че е оня, дет се преоблякъл пак в тия? Нищо подобно: "Вина от сериите Edoardo Miroglio и Sant' Ilia с ръчно изрисувани бутилки и дизайн на етикета, изработван по поръчка на клиента, пусна на пазара винарската изба "Едоардо Миролио". Има и червено, и бяло. Е-ех, естет си ти, Надя!

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 0329-l11
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  chocho Чет 24 Яну 2008, 15:19

Homan написа:
chocho написа:Хорааа, неслучайно в БГ фолклор има само една песен за бялото вино - да не ви казвам как започва тя... Laughing Не се лъжете Mad

Ний тук си го знаем, но в момента по-скоро си говорим за символите... Laughing Laughing

Ми дайте и синьо тогава Mad

Ха сега де Razz

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Флора, фауна, имена на растения и други... - Page 5 Empty Re: Флора, фауна, имена на растения и други...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите