Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДСБ

+18
chocho
Realistka
gigatev
jovina
(Бай Вълко)
Робърт Боев
pheras
Надя
HEXE
blueskies
Apostola na Svobodata
Таки
Лаик
marapepelia6ka
Boabab
nikiforov
komarKo
(Стоян Христов)
22 posters

Страница 5 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  jovina Съб 01 Авг 2009, 21:34

ФАКТОРЪТ КОСТОВ
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Нед 02 Авг 2009, 04:59

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 20:54; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Таки Нед 02 Авг 2009, 08:50

Боев, цялата работа е да се завоалира голямата изборна загуба на сините ( 50% от гласовете през 2005 г. ) зад пропагандната конструкцията "управляващо парламентарно мнозинство". Гвоздеят е в определението "управляващо" - то трябва да утеши синия гласоподавател: да, получихме много малко гласове и депутати, но затуй пък управляваме!

В името на краткотрайния ефект на това "първично-рефлекторно" внушение, авторите му игнорират въпроси от типа "с Волен и Яне ли управляваме?" или "Какво ще стане, ако утре Бойко предложи неприемлив за нас закон? Ще гласуваме протие собственото си управление?" .

Някой може да възрази с термина "власт". Парламентът, демек, е законадателната власт, ерго едно мнозинство в него е "властово". А от там до "управляващо" (уж) е една крачка..

Първото възражение е, че "власт" не означава и "управление", в нормалния смисъл на втората дума. Когато преди месеци говорихме за "управляващите" , ние подразбирахме партиите, които участват в изпълнителната власт, а не, например, членовете на ВАС, които са част от съдебната власт.

Второто и основно възражение е, че едно съуправление винаги предполага определен договор за управление между съуправляващите. Такъв не е подписан между ГЕРБ и някоя от трите (в момента) крепящи го партии. В резултат на което Бойко е с развързани ръце: ако сините не харесват един законопроект, може да го хареса Волен или Яне. Той ще бъде гласуван и .. тогава? Какво ще излезе - че Костов "управлява", но "управлението" му гласува закон против неговата воля ? ? Не е ли това ОЧЕВАДНО смешно ? ?

- - - - -

Иначе аз от днес съм във ваканция. Пожелавам на всички, които са също така, приятно лято! Това не са думи на някакво временно прощаване с форума, а просто едно добро пожелание! Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  jovina Нед 02 Авг 2009, 09:16

Таки написа:
Иначе аз от днес съм във ваканция. Пожелавам на всички, които са също така, приятно лято! Това не са думи на някакво временно прощаване с форума, а просто едно добро пожелание! Very Happy
И аз съм във ваканция и след малко потеглям за морето, ще се чуем от там Smile Благодаря за пожеланията, присъединявам се към тях Smile
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Аугустови спомени

Писане  Таки Нед 02 Авг 2009, 10:33

Винаги по това време си спомням трепета, с който тръгвахме за и пристигахме в българското Черноморие. Особено последните няколко десетки километри, когато вече "ухаеше на море". Най-хубави са спомените от периода на 60-те, когато туристическите обекти бяха все-още нови, а обслужващият персонал - по-любезен и човечен. През 70-те и на морето, и другаде започнаха да се появяват все повече обслужващи гадове, мошеници и мизантропи, така че които можеха (а ние, в рамките на нашите изследвания, можехме..) започнаха да се спасяват на ниво "самообслужване": хубава компания, созополска квартирка или хубаво къмпингче, наша пържена рибка, наша салатка, наша музика..

В Гърция този трепет го няма вече.. Пресметнах, на базата на официални данни, че половината гърци живеят в крайморски градове (с над 10 000 жители), та морето им е на разстояние от 0 до 15 км. Ако се добавят и по-малките населени места, този процент вероятно ще се движи между 60 и 70. Лично аз живея на 9 км от морето (Атина) , а вилата е на 1200 м от него (Еретрия). Така че, парафразирайки поета, сега имам море, но нямам мечта..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ - СРЕЩА на форум ЕСФ край АКРОПОЛА!

Писане  Apostola na Svobodata Нед 02 Авг 2009, 14:58

Таки написа:Винаги по това време си спомням трепета, с който тръгвахме за и пристигахме в българското Черноморие. Особено последните няколко десетки километри, когато вече "ухаеше на море". Най-хубави са спомените от периода на 60-те, когато туристическите обекти бяха все-още нови, а обслужващият персонал - по-любезен и човечен. През 70-те и на морето, и другаде започнаха да се появяват все повече обслужващи гадове, мошеници и мизантропи, така че които можеха (а ние, в рамките на нашите изследвания, можехме. ... ) започнаха да се спасяват на ниво "самообслужване": хубава компания, созополска квартирка или хубаво къмпингче, наша пържена рибка, наша салатка, наша музика..

В Гърция този трепет го няма вече. ... Пресметнах, на базата на официални данни, че половината гърци живеят в крайморски градове (с над 10 000 жители), та морето им е на разстояние от 0 до 15 км. Ако се добавят и по-малките населени места, този процент вероятно ще се движи между 60 и 70. Лично аз живея на 9 км от морето (Атина) , а вилата е на 1200 м от него (Еретрия). Така че, парафразирайки поета, сега имам море, но нямам мечта..
Таки, имаш море и нямаш мечта е така, защото живееш в Гърция и си между гърци.
А те са студени, превзети и скучни. Друго е да си с българи на море!
Българите са значително по-интересни и по-интелегентни от гърците.
И аз имах съученик грък, имах и колега Адамидис.
С тях си говорихме за държавата с белите къщи по островите!
На тях им тежеше най-много, гръцкото високомерие и, че с гърци на море, не е като с българи на море!

Ще ми е интересно да напишеш мнението си:
- дали е възможна една среща в Гърция през ноември, може да е и за Денят на Народните Будители-1 ноември,
или за политическия 10 ноември?

Всъщност 1 ноември дава по-големи възможности за ветрилообразен диалог!

Така, че във виртуалния списък, като знак на съгласие, аз поставям своето име под № 1.
1. Апостола на Свободата
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
и т.н.
Вътрешно си мисля, че поне за два отбора на ЕСФ, за две коли, ще се запишат членове на ЕСФ.
И можем да положим началото на традиционна среща на форум ЕСФ в Гърция - АТИНА и в София - България.
пък ти ще измислиш за 3-4 дена, но не повече от седмица, къде може групата на ЕСФ да отседне в Атина,
без да те затрудняваме!

Мисля си да поканим и опонентите на ЕСФ от МпФ, от Безпризорни също, като в тези форуми направим обявление
за тази безпрецедентна среща!
Как намираш тази моя идея, на която може да седнат на кръгла маса отявлени комунисти като НАДЯ и Соня от една страна и отявлен антикомунист като мен и антикомунист като РЕАЛИСТКА от друга?
под зоркия поглед на либерали и социалдемократи като Логика и Таки?

Да седнат хора като НИКИФОРОВ, КОМАРКО и ЧОЧО от една страна и като Калчев, Боян и Рино от друга?

Разбира се си мисля, че малко вероятно е Соня да дойде от Апенините,
или пък Надя, да излезе от анонимност!!!???

Но би било възможно и толерантен форумец като дясната МАРАПЕПЕЛЯШКА и изненадващия с позиции привърженик на АТАКА - РОБУСТ от друга?

Една среща на хора с позиции в целия български политически спектър,
без представители на ДПС, защото тази партия наистина е антибългарска по своята същност и структура,
ще представлява един интересен опит за осъществяване на жива дискусия между хора с ясно изразени и диаметрално противоположни политически позиции!

Тази среща можем да огласим и в публичното пространство като интересна форма за диалог,
като една форма на продължение на онези срещи, които преди десетина години лансираха тези,
които създадоха форума на Българския Великден,
а ние ще наречем тази проява просто БАЛКАНСКИ ПОЛИТИЧЕСКИ ПУЛ на ЕСФ!

Въпреки това, вярвам в чудеса! Вярвам в чудото, което може ЕСФ да сътвори!
Apostola na Svobodata
Apostola na Svobodata

Брой мнения : 436
Registration date : 24.04.2009

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Пон 03 Авг 2009, 04:02

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 20:54; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  gigatev Пон 03 Авг 2009, 07:05

Боев,
виждам че този Eagle си е сложил мото:

"Be a good listener. Your ears will never get you in trouble."


Ако разговаряш/кореспондираш с него, бих ти препоръчал да се придържаш към принципа :

"Believe nothing of what you hear, and only half of what you see."

gigatev

Брой мнения : 298
Registration date : 26.01.2009

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Вто 04 Авг 2009, 03:21

....


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 20:56; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Сря 05 Авг 2009, 01:17

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:02; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  pheras Нед 09 Авг 2009, 23:54

Таки написа:Боев, цялата работа е да се завоалира голямата изборна загуба на сините ( 50% от гласовете през 2005 г. ) зад пропагандната конструкцията "управляващо парламентарно мнозинство". Гвоздеят е в определението "управляващо" - то трябва да утеши синия гласоподавател: да, получихме много малко гласове и депутати, но затуй пък управляваме!

В името на краткотрайния ефект на това "първично-рефлекторно" внушение, авторите му игнорират въпроси от типа "с Волен и Яне ли управляваме?" или "Какво ще стане, ако утре Бойко предложи неприемлив за нас закон? Ще гласуваме протие собственото си управление?" .

Някой може да възрази с термина "власт". Парламентът, демек, е законадателната власт, ерго едно мнозинство в него е "властово". А от там до "управляващо" (уж) е една крачка..

Първото възражение е, че "власт" не означава и "управление", в нормалния смисъл на втората дума. Когато преди месеци говорихме за "управляващите" , ние подразбирахме партиите, които участват в изпълнителната власт, а не, например, членовете на ВАС, които са част от съдебната власт.

Второто и основно възражение е, че едно съуправление винаги предполага определен договор за управление между съуправляващите. Такъв не е подписан между ГЕРБ и някоя от трите (в момента) крепящи го партии. В резултат на което Бойко е с развързани ръце: ако сините не харесват един законопроект, може да го хареса Волен или Яне. Той ще бъде гласуван и .. тогава? Какво ще излезе - че Костов "управлява", но "управлението" му гласува закон против неговата воля ? ? Не е ли това ОЧЕВАДНО смешно ? ?

- - - - -

Иначе аз от днес съм във ваканция. Пожелавам на всички, които са също така, приятно лято! Това не са думи на някакво временно прощаване с форума, а просто едно добро пожелание! Very Happy

Приятна ваканция по крайбрежията на красивия Егей!

Теорията не е много стабилна. Т.н. управляваща мнозинство е много крехка структура. Де факто ГЕРБ не може да се осланя на това, че ако сините не харесват един законопроект, то той може да бъде "пробутан" на РЗС и "Атака". Такова поведение рискува да изнерви някой от партньорите в .т.н. управляващо мнозинство до степен, че да го напусне. Това пък означава стесняване на управляващото мнозинство и евентуалното му превръщане в малка коалиция.Нещо, което ГЕРБ едва ли желае.

Управляващото мнозинство е факт в парламента. Това, което обаче сините упорито премълчават, е че, в управляващото мнозинство те са заедно с Яне Янев и Волен Сидеров. Фактът едва ли им е удобен, но пък в крайна сметка за СК е от полза да твърди, че управлява, макар и да се е сринала до маргинална политическа сила. Това и ти много точно го твърдиш.

На въпроса "Какво ще стане утре ако Бойко предложи неприемлив закон?", мисля че СК ще реагира по познат начин - или ще се въздържи от гласуване, или лидерите Иван Костов и Мартин Димитров (последният марионетен лидер) ще гласуват против. За СК е много по-изгодно засега да е част от управляващото мнозинство, отколкото да изгуби популярност, изолирайки се за пореден път.

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Чет 13 Авг 2009, 23:47

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:02; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Таки Пет 14 Авг 2009, 09:39

Да честваш едно клане обаче е вече "нравствена перверзия, морална недостатъчност, въздигане в култ на слабостта, безсилието и липсата на характер, празнуване на националната разруха" (слава Богу, че във форума имаше и мнения като това на Lemmy!).

Преди осем дни Япония честваше за пореден път клането на Хирошима. Сигурен съм, че нито Русева, нито Lemmy! имат топките да нарекат публично Деня на Хирошима "нравствена перверзия".

Да не говорим за Holocaust Memorial Day , него дори няма да си помислят да го нарекат "нравствена перверзия" . Подобни квалификации ултрадемократите асоциират само с презрения български народ, на когото те са имали нещастието да се окажат част. И щом думата е за кланетата, нека не забравяме, че това са политическите наследници на людете, за които Антон Страшимиров е писал: "Клаха народа, както и турчин не го е клал".

Възмездието, Боев, е политическо и то се е състояло (още веднаж) преди няколко седмици: поредната голяма загуба на сините на парламентарните избори.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Успокой се, драги...

Писане  Realistka Пет 14 Авг 2009, 16:06

Таки написа:
Да честваш едно клане обаче е вече "нравствена перверзия, морална недостатъчност, въздигане в култ на слабостта, безсилието и липсата на характер, празнуване на националната разруха" (слава Богу, че във форума имаше и мнения като това на Lemmy!).

Преди осем дни Япония честваше за пореден път клането на Хирошима. Сигурен съм, че нито Русева, нито Lemmy! имат топките да нарекат публично Деня на Хирошима "нравствена перверзия".

Да не говорим за Holocaust Memorial Day , него дори няма да си помислят да го нарекат "нравствена перверзия" . Подобни квалификации ултрадемократите асоциират само с презрения български народ, на когото те са имали нещастието да се окажат част. И щом думата е за кланетата, нека не забравяме, че това са политическите наследници на людете, за които Антон Страшимиров е писал: "Клаха народа, както и турчин не го е клал".

Възмездието, Боев, е политическо и то се е състояло (още веднаж) преди няколко седмици: поредната голяма загуба на сините на парламентарните избори.
Щото БСП печели, та се пука по шевовете...но ние двамата с Таки, като върли демократи, плачем за ДСБ... Laughing Laughing
Спри, драги Таки!
Иди да дремнеш, а аз ще поема смяната... Laughing с пресни сили... Laughing
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Просташката синя школа

Писане  Таки Пет 14 Авг 2009, 16:55

С която Дамянов мачка Михайлова и други, Михайлова мачка Дамянов и други, вкупом мачкат трети, които пък после мачкат тях, а иначе всичко е тъй демократично, тъй европейско, тъй "консервативно" ..

"Успокой се, драги, иди да дремнеш" ми пише най-просташки Михайлова, под топлите, влажни, кравешки погледи на своите изпростяли съмишленици - "демократи".

За мое лягане, след тъжък запой и с помощта на "Мичето" често пише и политическият авер на Михайлова, костовакът-простак Дамянов. Отново под топлите, влажни, кравешки погледи на своите изпростяли съмишленици - "демократи".

Какво да кажа на тези нещастни продукти на един извратен преход? Яжте си взаимно лайната политическата култура и дано намаляват все повече тези, които взимат пример от вас!

ДОЛУ ДСБ !
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  chocho Пет 14 Авг 2009, 17:08

Таки написа:...костовакът-простак Дамянов...


Shocked

Е, де, чак пък костовак... scratch

По това, което се е видяло, човекът си е по-по-най... първaняк Razz

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Великолепният Таки

Писане  Realistka Пет 14 Авг 2009, 17:17

Таки написа:С която Дамянов мачка Михайлова и други, Михайлова мачка Дамянов и други, вкупом мачкат трети, които пък после мачкат тях, а иначе всичко е тъй демократично, тъй европейско, тъй "консервативно" ..

"Успокой се, драги, иди да дремнеш" ми пише най-просташки Михайлова, под топлите, влажни, кравешки погледи на своите изпростяли съмишленици - "демократи".

За мое лягане, след тъжък запой и с помощта на "Мичето" често пише и политическият авер на Михайлова, костовакът-простак Дамянов. Отново под топлите, влажни, кравешки погледи на своите изпростяли съмишленици - "демократи".

Какво да кажа на тези нещастни продукти на един извратен преход? Яжте си взаимно лайната политическата култура и дано намаляват все повече тези, които взимат пример от вас!

ДОЛУ ДСБ !

Таки,
ти си нашата непостижима мечта..., демократе чутовен!

Как е ремонтът?! Върви ли?!
А колко е температурата?! На сянка... Laughing
Желая ти крупни успехи в борбата за моето превъзпитание... Laughing Laughing Laughing
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Съб 15 Авг 2009, 04:38

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:03; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Realistka Съб 15 Авг 2009, 08:28

Робърт Боев написа:Реалистка,
Не се прави на клоун, а кажи какво мислиш за "статията" на Любослава Русева.
Преди седмица-две заради някаква друга статия се прехласваше по нея какво остро перо имала, каква смелост и т.н.
Демек със супруга й Дамянов сте се хванали за гушите, но ти си обективна и не слагаш знак на равенство между тях.
Което по принцип не е лошо.

Какво мислиш за "статията" й във връзка с дебатите, които сега текат в България относно геноцида на българи през 5-вековното робство, и годините след това - до Балканската Война.

Можеш и да ме игнорираш, това е твое право.

Но ти обещавам, че ако това се случи ще те изключа от хората, които все още чета в този Форум.

Избора е твой.

Боев,
аз опитвам да се държа адекватно на репликите, които чета...
Ти четеш ли какво се ръси...при това сериозно.
Не всякога го правя, но някой път имитирам поведението на "избрани персонажи" ...

За статията на Любослава Русева ще ти отговоря щом, проявяваш интерес към мнението ми.
Но това ще стане по-късно, защото обещах да участвам в едно сутрешно "мероприятие", а след като съм обещала не бих искала да закъснявам и да карам останалите да ме чакат...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Realistka Съб 15 Авг 2009, 14:15

Боев,
обещах ти да отговоря на въпроса ти: Какво мисля аз за Любослава Русева. като журналистка и за конкретната й статия.
Любослава Русева е журналистка, която стои високо в иерархията на журналистическата гилдия. Моята оценка за нея е такава на читател макар и грамотен, то едва ли може да добави или да отнеме от стойността на професионалното й име. Самият факт, че тя е един от колумнистите на "Дневник" е достатъчно показателен в това отношение.
Споменаваш Боян Дамянов...смятам това за провокация от твоя страна, на която няма да откликна...
Ще кажа само, че това е твърде личен въпрос и аз не бих си позволила да обсъждам нейния избор. .

За статията.
Изразеното отношение е право на Любослава Русева. Както твое право е да изказваш мнението си по този болезнен за много българи въпрос.

Нека да ти напомня, че вторият по величина апостол след Васил Левски - Стефан Стамболов, само десетина години след Освобождението, в името на решаването на една политическа криза, е изразил мнение, което малко българи знаят и още по-малко цитират, а не знам колко биха били тези, които ще го споделят.
.
Това е написано от Димитър Маринов в книгата му: "Стефан Стамболов и новейшата ни история" - стр. 64 и 65.
Прочети го и си помисли колко толерантен и разумен може да бъде един българин, чиито величави дела са сериозен принос, за да присъства България като държава върху картата на света и колко можем да се поучим от него...

Първият кандидат, който бе сериозно намислен и избран от Стамболова, а чиято кандидатура бе разисквана от регентството след вечерята на 15 декември (1886 година) беше кандидатурата на султан Хамида. Стамболов предложи на другите си двама другари – Живков и Муткуров - тоя въпрос:

-- Какво бихте вие казали, ако предложим на Великото народно събрание да избере за български княз султан Хамида?

Тоя въпрос за Живкова не беше никаква изненада, защото той беше поклонник още по-отрано на идеята на Раковски – един дуализъм между българския народ и Турция – но за Муткурова то беше една изненада, която той изрази с учудването си:

-Султанът ли?! Ами султанът да бъде български княз?

-Да – отговори Стамболов спокойно. – Ако това е било възможно преди петдесет и повече години , сега е още по-възможно. Великият Раковски, след като се блъска в различни политически кроежи и планове – най-насетне неговият широк и велик ум се спря на тоя кроеж. И какво щяхме да бъдем днес ние – и Турция и България – ако Али паша и Фауд паша бяха вникнали в дълбочината на неговите кроежи и бяха ги възприели: едно велико българско царство и една велика турска империя. Ние тогава – каза Стамболов с тъга – млади и неопитни, не одобрявахме и ето аз един жестоко съм осъждал тоя кроеж на великия патриот и се радвах, че не е осъществен, но днес колко скърбя. И съдбата е отредила така, щото аз, най-върлият противник на тия негови кроежи , да бъда техен изпълнител.

-- Но как ще погледне народът и Народното събрание на един български цар, родом турчин и по вяра мюсулманин? – запита Муткуров, пленен от доводите на Стамболова.

-Нашият народ е трезв и разсъдлив. С турците ние сме живели цели пет столетия и това вековно заеднишко живувание е научило нашия народ да гледа на турците и на тяхната религия по-трезво и по-разсъдливо. Нашите селяни, па и граждани, в селата и градовете, са живяли относително добре с техните съседи (комшии) турци; на тяхната религия и джамии той е навикнал да гледа с повече уважение и веротърпимост, нежели на протестантите и католиците и на техните храмове. Ето десетина години как имаме държава и българинът е свободен; чули ли сме поне веднъж, щото някъде селяните българи да са оскърбили религиозното чувство на своите съселяни турци, или да е побългарена насила поне една туркиня?
Това доказва, че българинът е трезв и разсъдлив.
Независимо от това вековно заеднишко живувание е смесило и нашата кръв: турчинът румелиец е повече българин европеец, отколкото манафин азиатец; погледай чертите на един турчин румелиец и на един българин – и ще видиш можеш ли намери някаква разница. И другояче не може да бъде, защото това е една последица от исторически факти. Нашите боляри станаха турски паши – промениха само вярата си; еничерския корпус се комплектуваше изключително от български момчета; по-голяма част от турците, дошли от Азия взимаха в своите хареми за кадъни наши девици и ги правеха свои жени и майки на своите деца. Прочее това обстоятелство не е ли играело и не ще ли може да играе една мощна роля в нашите взаимни отношения.
Ако преминем към частния въпрос на султана, ние ще видим същото. Той по кръв е толкова българин, колкото днешният австрийски император е маджарин и чех, или по-правилно казано: султанът толкова законно право има да носи българската царска корона, колкото днешният австрийски император – маджарската или чехската. Днешният султан не е ли потомък на Мурада и Баязида; а Мурад не водеше ли нашата царкиня Мара, и то не като наложница, а законна съпруга, и тя не роди ли Баязида?


Този разговор се води след като Александър Батемберг абдикира и България се управлява от Регентсво начело на което стои Стефан Стамболов. Това са страхотно тревожни дни, в които заплахата от окупация на България от Русия се смята за реална
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Съб 15 Авг 2009, 15:38

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:03; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Таки Съб 15 Авг 2009, 15:47

Дамянов, като стопроцентов продукт на един пропаднал и гнил Преход, доразвива мислите на своята съпруга топ-журналистка ...

На такива лумпени им е останала единствената утеха да развяват байряка и да се бият в гърдите, че са преки потомци на Крума Страшний и бабите им са си мили гъза на три морета (истината е, че не са си го мили изобщо ).
.....
Крайно време е България да се отърси от провинциалните си комплекси и от склонността си да се оправдава - като Бойко Борисов - с външни сили, над които няма контрол. Ние сме най-старата държава в Европа, люлка на цивилизацията, ако не бяха разните византийци, турци, фашисти, западни централи, Клеър Стърлинг, нашенските безродници, и пр., и пр., сега да бяхме ... ехе!

Да бяхме, ама не сме. Влезте в кенефа на някоя гара, вижте някоя изтърбушена и оплескана с графити детска площадка в централен софийски парк (аз виждам такива всеки ден с детето), повозете се на трамвай, в който миризмата на евтини цигари от кабината на ватмана се смесва с вонята на мишници, усти и некъпани от месеци тела , и такава цивилизация ще ви залюлее, че ще си изповръщате закуската.
Такава .. българофобия ... Evil or Very Mad

Но най ми се нрави мисълта на Боянчо, че баташкото клане е дело на българи:

Мазният лицемер Райгъс нищо друго не умее така, както да се прави на луд и да прилага двойни стандарти във всичко, до което се докосне. Сравняването на извършеното от българи Баташко клане с Холокоста - въздигнатото в национална политика и осъществено с германски индустриален размах изтребване на евреите в контролираните от Третия Райх територии, от една страна, и от друга, с бомбардировките на Хирошима и Нагасаки, които си описал достатъчно добре по-горе, е перверзия, достойна за изкривена психика, извратен морал и деградирал от пиене (sorry, Райгъс) мозък.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Съб 15 Авг 2009, 16:07

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:03; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Realistka Съб 15 Авг 2009, 17:34

Робърт Боев написа:Реалистка,
Ти не ми отговори какво мислиш за "статията".
Аз не те попитак какво мислиш за Русева като журналистка. Тук личните качества на този или онзи нямат никакво значение.
Освен това историческите спомени на Стамболов са извън контекста.
Пак те питам - какво мислиш за "статията', в която Русева се гаври с българската история (според моето лично мнение).

Какво е ТВОЕТО мнение за тази "статия", и оценката ти за онези времена.

Не оценката на Стамболов - а ТВОЯТА.

Мерси предварително.
Статията е ценна.Коментарите са повече от 400!
Тя изразява една истина, която много българи, не желаят да приемат, защото години наред сме били възпитавани в истини от съмнително естество.
Тази статия сее ветрове, но аз мисля така, както един блогър го е изразил по-добре от мен:, че по-добре Любослава да посее ветрове, отколкото да ги сеят национал-популисти с комунистическа закваска, като Георги Първанов, Божидар Димитров, Волен Сидеров и Бойко Борисов!

Ветровете на вторите ще родят кървави бури и войни.

Досега навсякъде където се намесваха "руски пионки" веднага възникваха кървави, братоубийствени конфликти. Спомнете си мъчителното разпадане на бивша Югославия, войните в Босна, Хърватия, Косово, Македония, Приднестровието, Кавказ и пр. Все "сфери на влияние" на Кремъл. Все пазар за руския военно-промишлен комплекс. Само ние засега минаваме метър... май? Засега. Толкова ли е трудно да се прозре, че Гоце и Волен (а по всичко личи и Бойко) са от един отбор и този отбор не е отбора на про-европейски и про-атлантически ориентирана България, а е отбора на техния истински батюшка и господар - Владимир Путин.


Аз обичам страната си...обичам я като собствения си дом, не защото е най-красивия, най-богатския и най-най.., а защото е моят дом, в който се чувствам уютно, в който ми е приятно да живея и в който се завръщам с радост винаги , от всякъде, където съм била...
Моята обич към България не е до обезумяване. Аз запазвам нормалната си оптика, за да видя и оценя напредъка на другите...не обичам до безумие всички българи само защото са българи...
Не смятам, че мярката за обич е форумното гръмогласно говорене...даже, когато няма какво смислено да кажеш.
.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Робърт Боев Нед 16 Авг 2009, 05:26

...


Последната промяна е направена от Робърт Боев на Пон 14 Яну 2013, 21:04; мнението е било променяно общо 1 път

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

ДСБ - Page 5 Empty Re: ДСБ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите