Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наука и техника за младежта

+23
marapepelia6ka
gigatev
Помощ, граждани!
Кикимора
Pelican
Агата
pheras
Realistka
(siccor)
mukla
(laik)
Лаик
Homan
Надя
Логик
chocho
сноб
(Натали)
nikiforov
Робърт Боев
komarKo
Boabab
Таки
27 posters

Страница 9 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Но ако ще борим студа по метода на хомеопатията ..

Писане  Таки Пон 12 Яну 2009, 19:23

.. ний сме готови с нашия принос: гола пица от Мери. Логик ще носи голата супа, Кики ще предостави голата маса и т.н. Логик може да покани и колегата си Соломон Паси, като представител на Царя, който е приказно гол. Ферас ще разказва за възвишенията на Голан, а на стената ще виси портрет на де Гол. Вечерята ще бъде последвана от голо хоро, по хореография на Матис.

За гола во'да не бива да мислим - има я в изобилие навсякъде. Very Happy

Наука и техника за младежта - Page 9 Pizza_mary
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty ГОЛям си майтапчия!

Писане  Логик Пон 12 Яну 2009, 20:38

И сигурно ще ме караш да гледам мач и все да викам: "ГО-О-О-Л!"
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Гооол!

Писане  Таки Пон 12 Яну 2009, 20:48

И сигурно ще ме караш да гледам мач и все да викам: "ГО-О-О-Л!"
Не, за това си имаме Чочо и КомарКо. От теб очаквам само голата истина за първото управление на СДС!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Голата истина?

Писане  Логик Пон 12 Яну 2009, 20:59

Таки написа:От теб очаквам само голата истина ...
Имаш я нарисувана от Ботичели в "Ямата на Мидас". Ти си един истински форумен Голиат, Таки! Завиждам ти!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Есть газ ?

Писане  Таки Вто 13 Яну 2009, 08:22

Снощи писах, че нямахме газ, но той дойде към 21 ч. Тази сутрин има също. ( в нашия блок се пуска на 2 - 3 серии по 2 часа ).

Научавам, че днес щели да се отворят отново големите кранове на североизток. От една страна добре, от друга - можеха да се позабавят още малко. Та управниците да се стреснат повече и да разгледат наистина сериозно дефектите, които разкри газовата криза: неадекватни запаси на мазут в топлоцентралите, липса на алтернативни снабдители ( напр. инсталации за внос на течен газ от Алжир ) и др.

Русофобите на дясното BG-пространство се навикаха до насита, но аз още не знам как се разпределя обективно вината за кризата между Русия и Украйна (по-точно между техните политико-икономически елити). Помня обаче добре, че в едно изказване на Соломон Паси в разговор по ReTV, той спомена възможността за намеса на НАТО в кризата, като изясни на неразбралия Бедров, че намесата ще бъде в посока Украйна, която се домогва към членство в Алианса. С което му развали целия ден на Бедров...
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Моля, русофилите да прочетат това...

Писане  Realistka Вто 13 Яну 2009, 10:21

Едно мнение, което споделям:

Ивайло Дичев: Газ и национална психотерапия
Отношението към Русия у нас следва всичките двусмислия на връзката деца - родители, коментира професорът от Софийския университет за Радио "Дойче веле"

12.01.2009

Представете си софийската разходка на благодарността - от изчезналия паметник на Ленин, през руската църква по булевард "Цар освободител", покрай паметника на Съветската армия (псевдо-) освободителка...

Отношението към Русия у нас следва всичките двусмислия на връзката деца - родители. Не знам дали има друга суверенна държава, в центъра на която да стои конен паметник на чужд владетел. Но не само физическото пространство на нашите градове е доминирано от тежката сянка на смазващата благодарност: в нея ни възпитават от училище. Спомнете си Петко Славейков:

Руска сила, руска воля,
руска кръв и руский пот
ще избавят от неволя
наший падналий народ

Хайде кръвта някак ще преглътнем, тя си е литературен символ, ама това с потта е наистина обидно. "Падналий народ" дори не си дава труда да се поизпоти, за да си помогне, та се налага да му се потят мужиците от майната си. А защо само на Русия можем да се надяваме? Защото "немци, френци, англичани"

Спекуланти са омразни -
Интерес им покажи
Че да виж дела проказни
И чифутски в тях лъжи.

Освен типичния за епохата антисемитизъм, отправката към уж еврейския характер на западните народи означава това, че те са рационални, гледат си сметката, както подобава в капиталистическия свят.

Виж руский цар, е най-велик на земята, именно защото прави славни, ирационални жестове ? освобождава и заробва, дарява и ограбва. Отношенията с Русия у нас се преживяват не в плана на интереса и международноправните норми, а в плана на любовта и омразата - така както става в семейството.

Дядо Иван значи ту се прибира пиян, пребива внучето и го затваря в килера, после изтрезнява и почва да го обсипва с подаръци.

Енергийната зависимост на България от Русия е пореден епизод в тези двойнствени отношения, породили и основните координати на българската политическа система: русофили и русофоби (впрочем защо почитателите на руската феодално-олигархична система днес се наричат "леви", продължавам да не разбирам).

Из широкия глобален свят сякаш няма кой друг да ни продава енергия, освен братята славяни.

Дори и да е вярно, че условията им са най-изгодни, заслужават ли си те, ако ни поставят в пълна зависимост - и за газта, и за петрола, и за ядрената енергетика.

Вярно, че за последната криза вината май е у украинците, но как си представяте, да речем, един френски доставчик да спре енергията на германските си клиенти посред зима?

Страните от региона дори не бяха предупредени официално, сякаш за да стане физически осезаема детинската им зависимост от руский цар.

Какъв интерес може да има Русия да губи доверието на клиентите си? Ами такъв, какъвто е бил интересът на Александър ІІ да ни "освобождава", какъвто беше на Брежнев да ни клиентелизира с евтини суровини.

Резките скокове от пръчката към моркова и обратно създават психологическа зависимост, малко в стил садо-мазо. Чисто пазарните отношения (проказни, чифутски) са друго: там неоплетеният възел на любов и омраза, а рационалният интерес е единственото, което свързва продавач и купувач.

Една рационализация на българския интерес днес би накарал нашите управници да извадят от иначе изгодните руски енергийни доставки негативите на многогодишната непредсказуемост.

Ако все още сме на сметка - добре, ако пък не - дайте да си направим малко по-дългосрочни сметки за това какво печелим и какво губим. Най-важното обаче е нацията да излезе от геополитическия си пубертет и да разплете двусмислените отношения с Русия.


dw-world.de/dw/
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Интересен момент:

Писане  Таки Вто 13 Яну 2009, 10:34

" Вярно, че за последната криза вината май е у украинците, но ..... " (Ивайло Дичев)

.. но това не пречи на колегата Дичев да напише една пространна антируска статия, в която "Русия" и производни фигурират 19 пъти, а "Украйна" - само веднаж.

Слава Богу, в Европейския Съюз с разрешаването на кризата се заеха политици и енергийни експерти, а не философи и култур-антрополози. Защото щеше да чакаме още месец-два отварянето на газовите кранове...
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty КомарКо, какво става със сайта на "СЕГА" ?

Писане  Таки Вто 13 Яну 2009, 10:59

Да не би сървърът да работи на газ ? What a Face
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  Realistka Вто 13 Яну 2009, 11:09

Таки написа:" Вярно, че за последната криза вината май е у украинците, но ..... " (Ивайло Дичев)

.. но това не пречи на колегата Дичев да напише една пространна антируска статия, в която "Русия" и производни фигурират 19 пъти, а "Украйна" - само веднаж.

Слава Богу, в Европейския Съюз с разрешаването на кризата се заеха политици и енергийни експерти, а не философи и култур-антрополози. Защото щеше да чакаме още месец-два отварянето на газовите кранове...

Не споделям представата на Ригас.

Обратно, мисля, че определена доза достоинство в отношенията ни с Русия е абсолютно задължително.

Надявам се газовата криза да отрезви някои нашенски русофили и да ги накара най-после да започнат да мислят със собствените си глави.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Русофили и русофоби

Писане  Таки Вто 13 Яну 2009, 11:18

Надявам се газовата криза да отрезви някои нашенски русофили и да ги накара най-после да започнат да мислят със собствените си глави.
Това е едно чудесно пожелание. Подобно отрезвяване трябва да настъпи и при русофобите, американофилите, американофобите, туркофилите, туркофобите и т.н.

Единствената "филия", от която жителите на една страна имат нужда, това е филията към своята собствена Родина, нейните хора, нейните интереси, нейното добро бъдеще.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  Boabab Вто 13 Яну 2009, 12:16

Едно наше момиче иска да покаже, че само нашият декаданс разбира какво представляваме. Колко гнемни ще са тъпунгерите, човек само може да си представи:

http://dnes.dir.bg/2009/01/13/news3844104.html

http://dnes.dir.bg/2009/01/13/gallery3844104_1.html




Наука и техника за младежта - Page 9 A_e50d1
Boabab
Boabab

Male
Брой мнения : 3974
Age : 67
Registration date : 19.11.2007

http://boabab.forumotion.com/index.htm

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty само нашият декаданс разбира какво представляваме

Писане  Таки Вто 13 Яну 2009, 12:18

Боабабе, извинявай, но колежката Джелепова е явно крала идеи от Боян Дамянов! От колко години той ви разправя, че сте с "канализация първо поколение" ? ? То и Калчев ви го разправя, но и той е епигон на Дамянов.

Но аз сериозно се тревожа за тоалирането на Маестрото и на колежката Блуу, защото варненският кенеф е счупен по средата, та трябва да се тоалират с единия крак в морето. Па де да знам, може да е и по-романтично.. Чайки прелитат над теб, ръйш ли ... Very Happy

Мимче, кажи и ти нещо, душко ...
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Едно допълнение към материал на gigatev

Писане  Таки Съб 31 Яну 2009, 20:10

Спомням си с какво изумление чухме предаване на радио София по направените от самите нас детекторени приемници (всеки сам) от обикновени жички (за бобини) и късче от една особена руда (пиринч?), по която с края на една жичка търсехме необходимата честота.
https://rigas.bulgarianforum.net/forum-f4/topic-t26-60.htm#34072

Допълвам тук, за да не разводнявам темата там. Аз съм си правил също детекторни приемничета (не в пионерския дворец). Сърцето на устройството е един високочестотен диод, получен от допира между метално острие и повърхността на подходящ кристал, най често галенит (PbS). Диодът 'изправя' високочестотния сигнал, който е анплитудно модулиран, и го прави чуваем* с помощта на подходящи слушалки (високоомни и чувствителни). Със жичката се налучкваше 'хубав' контакт = качествен диод, който беше не особено стабилен и се разваляше при разклащане. Настройката на станцията се правеше най-често с променлив въздушен кондензатор. При антена от 20-30 метра можеше да се чуят няколко силни станции на средни вълни**. На един лагер в Рила се оказа, че най-силен беше сигналът на Гласа на Америка - предавателя в Солун.

Ето я схемката на детекторния приемник, а до нея - един вариант на кристален детектор. Интересното е, че тези детектори са били известни още от началото на миналия век, без да се знае, че дължат "магическото" си свойство на полупроводимостта, която е била открита и обяснена по-късно.

Наука и техника за младежта - Page 9 Simple2 ........ Наука и техника за младежта - Page 9 CHAPT19-01

.......................................

** Ето и едно графично обяснение на ролята на детектора. На картинката се вижда високочестотен (радио) сигнал, модулиран по амплитуда със звуков сигнал. До средата имаме автентичния сигнал: неговата "макроскопична" = звукова средна стойност е нула. След това сигналът е "детектиран" = изправен. Сега вече имаме средна стойност, която повтаря като умалено копие промените на амплитудата на модулацията.

Наука и техника за младежта - Page 9 Detectorlh5

** Много важна беше и добрата "земя". Според случая се използваше чешмата, парното или - на природа - железен прът, забит в земята.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  gigatev Нед 01 Фев 2009, 12:51

Да,да ! Точно такава бе елементарната схема ! Слушалките се казваха "пиезоелектрически" /?/
Поради своята наивност ние отваряхме прозорците за да влизат по лесто вълните Laughing
В кръжока по физика направихме миниатюрна парна машинка и, чрез самоделно динамо, произведохме ток за една крушка (джобно фенерче).

Неотдавна ходих там. Сега е семинария и се обучават някакви попчета.
Говорих с едно попче. Каза ми че имат езиков кабинет. Питах го какви езици учат. Той бая се позамисли и каза: "Амиии,чужди!"

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Слушалките се казваха "пиезоелектрически" /?/

Писане  Таки Нед 01 Фев 2009, 13:13

Точно така. Само те ставаха, заради своето високо омово съпротивление = малка потребляема мощност. Та цялата схема се "захранва" от миливолтите, индуцирани в антената, без никакво усилване. Днешните динамични слушалки ( около 100 Ω ) не биха вършили работа, макар че са несравнимо по-качествени от пиезо-слушалките. Те изискват мощност, която, макар и малка, е непостижима за 'детекторния' приемник.

По този повод, още малко наука и техника за младежта от време оно..

Епохата на амплитудната модулация ( АМ ) изискваше големи антени, за да приема човек добре станциите на средни и къси вълни. Вмятам, че това не е така за приемането на FM, където антената трябва да е просто оптимална, а твърде голямата може да доведе до отрицателни резултати.

Аз си бях направил една образцова антена. ползвайки цялата дължина на П-образната ни кооперация на ъгъла на 'Стамболийски' и 'Сливница' . На спътниковата снимка долу се вижда кооперацията и районът й. Антената ми имаше дължина около 50 метра и беше опъната между два комина. За да направя това, аз съм се промъквал "на мускули" през наклонен прозорец на таванския етаж (жълтата точка), оборудван с подходящи гумени обувки, защото трябваше да изпълзя няколко метра по твърде наклонена керамидена област, докато се окажа на по-безопасен покривен район.

Усилията ми бяха възнаградени с това, че приемах добре много станции дори през деня, а от залез до изгрев сигналът беше чудесен! През първите студентски години аз правех прилични записи на най-новите песни на Бийтълсите от ВВС на къси вълни, които ги "пусках" в нашите дискоклубове като "първа информация".

Най-долу вдясно се вижда и блокът, в който живее нашата стара МпФ-позната, заклетата мотористка ally_mcbeal. За мое голямо съжаление, тя не пожела досега да ни прави компания тук. Но аз не губя надежда..

Наука и техника за младежта - Page 9 Stamoliiskihv9
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Таки,

Писане  gigatev Нед 01 Фев 2009, 15:41

Таки, по този ли детектор ти получаваше инструкции от КГБ за своята шпионска дейност?

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Радиосвязь с Центром

Писане  Таки Нед 01 Фев 2009, 16:49

Таки, по този ли детектор ти получаваше инструкции от КГБ за своята шпионска дейност?
Да, докато бях агентче - пионерче. Когато ме приеха в Комсомола, съветските другари ми пратиха един четирилампов суперхетеродин "Рекорд" !

Наука и техника за младежта - Page 9 R53pr_b

А на по-заслужилите другари им пращаха петлампова "Звезда" , с двумя громкоговорителями !

Наука и техника за младежта - Page 9 Zvezda-54
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Шофьорски терзания

Писане  Логик Пон 22 Юни 2009, 14:23

Последната седмица обиколих цяла България: София - Бургас - Круша - Варна - Каварна - Добрич - Силистра - Алфатар - Русе - Тодоричене - София. Непознатите топоними крият своето очарование и предстои да разкажа за тях. Тук обаче темата ми е друга. Като се движех по пътищата на родината, на няколко пъти усетих, че 250-те км/ч на моята кола са ми крайно недостатъчни! Изпреварвам бавно, а дори в няколко изолирани случая си позволиха мен да ме изпреварят. Това последното вече е непростимо! Затова реших, че е крайно време да си купя по-бърза кола. Един наш вестник любезно ми предостави списък на топ-10. Изборът обаче съвсем не е еднозначен и затова искам да се посъветвам с по-сведующите.

На първо място е посочена SSC Ultimate Aero с 413,5 км/ч.

Наука и техника за младежта - Page 9 Ssc_aero_tt01_1(2)

Смущава ме обаче цената й - тя е само 485 000 долара. За сравнение, на второ място е Bugatti Veyron:

Наука и техника за младежта - Page 9 250px-Bugatti_Veyron_-_BCN_motorshow_2009

Нейната максимална скорост е само с 6 км/ч по-ниска, а цената й е 1 440 000 долара! Това е индикация, че високата скорост на първата кола е за сметка на някои неудобства - или няма радио, или има по-твърдо окачване, или пък гори масло...

На трето място, с 402 км/ч е Koeningsegg CCX:

Наука и техника за младежта - Page 9 Koenigsegg-ccx

Цената на тази кола действително вдъхва доверие - 1 820 000 долара. Но пък рискувам да ме изпревари някой с първата кола и да ме нарече "богат сноб". За евтинджоси от типа на Jaguar XJ 220 изобщо не ми се говори - само 349 км/ч, но пък при цена 150 000 какво друго може да се очаква! Нека им се радват Елтън Джон и султанът на Бруней. Аз търся нещо по-свястно. Ако имате сведения от първа ръка, моля за съвет!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Ако имате сведения от първа ръка, моля за съвет!

Писане  Таки Пон 22 Юни 2009, 14:37

Като ти гледам кахърите и мераците, купи си направо един McLaren Mercedes MP4-23 Formula 1 , да ти е мирна главата ...

Наука и техника за младежта - Page 9 Logo1
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  marapepelia6ka Пон 22 Юни 2009, 14:46

Логик моля те само не си купувай Бентли. Very Happy

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=153568&srcpos=1
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Искам покрив на колата си!

Писане  Логик Пон 22 Юни 2009, 14:53

Не говорех за пистови модели, а за автомобили серийно производство, в които да возя внуците си! Предложената от теб марка действително заслужава внимание с петото място, което заема - 386 км/ч при цена 970 000 долара:

Наука и техника за младежта - Page 9 1996_McLaren_F1

"Златната среда", бих казал, и вероятно тя ще ми реши проблема. Допълнително удобство е подвижният покрив, който прави невъзможно изпадането на деца по време на движение. Е, малко трябва да се внимава да не ги удари по главичките, но ще свикнем...

P. S. О, тъкмо Пепеляшка ме подсети! Никакво Бентли! Първо, много е бавно, щом го няма в списъка. И второ, но не последно, при тия разследвания, които се правят - ще взема да изгоря с някое крадено... Сакън!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Ако говорим малко по сериозно ..

Писане  Таки Пон 22 Юни 2009, 15:03

.. между няколко коли с подобни максимални скорости, умният пилот-мачо трябва да избере тази с най-голямото ускорение. Защото аутобаните не са празни, за съжаление, а са пълни с разни селяни, педали, кокошки и пр. Та когато се стигне до контра в реални условия, по-важното е да се навреш пръв в дупката, оставена от поменатите отпадъци на консумативното общество и да покажеш кукиш на колегата джигит.

Едно време имаше едни такива кукиши на пружина, които наши колеги закачаха на задното стъкло. Има и по-изискани, като надпис "It Was Nice To See You" , "Bye-Bye" etc.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  Apostola na Svobodata Пон 22 Юни 2009, 16:17

Логик написа:Не говорех за пистови модели, а за автомобили серийно производство, в които да возя внуците си! Предложената от теб марка действително заслужава внимание с петото място, което заема - 386 км/ч при цена 970 000 долара:

Наука и техника за младежта - Page 9 1996_McLaren_F1

"Златната среда", бих казал, и вероятно тя ще ми реши проблема. Допълнително удобство е подвижният покрив, който прави невъзможно изпадането на деца по време на движение. Е, малко трябва да се внимава да не ги удари по главичките, но ще свикнем...

P. S. О, тъкмо Пепеляшка ме подсети! Никакво Бентли! Първо, много е бавно, щом го няма в списъка. И второ, но не последно, при тия разследвания, които се правят - ще взема да изгоря с някое крадено... Сакън!
Може и да го имаш автомобила. Да, цената не е така висока! Само между 100 и 200 м2 място ... от централната зона на София, ако Го замениш за този модел Бентли! И ще се изживееш като някой от тези на които черните очила им стоят добре.
Apostola na Svobodata
Apostola na Svobodata

Брой мнения : 436
Registration date : 24.04.2009

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Добра идея!

Писане  Логик Пон 22 Юни 2009, 16:43

Apostola na Svobodata написа:Само между 100 и 200 м2 място ... от централната зона на София, ако Го замениш за този модел Бентли!
Това наистина е продуктивна идея! Трябва само да проверя дали седалките се разгъват за спане.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  marapepelia6ka Пон 22 Юни 2009, 17:02

Логик написа:Това наистина е продуктивна идея! Трябва само да проверя дали седалките се разгъват за спане.

Хахахахахаха
къща на колела.... Very Happy
ей богу посмях се от сърце...
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Наука и техника за младежта - Page 9 Empty Re: Наука и техника за младежта

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 9 от 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите