Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ханчето на бачо Никола 3

+18
ВЕЛЗО
Агата
Логик
malakai
komarKo
blag009
(Бай Вълко)
Радомир
Надя
Apostola na Svobodata
pheras
Помощ, граждани!
marapepelia6ka
jovina
chocho
Таки
nikiforov
Boabab
22 posters

Страница 22 от 38 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 30 ... 38  Next

Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  (Бай Вълко) Сря 14 Апр 2010, 23:39

ВЕЛЗО написа:

Въпросът обаче не стои за езиците, за имената на които у нас няма установен канон за графично предаване на кирилица, съответно, за произнасяне според българската фонетика. Очаквам който е ербап, да се обоснове как би транскрибирал името на първия председател на Съвета на ЕС. Запазвам си правото да седя отстрани, да го гледам как се поти и да го ръчкам с остена според както ми скимне Twisted Evil


Ти си млад, друже и не си спомняш, че братушките пишеха "Круифф".

А как трябва да се изписва, според тебе, Eindhoven?

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Сря 14 Апр 2010, 23:41

Таки написа:
Транскрибцията е графичен проблем.
Може да е така, но едно Б в графиката много ми скриБуца окото.. Я го замени с П, че скриПта манент .. Wink

Ей сегичка се връщам да се коригирам.

Впрочем, току-що поправих и една доста доста груба фактологична грешка. Явно трябва да се върна при йезуитите да си доучвам Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  chocho Сря 14 Апр 2010, 23:42

Бассси дървените философи - колко изписаха за еднo с и з, без ясен резултат накрая

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Сря 14 Апр 2010, 23:47

Бассси дървените философи - колко изписаха за еднo с и з, без ясен резултат накрая.
Мъ то си е стар и труден проблем бе .. Райгъз е по-еротично, а Райгъс - по-изискано, като за пред дами ... Белла, Анна .. Very Happy

Аре лека нощ!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Сря 14 Апр 2010, 23:52

Бай Вълко написа:
ВЕЛЗО написа:

Въпросът обаче не стои за езиците, за имената на които у нас няма установен канон за графично предаване на кирилица, съответно, за произнасяне според българската фонетика. Очаквам който е ербап, да се обоснове как би транскрибирал името на първия председател на Съвета на ЕС. Запазвам си правото да седя отстрани, да го гледам как се поти и да го ръчкам с остена според както ми скимне Twisted Evil


Ти си млад, друже и не си спомняш, че братушките пишеха "Круифф".

А как трябва да се изписва, според тебе, Eindhoven?

Както е прието в спортната журналистика, за разлика от * "Селтик", което твърдо е "Келтик" pig

За протокола, с гласните досега никой не е излязнал на глава. pirat

И за десерт, имам един съвет към теб. Ти не се занимавай с братушките, лучше бы на себя посмотрел. И понеже знам, че ще ме попиташ за Бетовен, правилното е с "х" What a Face

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Сря 14 Апр 2010, 23:54

chocho написа:Бассси дървените философи - колко изписаха за еднo с и з, без ясен резултат накрая

Дървените филолози, адаш.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Сря 14 Апр 2010, 23:56

Таки написа:
Бассси дървените философи - колко изписаха за еднo с и з, без ясен резултат накрая.
Мъ то си е стар и труден проблем бе .. Райгъз е по-еротично, а Райгъс - по-изискано, като за пред дами ... Белла, Анна .. Very Happy

Аре лека нощ!

За протокола: тук с господина от "Софита" не сме на едно мнение.

Лека.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Не питай старо, а патило!

Писане  Логик Чет 15 Апр 2010, 01:19

ВЕЛЗО написа: И понеже знам, че ще ме попиташ за Бетовен, правилното е с "х" What a Face
Сакън бе, Велзо! Ти не знаеш ли, че само съветските възпитаници пишат БетХовен? Те, хасъл, по това медиапулските неграмотници разпознават червените боклуци!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  (Бай Вълко) Чет 15 Апр 2010, 05:40

ВЕЛЗО написа:

И за десерт, имам един съвет към теб. Ти не се занимавай с братушките, лучше бы на себя посмотрел. И понеже знам, че ще ме попиташ за Бетовен, правилното е с "х" What a Face

На руски може и да е по-правилно. На още по-близките Razz - сръбски и македонски, обаче е "Бетовен".

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Чет 15 Апр 2010, 08:18

Силни коктейли

На колко ли коктейла "Bourbon with Bourbon" е бил СРХ, когато е писал следното ..?

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Russia_russia

А Боянчо коментира отдолу: "Страхотен анализ! И мен ме побиха тръпки, докато го четох. Каква разлика между написаното горе и гъгнивото левичарско мучене, което се носи от клоаката..." . Прав си, душка преводушка. Как да не те побият тръпки, пред възможността двете Империи на Злото, Русия и СССР, да се хванат за гушите.. Камък върху камък няма да остане..

От същия дъмп научаваме, че Украйна и Беларус саботирали руските доставки за Европа! Туй пък е по параграф "от дете и от луд научаваш истината" ...

С гъгниво левичарско плезене,
Razz
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Чет 15 Апр 2010, 09:03

Логик написа:
ВЕЛЗО написа: И понеже знам, че ще ме попиташ за Бетовен, правилното е с "х" What a Face
Сакън бе, Велзо! Ти не знаеш ли, че само съветските възпитаници пишат БетХовен? Те, хасъл, по това медиапулските неграмотници разпознават червените боклуци!


Знам бе, знам. Чел съм им простотиите.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Помощ, граждани! Чет 15 Апр 2010, 09:45

мда..

мисля че силно надценяваш СРХ, бай Таки - най вероятно не си е взел лекарствата навреме, или пък наистина ги е смесил с алкохол

а лицето Д. не за пръв път настъпва мотиката (по негов израз) на собственото си дебелашко лицемерие

трябва да сме им благодарни за този майтап:

cheers Thank You, Mediapool Circus! cheers
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Чет 15 Апр 2010, 09:49

blag009 написа:Я мое да съм тъпо пърче...по рождение...т.е. обективна реалност

Никой не е проявявал и съмнение в това.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Чет 15 Апр 2010, 09:56

pheras написа:
Бях предпочел да не пиша тук, но виждам, че лицето Панайотис Павлос Критидис упорито ме цитира Very Happy

Е, добре. Панайотис, аз не знам дали съм цит. "номенклатурчо", но ти си:

1. Син на терориста Павлос Критидис;
2. Внук на терорист по име Критидис;
3. Член на БКП;
4. Пишман-учен - разбирай клатикурец, който откакто е тук, не е отишъл на една нормална научна визита извън Гърция (толкова за довериет, което има в теб "Демокритос");
5. Лице, живяло половин живот на гърба на една държава, която сега плюе (типично за подобните му);
6. Антисемит-боклук от най-долния вариант;

А....и щях да забравя. "Специализант" в лабораторията Зайберсдорф на МАГАТЕ във времената, когато такива командировки се....амм....как се казваше - а да, "профилактираха" Very Happy /справка - Венко Бешков/.

Радвам се, че не съм на твое място, Критидис, защото с времето и алкохолът няма да те спасява. Айде сега бягай да мъдруваш отговора, форумно-пристрастен "учене" Laughing


Спирам се на точка № 6 ???
Горките евреи!!!!!!!! Щом според един новоизлупен такъв като Боенчик, Лех Качински е :
Д. Боян написа:
Д. Боян
Регистриран на: 23 Фев 2007
Мнения: 7684
МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 3:04 pm Заглавие: Отговорете с цитат
Бог да прости Качински!

Беше известен като голям чешит; много от западните лидери не го понасяха заради своенравието и евтиния му популизъм, щедро поръсен с антисемитски изказвания, но поляците го обичаха заради твърдата му позиция спрямо Москва.

За Ту-154М знам, че няма радар за излитане и кацане в мъгла; разбилият се самолет на полското правителство е идентичен с българския и мога само да въздъхна облекчено, че нашият предстои да бъде заменен с много по-модерния Ербъс А-319 (2 броя).
____________

Съжалявам Логик, но виждаш каква е житейска ЛОГИКА??? Mad
Колкото до лешояда, е па АД го е чиляка, това да бъдеш чат - пат в приЮт във Флорида със ИЗКУФЕЛИ предатели е наистина тежко!!!!
Какви ли гадорийки се разправат? Абе, мъка си е!!! Баси долната гадинка - лешоядска!!!!!!То като МУ гледкаш ника на ЕДИН ЛЕШОЯД, вече ти е ясна каква МУ е вътрешната нагласа!!!! Моята е на шебек, НОООО ... весел шебек, а неговата на МЪРШОЯД, баси погнусата!!!
affraid
Кибик Блаже
ПП.Таки така и не видях, от къде на къде лешояда е зам.президент на светоната FAI ??? Дори и самата длъжност " Председател на Българския национален аероклуб" е неоткриваема?? На тоя парашут МУ не требва ... Razz !!!
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Чет 15 Апр 2010, 09:59

ВЕЛЗО написа:
blag009 написа:Я мое да съм тъпо пърче...по рождение...т.е. обективна реалност

Никой не е проявявал и съмнение в това.

Но ВЕЛЗО, твоето е ПРИДОБИТО ... сори брато не спасяем СИ!!!!
Като ти гледкам расъжденията ТИ, това Маркс и Ленин имат наистина кво да научат от теб...ТОЕСТ нищо!!!!! Laughing
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Чет 15 Апр 2010, 10:01

blag009 написа:
ВЕЛЗО написа:
blag009 написа:Я мое да съм тъпо пърче...по рождение...т.е. обективна реалност

Никой не е проявявал и съмнение в това.

Но ВЕЛЗО, твоето е ПРИДОБИТО ... сори брато не спасяем СИ!!!!
Като ти гледкам расъжденията ТИ, това Маркс и Ленин имат наистина кво да научат от теб...ТОЕСТ нищо!!!!! Laughing
Кибик Блаже

Надявам се, не сме я докарали дотам такъв като тебе да ми дава оценка Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Чет 15 Апр 2010, 10:11

Много правилно сравняваш, Благ, изказванията на Боян и на говното. Не знам антисемитските изказвания на Качински (ще се постарая да намеря някои), но те очевидно са му простени, защото имал "твърда позиция спрямо Москва". Не знам и моите "антисемитски изказвания" - те са само във въображението на една компания от прасета. Но това не пречи да бъда обявен за "Антисемит-боклук от най-долния вариант" от говното.

Напълно деградирали и вонящи негодници!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Чет 15 Апр 2010, 10:12

ВЕЛЗО написа:
blag009 написа:
ВЕЛЗО написа:

Никой не е проявявал и съмнение в това.

Но ВЕЛЗО, твоето е ПРИДОБИТО ... сори брато не спасяем СИ!!!!
Като ти гледкам расъжденията ТИ, това Маркс и Ленин имат наистина кво да научат от теб...ТОЕСТ нищо!!!!! Laughing
Кибик Блаже

Надявам се, не сме я докарали дотам такъв като тебе да ми дава оценка Laughing

Моето не е оценка...????? Моето, си е мое личнО мнение!!! Разбери драги, ако ти давах оценка...ЩЕШЕ в кофите за боклук да ровиш!!!!
Така, че тоя мухлясъл диамат си ГО задръж за лично ползване...стига с тия наукотъпизни думи!!!!
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Чет 15 Апр 2010, 10:29

blag009 написа:
ВЕЛЗО написа:Надявам се, не сме я докарали дотам такъв като тебе да ми дава оценка Laughing

Моето не е оценка...????? Моето, си е мое личнО мнение!!! Разбери драги, ако ти давах оценка...ЩЕШЕ в кофите за боклук да ровиш!!!!
Така, че тоя мухлясъл диамат си ГО задръж за лично ползване...стига с тия наукотъпизни думи!!!!
Кибик Блаже

Както се сещаш, не мога да поема отговорност за "високия" ти образователен ценз и личните "успехи" clown

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Чет 15 Апр 2010, 10:37

Моля да се избягват сравнения по дипломи, научни звания и афилиации, защото това не е 'елитен' , а демократичен и плуралистичен форум!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Чет 15 Апр 2010, 10:50

Таки написа:Моля да се избягват сравнения по дипломи, научни звания и афилиации, защото това не е 'елитен' , а демократичен и плуралистичен форум!

Да махнем "високия" образователен ценз, остават личните "успехи". Само че цензът в случая се явява хипоним на успехите. Ако го махна, няма да се разбира много-много защо не приемам по форма критиката към философските ми съждения clown

Мога да го преформулирам и с думи прости, но защо да наливам вода в мелницата на Калчевци и сие? Някак си неучтиво (и непропорционално на предизвикателството) би се получило Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  komarKo Чет 15 Апр 2010, 10:58

Агата написа:виждам, че се е появила дилема -
ферас /ако това не е някой друг с неговия достъп, което ми изглежда най-вероятно/
се е олял с простотиите.
както и велзевул се олива понякога.
и двамата имат периоди на осаферване и тогава са интересни, интелигентни млади хора.
дилемата за мен е -
когато симптомите и диагнозата са еднакви, що пък лечението да е различно Evil or Very Mad


симптомите и диагнозите при ферас и велзо съвсем не са еднакви. Cool

затова и лечението е индивидуално и различно.

готов съм да дискутирам.

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Чет 15 Апр 2010, 11:00

ВЕЛЗО написа:
blag009 написа:
ВЕЛЗО написа:Надявам се, не сме я докарали дотам такъв като тебе да ми дава оценка Laughing

Моето не е оценка...????? Моето, си е мое личнО мнение!!! Разбери драги, ако ти давах оценка...ЩЕШЕ в кофите за боклук да ровиш!!!!
Така, че тоя мухлясъл диамат си ГО задръж за лично ползване...стига с тия наукотъпизни думи!!!!
Кибик Блаже

Както се сещаш, не мога да поема отговорност за "високия" ти образователен ценз и личните "успехи" clown

Драги ВЕЛЗО, ако смяташ, че почтеност и уважение към хората се придобиват с диплома за висше образувание, просто не виждам за какво ИЗОБЩО говориме? Колкото до личните МИ успехи, една голяма част от хората във форума са запознати, но и това драги НЕ СЕ придобива с "дипломи"!!!!
Колко "чикиджии" с по две-три дипломи в живота съм виждал, бедна ти е фантазията и най-важното, именно такива висшисти са най, ама най тъпите парчета кото съм виждал..."Псе в гъза не могат да уцелят, камо ли ме учат КАК да да живея"!!!!
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Чет 15 Апр 2010, 11:06

Относно дилемата..

ферас /ако това не е някой друг с неговия достъп, което ми изглежда най-вероятно/ се е олял с простотиите.
Така е, Агата. Но ако ти и още 5-6 души му го бяха казали веднага, той - може би - би се сепнал. А ако не - модераторите биха имали опора за да наложат някаква санкция.

Когато реагират само един - двама, олялият се може да твърди, и то с формално право, че санкцията е форумно непопулярна. Като модератор, аз не бих искал да налагам непопулярни санкции. Сигурен съм, че и КомарКо не би искал.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  ВЕЛЗО Чет 15 Апр 2010, 11:10

blag009 написа:Драги ВЕЛЗО, ако смяташ, че почтеност и уважение към хората се придобиват с диплома за висше образувание, просто не виждам за какво ИЗОБЩО говориме?

Не смятам такова нещо, но и хора без дипломи си ги нямат.

blag009 написа:Драги ВЕЛЗО, ако смяташ, че почтеност и уважение към хората се придобиват с диплома за висше образувание, просто не виждам за какво ИЗОБЩО говориме? Колкото до личните МИ успехи, една голяма част от хората във форума са запознати, но и това драги НЕ СЕ придобива с "дипломи"!!!!
Колко "чикиджии" с по две-три дипломи в живота съм виждал, бедна ти е фантазията и най-важното, именно такива висшисти са най, ама най тъпите парчета кото съм виждал..."Псе в гъза не могат да уцелят, камо ли ме учат КАК да да живея"!!!!
Кибик Блаже

Като цяло съм склонен да се съглася с теб, но все пак да не омаловажаваме предимствата, които носят познанията, санкционирани с дипломи clown

Не държа да демонстрирам арогантност, но и не обичам да ме дърпат за крачола. Бъди здрав и усмихнат Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 22 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 22 от 38 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 30 ... 38  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите